Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony Online Entertainment zamierza banować użytkowników za nękanie innych graczy zarówno w grach, jak i poza nimi

16 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Linda Carlson z Sony Online Entertainment, odpowiedzialna za relacje ze społecznością, przedstawiła stanowisko firmy dotyczące trollowania, nękania innych i toksycznego zachowania graczy. Będą oni banowani bez względu na okoliczności.

Przeczytaj cały tekst "Sony Online Entertainment zamierza banować użytkowników za nękanie innych graczy zarówno w grach, jak i poza nimi" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś im się w głowach poprzestawiało. W życiu nie słyszałem o głupszym pomyśle, a wzmianka o Twitterze mnie rozśmieszyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konta SOE mają być powiązane z SEN, wtedy taki ban na konto będzie równoznaczny z utratą dostępu do usług sieciowych PlayStation jak PS + (czyli brak dostępu do multiplayera, kolekcji gier PS+, save'ów z chmuczy ) dostęp do kupionych w PS Store gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ona taka pogniewana i w ogole? Oo Co mnie obchodzi jakies trollowanie na Tweeterze, mam jedno zasadnicze pytanie: wolno jeszcze przeklinac? Bo jak gram z ludzmi to mi sie wymyka;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że ktoś ma konto z 10 grami. W jednej z nich, np. w jakimś fpsie, spotka kolesia, który kompletnie nie potrafi grać i rujnuje grę zespołu. W przypływie emocji, ktoś użyje wielu słów obrażających jego "godność". I co? Ban na wszystkie gry? Bardzo logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I kto to będzie sprawdzał? W dzisiejszych czasach wystarczy parę kliknięć by komuś narobić dymy. NA YT np. jak komuś się materiał nie podoba zgłasza go i od razu jest blokowanie. Jak wyjaśnisz to odblokują, jak nie to uznają że tamten miał rację.

W wielu innych przypadkach to samo. Bo było się lepszym do innego gracza ten wkurzony raportuje. I co? jak rozpoznają takie zgłoszenia?;| idioci w necie to jeden z największych problemów i nie ma na nich lekarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2013 o 18:33, Jeffero napisał:

Załóżmy, że ktoś ma konto z 10 grami. W jednej z nich, np. w jakimś fpsie, spotka kolesia,
który kompletnie nie potrafi grać i rujnuje grę zespołu. W przypływie emocji, ktoś użyje
wielu słów obrażających jego "godność". I co? Ban na wszystkie gry? Bardzo logiczne.

Nie żebym to popieral... ale pewnie faktycznie założą bota który będzie wyłapywać przekleństwa, bluzgi i z automatu będzie wlepiać permy... seems legit ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem za. Zdecydowanie warto by zbanować wszelkich grieferów, gold farmerów, trolle i wszelakich zadufanych pwn/own/kill-erów, szczegolnie z dopiskami xx, pl, numerkami, niepasującym do klimatu danej gry nikami etc.

Jedynym minusem są wady słownikowe filtrów wyłapujących, np. niektóre potrafią uznać "sell" czy "party" za obraźliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaaa ostatnio grałem w kolesiem przez neta w Naruto Ultimate Ninja Storm3 grał postacią MaskedMan który jest zbugowaną postacią wszyscy o tym wiedza i spamował ciągle właśnie zbugowanym atakiem, praktycznie nie da go się dotknąć. Ale z moim stażem 4 letnim graniem w poprzednie części sobie z nim poradziłem. Napisałem mu wiadomość BIIIY***EEETCHHHH!!! :D You has been beaten spammer.
Ten się zemną kłócił cały czas że nie grał na poważnie, że rozwalił by mnie jak chciał i ze ja ciągle go atakowałem więc różnicy niema pomiedzy atakowaniem i spamowaniem.
Moja odpowiedź: This is a fighting game you don''t drink here a Tea. By the way you maked my day ^^ huehue.

Nastepnego dnia otrzymałem Emaila od Sony że ktoś zgłosił moje złe zachowanie, niechcemy wierzyć w twoje działania ale prosimy nie próbować powtarzać lub nie robić takich akcji w przyszłosći.

Kurde co za ludzie -_-.
Jeżeli takie coś ma być wprowadzone to sony musi sprawdzać rozmowy osób. Jeżeli ktoś zgłosił że użytkownik Maciejak22468 przeklinał lub źle się zachowywał to powinni sprawdzić rozmowę pomiędzy tym użytkownikiem który to zgłosił i użytkownikiem Maciejak22368. A nie że nam się nie chce zbanujemy go odrazu, albo wyślemy wiadomośc z ostrzeżeniem.
Bez sprawdzania rozmów ja mogę się uwziąć na gracza który np ciągle mnie zabijał w COD bo jest lepszy odemnie, razem z moimi kolegami zgłosimy złe zachowanie tego gracza i dostanie on bana za nic -_-. Bo jak parę osób zgłosiło jego złe zachowanie to na pewno coś przeskrobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>szczegolnie z dopiskami xx, pl, numerkami, niepasującym do klimatu danej gry nikami etc.


Buahaha, no pewnie, niech mi jeszcze producent narzuci nick, żeby pasował do gry. W Mount & Blade będę Zbigniewem Świobrodym, w GTA Złodziejskim Johnem, a w CoDzie Cpt Pricem - bo inaczej się w grę nie wczujesz... A za dopisek "PL" w nicku to powinien być od razu perm ban.
Wybacz, ale to co napisałeś to jakiś absurd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym pobanował jeszcze wszystkich durnych ucieczkowiczów, którzy przegrywając dają w długą przed końcem meczu co by mu się statystyki "nie zepsuły". Może by się w końcu nauczył cymbał jeden z drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śpiewać każdy może. Zobaczymy co im z tego wyjdzie, inicjatywa słuszna ale prawdziwych, zatwardziałych sieciowych degeneratów jest zaledwie garstka. Każdemu może się przecież wymsknąć ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z takiego pomysły jak mam dość trolowania i debilnych komentarzy na chacie i tekstów o mojej matce, jak ktoś w przypływie emocji nie potrafi opanować języka to nie powinien do ludzi wychodzić. Gdy zaczną się prawdziwe bany, odsieje się bydło i furiatów od ludzi którzy chcą sobie normalnie pograć. Najlepszym rozwiązaniem byłoby ostrzeżenie za bluzgi lub groźby, w przypadku braku reakcji ban, bo jesli beda banować za jednego faka to kiepski pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować