TYHE

Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń

33421 postów w tym temacie

Dnia 11.11.2018 o 11:31, KrzysztofMarek napisał:

Nic nie było, nic nie będzie...

Chyba już czas przestać się łudzić, że Loża będzie odbudowana, ku wiecznej chwale Miłościwie Nam Patronującej Tyhe. Z Loży pozostały jedynie smętne resztki najgłębszych lochów i kilka dusz błąkających się bez celu.

Niestety, tak samo jak fora umierają, tak samo loża sama w sobie jest już praktycznie trupem. Można powiedzieć że jest cieniem dawnej siebie, ale tutaj niestety byłoby to za pozytywne porównanie. Ja bym chciał jeszcze zobaczyć zmartwychwstanie, ale nie ma czego oczekiwać, w końcu na samo forum nie wchodzi prawie nikt, w porównaniu do czasów sprzed zmiany silnika forum. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odczekałem miesiąc z odpowiedzią i, jak widać, nic się przez ten miesiąc nie zmieniło. Może jeszcze kiedyś ktoś natrafi na ślad dawnej Loży, ale chyba nic już nie napisze, bo i po co, skoro nikt tego nie będzie czytał? Cóż, trzeba sobie dać spokój, bo jakoś trudno mi wyobrazić sobie że nagle coś zmieni się na lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.10.2018 o 19:52, Muradin napisał:

A jak powiem, że to bagnista łąka połączona z polem minowym? 

Widziałem - przekazałem komu trzeba. Zobaczymy, kiedy dowiem się czegoś więcej.

No cóż, poszperałem po tym "polu minowym" i wydaje mi się, że zaczynam rozumieć, co się dzieje. Nie wróży to dobrze i byłbym bardzo mile zaskoczony gdyby w najbliższych miesiącach nastąpiły jakieś zmiany na lepsze. Muradin, Ty wiesz dlaczego, a ja się domyślam i niech tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2018 o 13:09, KrzysztofMarek napisał:

"Nie wróży to dobrze i byłbym bardzo mile zaskoczony gdyby w najbliższych miesiącach nastąpiły jakieś zmiany na lepsze."

Czyli kto gasi światło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Światła nie ma, ale barek ...   Namacałem puszkę , niestety, pusta. Ale zaraz, zaraz... jest druga, tym razem pełna. Niewątpliwie piwo, nawet zimne, ale marki nie rozpoznaję. Na pewno to nie Królewskie, ani nie Tyskie klasyczne, bo bym poznał, musi jakieś gorsze. Ale jednak piwo. Może znajdę drugie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błąkając się po ciemnych i zawalonych lochach znalazłem TO! A dalej zasłona i światło! to nie może być wyjście do świata żywych, ale może jakieś sale ocalały. Zobaczymy co dalej...

 

IMG_20190208_163903616~2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wszystko co niegdysiejsze  jest od martwe. Nic dziwnego, właściwie. Starzy bywalcy się wykruszyli, nowych takie tematy nie ruszają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Och, Ty upadły duchu błądzący w ciemnych ruinach! Azaliż padłe i wysuszone szczury odebrały Tobie resztkę odwagi i optymizmu? Zatem pamiętaj, Loża żyje póki MY żyjemy, a co nam niesprzyjające okoliczności zawaliły, to odbudujemy. Odnajdziemy przepyszne sale, posągi, wszak za zasłoną musi być nowe życie. Już rozpoznałem co tam jest: to ewakuacyjne wyjście z barku. Będę badał dalej.

P.S.

Gdyby ktoś pomyślał, że znaleziona, a widoczna powyżej butelka jest nadal w 3/4 pełna, niech nie się nie łudzi. Już nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BAREK! 

jedna z najważniejszych rzeczy z jakimi mamy styczność. To jego zawartość pozwoliła nam utrwalić relację z bywalcami i nowo przybywającymi przed laty. Mi się udało (chyba?) odnaleźć naszą wygódkę, niestety przyda się wsparcie bo obecnie stan jej jest odrobinę opłakany.

2914204330_4971211342_b.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie wiele naprawić. Ale są i pomyślne wieści: barek będzie działał, chociaż nie od razu. Przebijając się przez zawalone lochy znalazłem destylator. Jeszcze parę gąsiorków na zacier i coś się zrobi.

destylator.jpg.e6248604a4b5bbcb4b8ffbfa5912f0fa.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest jest jeszcze tak, żeby nie mogło być gorzej. Odnaleziony został portret Miłościwie Nam Patronującej TYHE, może z czasem odnajdziemy jakieś drogi do pomieszczeń, które przetrzymały kataklizm.20091319.thumb.jpg.097d4ce7b6bcafeb06d47aa1c3393f08.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2019 o 10:02, KrzysztofMarek napisał:

[...] może z czasem odnajdziemy jakieś drogi do pomieszczeń, które przetrzymały kataklizm.

Kto szuka ten znajdzie, lecz potrzeba tutaj więcej szukających ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2019 o 00:41, Isildur napisał:

Kto szuka ten znajdzie, lecz potrzeba tutaj więcej szukających ;)

Szukanie a błądzenie, na chwilę obecną wiem że szukam, szukam drogi, ale czy to nie jest błądzenie? Niestety jeżeli nic się nie znajdzie to szukanie będzie droga ale dość ślepą. Jednak nadzieja odejdzie ostatnia razem z ostatnim tchnieniem nas pozostających przy życiu :) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2019 o 00:41, Isildur napisał:

Kto szuka ten znajdzie, lecz potrzeba tutaj więcej szukających ;)

Tak mówi Pismo Święte: szukajcie, a znajdziecie. Szukałem i znalazłem Wielką Salę Loży, którą, o ile pamięć mnie już nie zawodzi, osobiście projektował Architekt Matteos. Kto wie, co jeszcze się znajdzie? Szkoda tylko, że nie można już przypinać postów...

20091335.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się