Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon trafi do Japonii; trailer Tokyo Games Show

61 postów w tym temacie

Nie wróżę sukcesów wieśkowi w Japonii. Ale może jak by mu dać jakąś niedorzeczna fryzurę, zamiast konia mu dać jednorożca w zbroi z kokardką i to wszystko podać z fatalnym voice actingiem to może nawet by był sukces :D
Trochę "bezpłciowych płytkich" bohaterów też by nie zaszkodziło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się. Akurat Wiedźmin może mieć spory potencjał w Japonii. Tylko trzeba by było wydać nowele, odpowiednio zareklamować i może wydać pozostałe części też na PC. Nikt jednak nie podejmie tego ryzyka. A Panowie wyżej coś widzieli, coś słyszeli ale kompletnie nie znają tematu xD . Rance to faktycznie pedał nad pedały, a serie chociażby studia Type Moon to same różowe koniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2013 o 17:48, Brambor napisał:

Prawda. Oni tam preferują pedałówę, do której Wiedźmin nie należy.


Skyrim się u nich przyjął, a Wiedźmin 2 też się cieszy względną popularnością.
Co do kulturowego "pedalstwa" - cóż... ostatnio, kiedy sprawdzałem, to na zachodzie dorośli chłopcy tworzyli subkultury wokół kucyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A Panowie wyżej coś widzieli, coś słyszeli ale
> kompletnie nie znają tematu xD.
Dla niewtajemniczonych podpowiadam że moja wypowiedź miała charakter humorystyczny ;) A w jrpgi grałem sporo jak akurat miałem nastrój. Bo imo na te klimaty trzeba mieć właściwy dzień. Po prostu inny świat, inna kultura i inne upodobania. Kto co lubi. Kolegę niżej za to chyba poniosło trochę...

No jeżeli było by to w połączeniu z promocją książki i może jeszcze komiksu to kto wie. Ale na temat gustów czytelników w Japonii się nie wypowiadam bo nie mam o nich pojęcia. Natomiast interesujące jest moim zdaniem to że jrpgi w swojej stylistyce mają ogromną ilość zapożyczeń z "naszej" kultury. Chociażby fascynacja epoką wiktoriańską czy europejskim średniowieczem. Natomiast w mniejszości wydają się być gry umiejscowione stricte w kulturze Japonii. O tyle to dziwne że w europie jak średniowiecze to po europejsku a nie np. w sosie azjatyckim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też se trochę żartuję. Wierzę, że są też normalni ludzie w tym kraju.

No a co do tych kucyków to trzeba tłumaczyć jakimiś schorzeniami natury psychicznej, inaczej chyba się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedź była dość stonowana... W każdym bądź razie nie znamy się, więc skąd mam wiedzieć co dana osoba myśli, wie ? ;) Zrobiłem założenie oparte na przesłankach. A granie w jRPG to jeszcze nie ten poziom (powalenia jaki osiągnąłem wchłaniając tą kulturę). Inna sprawa, że w większość jRPGów tu wydanych nie gram, bo od nowej generacji (BD na PS3...) spodziewałem się załączania oryginalnych nagrań głosów postaci. Skoro wydawcy to olewają to i z wzajemnością z mojej strony. Angielski dubbing w grach japońskich jest po prostu do kitu. A Wiedźmin naprawdę ma dużą szansę. Faktycznie komiks mógłby pomóc chyba bardziej niż książka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie wróżę sukcesów wieśkowi w Japonii. Ale może jak by mu dać jakąś niedorzeczna fryzurę,
> zamiast konia mu dać jednorożca w zbroi z kokardką i to wszystko podać z fatalnym voice
> actingiem to może nawet by był sukces :D
> Trochę "bezpłciowych płytkich" bohaterów też by nie zaszkodziło :D

No nie wiem, ostatnio tam w Japonii moda jest na Dark Souls, rycerzy i klimaty średniowieczne.
Wiesiek może się sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2013 o 17:43, cHICEK napisał:

Nie wróżę sukcesów wieśkowi w Japonii. Ale może jak by mu dać jakąś niedorzeczna fryzurę,

Wiem, że głównei chodziło o żart, ale powiem Ci że się mylisz. Otóż Wiesiek do Japonii nie dotrze dlatego, że taki jest wymysł CeDePu, ale dlatego, że Japończycy już przy okazji pierwszej części pokazali jak bardzo im się Wiedźmin podoba i sami, SAMI! wykonali dokładne tłumaczenie wszystkiego co w Wieśku jest zapisane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2013 o 21:04, widacreator napisał:

Mnie natomiast ciekawi jak tam samego "Wiedźmina" przetłumaczyli. Z tego co wiem (a wiem
niestety niewiele) to "Witcher" jest jednym z bardziej bezpośrednich przekładów.

Może japoński zapis angielskiej nazwy? Często tam tak bywa. "Ze Witcha" np. :D
Nie wróżę jednak dużego sukcesu na tamtym rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2013 o 18:13, Zajanski napisał:

Skyrim się u nich przyjął, a Wiedźmin 2 też się cieszy względną popularnością.
Co do kulturowego "pedalstwa" - cóż... ostatnio, kiedy sprawdzałem, to na zachodzie dorośli
chłopcy tworzyli subkultury wokół kucyków.


Co jest pedalskiego w kucykach? :c
Gdyby to były chociaż Troskliwe Misie, to jeszcze bym zrozumiał, ale bronies...

Pedalskie to mogą być turkusowe rurki, co jądra mężczyźnie zgrzewają i po dłuższym użytkowaniu ma sporą szansę pożegnać się z płodnością. Ewentualnie czapki-skarpety. Ale kucyki? Niee...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2013 o 23:08, QST07 napisał:

Wszystko, łacznie z tym że to bajeczka tworzona dla dzieci, nie podrosłych 30 latków
mieszkajacych z matką.


I jako bajeczka dla dzieci nie ma prawa propagowac wartosci uniweralnych, bedac przy tym zwyczajnie wesolym sposobem na zrelaksowanie, tak? :) Pomijam juz smaczki, ktorych dziecko nie zrozumie, bedace mrugnieciem okiem w strone doroslych.
Tacy duzi ludzie, jak ogladaja brutalne Pulp Fiction to obcuja z dzielem wybitnym (wiec tym tokiem myslenia- musza byc wyjatkowi!) czy pelna golizny Gre o Tron (tacy dojrzali, nie daja sie tabu, ktore jest kulturowym przezytkiem i domena ludzi ograniczonych)- chwala im, ale ogladaja kucyki to od razu pedaly lub duze dzieci. Ewentualnie skrajne nerdy. Do zadnej z tych produkcji nic nie mam, ale tak jak one nie definiuja jednoznacznie ich odbiorcy, tak nie robia tego kucyki. No, chyba ze ktos jest slaby charakterem i ma inne doswiadczenia :)

I podziwiam zdolnosc wrzucania wszystkich do jednego wora, serdeczne gratulacje :D Osobiscie kilku fanow kucykow znam, i zaden z nich nie spelnia Twoich wymagan, ale co tam- powielajmy wyssany z palca stereotyp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kucykach - nic. W oglądaniu kucyków też nic. Nawet oglądanie kucyków przez dorosłych mężczyzn daje się przeboleć. Ale jeśli wokół kucyków organizują się subkultury dorosłych osób, które twierdzą, że te kreskówki uczą ich prawdziwych wartości, to już wiedz, że coś się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2013 o 23:53, Zajanski napisał:

W kucykach - nic. W oglądaniu kucyków też nic. Nawet oglądanie kucyków przez dorosłych
mężczyzn daje się przeboleć. Ale jeśli wokół kucyków organizują się subkultury dorosłych
osób, które twierdzą, że te kreskówki uczą ich prawdziwych wartości, to już wiedz, że
coś się dzieje.


Moze masz racje, nigdy nie utozsamialem sie z zadna subkultura, wiec nie mam prawa sie wypowiadac, jak dzialaja ich mechanizmy. Osobiscie do bajek mam sentyment (ale nie do samych kucykow) i zdarzalo mi sie nawet robic maraton z Gumisiami, ale nigdy nie bylo to nic ponad powrotem do czasow dobranocek (tak, wiem, ze to bylo moment temu) i oddaniem sie uroczej naiwnosci w przekazywaniu owych ''''uniwersalnych wartosci''''. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie wróżę sukcesów wieśkowi w Japonii. Ale może jak by mu dać jakąś niedorzeczna fryzurę,
> zamiast konia mu dać jednorożca w zbroi z kokardką i to wszystko podać z fatalnym voice
> actingiem to może nawet by był sukces :D
> Trochę "bezpłciowych płytkich" bohaterów też by nie zaszkodziło :D

Rozmawiając ze znajomym z Japonii na temat Wiedźmina bardzo sobie chwalił twórczość Sapkowskiego i mówił, że gra choć niezbyt znana, ma swoich odbiorców. Dobry marketing itd. a gra naprawdę będzie się potrafiła sprzedać nawet u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować