Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon trafi do Japonii; trailer Tokyo Games Show

61 postów w tym temacie

Dnia 21.09.2013 o 02:21, QST07 napisał:

Ta Hitler też był niegroźny ze swoją, do czasu... No ale wątek o wiedzminie a nie o bajkach
czy traktatach filozoficznych.

Wybacz ale Hitler nawoływał do podboju, segregacji rasowej i do ogólnego bycia dupkiem. Jeśli już to Bronies można porównać do filozofii którą kierował się Jezus "Wybaczajcie i bądźcie z wszystkimi ludźmi dobrymi kumplami".

Dnia 21.09.2013 o 02:21, QST07 napisał:

Jak już mówiłem wiedzmin ma szansę się dobrze sprzedać
w Japonii przy odpowiednim pociągnięciu za właściwą strune i odpowiednio dostosowanym
marketingu, myślę że ci japończycy którzy chcą odrobinę poznać ciekawie ukrytą i przemycona,
w postaci opowieści o wiedzminie, kulturę Europy środkowej z chęcią sięgną po ten tytuł.

Cóż fakt że takie mangi jak Berserk czy Claymore są popularne w Japonii niemal gwarantuje Pewien poziom sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2013 o 11:01, ww3pl napisał:

> Wydawanie tej gry w japonii to marnotrawstwo pieniędzy.
Bo?

Bo mało ludzi jest <troll_face>


A tak naprawdę. Przeczytaj komentarze. Przecież tam tylko gry z lalusiami robią.

20130921110814

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem - i po kilku poczułem się jak lepszy człowiek skoro potrafię skakać między japońskimi i zachodnimi RPG.


I w Japonii nie ma mało ludzi - jest mnóstwo. Tylko Kim Jong Un grać nie pozwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2013 o 11:11, ww3pl napisał:

I w Japonii nie ma mało ludzi - jest mnóstwo. Tylko Kim Jong Un grać nie pozwala.

Wuw, pogubiłem się, ale co ma Kim Jong Un do Japoni? :o

@Ichibanboshi-kun
Jako ze wuwu to napisał to zdaję sobie sprawę, ze to żart :d ale i tak nie ogarniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2013 o 11:11, ww3pl napisał:

Czytałem - i po kilku poczułem się jak lepszy człowiek skoro potrafię skakać między japońskimi
i zachodnimi RPG.

Mnie irytuje jedynie zwracanie uwagi na tak głupkowaty detal, bo mogę zrozumieć przyczepienie się do tego, że niestety jRPGi, z wyjątkami, stoją. Jak widzę, że gra ma Random Battle na zasadzie starych Finalów, a nie Dragon Questa IX czy Yakuzy to dziękuję, a wciąż takie giery tworzą, ale z drugiej strony. Jest przecież Cave Story, ICO, Monster Hunter czy Vanquish. Można tak wymieniać długo :)

Dnia 21.09.2013 o 11:11, ww3pl napisał:


I w Japonii nie ma mało ludzi - jest mnóstwo. Tylko Kim Jong Un grać nie pozwala.

TO już za Mao było lepiej :<

@Wipu

Żart toż to przecie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pójdźmy na kompromis - niech Japońce wezmą sobie wielkookość i dadzą w zamian ideę gameplayową jRPG

i mogą wracać do mandżurskich kopalnij i składać pralki samsunga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się - prawo w Polsce nie jest jeszcze aż tak absurdalne. Mową nienawiści byłoby to tylko w wypadku, gdyby słowa te dosięgały jakiejś grupy o specjalnych przywilejach (w tym wypadku najprawdopodobniej homoseksualistów). Ale słowa te padały tylko w odniesieniu do zjawisk kulturowych, a nie żadnych konkretnych osób, więc nie jest to mowa nienawiści - przynajmniej na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2013 o 22:55, Zajanski napisał:

Mylisz się - prawo w Polsce nie jest jeszcze aż tak absurdalne. Mową nienawiści byłoby
to tylko w wypadku, gdyby słowa te dosięgały jakiejś grupy o specjalnych przywilejach
(w tym wypadku najprawdopodobniej homoseksualistów). Ale słowa te padały tylko w odniesieniu
do zjawisk kulturowych, a nie żadnych konkretnych osób, więc nie jest to mowa nienawiści
- przynajmniej na razie.

Czytałeś tę ustawę? Pod nią można bardzo dużo rzeczy podpiąć, zresztą jej ton jest pisany w ujęciu lewicowej logiki, czyli jej braku. ;) Przykłady, które tam podali najlepiej o tym świadczą.
Podejrzewam, że gdybyś nazwał heteroseksualistę "heterycznym cwelem" albo jakoś zwyzywał Polaka to by oczywiście sprawa minęła i ustawa by nie działała. Jednak jeśli wychodzisz poza ten trend, to już wtedy ustawa działa wzmacniana z kolei inną ustawą o kodeksie karnym w wymiarze odpowiednim do zarzucanego danej osobie czynu.
Prawo w Polsce może absurdalne nie jest, ale chyba zamierza być. Ustawa "o mowie nienawiści" jest tego doskonałym przykładem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2013 o 22:58, LubieWafle napisał:

Prawo w Polsce może absurdalne nie jest, ale chyba zamierza być. Ustawa "o mowie nienawiści"
jest tego doskonałym przykładem.


ustawa o mowie nienawiści
autor: janusz palikot

wat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 3: ML G$Y pony: ustawa o mowie nienawiści incoming
Wydawało mi się, czy watek filozoficzny/społeczno-prawny już gdzieś widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować