TYHE

Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń

33421 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2007 o 12:51, KrzysztofMarek napisał:

Ckolera, to pewnie kupno pióra już może być uznane za przygotowanie do
usiłowania podrobienia podpisu...

Tak, wyrażenie chęci startu w wyborach na prezydenta może być więc uznane za szykowanie zamachu stanu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 12:51, KrzysztofMarek napisał:

> > > /.../ Zgodnie z art 270 § 3. za samo przygotowywanie się do
> czegoś takiego grozą 2 lata.
Od kiedy to tak? Ja pamiętam, że przygotowanie do usiłowania było karalne, ale tylko w przypadku
fałszowania pieniędzy i szpiegostwa. A teraz przygotowanie do usiłowania falszowania dokumentów
już ma być karalne? Ckolera, to pewnie kupno pióra już może być uznane za przygotowanie do
usiłowania podrobienia podpisu...


Takie są Krzysztofie przepisy własnie z tym artykułem związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 17:14, dawidos170 napisał:

> > /.../> Takie są Krzysztofie przepisy własnie z tym artykułem związane.

Przepis mówi wyraźnie: Kto, w celu użycia za autentyczny...
Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony (udowodniony w sądzie) to z karania "przygotowania" nici. Nie zostanie nawet postawiony zarzut. Oj, kodeks też trzeba umieć czytać, zgodnie z prawniczym tokiem myślenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 17:53, KrzysztofMarek napisał:

> > > /.../> Takie są Krzysztofie przepisy własnie z tym artykułem związane.
Przepis mówi wyraźnie: Kto, w celu użycia za autentyczny...
Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony (udowodniony w sądzie) to z karania "przygotowania"
nici. Nie zostanie nawet postawiony zarzut. Oj, kodeks też trzeba umieć czytać, zgodnie z
prawniczym tokiem myślenia...


Oczywiście, że nikt Ci tego nie udowodni. Chyba,że będziesz się tym parał dla korzyści majątkowych - wyrabiał lewe dowody dla innych osób i policja złapie Cię na gorącym uczynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 18:12, dawidos170 napisał:

> > > > /.../>
Oczywiście, że nikt Ci tego nie udowodni. Chyba,że będziesz się tym parał dla korzyści majątkowych
- wyrabiał lewe dowody dla innych osób i policja złapie Cię na gorącym uczynku.

Kiepski argument, zwłaszcza, jak na przyszłego prawnika. To już nie bedzie przygotowanie do usiłowania, tylko, w zależności od okoliczności, usiłowanie przestepstwa lub popełnienie przestepstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 18:27, KrzysztofMarek napisał:

> > > > > /.../>
> Oczywiście, że nikt Ci tego nie udowodni. Chyba,że będziesz się tym parał dla korzyści
majątkowych
> - wyrabiał lewe dowody dla innych osób i policja złapie Cię na gorącym uczynku.
Kiepski argument, zwłaszcza, jak na przyszłego prawnika. To już nie bedzie przygotowanie
do usiłowania, tylko, w zależności od okoliczności, usiłowanie przestepstwa lub popełnienie
przestepstwa.


W sumie fakt. Więc jakie zastosowanie ma mieć ten paragraf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 18:41, dawidos170 napisał:

> > /.../> W sumie fakt. Więc jakie zastosowanie ma mieć ten paragraf?

Przepraszam, ale to pytanie nie do mnie, tylko wielce inteligentnych posłów, którzy te zmiany w kodeksie uchwalali. Jak szkoda, ze mało w sejmie prawników, a jeszcze mniej dobrych prawników.
No, ale teraz może prokurator postawić zarzut, przesłuchać, zamknąć na parę godzin i wypuscić, bo gdyby oddał sprawe do sądu, to ... wyszłoby gorzej, znacznie gorzej, niż z panem Kaczmarkiem czy doktorem G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minimyszko- oglądałem te bitwy pająków z myszami/żabami i może i te pająki są niesamowite, ale co z tego jeśli i tak z góry wiadomo kto wygra? :P Powinno się zrobić bitwę Ptasznik vs Czarna Wdowa, to by dopiero było!!! Pamiętam jak miałem chyba 11 lat, w sklepie zoologicznym był super ptasznik za jakieś 250 zł. Mama powiedziała- albo ptasznik w domu, albo ja (arachnofobia) ;] Zgadnijcie co odpowiedziałem jako 11 letnie dziecko xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 18:54, Full Wypas napisał:

Minimyszko- oglądałem te bitwy pająków z myszami/żabami i może i te pająki są niesamowite,
ale co z tego jeśli i tak z góry wiadomo kto wygra? :P Powinno się zrobić bitwę Ptasznik vs
Czarna Wdowa, to by dopiero było!!! Pamiętam jak miałem chyba 11 lat, w sklepie zoologicznym
był super ptasznik za jakieś 250 zł. Mama powiedziała- albo ptasznik w domu, albo ja (arachnofobia)
;] Zgadnijcie co odpowiedziałem jako 11 letnie dziecko xD

Kolega ma takiego jest po prostu fanem pająków wcześniej miał takiego węża z mody wyszły już pieski i kotki :) . Full Wypas kupię Ci takiego pająka na urodziny :) i nazwę Peter Parker

20070912190718

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 18:54, Full Wypas napisał:

ale co z tego jeśli i tak z góry wiadomo kto wygra? :P

Bo ja wiem, czy to takie oczywiste? Zwłaszcza z większymi gatunkami myszy taki pająk miałby spore problemy.

Dnia 12.09.2007 o 18:54, Full Wypas napisał:

Zgadnijcie co odpowiedziałem jako 11 letnie dziecko xD

Oczywiście wolałeś pająka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 18:56, Full Wypas napisał:

Dawidos- dopiero teraz zauważyłem, że masz wywrotowca. Co się stało ?;o


Nawet nie pytaj :/ Olo dał mi minus 3 za rozmowę w wątku,że nie mam sensu ściągać MoH:Airborne bez DX9 i shaderów 3.0. A on uznał, że mówię oczywiście o piracie :/ Tylko,że ja demo akurat miałem zamiar ściągnąć dla taty. No cóż. Teraz muszę poprawcować trochę więcej niż chciałem - nie mam nawet ochoty wyjaśniać sytuacji. Bo wiem,że to bez sensu. Nie przekonasz, że nie chciałeś ściągać pirata ( nawet gdybym chciał ściągnąć [ nie chciałem bo mnie ta gra nie kręci ] to to ma 6.35 GB - to prędzej ściągnę demo żeby zobaczyć czy działa [ demo ściągnąłem w 3 godziny ] niż zapychać sobie łącze tak wielką paczką bez gwarancji jakiejkolwiek... )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 19:20, Azrathel napisał:

wyślij formularz i wyjaśnij sprawę - proste :)

Być może spróbuję. zobaczymy - ten formularz to znajdę w wątku o rangach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 19:32, dawidos170 napisał:

Wysłałem maila do Olamagato ( od niego dostałem -3 ) z wyjaśnieniem. Zobaczymy co to da.

Wiesz, ale Twój post był raczej jednoznaczny. Napisałeś o ściąganiu gry, nie o sciąganiu dema gry.
Dywagacje o shaderach też potwierdzają to wrażenie...
Ale, nie moja broszka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 19:43, KrzysztofMarek napisał:

> Wysłałem maila do Olamagato ( od niego dostałem -3 ) z wyjaśnieniem. Zobaczymy co to da.

Wiesz, ale Twój post był raczej jednoznaczny. Napisałeś o ściąganiu gry, nie o sciąganiu dema
gry.
Dywagacje o shaderach też potwierdzają to wrażenie...
Ale, nie moja broszka...


Co racja to racja, też bym zrobił to samo na miejscu Olamagato. Post żywcem mówi o GRZE, nie DEMIE GRY, ale... nie wtrącam się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 19:43, KrzysztofMarek napisał:

> Wysłałem maila do Olamagato ( od niego dostałem -3 ) z wyjaśnieniem. Zobaczymy co to da.

Wiesz, ale Twój post był raczej jednoznaczny. Napisałeś o ściąganiu gry, nie o sciąganiu dema
gry.
Dywagacje o shaderach też potwierdzają to wrażenie...
Ale, nie moja broszka...


Jakie? Że potrzebuję 3 żeby cokolwiek odpalić ? W sumie wiem,że trochę to z mojej winy mogło tak wyglądać ale uwierz mi, że nie ściągam żadnych starych gier bo nie chce mi się w to grać a nowe są mocne na mój komputer poza tym jedyne w co gram od dłuższego czasu do CS 1.6 i resztę spędzam w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2007 o 19:07, Ubq napisał:

Kolega ma takiego jest po prostu fanem pająków wcześniej miał takiego węża z mody wyszły już
pieski i kotki :) . Full Wypas kupię Ci takiego pająka na urodziny :) i nazwę Peter Parker

Szczerze? Byłoby super!! :D Chociaż wolę włochate ;)

Minimyszko- trafiony zatopiony! :D A co do tych myszy- Masz na myśli te zmutowane, co to w Loży się kręcą od czasu do czasu?

Dawidos- mam nadzieję, że uda Ci się to wyjaśnić, zaszło po prostu pewne nieporozumienie. Dobrze, że nie masz bana, wtedy byłby dawidos180, albo ban na IP i byłoby nieciekawie. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 21:32, Full Wypas napisał:

A co do tych myszy- Masz na myśli te zmutowane, co to w Loży się kręcą od czasu do czasu?

Nie. Moja siostra cioteczna miała dwie myszy, które były ze dwa razy większe niż te zwykłe. Nie wiem, co to za odmiana była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się