Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

SteamOS - czyli własny, bezpłatny system operacyjny platformy Steam już wkrótce, razem z dzieleniem się grami

47 postów w tym temacie

Wszyscy się jarają, jakby to było drugie nadejście Chrystusa. To tylko nowa dystrybucja Linuxa, tym razem z preinstalowanym Steamem i innym softem od Valve, pozwalającym na streamowanie i inne pierdoły.

Pewnie, może dać trochę dobrego, bo producenci kart graficznych będą mieli Linuxa, na którym będą mogli się skupić - może poprawki to trochę sterowniki.

Biblioteka będzie marna: gry Valve, idSoft czy niektóre indyki będą oczywiście wychodzić regularnie, ale większość dużych studiów operuje dziś na rozwiązaniach bazujących na DirectX = nie będzie można w nie grać na SteamOS, co najwyżej streamować z komputera z Windowsem. Wcześniej jak za pół dekady nic znaczącego system Valve nie zrobi, a i żeby uzyskać taki timeline musiałby być oszałamiającym sukcesem.

SteamOS to tylko efekt paranoi Gabe''a związanej z Windowsem 8, której wtóruje też Notch i wszyscy zaczynają powtarzać i wmawiać sobie nawzajem. No i faktem, że będą potrzebowali OSa do SteamBoxa = kosztującego poniżej $100 małego pudełeczka, które będzie pozwalało szybko i bezproblemowo streamować gry do pokoju ala PSvitaTV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A ja pozwole sobie sie wylamac z tego hurra-optymizmu i powiem, ze moim zdaniem jest

Dnia 24.09.2013 o 09:19, Ring5 napisał:

to bardzo szkodliwy (potencjalnie) dla graczy pomysl. Dzis oglaszaja SteamOS. Jutro EA
sie obudzi i uzna, ze nalezy wydac OriginOS. Pojutrze Blizzard stwierdzi, ze sam launcher
ich gier nie wystarczy i trzeba zrobic osobny system operacyjny.


^^ Widzę to podobnie, ale nie w aż tak czarnych barwach - po prostu będzie jeszcze większa fragmentaryzacja rynku PC. I tak jest już spora, więc jakoś nauczyłem się z tym żyć ;-)

Myślę, że dla Gabe''a ten OS i ostatnie jego pomysły, to zwykły dupochron. Facet zwyczajnie nasrał w pory na samą myśl, że MS mógłby zamknąć swój OS. Lepiej więc się na to przygotować. To jedna sprawa. Druga - sprzedaż pecetów leci na łeb na szyję kwartał w kwartał, a wizja MS jak ma ten rynek wyglądać też nie napawa optymizmem (popierdóły dla casuali) - mam wrażenie, że MS już na PC położyl lachę i skupia się na rynku tabletów i smartfonów (przejęcie Nokii uzasadnia mocno tą hipotezę), więc ktoś inny się stara zagospodarować to wolne pole.

Z drugiej strony - system oparty na Linuksie ? Meh, Gabe stracił instynkt samozachowawczy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2013 o 10:06, akodo_ryu napisał:

SteamOS to tylko efekt paranoi Gabe''a związanej z Windowsem 8, której
wtóruje też Notch i wszyscy zaczynają powtarzać i wmawiać sobie nawzajem. No i faktem,
że będą potrzebowali OSa do SteamBoxa = kosztującego poniżej $100 małego pudełeczka,
które będzie pozwalało szybko i bezproblemowo streamować gry do pokoju ala PSvitaTV.

Możesz mieć sporo racji. Ciekawe co na to MS i ich wizja PC jako otwartej platformy (Windows 8 i 8.1) oraz PC gamingu (rychłe wyłączenie GfWL). Mam nadzieję, że nie "położą lachy" na PC, jak twierdzi Lordpilot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować