Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Prezes THQ: Lepiej poczekać, aż WoW im się znudzi

123 postów w tym temacie

Dnia 20.06.2006 o 12:15, Waaazuuup napisał:

koniczyn:
Na E# pokazany został Warhammer online jeśli się nie mylę więc zostało Ci poczekać do premiery!


Tylko to będzie Warhammer Fantasy, a koniczynowi chodziło o 40k - bardziej s-f, niż fantasy.
Bo prawdą jest, że na rynku mmo brakuje trochę gry s-f, ktora byłaby olbrzymia, w sensie ukazania "wszechświata", a jednocześnie na tyle prosta, by mogło w nią grać szesze grono graczy.
Jest EVEOnline, ale jest ona na tyle skomplikowana, że grają w nią tylko zagorzali maniacy.
Blizzard może właśnie wypełnić tą lukę rzekomym World of Starcraft, ale wtedy to takie newsy będą jeszcze częstsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 11:59, Soleila napisał:

> WOW znudzić? KOGOKOLWIEK? Niemożliwe.
> Grałem u kolegi i mnie już nie puszcza bo sam chce grać. ;(

Mnie się znudził. :PPPPP



nie jestes sama ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 12:24, DoomnY napisał:

Mówisz w czasie przeszłym i to ma pokrycie. Od kiedy WoW stał się maszynką do robienia pieniędzy
to od Blizzarda gracze solo nic nie dostali i powiem szczerze, że gry multi nie mają tego czegoś.
W singlu zawsze jesteś Ty i tylko Ty, tym jedynym najbest bohaterem, a w multi trza się dzielić
"sławą" z innymi. Co powiesz tym, którzy czekają, aż im Blizzard zrobi tą najbest solo grę?


Gry solo mówisz? Gry solo to dla mnie przeszłość! Nie ma miejsce na solo w grze MMO i rozumiem czemu Blizzard nie daje takiego nakładu na solo. Rozwiń sobie skrót MMO i gdzie w tego typu gatunku chcesz mieć solo?

I naprawdę, nie wiem jak chciałbyś SOLO walczyć z bogami fantasy albo smokami? Czy Frodo z Władcy Pierścieni był sam gdy szedł przez Morię? Czy ktokolwiek w Śródziemu byłby wstanie sam zmierzyć się z potęgą Isengardu albo Mordoru? Użyli podstępu i posłali Froda aby zniszczył pierścień, ale czy w WoWie też czasem nie posyłasz rogue żeby ułatwił ci zadanie? (pvp, przejęcie cmentarza na Alteracu?, przejęcie kopalni?). Nie spodziewaj się od internetowej gry że będziesz w nią grał sam!

I naprawdę - jak dojdziesz do etapu raidów to wcale nie trzeba tak strasznie dużo grać żeby osiągnąć w WoWie sukces! Wystarczy mieć miłą grupę która 2-3 dni w tygodniu raiduje i pod warunkiem że grają dobrze to osiągnąć można wiele! Tu się liczy przede wszystkim praca grupowa! Trzeba pomagać swoim znajomym z ekipy, nie myśleć wyłącznie o swoim postępie! Ale zdaje się że myślących tak jak ty w Polsce jest wiele, o wiele ZA DUŻO, dlatego bardzo rzadko dochodzi do sformowania porządnej POLSKIEJ ekipy raidowej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Michal256: ciekawie prawisz, ale dla wiekszości graczy, naj naj są itemki. Jak w Diablo 2, nie chodziło się zabić Bhaala bo jest zły i w ogole, tylko się szło go zabic nty raz aby coś wypadło.
Tak samo jest z instancjami w WoWie.
Ciebie bawi to super PVP ale musisz pamietać, ze taka mućka z `elementami taktycznymi` to za mało dla niektórych.
Wiele osob powtarza, ze taktyka jest taka ważna w PVP a jak czasem się spotka dobra drużyne to jest taaak suuuuper.
Ja nie jestem wstanie grać PVP i czekać na to czaasem.
Ja grałem w WoWa i to gra nie dla mnie, zejdz z tego człowieka który wyraził własną, ma prawo, nie podoba mu się.
To nie pole bitwy, to nie kruciata przeciwko antyfanom WoWa, to forum na ktorym wyraża się wlasna opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Michal256: jakbyś pomyslał, to byś wiedział, że pod słowem solo, kryje się SINGLE PLAYER.
W Baldurs Gate bawiłem się swietnie, rozwalałem smoki w Falloucie wielki emutanty. Mów co chcesz, ale jakby nie była wypasiona gra mmo to jednak NIE MA tego klimatu co wypasiona gra na single player.
Dla mnie psuje klimat, jesli ide na wielkiego smoka a przed brama stoi 100 kolesi wrzeszczacych "idziemy na smoka".
Psuje mi klimat, jesli stoje w miescie a ktoś przelatuje kołomnie skaczac. Psuje mi klimat jesli robie zadanie i widze, ze ktoś obok mnie robi to samo.
PSUJE PSUJE PSUJE i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 12:36, Selv napisał:

Ja grałem w WoWa i to gra nie dla mnie, zejdz z tego człowieka który wyraził własną, ma prawo,
nie podoba mu się.
To nie pole bitwy, to nie kruciata przeciwko antyfanom WoWa, to forum na ktorym wyraża się
wlasna opinie.


To niech mi nie mówi że po 60 chodzi ''tylko o zbieranie przedmiotów''. Przedmioty są NIEZBĘDNE do postępu w grze, przedmioty dają wiele możliwości w walce PvP, ale widać że DoomnY nie raidował bo gdyby tak było napewno miałby inną opinię.

Zabić bossa w WoWie to nie jest to samo co zabić Baala w Diablo 2! Grałem w obie gry i nigdy mnie tam nie ciągnęło do zbierania itemów. Bo po jaką cholerę? Nic dalej nie ma, tam nie trzeba nic lepszego żeby przejść grę dalej. Tutaj to jest niezbędne - i Nefarian to nie tylko Stormrage Chest, ale także duma z tego że udało się go pokonać - po wielu miesiącach walk i stawianiu czoła coraz to nowszym wyzwaniom. A także naprawdę ciekawa historia, zaczynająca się już w Lower Blackrock Spire, dotycząca Vaelastrasza.

Dla mnie stwierdzenie że w to się gra tylko po zbieranie przedmiotów to po prostu obelga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 12:24, DoomnY napisał:

Mówisz w czasie przeszłym i to ma pokrycie. Od kiedy WoW stał się maszynką do robienia pieniędzy
to od Blizzarda gracze solo nic nie dostali i powiem szczerze, że gry multi nie mają tego czegoś.


Nie mówię w czasie przeszłym... piszę w czasie teraźniejszym.

Dnia 20.06.2006 o 12:24, DoomnY napisał:

W singlu zawsze jesteś Ty i tylko Ty, tym jedynym najbest bohaterem, a w multi trza się dzielić
"sławą" z innymi. Co powiesz tym, którzy czekają, aż im Blizzard zrobi tą najbest solo grę?


Że czekam razem z nimi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też osobiście się te gry ponudziły GW leży zakużóny na półce :P, jakoś niewiedzieć czemu te gry MMO nie robią na mnie zbyt wielkiego wrażenia ja normalnie jestem zakochany w takich strategicznych gdzie jest zdrada, fabuła, dużo myślenia :)). Myśle, że WoW by mi się też znudził :/.
A teraz pozdrawiam i wracam do swojej małej robótki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale jakby wydali shit to by nikt tego i tak nie kupował. Zgoda zainteresowanie grą jest duże, ale grałbyś w grę ulubionej firmy tylko dlatego, że to ich gra? Blizzard poprzez zbieranie fanów powiększa tylko liczbę ZAINTERESOWANYCH grą. A ci którym się gra nie podaba przestają grać w nią po miesiącu (ew. Guess Passie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie jesteś sam w mmo, nie jesteś ;)
Po 60 chodzi o zbieranie przedmiotów ;)
Mów sobie co chcesz, masz lepsze wartości, swietnie ale dla 90% graczy chodzi wlasnie o loot ;)
W mmo włancza się takie coś
"musze być najlepszy", "musze rozwalić xyz" a do tego, przedmioty są potrzebne. Nie ważne jak grasz, nie ważne jak sie starasz, przyjdzie koleś w ubersecie i chociaz bedzie slabszy w umiejetnosciach, ubije Cie.
Rożnica jest dramatyczna.
Dlatego sobie cenie GW, tam nie ma czegoś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wow kiedyś musi się znudzić... mi znudził się po miesiącu i teraz żałuję, że w ogóle w to grałem... teraz bawię się lineageII od dwóch miesięcy i jak na razie jestem "wciągnięty" w tą grę... ale wracając do tematu, wow jest popularny po części dlatego, że jest "modny", a moda bardzo lubi się zmieniać... i w tym wypadku pewnie będzie tak samo. ponadto raz na rok pojawia się nowy, ogólnoświatowy hit - gra, film, książka itp., ale po pewnym czasie coś zastępuje jego miejsce :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Michal256 - niestety muszę stanąć w obronie Selv - to jest jego osobiste odczucie do do gry i ma do tego prawo a, teksty typu :

-Na jakiej podstawie napisałeś swój komentarz? Nigdy nie należy się wypowiadać na temat którego się nie zna (a mówiąc ''zdobywanie przedmiotów'' stwierdzam że nie znasz się).

i inne świadczą o zaślepieniu gracza jedną gra (nic złego też ma swoje kultowe gierki), a jakiekolwiek opinie sprzeczne z jego odczuciami są uważane za wrogość otwartą itd.
To sa tylko gry - jednym się bardziej podobają a innym mniej i każdy ma prawo wyrazić swoje odczucia.

Ja napisze że WoW jest za drogi i nie wart tej kasy !!!! Owszem jest ciekawy i wciąga, ale za drogi !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 12:39, Selv napisał:

Psuje mi klimat, jesli stoje w miescie a ktoś przelatuje kołomnie skaczac. Psuje mi klimat
jesli robie zadanie i widze, ze ktoś obok mnie robi to samo.
PSUJE PSUJE PSUJE i już.


Nie przeczę, z innymi graczami ciężko się buduje klimat, ale sama gra i wyzwania zbudowane przez Blizzard klimat mają doskonały! Co więcej - gracze też potrafią budować klimat. Nie zawsze ale potrafią! Trzeba się tylko trochę postarać.

A jak ktoś idzie ze mną zabić smoka to się ciesze że jest ze mną i ze wraz ze mną ramię w ramię walczy!

Jeszcze jak ktoś doda jakiś krzyk w trakcie walki, albo chociażby same scenki w grze!

Lord Victor Nefarius: Ahh, the heroes! You are persisted, aren''t you! Your ally here attented the matches power against mine and paid the prize. No he shall serve me, by slaughtering you! Get up little red wyrm, and destroy them!

Vaelastrasz: Too late, friends! Nefarius'' corruption has taken hold, I cannot control myself! I beg you mortals, FLEE! Flee before I loose all sense of control! The black fire rages within my heart, I must release it! Flame, death, destruction! Cower mortals before the wrath of Lord... NO! I must fight this! Alexstrasza, help me! I must fight!

Nefarian: Well done my minions! The mortals'' courage being to wane! No, let''s see how the contend with the true lord of Blackrock Spire!

Warto obejrzeć: http://worldofwarcraft.filefront.com/file/Blackwing_Lair_The_Movie;54440

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoW sux :P

Dawno nie bylo natomiast dobrego rtsa. Mam nadzieje, ze dodatek do W40k ozywi sytuacje ale to wciaz tylko dodatek.

Pamieta ktos Submarine Titans? Swietny RTS. Ale reklamowano go jako "pogromce starcrafta" a takie zapewnienia oczywiscie doprowadizly do smierci tej gry ;] Dlaczego jednak nikt nie wykorzystal takiego pomyslu? RTS dziejacy sie pod woda to jest to. A tak to w kolko rycerze/elfy/terrorysci...

MMO tez juz klonuja sie nawzajem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem kilka razy w WoWa i stwierdziłem że ta gra nie jest taka świetna jak ją opisują i mówią o niej. Dla mnie jest denna brak fabuły a po wykonaniu zadania potworki, które zabiliśmy dalej latają to jest tak sztuczne, że szok. Do tego beznadziejny tryb walki wybaczcie ale ta gra dla mnie jest do kitu tym bardziej, że miałbym płacić abonament 50 zł za miesiąc a za gre która ma już 2 lata 200 zł. Głupota naprawde, a cena gry podwaja się już po 4 miesiącach. Dla mnie jest wiele więcej lepszych RPGów niż WoW o ile zależy komuś nie na samej nawalance a na klimacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno ;) WoW był pierwszym MMO w jakiego grałem kiedykolwiek (z ciekawości, w koncu kto nie słyszał o całej serii RTS-ow w tym świecie) ale niestety zakładam, że również był tym ostatnim : / Nie jestem w stanie "przetrawić" gry, która nie ma zakończenia :) W pewnym momencie po wielu w pełni zakonczonych instancjach, takich jak MC BWL czy Onyxia Lair, zacząłem odnosic wrazenie ze z mojego grania w zasadzie nic nie wynika (Taka sztuka dla sztuki). Kiedy masz juz full T2 lub taki sprzęt jaki sobie sam bys wymarzył :), a bossowie zabijani n-ty raz z koleii sprawiaja, że zasypiasz przed monitorem, To juz naprawde nie jest to samo. W PvP w zasadzie nie bawiłem się w ogóle ( no moze troszke :P) ale szybko stwierdziłem, że PvP to nie jest zabawa dla mnie :/ Zreszta nie po to wybrałem server PvE, żeby sie na BGs pocić. I choć grałem dobre pół roku w WoWa, to jednak nic nie moze trwac wiecznie i raczej na dobre rozstałem się z ta gra z powodu ogólnego znużenia. Mysle ze w koncu kazdy to odczuje i sonner r later WoW straci swoja polularność (normalna kolej rzeczy :)

(BTW grałem "Medykiem" na serverze Laghammer :P = Doomhammer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 12:53, scott napisał:

i inne świadczą o zaślepieniu gracza jedną gra (nic złego też ma swoje kultowe gierki), a jakiekolwiek
opinie sprzeczne z jego odczuciami są uważane za wrogość otwartą itd.
To sa tylko gry - jednym się bardziej podobają a innym mniej i każdy ma prawo wyrazić swoje
odczucia.


Czy ja GDZIEKOLWIEK napisałem że wszystkie inne gry są do bani? NIE! Oczywiście, jest wiele gier ciekawych, z interesującą, wciągającą fabułą, z nowatorskimi rozwiązaniami. Oblivion, Heroes, Morrowind! Ale jak ktoś mi mówi, że w grze chodzi tylko o przedmioty, to sorry, ale czemu pisze w temacie o grze której wogóle nie zna? Powiedz mi, jak nie lubisz jakiejś gry, to wbijasz do tematu na jej temat i zaczynasz wszystkich grający w nią mieszać z błotem? Od 9 miesięcy raiduje w WoWa, stawianie czoła WYZWANIOM sprawia mi frajdę, dodatkowo dochodz klimat gry i coraz lepsze, podparte coraz bardziej wciągającą fabuła instancje. Wreszcie zaczyna się inwazja plagi, kontynuacja dzieła Kel''Thuzada z Warcrafta 3, w której wiele osób chce wziąć udział, a tu mi nagle ktoś mówi że robi to ''tylko dla przedmiotów''. Sorry, ale nawet jeśli brakuje elementów klimatu w grze (bo nie da się dopracować klimatu w grze MMO), nawet jeżeli trzeba zdobywać przedmioty aby osiągnąć postęp, to poza tym są jeszcze ludzie z którymi grasz. Każdym elfem, gnomem czy krasnoludem steruje gdzieś tam człowiek, z którym możesz porozmawiać (RÓWNIEŻ z elementami RP). I właśnie ta zabawa z wieloma osobami sprawia, że powtarzająca się wielokrotnie wyprawa (aby zdobyć sprzęt potrzebny do sprostania kolejnemu wyzwania) NIE JEST NUDNA!

I nigdzie nie powiedziałem że nie lubię innych gier, bo lubię je. Wiele godzin spędziłem przy HoMM 4, mam zamiar zagrać więcej w HoMM V (tylko niech wyjdzie patch, bo z jakiegoś powodu tu producent nie bardzo się postarał o grę i bardziej przypomina rozwiązanie mające na celu produkcje pieniędzy). Grałem w Morrowinda (czemu tyle przeklętych błędów?!). Zagram w Obliviona (jak będę miał lepszy sprzęt komputerowy, na tym moim złomie gra ledwo zipie, WoW przynajmniej działa w miarę sprawnie). Jest wiele innych gier w które grałem i zasadniczo - więkrzość singlówek ZA SZYBKO SIĘ KOŃCZY! A WoW po prostu trwa! To jest świat, Morrowind też się nie kończył na pokonaniu Dagoth Ura i też przez cały czas potem trwał. IMO dobry materiał na grę MMO (bo co to za klimat, skoro grając poraz wtóry, różne osoby powtarzają ciągle to samo? Tu trzeba graczy którzyby nadali więcej kształtu w grze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie bardzo dobrze myślą. Łatwiej się wybić na rynku gdy nie króluje na nim żaden hit, jednak czy ich gra będzie godnym następcą(zastępcą) WOWa czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Michal256 - widzę żeś zapalony gracz :) szkoda mi się Selv zrobiło i tyle, ale po ostatnim poście widze że lubisz grać w inne gry - to dobrze. H5 - fajnie się gra już po patchu 1.1, - nival ma ponoć co miesiąc jeden patch wydawąć - ups ! - chyba się śpieszyli pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować