Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

SteamOS - czyli własny, bezpłatny system operacyjny platformy Steam już wkrótce, razem z dzieleniem się grami

47 postów w tym temacie

Robert Sawicki

I ma to sens - bo odpalenie Steam w trybie Big Picture przy uruchomieniu systemu wciąż nie umożliwiało stworzenie ze swojego komputera czegoś, co przypominałoby konsolę opartą tylko i wyłącznie na Steamie.

Przeczytaj cały tekst "SteamOS - czyli własny, bezpłatny system operacyjny platformy Steam już wkrótce, razem z dzieleniem się grami" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa alternatywa dla konsol. Będzie można mieć w domu własną "konsolę", którą sami zaprojektujemy i będziemy mieli możliwości modernizacyjne :) Jednak nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ do wielu gier potrzeba klawiatury i myszki, ale może jakoś w dobrą stronę się ten pomysł rozwinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 20:15, Patryk_Tczew napisał:

Ciekawa alternatywa dla konsol. Będzie można mieć w domu własną "konsolę", którą sami
zaprojektujemy i będziemy mieli możliwości modernizacyjne :) Jednak nie jest to idealne
rozwiązanie, ponieważ do wielu gier potrzeba klawiatury i myszki, ale może jakoś w dobrą
stronę się ten pomysł rozwinie :)


Póki Valve nie wyda swojego SteaBoxa, czymkolwiek by nie był, to nie ma problemu. W końcu instalujesz to i tak na laptopie i/lub pececie. Zarówno w jednym jak i w drugim myszkę i klawiaturę masz. A kompatybilność teoretycznie rozwiązuje funkcja streamowania gry z pc na steamOS.

I tylko powstaje pytanie: po co to komu, skoro można podłaczyć PC pod telewizor i ma się to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze ogloszenia:
nr. 2 - wlasna konsola STEAMBOX i
nr. 3 - specjalny joypad do ....... ''''GAAAABEEEEEEEE!!!'''' .... no dobra ... HALF-LIFE 3 na nowym source engine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 20:26, Moooras napisał:

Żeby się Jabłecznik nie przyczepił, że nazwa zerżnięta z "iOS".


O ile nie opatentowali sobie literek OS (będących przecież skrótem od Operating System) to mogą się cmoknąć.

Chociaż oczywiscie Hameryka, więc wcale bym się nie zdziwił, że opatentowali i im na to pozwolili. W końcu skoro Bethesda potrafiła się kłócić o Scrolls....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie rozumiem czemu ma to służyć. Jedyna zaleta jaką widzę to to, że gry mogą być lepiej zoptymalizowane pod SteamOS, niż pod Windowsa... Ale to, tak jak napisane w artykule, tylko przypuszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W ogóle nie rozumiem czemu ma to służyć. Jedyna zaleta jaką widzę to to, że gry mogą
> być lepiej zoptymalizowane pod SteamOS, niż pod Windowsa... Ale to, tak jak napisane
> w artykule, tylko przypuszczenia.
>
Mi się wydaje, że temu, żeby dalej bez problemu Steam mógł funkcjonować na PC. Ogólnie mam wrażenie, że Windows zaczyna iść w stronę zamkniętego systemu i z tego też powodu zaczynam interesować się Linux''em. Mam nadzieję, że SteamOS w pewnym momencie będzie mógł funkcjonować jak pełnoprawny system operacyjny na PC, nie tylko taki do grania na dużym ekranie, i dla mnie problem będzie rozwiązany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temu ma to służyć, że kolejną zapowiedzią będzie właśnie "konsola" Valve, albo raczej komputer służący wyłącznie do gier, który będzie działał właśnie pod SteamOS i jeśli zrobią to z głową i maszynka będzie faktycznie porównywalna do mocy pecetów, w dodatku z architekturą, która nie wymaga robienia skomplikowanego portu jak między konsolami a pecetami obecnie, a nie będą wciskać 3 letni sprzęt za chorą cenę jak Sony i Microsoft (bebechy tych maszynek są warte połowę ich ceny), nazywając to next-genowymi konsolami to może być bardzo ciekawie.

Sama zapowiedź systemu to raczej taki deser a nie główne danie, bo Valve poprostu pozwoli instalować go na każdym sprzęcie za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ostatnio przesiąść się na Ubuntu i byłem szalenie zadowolony z tego systemu. Jedynym problemem był brak gier. Dual boot to dla mnie niepotrzebne kombinowanie dlatego pozostałem przy Windowsie. SteamOS nie będzie zapewne systemem desktopowym ale nie zmienia to faktu, że jest to linux. Valve już od dłuższego czasu ostro promuje nie tylko samego linuxa ale i konkretne distro - Ubuntu. Dlatego jestem bardzo zadowolony z tego, że wraz z mocnym uderzeniem Valve i ich nowej ''konsoli'' swoje goodies dostaną także ci bardziej tradycyjni gracze linuxowi :) Wszystko zależy od tego czy pomysł się sprawdzi - bo jeżeli tak się stanie a steambox naprawdę odniesie sukces Windows ostro oberwie. Szczególnie jeśli na SeamBoxie/Linuxie pojawią się exlcusivy które podobnie jak na innych platformach zachęcą ludzi do zakupu. W sumie byłbym bardzo zawiedziony gdybyśmy żadnych exclusivów nie zobaczyli bo nie wiem jak w inny sposób Valve miałoby przyciągnąć graczy i deweloperów. Samymi obietnicami "otwarty system" i "strumieniowanie" nie przyciągną zbyt wielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2013 o 20:26, Bambusek napisał:

Póki Valve nie wyda swojego SteaBoxa, czymkolwiek by nie był, to nie ma problemu. W końcu
instalujesz to i tak na laptopie i/lub pececie. Zarówno w jednym jak i w drugim myszkę
i klawiaturę masz. A kompatybilność teoretycznie rozwiązuje funkcja streamowania gry
z pc na steamOS.

I tylko powstaje pytanie: po co to komu, skoro można podłaczyć PC pod telewizor i ma
się to samo.


streaming - jak masz w domu potwora wystarczy do tv podłączyć cokolwiek co poradzi sobie z dekodowaniem strumienia - wiem że można przenieść pc, ale nosić kilkanaście kilo blachy np między piętrami, z kablami itd moze być uciążliwe.

pc master gaming race dostaje konsolę bez rezygnacji z wszystkich zalet pc i elastyczności, co więcej dostanie tą konsolę w momencie gdy nowa generacja jest słabsza ad pc z "górnej średniej" półki, z grami tańszymi itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 20:27, szyslay napisał:

Teraz jeszcze ogloszenia:
nr. 2 - wlasna konsola STEAMBOX i
nr. 3 - specjalny joypad do ....... ''''GAAAABEEEEEEEE!!!'''' .... no dobra ... HALF-LIFE
3 na nowym source engine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8D

Kolejność będzie odwrotna, szyslay. Popatrz na symbole tutaj (kółeczka i kwadraciki):

http://store.steampowered.com/livingroom/

Ogłoszenie nr 2 - specjalny joypad do PC ze znaczkiem Steam w logo (zapewne 100% kompatybilny z Xbox 360 Wireless Controller for Windows).

Ogłoszene nr 3 - konsola Valve o nazwie SteamBox lub podobnej albo oficjalne desktopy i laptopy z logiem Steam w nazwie (coś jak Alienware u Dell'a) odpowiednio zoptymalizowane pod Steamworks/SteamOS.

Taką kolejność podpowiada logika i uważne spojrzenie na schemat zamieszczony w linku powyżej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 21:16, gmx napisał:

pc master gaming race dostaje konsolę bez rezygnacji z wszystkich zalet pc i elastyczności,
co więcej dostanie tą konsolę w momencie gdy nowa generacja jest słabsza ad pc z "górnej
średniej" półki, z grami tańszymi itd

Tak więc dzięki streamingowi dostajesz konsolę. Always online (KONSOLA MA MNIE INWIGILOWAĆ? SKANDAL, WSTYDŹ SIĘ, MICROSOFCIE) i którą musisz upgradeować częściej niż konsolę (przynajmniej biorąc pod uwagę obecną generację). A i gier masz mniej niż na zwykłym PC, bo ani nie pograsz w nic od EA, ani w nic od Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale jeśli twórcy gier się nie przesiądą z Windows na StamOS to i tak będzie lipa, coraz więcej gier wychodzi na Linuxa ale to ciągle kropla w morzu. Jeśli tylko gry w dniu premiery będą na tym działać. Trzymam kciuki i mam nadzieje że wypali bo system zoptymalizowany do gier to jest to czego potrzeba na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie w tym interesuje to fakt, że skoro będzie to otwarta platforma, to wkrótce pojawią się Steamboxy pozwalające na streamowanie gier z właściwego komputera na ekran telewizora. Na Steamie jest wiele gier, które idealnie obsługuje się padem, a nie chciałoby mi się ciągle przenosić komputera z pokoju do pokoju, po to, aby uruchomić jedną, konkretną grę imprezową (np. Castle Crashers). Będę też szczery, nie interesują mnie gry dedykowane nowemu systemowi, jedynie ten streaming wydaje się interesujący. Jak jeszcze okaże się, że możliwość będzie streamowania gier przez całą sieć Internetową, a nie tylko przez sieć lokalną, to system ten tym bardziej zyska na atrakcyjności, IMO. Wyobrażacie to sobie? Przychodzicie do znajomego/znajomej z Steamboxem i chcesz jej pokazać nową grę. Logujesz się u niego/niej na swoim koncie i streamujesz grę z komputera znajdującego się być może i po drugiej stronie kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli SteamBox zostanie zapowiedziany, to będzie prawdopodobnie sprzedawany z dedykowanym padem. A więc nie należy tego traktować jako osobną zapowiedź.

nr 2 - Steambox.

nr 3 - Source 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować