TYHE

Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń

33421 postów w tym temacie

Dnia 21.02.2008 o 10:51, mrosi napisał:

>/.../ > A ja się czuję młodo. Nawet bardzo...

Pewnie, jak ktoś ma tylko 35 lat to moze czuć sie młodo. Nawet bardzo młodo. Ale to najwyższy czas, żeby zostać już starszym oficerem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 09:17, KrzysztofMarek napisał:

Pewnie, jak ktoś ma tylko 35 lat to moze czuć sie młodo. Nawet bardzo młodo. Ale to najwyższy
czas, żeby zostać już starszym oficerem...


Nie obrażaj mnie....
Powiem Ci w tajemnicy, że dzisiejsi oficerowie (mówię o tych "młodych") nie grzeszą inteligencją w 80% przypadków. Mało tego, jeśli podoficera nazwiesz oficerem - to obelga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 10:01, mrosi napisał:

> /.../ > Nie obrażaj mnie....

Przepraszam, Panie Majorze...
Nie doceniłem Pana zasług dla wojska, czego wynikiem był przedterminowy awans w stopniu, Panie Majorze...

Dnia 22.02.2008 o 10:01, mrosi napisał:

Powiem Ci w tajemnicy, że dzisiejsi oficerowie (mówię o tych "młodych") nie grzeszą inteligencją
w 80% przypadków. Mało tego, jeśli podoficera nazwiesz oficerem - to obelga.

No cóż, nie na oficerach a podoficerami wojsko stoi. To już Fryderyk, zwany Wielkim, zauważył. Może dzisiaj podoficerowie są jeszcze ważniejsi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 12:10, KrzysztofMarek napisał:

Nie doceniłem Pana zasług dla wojska, czego wynikiem był przedterminowy awans w stopniu, Panie Majorze...


oj grabisz sobie, grabisz... ;-P

Dnia 22.02.2008 o 12:10, KrzysztofMarek napisał:

No cóż, nie na oficerach a podoficerami wojsko stoi. To już Fryderyk, zwany Wielkim, zauważył. Może dzisiaj
podoficerowie są jeszcze ważniejsi?


Korpus podoficerski (dzisiaj to połączone korpusy podoficerów i chorążych) jest o jakieś 3/4 większy od korpusu oficerskiego. Nie chodzi mi o to jednak, że są ważniejsi jedni czy drudzy. Niestety dzisiejsi oficerowie to wypisz-wymaluj "inżynierowie pola walki" (taki tytuł otrzymuje się po ukończeniu szkoły oficerskiej - przynajmniej wojsk lądowych). Niestety przekłada się to na fakt, iż dochodzi do sytuacji, że jeden z drugim nie przejawia żadnych oznak wskaźnika inteligencji wyższego niż 70. Za to "dowodząca" włącza się każdemu w 100%. Kiedyś było odwrotnie. Na szacunek i posłuch dowódca z reguły zasługiwał swoim postępowaniem (szczególnie wobec podwładnych). Dzisiaj - praca oficera odbywa się pod hasłem "weźta - zróbta".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 13:12, mrosi napisał:

> /.../> Niestety przekłada się to na fakt, iż dochodzi do sytuacji, że jeden z drugim nie przejawia
żadnych oznak wskaźnika inteligencji wyższego niż 70. /.../

Coś mi się wydaje, że to już kiedyś wspomniałem w Loży, aczkolwiek aż tak surowy w ocenie wojskowych nie byłem. Nie będę mówił, kto się głównie na mnie obruszył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 12:10, KrzysztofMarek napisał:

No cóż, nie na oficerach a podoficerami wojsko stoi. To już Fryderyk, zwany Wielkim,
zauważył. Może dzisiaj podoficerowie są jeszcze ważniejsi?


I tu się z Tobą nie zgadzam. Właśnie że wojsko stoi na szeregowych i innych niskich rangą żołnierzy. W końcu to gdyby nie oni nie było by oficerów, w końcu ktoś musi awansować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 21:18, MasterHeroes napisał:

> /.../ > I tu się z Tobą nie zgadzam. /.../

Łaskawie pozwalam Ci nie zgadzać się tu ze mna. W końcu żyjemy, podobno, w wolnym kraju...
Zobaczymy zresztą, co Ci odpowie zawodowy wojskowy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba przejdę na temat dla nocnych marków. Spać się nie chce. Zresztą dopiero 22:19. Zwykle chodzę o 01:00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, w soboty nie idę do szkoły więc nie muszę wstawać a co za tym idzie można później iść spać. Mam jedynie w telefonie nastawiony budzik na 10:25 bo o 10:30 Gram.TV no ale jakoś go nie potrzebuję bo zwykle wstaję o 7:00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 22:26, MasterHeroes napisał:

No, w soboty nie idę do szkoły więc nie muszę wstawać a co za tym idzie można później
iść spać. Mam jedynie w telefonie nastawiony budzik na 10:25 bo o 10:30 Gram.TV no ale
jakoś go nie potrzebuję bo zwykle wstaję o 7:00.


Jest coś takiego jak odpowiedz ;) Wtedy wiem,że to do mnie. Ja dzisiaj obstawiam szybki sen bo nie mam z kim pisać ale generalnie byłoby to o 3 gdyby był ktoś.

I nadal nie wiem ktoś Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 22:37, dawidos170 napisał:

I nadal nie wiem ktoś Ty?


Ja?? Od dawna piszę na Loży, tyle że miałem kilkumiesięczną przerwę i przestałem być aktywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się