Zaloguj się, aby obserwować  
Thrandir

GRAMY! - magazyn o grach

23 postów w tym temacie

Debiut nowego pisma o grach to doskonały moment na stworzenie wątku do dyskusji o nim :)

Dla osób, które nie wiedzą, o czym mowa: http://www.gram.pl/news/2013/09/18/magazyn-gramy-debiutuje-na-rynku.shtml
Profil magazynu na facebooku: https://www.facebook.com/gramymagazyn
Strona internetowa pisma: http://www.egramy.pl/

Pierwsze egzemplarze można było dostać już dziś (np. w salonach sieci EMPIK), natomiast oficjalnym "Dniem Wielkiej Premiery" jest 20 września 2013r.
I jak pierwsze wrażenia tych, którzy dostali już ten magazyn w swoje ręce? Ja niestety swoje łapki na piśmie pewnie położę dopiero we wtorek, ale ciekawią mnie opinie osób, które już je nabyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem już w Empiku, ale przejrzę dopiero wieczorem. Po pobieżnym przekartkowaniu... layout nie przyciąga.

Jakby ktoś pytał, cena - 9,99.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy - wielka GRAMYrecenzja by Ja. Zaczynamy od minusów, bo tak łatwiej i ciekawiej ;)

MINUSY
- czcionka - Century Gothic praktycznie wyklucza szybkie czytanie, bo litery są bardzo do siebie podobne. Przy niektórych tekstach (zwłaszcza tych z długimi akapitami) zdarzało mi się gubić też linijki.
- spis treści - domyślam się, że to jakiś bardzo nieudany żart, bo nie wyobrażam sobie sytuacji, w której ktoś świadomie podjąłby decyzję o stworzeniu spisu treści bez numerów stron.
- bałagan - można by powiedzieć, że nigdy nie masz pojęcia, co czeka cię na kolejnej stronie. Czytasz zapowiedzi? Hej, może na następnej stronie znajdziesz Top 10? Chcesz od deski do deski przelecieć Retrojazdę? Odpada, w połowie pora na Felieton i Edytorial!
- oceny:
- przy zapowiedziach - wysokie jak Himalaje wysokie jak Himalaje wysokie jak Himalaje wysokie jak Himalaje wysokie jak Himalaje wysokie jak Himalaje wysokie jak Himalaje. IMO możecie sobie darować tą ramkę "Oczekiwania".
- przy recenzjach - ...bo są. Skoro chcecie zrobić pismo dla nieco dojrzalszego i inteligentniejszego odbiorcy, to może warto by zaryzykować i zrezygnować z ocen, a zadanie wyrobienia opini "przerzucić" na czytelnika?
- dział sprzętowy - wygląda jak wrzucony tylko po to, żeby był, albo jak reklama, zwłaszcza że testowane są tylko sprzęty SteelSeries.
- błędy - niewiele, ale zdarzyło się kilka literówek ("Redmont", "Race-n-Chace"), źle postawionych apostrofów i przecinków. Było ich mało, i właśnie dlatego bardziej kłuły w oczy.

ZERA (ni to dobre, ni to złe)
- layout - po szybkim przejrzeniu wydawał się bardzo "niskobudżetowy", ale nie przeszkadza przy czytaniu. Nijako wyszło za to w miejscach, gdzie chciano się trochę pobawić layoutem: artykuły o Megamanie albo LevelUP wyglądały świetnie, ale teksty o World of Warplanes były w wielu miejscach prawie nieczytelne.
- reklamy - bo z jednej strony jest ich mało, więc fajnie :) A z drugiej strony... nie obraziłbym się, gdyby było ich więcej. Przynajmniej by wam się lepiej powodziło ;) Poza tym, głośno zarechotałem po zobaczeniu na tylnej okładce reklamy sklepu z akcesoriami magicznymi ;)

PLUSY
- teksty - bo było ich dużo i były napisane całkiem kompetentnie. Fajnie, że wzięliście ludzi z różnymi poglądami: bo i mamy kogoś zasmuconego zmianami w Xboxie One, mamy kogoś zachwyconego zmianami w Xbox One, mamy ludzi lubiących tycoony, mamy hardkora narzekającego na casualizację, achievementy i kosmetyczne DLC (uśmiech mi nie schodził z twarzy przy czytaniu). Do tego ciekawe wywiady, Topy 10 na rozluźnienie, a na koniec świetne "Redakcyjne fochy".

Iiii... to by było na tyle? Na pierwszy rzut oka może wyglądać tak, jakbym hejtował (7 minusów i jeden plus? HEJTER), ale najważniejszy element, czyli teksty, są świetne. Mam nadzieję, że "Gramy!" wytrzyma do drugiego numeru, bo chętnie bym się na niego skusił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ekipa weźmie uwagi czytelników do serca (na pewno jest kupa rzeczy do poprawienia) to jest szansa, że stworzą sobie opłacalną niszę i będą trwać na rynku.

Nie miałem jeszcze pisma w ręku, ale chaos w układzie artykułów jest dla mnie nie do przyjęcia. Przeglądanie skanów starych CD-A to katorga, całe szczęście, że rok później już wszystko było ładnie ułożone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2013 o 12:45, Dared00 napisał:

- przy recenzjach - ...bo są. Skoro chcecie zrobić pismo dla nieco dojrzalszego i
inteligentniejszego odbiorcy, to może warto by zaryzykować i zrezygnować z ocen, a zadanie
wyrobienia opini "przerzucić" na czytelnika?


Bez sensu jest ta nagonka na oceny. Bez sensu jest zabawa w "zgaduj zgadulę" po przeczytaniu tekstu. Ocena jest częścią recenzji i tyle, nie ma co narzekać na to, tak ci to urąga?

Zwłaszcza, że to nie my, czytelnicy mamy "wyrabiać opinię", tylko redaktor ma jasno przekazać, co o grze sądzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2013 o 18:02, Demagol napisał:

Są jakieś informacje o ew. drugim numerze pisma? ;0

Ze strony http://egramy.pl :
"Rafał Dziduch 10 października 2013 at 20:30
zgodnie z dwumiesięcznym cyklem wydawniczym powinniśmy być na rynku ok. 20 listopada.
Śledźcie nasz profil na FB ( https://www.facebook.com/gramymagazyn) i tutaj forum, będziemy o tym informować!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwumiesięczny, hmm... Przejrzałem pierwszy numer w empiku i jednak nie kupiłem, może drugi po wzięciu przez redakcję do serca sugestii i krytyki będzie dużo lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to sobie nasz kochany MasterminD ładnie poczyna... Nie przewidywałem długiego żywota tego projektu, dzisiaj każde nowe czasopismo o grach jest praktycznie rzecz biorąc skazane na śmierć po góra kilku numerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 23:37, Rick napisał:

Dziwna sprawa, bo nigdzie nie ma o tym informacji. Nawet na wirtualnemedia.pl... Ale
strona internetowa nie działa, fanpage na facebooku też nie, poza tym znalazłem takie
rodzynki: https://www.facebook.com/jscislak/posts/350248511798181

Heh, no to nieźle. Też byłem zdziwiony, bo szukając wczoraj informacji, co się z tym pismem stało, nawet ich strona FB nie działała. Jakby się zapadli pod ziemię. Masterminda kojarzę z głównie dość słabych tekstów z gram.pl oraz niezbyt kulturalnego stosunku do dyskutantów. Jeżeli podobnie zachowywał się w stosunku do swoich pracowników, to pozew nie dziwi. Mimo wszystko to naprawdę poważna sprawa, skoro nie dostawali wynagrodzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Btw. kiedy wyszedł Secret Service? 30 września? Tam wydawca pisze takie słowa: "Mówią, że papier umiera. Chyba jednak coś im się myli, skoro ostatnio znakomite jubileusze obchodziły redakcje CD_Action oraz PSX Extreme, a i ekipa Gramy! walczy dzielnie."
Noż kurcze, ja wiem, że numer jest już zamkniety na tydzień przed wydrukiem, ale nie wcześniej, więc jakoś to Gramy! może i istnieje... Dziwna sprawa... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś przybliżyć tę sprawę? O ile wiem Rafał Dziduch był kiedyś redaktorem gram.pl. Pamiętasz może jakąś przykładową dyskusję, w której zachowywał się niekulturalnie w trakcie dyskusji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2014 o 21:14, Rick napisał:

Btw. kiedy wyszedł Secret Service? 30 września? Tam wydawca pisze takie słowa: "Mówią,
że papier umiera. Chyba jednak coś im się myli, skoro ostatnio znakomite jubileusze obchodziły
redakcje CD_Action oraz PSX Extreme, a i ekipa Gramy! walczy dzielnie."
Noż kurcze, ja wiem, że numer jest już zamkniety na tydzień przed wydrukiem, ale nie
wcześniej, więc jakoś to Gramy! może i istnieje... Dziwna sprawa... :P


I Tramiel tez zyje, zdaniem ich naczelnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po wypowiedzi jednego redaktora (który nie daje całego obrazu sytuacji) problem z Gramy! był taki, że po prostu owszem zlecania na teksty chętnie były dawane i drukowane, ale jak przychodziło do zapłaty za nie to coś na zasadzie "wiecie, rozumiecie kryzys i może jak spłynie kasa ze sprzedanych numerów to coś autorom zostanie zapłacone". Nie sądze, żeby to czasopismo dalej istniało, skoro jego strona www jest wystawiona na sprzedaż, a samo czasopismo dorobiło się "świetnej" renomy, że nie płaci. Sam kupiłem tylko jeden numer (pierwszy) i jakoś wogóle mnie nie ciągnęło do zakupu kolejnego. Wyszły tego w sumie chyba 4 numery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować