Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

ArmA III - recenzja

28 postów w tym temacie

Sławek w sumie dobrze prawi. To od zawsze było bardziej narzędzie, niż produkt. Będą patche, będą mody, będzie więcej niż 20 fps na mocnym kompie - da pewnie radę. Choć i tak bardziej jara mnie DejZ. Wciąż nie wierzę w ideę niemal meta-gry na tak małych serwerach (EVE to jednak fenomen dzięki skali), ale chciałbym, by to małe marzenie mi się spełniło. Bo punkt wyjścia mają, mimo wszystko, troszku powyżej mainstreamowej skali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No - na razie optymalizacja leży i kwiczy (I5-3570, 8GB Ram i GF660Ti 3GB - 15-60FPS nie zależnie praktycznie od ustawień), ale oprawa i rozmach są wprost next genowe. Samej gry zupełnie nie ogarniam, wydaje się super, wciąga jak diabli, ale CoDy i BFy mnie tak zniszczyły, że nie potrafię w to grać. Ginę co chwilę, nie panuję nad tym co się dzieje na ekranie, nie ogarniam sterowania - czekam na kampanię, może w niej się jakoś rozkręcę, bo na razie w multi jestem miażdżony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra recenzja, niestety dla graczy autor ma sporo racji.
Myli się jednak w jednej dość istotnej kwestii. Pisze: "Jeśli nie znamy kogoś, kto gra kooperacyjnie i może nas wprowadzić do swojej grupy, to to, co w tej grze najfajniejsze, będzie dla nas niedostępne." To zdanie może kogoś skutecznie zniechęcić, a istnieje wiele grup, które prowadzą rekrutacje, są otwarte na nowych graczy i regularnie grają w coopa, wystarczy chwilę poszukać! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały sprzęt obecny w grze jest obecnie w użyciu w armiach całego świata, więc stwierdzenie, że wyposażenie jest zbyt futurystyczne jest nie co na wyrost. Taki jest świat Panie autorze, Humvee to już staroć i relikt przeszłości a Abramsy mamy w każdej innej grze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie , widzę sensu oceniania tej gry ze względu na to czy jest kampania single czy nie , tak samo jak w BF 1 , 2 , 3 i pewnie 4 . Tych gier nie kupuje się do grania single ;p tylko do multi i bezsensowne jest obniżanie ocen takich gier ze względu na ten element gry imo.
Z resztą recenzji się zgadzam ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Cały sprzęt obecny w grze jest obecnie w użyciu w armiach całego świata, więc stwierdzenie,
> że wyposażenie jest zbyt futurystyczne jest nie co na wyrost. Taki jest świat Panie autorze,
> Humvee to już staroć i relikt przeszłości a Abramsy mamy w każdej innej grze...

Chyba na filmach...Comanche (którego USA już dawno wycofała), ''Havokum'' itd. Połowa tego sprzętu albo nie istnieje albo jest czystymi prototypami.

A co do A3 to mam podobne odczucia. Żałuje każdej złotówki. Odinstalowałem 3 i powróciłem do ArmA2/OA, która bije na głowe ilością modów i całej zawartości.

ArmA2/OA + CW2 > A3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trafna recenzja. Arma 3 czeka u mnie na dysku na lepsze czasy.
Czasami tylko bawię się w edytorze, testuję możliwości gry.

Warto dodać, że efekty świetlne, nocne wybuchy czy light stick''i które podświetlają nawet dym zmieniając jego kolor, to czysta poezja.

Grałem kilka coopów w A3, no i niestety AI na wysokim poziomie ma bardzo wysoką celność. Do tego stopnia, że musieliśmy ją ręcznie obniżać, aby można było normalnie grać. Powoli gra nadaje się do użytku.
A3 ma ogromny potencjał, warto czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Cały sprzęt obecny w grze jest obecnie w użyciu w armiach całego świata, więc stwierdzenie,
> że wyposażenie jest zbyt futurystyczne jest nie co na wyrost. Taki jest świat Panie autorze,
> Humvee to już staroć i relikt przeszłości a Abramsy mamy w każdej innej grze...

Co Ty gadasz za głupoty? Widzę, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Weźmy taki Balckhawk w wersji stealth. Gdzie jest używany? Był użyty tylko raz, jest obecnie w fazie testów. Comanche. Gdzie jest używany? Nigdzie, i nigdy nie będzie, bo projekt został porzucony. Mam Ci wymieniać więcej przykładów czy sam sobie poszukasz? Tu autor ma 100% rację, w grze jest sprzęt, który jest obecnie w fazach testowych, praktycznie nieużywany jeszcze w walkach. I to właśnie mi osobiście się w tej Armie za bardzo nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę tego prawdziwego sprzętu jest:

http://www.gram.pl/artykul/2013/09/11/tydzien-z-arma-iii-sprzet-ciezki.shtml
http://www.gram.pl/artykul/2013/09/12/tydzien-z-arma-iii-bron-osobista.shtml

ale nie zmienia to faktu, że takie "nowoczesne" zabawki nie mają dla mnie klimatu. Wolałbym powrót do 1985 roku, jak w Operation Flashpoint

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Co Ty gadasz za głupoty? Widzę, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Weźmy taki Balckhawk
> w wersji stealth. Gdzie jest używany? Był użyty tylko raz, jest obecnie w fazie testów.
> Comanche. Gdzie jest używany? Nigdzie, i nigdy nie będzie, bo projekt został porzucony.
> Mam Ci wymieniać więcej przykładów czy sam sobie poszukasz? Tu autor ma 100% rację, w
> grze jest sprzęt, który jest obecnie w fazach testowych, praktycznie nieużywany jeszcze
> w walkach. I to właśnie mi osobiście się w tej Armie za bardzo nie podoba.

Blackhawk w wersji stealth był używany np. w Operacji Neptune Spear. http://www.stamfordadvocate.com/default/article/Secret-Sikorsky-helicopters-used-in-bin-Laden-raid-1368159.php

Comanche to natomiast relatywnie stara konstrukcja która nie weszła do produkcji ze względów ekonomiczno/technologicznych co nie znaczy, że jej użycie nie było by możliwe. Także stwierdzenie, że sprzęt pochodzi z roku 2030 jest mocno przesadzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Trochę tego prawdziwego sprzętu jest:
>
> http://www.gram.pl/artykul/2013/09/11/tydzien-z-arma-iii-sprzet-ciezki.shtml
> http://www.gram.pl/artykul/2013/09/12/tydzien-z-arma-iii-bron-osobista.shtml
>
> ale nie zmienia to faktu, że takie "nowoczesne" zabawki nie mają dla mnie klimatu. Wolałbym
> powrót do 1985 roku, jak w Operation Flashpoint


Cold War Rearmed² do ArmA2/OA (wysokiej jakości mod, przełożony nawet z samplami prosto z OfP, łącznie z kampania i misjami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2013 o 15:55, zaxcer napisał:


Widzę, że kłania się czytanie ze zrozumieniem co? A co ja napisałem? Napisałem wyraźnie, że ten śmigłowiec był użyty tylko raz. Tak, w tej operacji. I to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o recenzję to mogę się zgodzić z następującymi fragmentami:
- nie ma jeszcze kampanii dla pojedynczego gracza, co jest ordynarnym chamstwem ze strony Bohemii - nie taką wybrakowaną wersję gry preorderowałem;
- nie ma jeszcze wersji finalnych wszystkich przydatnych modów.

Jeżeli ktoś zna temat to niech przypomni sobie co oferowała "goła" Arma 2 i porówna to z Armą 3. To co znamy obecnie jako Arma 2 to efekt kilku dodatków, niezliczonej ilości modów i kilkunastu patchy.

Pięć minut szukania i mamy:
- http://www.armaholic.com/page.php?id=21914 - fikcyjną frakcję afrykańską;
- http://www.armaholic.com/page.php?id=21362 - jednostki inspirowane armią USA;
- http://www.armaholic.com/page.php?id=21097 - jednostki Francuskiej Legii Cudzoziemskiej;
- http://www.armaholic.com/page.php?id=21912 - broń używana m.in. w siłach państw NATO oraz rosyjskiego Spetsnazu.

Na tym polega urok Army - można ją sobie dowolnie modyfikować i dostosować pod swoje wymagania. Nic również nie stoi na przeszkodzie żeby przenieść sobie mapy z Army 2 do Army 3.
Jeżeli ktoś natomiast zakłada, że dostanie wszystko z góry to faktycznie niech lepiej zrezygnuje z zakupu, bo to nie ten typ gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 19:38, Caldur napisał:

Jeżeli chodzi o recenzję to mogę się zgodzić z następującymi fragmentami:
- nie ma jeszcze kampanii dla pojedynczego gracza, co jest ordynarnym chamstwem ze strony
Bohemii - nie taką wybrakowaną wersję gry preorderowałem;


Momencik. O tym, że kampania SP pojawi się po premierze w odcinkach w formie darmowych DLC panowie z Bohemii informowali na długo przed premierą. O żadnym "chamstwie" nie ma więc mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na długo to z tego co pamiętam było jakoś 2 miesiące przed premierą?
Ja pisałem o preorderze, który złożyłem, więc tak jest to nieuczciwość ze strony producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Jeżeli ktoś zna temat to niech przypomni sobie co oferowała "goła" Arma 2 i porówna to
> z Armą 3.

Goła ArmA2 oferowała w dzień premiery, frakcje jak RF, NAPA,ChDKZ, USMC, kampanie i odrzutowce. Wciąż więcej niż dostajesz w A3 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie koneicznie jest ąż taki futurystyczny. Kto wie czy za tydzień, miesiąc, rok (który jest relatywnie którkim okresem czasu, patrząc na postęp i szybkość rozwoju technoloigii) takiej broni nie będzie. Jeżeli został użyty, to znaczy, że znajduje się na wyposażeniu armii i prawdopodobnie w czynnej służbie. Prototypy, szczególnie w razie zbrojnego konfliktu, jakoś strasznie szybko pojawiają się na polu walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować