TYHE

Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń

33421 postów w tym temacie

Dnia 01.11.2014 o 18:20, kindziukxxx napisał:

A co ma być 1 listopada, dzień kiedy ludzie sobie przypominają o zmarłych a na mszy czytają
apokalipsę :)


Zmarłych można wspominać na wesoło.

Wczoraj, a dokładniej to kilka dni wcześniej, każdy sobie przypomina, że są groby, że ktoś tam kiedyś umarł. Pomijając fakt, że pierwszego listopada to rewia mody i pokaz majętności, ludzie się weselą. Głośno gadają, taksują i obgadują wszystkich, normalnie jak na imprezie plenerowej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko na Wszystkich Świętych tak chwilowo "umarłem". xD Swoją drogą ciekawe, czy zrobią kiedyś na gramie święto zbanowanych. :D Byłoby naprawdę ciekawie, nie uważasz? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2014 o 09:40, Kakarotto napisał:

>/.../ > Zbyt pesymistyczne te odpowiedzi, dominuje w nich śmierć. Śmierć nie jest optymistyczna,
a optymizm to podstawa życia. :P

>
Doświadczenie mówi nam, ze jesteśmy nieśmiertelni. Przecież z doświadczenia wiemy, że śmierć przytrafia się wyłącznie innym - nam, nigdy!
To jest powód do optymizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2014 o 11:23, Prince_Miki napisał:

Nie, nie mówię o ich uwolnieniu, tylko o uczczeniu ich pamięci. :D

Zawsze możesz zapalić znicz [*] :D i wstawić obok ksywkę zbanowanego/zbanowanych których znałeś może i nawet lubiłeś i takie tam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.11.2014 o 09:43, Kakarotto napisał:

Wczoraj, a dokładniej to kilka dni wcześniej, każdy sobie przypomina, że są groby, że
ktoś tam kiedyś umarł. Pomijając fakt, że pierwszego listopada to rewia mody i pokaz
majętności, ludzie się weselą. Głośno gadają, taksują i obgadują wszystkich, normalnie
jak na imprezie plenerowej. :P


To jest już wręcz parodia, jak ludzie chcą się pokazać, kto będzie miał więcej zniczy itp,
liczy się pamięć, staram się raz w miesiącu w miarę możliwości być, i nigdy nie rozpalam więcej jak 1 znicza :).
jednak fajnie tak sobie posiedzieć na cmentarzu jak jest już ciemno wszędzie już robi się cicho znicze się palą i porozmyślać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2014 o 14:43, kindziukxxx napisał:

jednak fajnie tak sobie posiedzieć na cmentarzu jak jest już ciemno wszędzie już robi
się cicho znicze się palą i porozmyślać :)

Mi niestety tym razem nie udało się być we Wszystkich Świętych na grobach, ale zawsze jak jestem to podziwiam palące się znicze w nocy. Naprawdę atmosferka jest wtedy świetna. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2014 o 21:05, Prince_Miki napisał:

Jaką herbatę preferujecie? Ja najbardziej lubię czarną z cukrem i mlekiem. ;)

Herbatę pijamy wyłącznie z rumem.
Zwykle herbatę z rumem nazywa się grogiem.
Przepis na grog po marynarsku:
1. zaparza się wysokogatunkową herbatę.
2. herbatę miesza się w proporcji 1:1 z rumem.
3. herbatę z rumem wylewa się do zlewu.
4. do jeszcze gorącej szklanki po herbacie z rumem wlewa się rum.
5. rum się wypija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2014 o 10:14, Braveheart napisał:

> 3. herbatę z rumem wylewa się do zlewu.
Wylewać do zlewu ?... przeca to nie uchodzi :C

Ot, widzisz, że żaden z Ciebie żeglarz.
Ale dobrze, można, zamiast wylać, dać ten lichy półprodukt do wypicia jakiemuś szczurowi lądowemu. Wypije i jeszcze będzie się cieszył, ze spróbował "marynarskiego" grogu... w towarzystwie innych szczurów lądowych będzie brylował, ale jak trafi na prawdziwego żeglarza, to go obśmieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2014 o 14:14, KrzysztofMarek napisał:

Ot, widzisz, że żaden z Ciebie żeglarz.

No żaden, żaden jednak zdziwił mnie fakt, że tyle rumu trzeba wylać by później do jeszcze gorącej szklanki wlać taką samą ilość. A jeśli o wylewaniu mowa. Kiedyś byłem świadkiem dziwnego zachowania ze strony znajomego z pracy. tzn. Miałem okazje wyjechać za granice do Niemiec na fasolkę szparagową. Któregoś pięknego dnia facet chce robić rosół. Miał tam trochę tej kury. Wszystko się ładnie pięknie gotuje. Gdy doszła faza szumowin zamiast je delikatnie wybrać to ten wylał cały wywar do muszli klozetowej :D po czym wlał kolejną wodę i czekał aż się zagotuje by móc kontynuować produkcję tego "rosołu"... nie tylko ja byłem zdziwiony ale reszta załogi w tamtejszym mieszkaniu.

Dnia 04.11.2014 o 14:14, KrzysztofMarek napisał:

Ale dobrze, można, zamiast wylać, dać ten lichy półprodukt do wypicia jakiemuś szczurowi
lądowemu. Wypije i jeszcze będzie się cieszył, ze spróbował "marynarskiego" grogu...
w towarzystwie innych szczurów lądowych będzie brylował, ale jak trafi na prawdziwego
żeglarza, to go obśmieje.

Coś w tym jest. Jednak ja herbatkę z prądem lubię wszelkiej maści. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2014 o 14:30, Braveheart napisał:

> /.../. Któregoś pięknego dnia facet chce robić rosół. Miał
tam trochę tej kury. Wszystko się ładnie pięknie gotuje. Gdy doszła faza szumowin zamiast
je delikatnie wybrać to ten wylał cały wywar do muszli klozetowej :D /.../.

Fujara! To znaczy, ten T(fuj) znajomy, to fujara ;-D
Szumowiny składają się głównie z tłuszczu i białka, wystarczy, w czasie gotowania (na małym gazie, żeby się nie pieniło nadmiernie) roztrzepać widelcem albo łopatką i już po szumowinach, a dodadzą rosołowi właściwego smaku. Nie trzeba ich zbierać, ani, tym bardziej, wylewać.

Dnia 04.11.2014 o 14:30, Braveheart napisał:

> /.../
Coś w tym jest. Jednak ja herbatkę z prądem lubię wszelkiej maści. ;-)

Prawda! Ale prawdziwy żeglarz wie, jak przyrządzić herbatę z rumem. Grog po marynarsku jest najlepszy ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2014 o 14:48, KrzysztofMarek napisał:

Fujara! To znaczy, ten T(fuj) znajomy, to fujara ;-D

T(fuj) ładnie to ująłeś. Nie wiem co skłoniło go do takiego działania oraz gdzie się tego nauczył. Nawet już się pytać nie chciało...

Dnia 04.11.2014 o 14:48, KrzysztofMarek napisał:

Szumowiny składają się głównie z tłuszczu i białka, wystarczy, w czasie gotowania (na
małym gazie, żeby się nie pieniło nadmiernie) roztrzepać widelcem albo łopatką i już
po szumowinach, a dodadzą rosołowi właściwego smaku. Nie trzeba ich zbierać, ani, tym
bardziej, wylewać.

Ja osobiście je zbieram. Pozbywam się ich przez sitko starając się zostawić jak największą ilość tzw "oczek" ;-) [wielu polaków pewnie też tak robi] O Twoim sposobie jeszcze nie słyszałem więc następnym razem [o ile nie zapomnę a raczej nie powinienem bo to coś nowego] spróbuję się dostosować do Twojego sposobu. A co mi tam! :D

Dnia 04.11.2014 o 14:48, KrzysztofMarek napisał:

Prawda! Ale prawdziwy żeglarz wie, jak przyrządzić herbatę z rumem. Grog po marynarsku
jest najlepszy ;-D

To mówisz, że piłeś ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2014 o 14:43, kindziukxxx napisał:

To jest już wręcz parodia, jak ludzie chcą się pokazać, kto będzie miał więcej zniczy
itp,
liczy się pamięć, staram się raz w miesiącu w miarę możliwości być, i nigdy nie rozpalam
więcej jak 1 znicza :).


Liczy się wielkość zniczy, dopiero potem ilość. Przynajmniej tak było w tym roku, w moich stronach. :P

Dnia 02.11.2014 o 14:43, kindziukxxx napisał:

jednak fajnie tak sobie posiedzieć na cmentarzu jak jest już ciemno wszędzie już robi
się cicho znicze się palą i porozmyślać :)


Posiedzieć? Nie lepiej się położyć? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2014 o 10:03, Prince_Miki napisał:

Tylko na Wszystkich Świętych tak chwilowo "umarłem". xD Swoją drogą ciekawe, czy zrobią
kiedyś na gramie święto zbanowanych. :D Byłoby naprawdę ciekawie, nie uważasz? ;)


Owszem, ale nie miałby kto go świętować, gdyż zbanowani są zbanowani. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się