Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W Rosji powstaje fanowski remake Need for Speed: Hot Pursuit

31 postów w tym temacie

Dnia 23.09.2013 o 11:59, Ring5 napisał:

Pozwole sobie sie nie zgodzic z Szanownym Panem. Najlepsza scigalka byl, jest i prawdopodobnie
bedzie The Great American Cross-Country Road Race (zwany potocznie Road Racem).


Grało się w to (lub coś podobnego) kiedyś, ale nie ma to jak Hot Pursuit, chociaż ostatnimi czasy znudziły mi się wyścigi z policją, a skupiłem się na zwykłych turniejach. No i przerzuciłem się na inne auta ni z Lambo, bo tymi kieruje się fatalnie, a do mojego stylu jazdy potrzebuję wozów, które, hm, dobrze się prowadzą. :P

No i NFS3 ma fenomenalny soundtrack i aż szkoda, że w grach tego typu już dawno od muzyki tworzonej na potrzeby gry odeszli praktycznie wszyscy. A pamiętam, jak kręciła się w odtwarzaczu płytka z takiego chociażby GT Racing 97...

Dnia 23.09.2013 o 11:59, Ring5 napisał:

Z tym pewnie moze byc problem, bo brniemy w jeszcze wieksze naruszanie praw autorskich,
gdzie juz ciezko mowic o "wzorowaniu sie".


Bez sensu, nikt z tego nie korzysta (widziałem tylko u Sakiego Kaskasa parę utworów z NFS-ów na Soundcloudzie - w ogóle to muszę wreszcie do niego napisać, nie ma to jak bezpośredni kontakt z ulubionym muzykiem!). Jak już mówiłem - nawet niech wstawią muzykę podobną, rosyjskie netlabele oferują tonę muzyki świetnej a darmowej, a wystarczy zresztą tylko zostawić furtkę w postaci wstawienia utworów wg własnego uznania.

Dnia 23.09.2013 o 11:59, Ring5 napisał:

Ja rowniez. Dawno nie mialem okazji pograc w dobra samochodowke, z seria NFS pozegnalem
sie juz dawno, bo to, co wydaja teraz, NFSem nie jest na pewno i grac w to nie mam zamiaru.


Póki co zaś gram w trójeczkę, w sumie jedyna część serii, jaką jestem zachwycony. Grałem trochę w High Stakes i mi się podobało, ale jakoś nie przyjęło się na dłużej, w Porsche 2000 nie miałem ochoty mimo zachwytów prasy (też miałem styczność, ale bardzo krótką), a NFS-y nowej generacji to zdrada ideałów tejże marki (choć nie zawsze).

Odnośnie piractwa - nie sądzę, żeby te keyloggery i inne syfy były tam umieszczane przez grupy crackerskie. Zbytnio się szanują, żeby ludzi w wała robić IMHO, to raczej domena złośliwców łapiących "miłośników wolnego dostępu do praw intelektualnych" na haczyk.

Ja bym się przyjrzał raczej temu, co wydziwia Origin od EA, Blizzard też miał zakusy na prywatne dane użytkowników, za co dostał przynajmniej jeden pozew (i przegrał sprawę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem dołączony filmik i mam takie wrażenie, że korzystają tutaj z silnika Crysis''a, chodzi mi o ten szczątkowy interfrejs, zwrócił ktoś na to uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 12:56, Rakit napisał:

Obejrzałem dołączony filmik i mam takie wrażenie, że korzystają tutaj z silnika Crysis''a,
chodzi mi o ten szczątkowy interfrejs, zwrócił ktoś na to uwagę?

Żeby było jeszcze ciekawiej - fanowska grupa, która wzięła się za ten projekt, do odtworzenia gry wykorzystuje silnik CryEngine 3. Stąd też oficjalna nazwa projektu - Cry for Speed.

Niuee, nikt nie zwrócił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Fajne [m], jeśli to jest ten Nfs gdzie był splitscreen, to łykam go z miejsca, [m] jak
> mi brakuje [m] razem na padzie. Sentyment do High stakes, nfs 4 , jak wolicie

Na remake NFS4 tez chetnie bym sie skusil, IMHO najlepszy NFS wszechczasow. Szkoda, ze nawet starej wersji nie idzie nigdzie dostac, nawet GOG rozklada rece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 12:15, Demagol napisał:

Grało się w to (lub coś podobnego) kiedyś


Ja przy TGACCRR spedzilem wiele tygodni jako paroletni szkrab i do dzis ten tytul bardzo cieplo wspominam. Nie wiem, co takiego w nim bylo (zapewne dochodzi tu tez nostalgia), ale gra zapadla mi w pamiec jak malo ktora.

Dnia 23.09.2013 o 12:15, Demagol napisał:

No i NFS3 ma fenomenalny soundtrack


Z tym zgadzam sie w 100%. Soundtrack z NFS3 jest genialny i az zal, ze nie uzyli go w innych czesciach.

Dnia 23.09.2013 o 12:15, Demagol napisał:

szkoda, że w grach tego typu już dawno od muzyki tworzonej na potrzeby gry odeszli praktycznie wszyscy.


Troche tak, troche nie. Np. dzieki NFS Underground wkrecilem sie w muzyke Andy''ego Huntera, a kawalek "Wonders of You" towarzyszyl mi w kazdym wyscigu w NFSU.

Dnia 23.09.2013 o 12:15, Demagol napisał:

Bez sensu, nikt z tego nie korzysta


Nie mowie, ze to ma sens. Mowie tylko, ze moze zadzialac tu zasada psa ogrodnika, a znajac EA jest to bardzo prawdopodobne.

Dnia 23.09.2013 o 12:15, Demagol napisał:

Póki co zaś gram w trójeczkę, w sumie jedyna część serii, jaką jestem zachwycony.


Ja trojke bardzo lubilem, ale chyba najwiecej czasu spedzilem z Most Wanted (tym starym oczywiscie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 13:40, Ring5 napisał:

Ja przy TGACCRR spedzilem wiele tygodni jako paroletni szkrab i do dzis ten tytul bardzo
cieplo wspominam. Nie wiem, co takiego w nim bylo (zapewne dochodzi tu tez nostalgia),
ale gra zapadla mi w pamiec jak malo ktora.


Pewnie nostalgia. Czasami też się na tym łapię, że ubóstwiam jakąś grę, a tu się okazuje, że po latach jest do niczego, a coś innego było lepsze.

Dnia 23.09.2013 o 13:40, Ring5 napisał:

Z tym zgadzam sie w 100%. Soundtrack z NFS3 jest genialny i az zal, ze nie uzyli go w
innych czesciach.


Ostatnio słuchałem sobie też soundtracka z dwójki, również świetna robota.

Dnia 23.09.2013 o 13:40, Ring5 napisał:

Troche tak, troche nie. Np. dzieki NFS Underground wkrecilem sie w muzyke Andy''ego Huntera,
a kawalek "Wonders of You" towarzyszyl mi w kazdym wyscigu w NFSU.


Dla mnie soundtracki z gier to najważniejsza muzyka, bo zespoły przychodzą i odchodzą. Tak to coś tam sobie grało, nie powiem, wtedy też wkręciłem się w Skindreda (ale szybko mi się ten zespół znudził) i podobał mi się cover "Riders on the Storm", ale generalnie wykorzystywaniu licencjonowanych utworów mówię nie.

Dnia 23.09.2013 o 13:40, Ring5 napisał:

Nie mowie, ze to ma sens. Mowie tylko, ze moze zadzialac tu zasada psa ogrodnika, a znajac
EA jest to bardzo prawdopodobne.


Może jednak coś się w tej materii zmieni i zostawią fanów w spokoju, bo tylko sobie tym narobią do gniazda. Eternal Outcasts robią sobie własnego sequela Outcasta i nikt im problemów robić nie będzie dopóki nie będą na tym zarabiać. Inna sprawa, że tam praktycznie wszystkie elementy tworzą od podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, jak za dzieciaka dorwałem wraz z kuzynem trylogię NFS i najwięcej czasu zagrywaliśmy się właśnie w trzecią część.

BTW. Czy w tej części dało się bawić w policjantów i złodziei korzystając z podzielonego ekranu? Moja pamięć nasuwa mi właśnie takie obrazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe moja pierwsza gra, dostałem ją w 2000 roku. Ostatnio nawet udało mi się ją odpalić na Win8 po zastosowaniu kilku sztuczek. Do tej pory słucham soundtracku z NFS3 i szkoda, że NFS: Porsche była ostatnią częścią z muzyką w całości stworzoną przez zespół EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować