Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czas pożegnać się z Warhammer Online: Age of Reckoning; serwery zostaną wkrótce wyłączone

27 postów w tym temacie

Pierwsze MMO zawsze jest tym najukochańszym a WAR właśnie taki był . Oczywiście ze miał swoje wady i wpadki ale dla mnie był czymś więcej . Wraz z serverami umiera cześć gracza .. będzie mi brakować tej gry i to bardzo klimatu , RvR , PQ i Orków . Po cichu licze na to ze inne studio zainteresuje sie tematem i da nam godnego następcę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie będę się spierał, bo nie chodzi mi o kłótnie. Co do historii, każda strona ma swoją
> wersję jak widzę. Chodzi mi tylko o bezczelną zrzynę jakąbył Warcraft i Starcraft -
> zero własnej inwencji marines/space marines protosi/eldarzy, zergi/tyranidzi itd. Jak
> ktoś tutaj wspomniał, gdy już Blizz się dorobił seria poszła własną drogą i zaczeli "sami"
> tworzyć, wymyślać światy - Kung fu panda wcale nie miała z tym nic wspólnego ot taki
> zbieg okoliczności ;)
> Co do mrocznych Elfów nie zrozumieliśmy się. Ja wiem że pochodzą z mitów itd. chodzi
> mi o wprowadzenie ich do światów fantasy: To ktoś w games workshop wymyślił lore, wygląd,
> zachowanie, społeczeństwo - ogólnie rasę. Od razu to przejął Ad&D wprowadzając ich do
> podziemi... Tyko ofcoz blizz zaprezentował "nową i orginalną" rasę, która nota bene niczym
> się nie różni prócz nazwy... o, how original...
> Za całokształ działalności Blizzard kojarzy mi się z Chinskimi podróbkami: Niby to ich,
> ale wszystko (poza Diablo) to z produkt z "kradzionych blueprintów" więc stąd moja być
> może trochę za ostra reakcja na stwierdzenie że coś może być "klonem WoWa"
> Pozdrawiam

Jeśli grałeś w Warcrafta ..to wiesz ze pandareni byli przed kung fu pandą . Idąc myślą Dark Elfów ... to Warhammer chyba też komuś ukradł nazwę Dwarf, Orc etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie ostatnich serwerów tej gry wcale nie dziwi. Gra już od długiego czasu miała niewielu graczy, a kolejne serwery sukcesywnie zamykano. Szkoda, że zmarnowano potencjał tego świata, bo to uniwersum naprawdę zasługuje na porządne MMO (lub ewentualnie cRPG - dobrym pomysłem byłoby stworzenie czegoś w stylu Dragon Age Origins). No cóż, jak się ma takiego wydawcę jak EA, który nie zakłada długiego i dobrego wsparcia dla gier, to tak się kończy. Samo GW jest zresztą znane z bardzo drogich licencji, więc zapewne nie opłacało jej się odnawiać przy zbyt małej liczbie graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam koncept WARa był ciekawy, ale wykonanie pozostawiało sporo do życzenia. Dobrze się bawiłem w trakcie bety i parę dni, może tygodni po premierze, niestety potem szybko się znudziło. Dość powiedzieć że jedna z niewielu gier MMO w których nie chciało mi się dotrzeć do maksymalnego poziomu. Zawsze czuję pewien smutek jak "wielkie" MMO upadają, bo to przypomina nam o tym że żadna gra z tego gatunku nie jest wieczna.

Na szczęście AoC (którego WAR miał być wielkim pogromcą) dalej się trzyma i póki co nie zanosi się na to by gra miała zostać zamknięta. I dobrze, bo oferuje zarówno ciekawsze i bogatsze PvE i jak i dużo lepsze PvP niż WAR.


I tak by uczcić koniec 5 letniej przygody w universum Warhammera (i w oczekiwaniu na coś nowego, lepszego w tym świecie):

WAAAAAAAGH!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta gra umarła w dniu jej premiery, w bardziej zbugowanego bubla po prostu nie grałem nigdy (nawet ostatnio wydany Rome 2 tak mnie nie zawiódł). Szkoda bo wiązałem z grą spore nadzieje, na szczęście jest GW2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować