Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA 5 i starsze Xboksy? To nie najlepsze połączenie

23 postów w tym temacie

Mam "fata" (wymieniony w ramach gwarancji pod koniec 2009), 20 GB parodię dysku - gra działa bezproblemowo, bez żadnych cyrków.

^^ Niemniej współczuję poszkodowanym (zapewne nielicznym - ze względu na niedbalstwo MS znaleźć działający egzemplarz iksa z tych lat to rzadkość), rozwiązanie działu pomocy technicznej to jakaś tymczasowa prowizora (ale dobrze, że działa), a ktoś w Rockstar Games powinien przysiąść na dupie i już dłubać nad patchem !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakich latach został wyprodukowany Jasper (chyba 2008), ale gram i żadnych zwiech, przycinek, nic. Mam nadzieję, że tak zostanie do końca. Wszystko działa płynnie i przyjemnie co i tak mnie dziwi. Nie wiem co ludzie robią z tymi konsolami. Każdy mówi co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam slima i jedyny problem to spadek fps podczas pływania batyskafem w porcie ale nie pod wodą a na powierzchni. Co dziwniejsze na motorówkach itp problem nie występuje, tylko na batyskafie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również mam FATA z grudnia 2008 i oprócz oczywistych spadków framerate''u i kompletnego braku aliasingu nie uświadczyłem żadnych zawieszeń ekranu, a kilka dobrych godzin mam już "przegrane". Optymalizacja na klocku mogłaby być nieco lepsza, bo tak naprawdę to ~30 FPS mamy chyba jedynie na parkingu podziemnym i w czasie nocy gdy ruch jest minimalny. Gra jest cudowna, ale chrupie. Mam wrażenie, że bardziej niż IV.

Ogólna liczba klatek była dla mnie tym bardziej szokiem, że konsole odstawiłem rok temu i cały ten czas grałem przy stałych 60 klatkach. Odpalam w sobotę GTA i szok. Dostałem od R* pokaz slajdów, czy co? Po godzinie byłem tak wciągnięty, że nie zwracałem już na to uwagi, aczkolwiek najbardziej boli brak AA bo krawędzie wręcz pływają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Phi, to ja mam Xenona z 2006 i bezproblemowo GTA V przechodzę :)
> Żadnych dolegliwości podanych w newsie nie doświadczyłem.

zgłoś to do kotaku. Zapewne zrobią z Tobą duży artykuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Identyczne problemy były w przypadku GTA4, sam ich doświadczyłem i w końcu grę kupiłem drugi raz na PS3 (pozbywając się wcześniej egzemplarza kupionego na 360). Widać Rockstar dalej nie nauczył się, że grę wypadałoby przetestować na wszystkich modelach konsol, które były dostępne na rynku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Identyczne problemy były w przypadku GTA4, sam ich doświadczyłem i w końcu grę kupiłem
> drugi raz na PS3 (pozbywając się wcześniej egzemplarza kupionego na 360). Widać Rockstar
> dalej nie nauczył się, że grę wypadałoby przetestować na wszystkich modelach konsol,
> które były dostępne na rynku...

I tu nie masz racji, bo na PS3 jest podobnie. Otóż po premierze Uncharted 3 grałem wciąż w tylko w tę grę. Po paru dniach miałem dziwne artefakty w grze. Nagrałem film u umieściłem w dziale pomocy NaugthyDog:

http://www.youtube.com/watch?v=zdgj-5GxzQE

Jak się okazało, i zapewne nadal mało osób o tym wie, konsola PS3 zabiera 2GB z HDD i umieszcza w niej najczęściej używane dane z płyty BluRay. Ponieważ wciąż grałem w Uncharted, to tam znajdowały się dane z tejże gry. Pamięć ta nie jest czyszczona nawet po wyłączeniu konsoli. Niestety coś się schrzaniło w tym pliku i stąd moje artefakty. Rozwiązanie? Na chwile wrzucić inną grę, wtedy te 2GB są wymazywane i wrzucane nowe dane. Widać, że z XBOX360 jest podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Identyczne problemy były w przypadku GTA4, sam ich doświadczyłem i w końcu grę kupiłem
>
> > drugi raz na PS3 (pozbywając się wcześniej egzemplarza kupionego na 360). Widać
> Rockstar
> > dalej nie nauczył się, że grę wypadałoby przetestować na wszystkich modelach konsol,
>
> > które były dostępne na rynku...
>
> I tu nie masz racji, bo na PS3 jest podobnie. Otóż po premierze Uncharted 3 grałem wciąż
> w tylko w tę grę. Po paru dniach miałem dziwne artefakty w grze. Nagrałem film u umieściłem
> w dziale pomocy NaugthyDog:
>
> http://www.youtube.com/watch?v=zdgj-5GxzQE
>
> Jak się okazało, i zapewne nadal mało osób o tym wie, konsola PS3 zabiera 2GB z HDD i
> umieszcza w niej najczęściej używane dane z płyty BluRay. Ponieważ wciąż grałem w Uncharted,
> to tam znajdowały się dane z tejże gry. Pamięć ta nie jest czyszczona nawet po wyłączeniu
> konsoli. Niestety coś się schrzaniło w tym pliku i stąd moje artefakty. Rozwiązanie?
> Na chwile wrzucić inną grę, wtedy te 2GB są wymazywane i wrzucane nowe dane. Widać, że
> z XBOX360 jest podobnie.


Ale nie mam racji z czym? Ja nie twierdzę, że nie było problemów z wersją na PS3. Ja tylko mówię, że problem z zacinaniem się gry występował także przy GTA4. U mnie akurat na Xboxie, a wersja na PS3 działała bez problemu. Osobiście mnie nie udało się spowodować, żeby wersja na 360 zaczęła się poprawnie zachowywać.
Ja się bardziej dziwię temu, że taki sam problem występuje 5 lat później, bo widząc skale w testach technicznych jednak powinno coś wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam "fata" (wymieniony w ramach gwarancji pod koniec 2009), 20 GB parodię dysku - gra
> działa bezproblemowo, bez żadnych cyrków.
>
> ^^ Niemniej współczuję poszkodowanym (zapewne nielicznym - ze względu na niedbalstwo
> MS znaleźć działający egzemplarz iksa z tych lat to rzadkość), rozwiązanie działu pomocy
> technicznej to jakaś tymczasowa prowizora (ale dobrze, że działa), a ktoś w Rockstar
> Games powinien przysiąść na dupie i już dłubać nad patchem !

niby dlaczego rockstar ma coś dłubać skoro to problem xboxa i zapewne nie dowiedzą się czym powodowany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 11:32, TobiAlex napisał:

Jak się okazało, i zapewne nadal mało osób o tym wie, konsola PS3 zabiera 2GB z HDD i
umieszcza w niej najczęściej używane dane z płyty BluRay.

Czyli sluszne bylo przeczucie, ze GTA5 po jakims czasie zaczela jakby lepiej chodzic (jakby plynniej). Uff, dzieki! Bo juz myslalem, ze ze mna cos nie tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Identyczne problemy były w przypadku GTA4, sam ich doświadczyłem i w końcu grę kupiłem
> drugi raz na PS3 (pozbywając się wcześniej egzemplarza kupionego na 360). Widać Rockstar
> dalej nie nauczył się, że grę wypadałoby przetestować na wszystkich modelach konsol,
> które były dostępne na rynku...
A co to oznacza? Że to niezbyt wina XBoxów, a bardziej Rockstara. le fanobje GTA i tak będą gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 13:43, NemoTheEight napisał:

A co to oznacza? Że to niezbyt wina XBoxów, a bardziej Rockstara.

jakby MS wprowadzil jednak Blu-Raya do X-360 to nie byloby problemow ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tym samym upada mit wyższości konsol nad PC, gdzie mówi się, że konsole są lepsze, bo to 1 architektura i nie trzeba dopasowywać kodu źródłowego do X zmiennych sprzętowych:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować