Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3 - wymagania sprzętowe będą wyższe od tych cechujących drugą część

117 postów w tym temacie

Dnia 23.09.2013 o 12:00, Ostrowiak napisał:

windowsy przeważającej liczby użytkowników są alternatywnej oryginalności,
stąd niekompatybilność patchy

aż do ich przerobienia na alternatywnie oryginalne

Fajna nowomowa i określenie przez Ciebie piractwa, Ostrowiak. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 12:02, Zajanski napisał:

Oryginalny Windows to może był w Microsofcie na jednym komputerze, a reszta
to już tylko kopie.

Ściślej rzecz biorąc, licencje. :)

EDIT: Wracając jednak do mojej myśli, czy "Win 8.1" nadal jest planowany jako darmowy patch do "Win 8", czy coś się zmieniło w tej kwestii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 11:34, Janek_Izdebski napisał:

Sorry za mały off-top, ale czy "Win 8.1" nie ma być darmowym patchem do "Win 8"? Dlatego
dziwi mnie rozróżnianie obu systemów przez człowieka z CDP.


Chodzi o to, że "patch" aktualizujący Win 8 do Win 8.1 to więcej niż klasyczny Service Pack. Wprowadza on zmiany w samym systemie i dlatego może być traktowany jak kolejna wersja systemu. Trochę jak było z Win 98 i Win 98 SE.
Chodzi o to, że Win 8.1 będzie miał wbudowanego SkyDrive''a, odrobinę zmienione GUI (start button is back) i mnóstwo innych poprawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 12:21, Phobos_s napisał:

Chodzi o to, że "patch" aktualizujący Win 8 do Win 8.1 to więcej niż
klasyczny Service Pack. Wprowadza on zmiany w samym systemie i dlatego może być
traktowany jak kolejna wersja systemu. Trochę jak było z Win 98 i Win 98 SE.

Wiem doskonale, że to coś o niebo więcej niż klasyczny "Service Pack."

Dnia 23.09.2013 o 12:21, Phobos_s napisał:

Chodzi o to, że Win 8.1 będzie miał wbudowanego SkyDrive''a, odrobinę zmienione GUI (start
button is back) i mnóstwo innych poprawek.

Ponoć wróci też Menu Start i nie trzeba kupować aplikacji od Stardocka. Jednak chciałbym się dowiedzieć czy ten "patch" ma być darmowy, czy coś się zmieniło w tej kwestii? Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 12:31, Janek_Izdebski napisał:

Ponoć wróci też Menu Start i nie trzeba kupować aplikacji od Stardocka.


No właśnie to napisałem :)

Dnia 23.09.2013 o 12:31, Janek_Izdebski napisał:

Jednak chciałbym się dowiedzieć czy ten "patch" ma być darmowy, czy coś się zmieniło w tej kwestii? Dzięki.


Tak. Darmowy jak najbardziej. 18 października będzie dostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 12:36, Phobos_s napisał:

No właśnie to napisałem :)

Nie zauważyłem tego w nawiasie, sorry. :)

Dnia 23.09.2013 o 12:36, Phobos_s napisał:

Tak. Darmowy jak najbardziej. 18 października będzie dostępny.

Jeszcze raz dziękuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 12:31, Janek_Izdebski napisał:

Ponoć wróci też Menu Start i nie trzeba kupować aplikacji od Stardocka.

Powróci przycisk Start a nie klasyczne menu Start. Kliknięcie na ten przycisk w 8.1 powoduje uruchomienie interfejsu Modern.

Co mi tak zwisa, bo już dawna tego nie używam - jak chcę coś uruchomić, to używam wyszukiwarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 12:56, Henrar napisał:

Powróci przycisk Start a nie klasyczne menu Start. Kliknięcie na ten przycisk
w 8.1 powoduje uruchomienie interfejsu Modern.

Co mi tak zwisa, bo już dawna tego nie używam - jak chcę coś uruchomić, to używam wyszukiwarki.

Co kto lubi, Henrar. Niemniej, dziękuję za rozjaśnienie tej kwestii. :)

A wracając do "Wieśka 3", to chyba na moim lapku go nie uruchomię, chyba że na minimalnych w rozdziałce 1680x1050, 1600x900, 1440x900, a może tylko w 1280x768...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 10:18, Zgreed66 napisał:

> A kto napisał, że będzie można zagrać RÓWNIEŻ na Win8? Napisali, że będzie można
zagrać
> na Win8. Ale czy "tylko", czy "również" - to pominięto milczeniem.
Nie przyszło ci namyśl, że pewne rzeczy są dla nich oczywiste? :P


Podstawowa zasada przy interpretowaniu komunikatów PR-owych: NIGDY, ale to przenigdy nie uznawaj niczego za "oczywiste". Właśnie w ten sposób wydawcy/twórcy sprawiają nieraz, że klienci sami się oszukują, choć oni nic nie powiedzieli wprost.

Swoją drogą, polecam książkę Marketing Gier Wideo (www.marketinggier.pl). Darmowa, wyczerpująca, i pokazująca mase podobnych tricków, stosowanych przez developerów i wydawców nagminnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tenebrael, Powiedz mi jedno - znasz grę, która wyszła tylko na windows 8?
taki, np. " Crysis " nie miał po prostu wszystkich opcji graficznych na XP ( co i tak dało się obejść ), więc nie wyobrażam sobie żeby " Wiedźmin 3 " ukazał się tylko na najnowszym systemie operacyjnym, który nie cieszy się zbyt dużą popularnością - naraziliby się na duży opór ze strony graczy i na spore straty finansowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 13:19, Tenebrael napisał:

Swoją drogą, polecam książkę Marketing Gier Wideo (www.marketinggier.pl). Darmowa, wyczerpująca,
i pokazująca mase podobnych tricków, stosowanych przez developerów i wydawców nagminnie.

Można gdzieś to dostać w formacie na ebooki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 13:19, Tenebrael napisał:

Podstawowa zasada przy interpretowaniu komunikatów PR-owych: NIGDY, ale to przenigdy
nie uznawaj niczego za "oczywiste". Właśnie w ten sposób wydawcy/twórcy sprawiają nieraz,
że klienci sami się oszukują, choć oni nic nie powiedzieli wprost.

-.- Sam się oszukuję... ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam procek Amd phenon 3 rdzeniowy, GTx 650 4 giga ramu i Battlefield 3 chodzi mi płynnie na ultra. Wiedźmin 2 na średnich ledwo ledwo. I jakos tak Bf3 wydaje mi się ładniejszy. BF4 pewnie mi będzie działał na średnich, a jak W3 odpali sie na średnich to bede szczęsliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 06:39, Tenebrael napisał:

Całą myślą przewodnią mojej wypowiedzi było w założeniu to, że w tej branży niczego nie
można być pewnym.


Nie tylko w tej branży. Pewna jest tylko śmierć. Podatki pewne nie są, bo możesz się przenieść do jakiegoś raju. Ale masz rację w tym względzie, że game-dev bardzo szybko się rozwija, więc i sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie.

Dnia 23.09.2013 o 06:39, Tenebrael napisał:

A zobacz, jak wyglądała sprawa z XboxONE - każdy ROZSĄDNY człowiek przewidziałby,
jakim shitstormem się skończy ujawnienie takiej masy antyuserowych informacji w jednym
czasie. Można by pomyśleć, że MS to wielka firma i wie, co robi. A jednak, zrobili coś,
co było PR-owym samobójstwem.


Zgadza się. A wiesz dlaczego? Dlatego że MS to korporacja, w której decydenci tak naprawdę nie rozumieją potrzeb graczy, nie orientują się w ich sympatiach i antypatiach. Nie wykorzystują nawet podstawowych danych statystycznych, które mają do dyspozycji. Od klientów dzieli ich przepaść. Stąd taki a nie inny przebieg wypadków. Jeśli nie wsłuchujesz się w głos ludzi, jeśli jesteś arogancki i nie analizujesz reakcji na podobne wydarzenia u konkurencji, to kończysz tak jak MS. Co gorsze MS nie uczy się na błędach nie tylko cudzych, ale i własnych. Management MS to typowy korporacyjny beton, który do zmiany polityki może zmusić wyłącznie niekorzystna zawartość arkusza w Excelu. To jest najsmutniejsze. MS mógłby z równą "pasją" sprzedawać sznurówki, jeśli tylko byłyby tak intratnym biznesem jak gry.

CDPR w drugiej strony widzi i bierze pod uwagę głos społeczności. Z realizacją taktyki bywa u nich różnie, ale widać, że się starają. Ze świecą można szukać dewelopera gier wysokobudżetowych, który jest w równym stopniu gamer-friendly co CDPR. Niestety. Ta branża byłaby znacznie lepsza, gdyby więcej managerów myślało nie tylko o perspektywie krótkoterminowej (czyli o reklamie i sprzedaży produktów), ale też kierowało się długofalową strategią uwzględniającą szacunek do klienta. To zdecydowanie popłaca. Problem w tym, że ludziom korporacji trudno to jasno zobrazować w Excelu, co z kolei ma bezpośredni wpływ na postawę akcjonariuszy. A jeśli dodatkowo nie rozumiesz swoich klientów, nie czujesz, co im w duszy gra, jeśli nie łączy cię żadna emocjonalna więź z grami, to zawsze, prędzej czy później, nastąpi totalny fuck-up. Przykładów jest mnóstwo: MS, EA, Ubisoft itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vojtas, ok, ja się ze wszystkim zgadzam. Wierz mi, ja też nie jestem głupi i wiem, że dla wizerunku CDPR wymaganie Win8 do uruchomienia W3 byłoby druzgocące. Wiem też (i wierz mi, bardzo szanuję) jakie podejście do klienta prezentuje CDPR.

Ale wiem też, że mają na swoim koncie taką liczbę wpadek i decyzji, co do których nikt by się nie spodziewał, że będą miały miejsce, że podchodzę do wszystkich podobnych, dwuznacznych wypowiedzi, ze sporą rezerwą.

A jeśli już mówimy o firmach z mega-zaufaniem, strzelających sobie w stopy. Czy 2 lata temu powiedziałbyś, że na Blizzarda poleci taka fala hejtu, a zaufanie do nich tak drstycznie spadnie? Przecież Blizz zawsze był podawany za przykład mega-solidnej, hiper-uczciwej firmy, na której zawsze można polegać. A tu psikus, jedno Diablo 3 i stał się wrogiem publicznym numer jeden. Tak więc CDPR nie byliby pierwszymi, którzy swoimi decyzjami nagle zrażają do siebie całe masy ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 16:26, Tenebrael napisał:

A jeśli już mówimy o firmach z mega-zaufaniem, strzelających sobie w stopy. Czy 2 lata
temu powiedziałbyś, że na Blizzarda poleci taka fala hejtu, a zaufanie do nich tak drstycznie
spadnie? Przecież Blizz zawsze był podawany za przykład mega-solidnej, hiper-uczciwej
firmy, na której zawsze można polegać. A tu psikus, jedno Diablo 3 i stał się wrogiem
publicznym numer jeden.


Wrogiem publicznym nr 1 to może nie, ale dostali za swoje i, co gorsze, nie ponieśli konsekwencji - sprzedaż D3 była fantastyczna. Blizzard to firma wyjątkowa ze swoim podejściem oderwanym od realiów rynku - no bo kto produkuje jedną grę 8 i więcej lat? Tak czy siak Blizzard obrósł w piórka i po prostu odpłynął od graczy. Początku tego procesu należy upatrywać wiele lat temu, to nie była kwestia jednej czy nawet dwóch gier. IMO kasa ich zdeprawowała i pogląd o własnej nieomylności. Być może CDPR też to czeka, gdy staną się potentatem finansowym - kto wie. Na razie nie są - jeden duży nieudany projekt może się odbić bardzo źle na całej grupie kapitałowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@AgayKhan, coś mi się wydaje, że procek jest winny, karta dobra, procek do bani, wiem bo sam mam phenoma, tylko o jeden rdzeń więcej. Niemożliwością jest żeby tak było, obydwa tytuły powiny Ci chodzić dobrze. Weź pod uwagę jeszcze jedno, poziom szczegółów, którym W2 miażdży każdą grę na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 3 - wymagania sprzętowe będą wyższe od tych cechujących drugą część

W wolnym tłumaczeniu :

Wiedźmin 3 - optymalizacja będzie jeszcze bardziej żałosna niż ta cechująca drugą część

Posiadacze hi-endowych PC czekają na nowy pierdyliard patchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 22:11, Pietro87 napisał:

Wiedźmin 3 - wymagania sprzętowe będą wyższe od tych cechujących drugą część

W wolnym tłumaczeniu :

Wiedźmin 3 - optymalizacja będzie jeszcze bardziej żałosna niż ta cechująca drugą
część


Posiadacze hi-endowych PC czekają na nowy pierdyliard patchy :)



Ja dwójkę ukończyłem na średniej karcie graficznej i bardzo przeciętnym procesorze, więc nie było tak źle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować