Gram.pl

Magazyn Gramy! debiutuje na rynku

64 postów w tym temacie

*komercji

To muszę przyznać, że klimat czuć i do dziś, choć parę wad się znajdzie. Niemniej jednak pismo kiedyś miało duszę, szczególnie w okresie, bo ja wiem, od połowy 1997 do połowy 2001.

PS. O ile trochę przesadzasz z tym tekstem mogącym się zmieścić na jednej stronie, tak w jednym przypadku masz rację - recenzja Star Wars: The Old Republic jest rozwalona na kilka stron, a samego głównego tekstu jest może na pół XD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2013 o 20:57, Robertcik1 napisał:

poza tym nic mnie tak nie zirytowało, jak ich sześciostronicowe recenzje, w których dwie
pierwsze zajmowała twarz głównego bohatera, a pozostałe cztery milion screenów z nieśmiesznymi
komentarzami.


Wiesz, każdy lubi co innego ;)
ja bardzo lubię te dwie pierwsze strony recenzji z dużym screenem na dwie strony - ale tak ma tylko tytuł numeru, dalej już tak nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 21:29, Demagol napisał:

Niemniej jednak objętościowo teksty zmalały i to sporo. Recka Diablo 2 zajęłaby pewnie
z pół działu recenzji dzisiaj. :P


Nie wiem jak to bywało dawniej, ja CDA kupuję od grudnia 2005 roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 21:29, Demagol napisał:

Niemniej jednak objętościowo teksty zmalały i to sporo. Recka Diablo 2 zajęłaby pewnie
z pół działu recenzji dzisiaj. :P

dokładnie? gdzie się podziały te czasy, gdzie redaktorzy CDA chcieli pisać o grach i sprzęcie, byli entuzjastami? jasne, każdy ma prawo dorosnąć/zestarzeć się, ale w takim wypadku trzeba jakąś świeżą krew znaleźć, żeby starych zgredów do życia obudzić, a enki, czyjakmutam, był jednym z największych rozczarowań w historii całego magazynu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 21:31, lis_23 napisał:

Nie wiem jak to bywało dawniej, ja CDA kupuję od grudnia 2005 roku ;)


No to niestety spóźniłeś się na okres świetności CDA o jakieś 5 lat :) Nie chcę Ci mówić, że teraz jest kiepsko, bo jesli oceniasz je pozytywnie, to masz do tego prawo. Natomiast ja CDA kupuję gdzieś od 1999 roku, i różnica w poziomie (na minus dla dzisiejszego stanu pisma) jest kolosalna. Wcześniej czuć było, że teksty piszą pasjonaci, dla których kasa jest tylko JEDNYM Z motywów. Teraz mam wrażenie, że jest to takie zapełnianie pisma na siłę, aby tylko było do czego przyczepić płytę z pełniakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to wina Bauera? Chcą, żeby wszystko sprzedawało się jak najlepiej. Redakcja podąża za ankietami, gdzie przecież niby wygrywa "demokratyczna większość"... Tyle tylko, że ankietę internetową wypełnić nietrudno, skrobnąć sensownego posta na forum i podzielić się spostrzeżeniami już nie tak łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre pióra mogę liczyć na wparcie z mojego portfela. Z chęcią sięgnąłbym po PAPIEROWE pismo o grach w starym stylu.
Kiedy w kioskach? Będzie prenumerata ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 21:46, Martimat napisał:

Kiedy w kioskach? Będzie prenumerata ? :P


Oficjalnie 20-go września. Nieoficjalnie - w niektórych salonach może się pojawić już jutro :) (nie mam dokładnych danych, ale strzelam, że będą to sklepy typu Empik, jutro po robocie się tam przejadę i jeśli będzie, to dam znać :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj też piszą o sprzęcie, nawet dział sprzętowy chyba został ten sam (w sensie redaktorzy). Tak jak czytam teksty Berlina to mam wrażenie, że jest ogarnięty i ma swój charakter, a tego niestety brakuje, bo odeszli ci najbardziej charakterystyczni, a reszta, co została praktycznie niczym się nie wyróżnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Sprawdzę z ciekawości. Zapowiedzi i recenzje średnio mnie obchodzą, liczę na dużo ciekawej publicystyki. Mam nadzieję, że nie będzie to kopia CDA, bo po co mi CDA x2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to ktoś z przedmówców powiedział, nie samą publicystyką żyje człowiek.

Newsów nie zamierzają dawać, ale mogliby komentować najważniejsze wydarzenia miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Thrandir
@Tenebrael

Dnia 18.09.2013 o 17:35, Thrandir napisał:

Cóż, polecam zajrzeć tu:

https://www.facebook.com/gramymagazyn

sam się nad tym zastanawiałem (co widać trochę wyżej), ale fejsbuk rozwiał moje wątpliwości-
wersja cyfrowa będzie.

I do tych, którzy zastanawiali się, czy będą newsy: "kompletnie olewamy newsy, bo
w magazynie to nie ma sensu"
.
A impreza premierowa odbędzie się 20 września w warszawskim lokalu dla graczy Level Up!-
szkoda, że akurat wtedy, bo pewnie nie będzie mi dane się tam wybrać...

EDIT: o, jest i strona, nisko w googlach ale facebook wie wszystko: http://www.egramy.pl/

Każdy może wpaść na tę imprezę 20.09 do LUB? Zaproszenia? Płatne wejściówki? Wiecie coś może? Dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 23:12, Berkel napisał:

A czy Mastermind nie pisał kiedyś czasem na gram.pl?


Pisal, tak jak i Fett, i Plushowy Misio bodaj rowniez sie przewinal. No i oczywiscie Lucas :P
Jak to w branzy, w duzej mierze ci sami ludzie przez rozne portale i gazety sie przewijaja :)

@up: niestety, tam byly tylko dwa zdania, acz o oplatach nie bylo mowy (i calosc brzmiala tak, jakby mipreza miala byc otwarta, ale pewnosci miec nie mozna). Po dokladniejsze infoormacje trzeba sie udac do samych organizatorow, np dopytujac sie na fb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 23:58, Thrandir napisał:

@up: niestety, tam byly tylko dwa zdania, acz o oplatach nie bylo mowy
(i calosc brzmiala tak, jakby mipreza miala byc otwarta, ale pewnosci miec nie mozna).
Po dokladniejsze infoormacje trzeba sie udac do samych organizatorow, np dopytujac sie na fb.

Sorry, że fatygowałem. Okazuje się, że dostałem zaproszenie od Bartka H, którego nie zauważyłem. Wygląda, że wstęp jest wolny albo właśnie na zaproszenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach