Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Znamy polskie ceny upgrade`u gier z PS3 do wersji PS4

42 postów w tym temacie

Dnia 24.09.2013 o 23:41, QST07 napisał:

no taa, M$ i $ony musi jakoś zarabiać, jakby wydali wersję optymalną, to wtedy by się
odcieli od źródła dochodu.


Dziwne, ale przy zmienie z W98 na 2000, potem na XP i ostatecznie na W7 ani razu nie musialem ponownie kupowac gier ktore posiadam, tak samo przy zmianie z Celka 266 na Durona 800 potem A1700+, C2D 6550 i ostatnio na Phenona 965 tez nie musialem odkupywac gier.


btw - po prezentacji Xbox 1 byl wielki hejt ze Ms tyle restrykcji porobil i ogranicznen, a w sprawie PS4 wszyscy sie ciesza ze beda grac w swoje kupione gry raz jeszcze je kupujac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze dla mnie to kazanie płacić dwa razy za to samo, gra powinna się przypisywać do konta, a jeśli użyjemy konta na ps3 czy ps4 taka wersja powinna się zassać z neta. Jakoś na steam mam EU4 i jak skorzystam z konta na Linuksie to się zassa odpowiednia wersja i nikt tego nie uważa za hojność ze strony twórców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W czym Sony widzi problem, ze nie moze to dzialac na zasadzie - wlaczam ps4,
> wyciagam plyte z pudelka z gra np. BF3 z wielkim napisem PS3,
> wkladam ta pyte do ps4, czekam chwile, gram?

Generalnie w tym, ze konsola ma inna strukture. Sprobuj odpalic na Macu gre napisana na Windowsa. Niby naped DVD ale inna struktura na to nie pozwala.

Zeby to dzialalo PS4 musialoby emulowac PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2013 o 23:56, Kamiloos napisał:

> W czym Sony widzi problem, ze nie moze to dzialac na zasadzie - wlaczam ps4,
> wyciagam plyte z pudelka z gra np. BF3 z wielkim napisem PS3,
> wkladam ta pyte do ps4, czekam chwile, gram?

Generalnie w tym, ze konsola ma inna strukture. Sprobuj odpalic na Macu gre napisana
na Windowsa. Niby naped DVD ale inna struktura na to nie pozwala.

Zeby to dzialalo PS4 musialoby emulowac PS3.


Moje niektore gry przeszly ze mna od czasow FAT 16, przez FAT32 po NTFS na dysku SSD, dzialaly z zalosnym celkiem 266 i dzialaja teraz na 64 bitowym procku i 64 bitowym systemie operacyjnym. Nie usprawiedliwiaj lenistwa tworcow struktura. Enemy Territory czy Football Manager moge zainstalowac na windowskie, linuksie i macu placac (lub nie) raz. Gdzie jest problem Sony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> @Skolland fanboy pc się znalazł?

nie, raczej tepiciel takich idiotycznych pomyslow o ktorych napisanie "ciekawa oferta" powinno skutkowac zakonczeniem kariery newsmana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2013 o 23:26, Skolland napisał:

> Dobra oferta, lepsze to niż kupować tytuł w pełnej cenie, Cieszmy się że przynajmniej

> coś takiego zrobili, bo oczywiste że o darmowym upgradzie nie byłoby mowy.

Cieszmy sie ze cos takiego zrobili? W czym Sony widzi problem, ze nie moze to dzialac
na zasadzie - wlaczam ps4, wyciagam plyte z pudelka z gra np. BF3 z wielkim napisem PS3,
wkladam ta pyte do ps4, czekam chwile, gram?

Gdzies rzucilo mi sie w oczy ze problemem jest nowoczesny system operujacy PS4. Dlaczego
posiadajac HoMM3 premierowe z 1999 roku moge je normalnie, spokojnie, bez wiekszych problemow
uruchomic 14 lat pozniej mimo takiej roznicy sprzetowej i kilka OSow pozniej?
Dlaczego konsole sa tak dziwnie tworzone?

IMHO jedyne sensowne rozwiazanie jakie powinno zostac zastosowane - kupuje GTA SA na
PS2, wkladam plyte do PS4, gram.

Konsola to nie pecet. Konsola ma jedną z góry ustaloną konfigurację i różne konsole mają różną architekturę. Dlatego gra z PS3 (cell) tak po prostu sobie nie zadziała na PS4(x86) Pecet to w gruncie rzeczy jedna i ta sam architektura z różnymii komponentami. Btw. Wiele starszych gier ma problemy z działaniem albo w ogóle nie działa na nowszych systemach np. Win7/8. Kiedyś faktycznie ważna była wsteczna kompatybilność i wsadzało się np. czip czy oprogramowanie emulujące do konsoli nowej generacji ale z racji tego, że Sony poeksperymentowało z wypuszczaniem wersji HD starych gier a ludzie ten pomysł łyknęli to też zadecydowało o odejściu od wstecznej kompatybilności (poza gaikai które będzie w 2014) Także 3 powody dla których konsole nie mogą działać tak jak chcesz: Różna architektura, sami konsumenci którzy zagłosowali portfelem bo edycje hd się sprzedają no i możliwa strata potencjalnych zysków. Też bym chciał darmowy upgrade do nowej wersji ale to się nie ma prawa udać patrząc na dzisiejszy rynek. Dlatego jeszcze raz powtórzę, lepiej żebyśmy mieli możliwość upgrade''u do nowszej wersji płacąc 20% ceny gry niż płacić pełną cenę drugi raz(czyli de facto dwa razy za ten sam tytuł, za starą i nową wersję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" Jeżeli zdążycie nabyć PS4 przed upływem terminu ważności tego kodu - możecie wykorzystać go w PSN, co umożliwi Wam zakup tej samej gry w wersji na PS4 ze sporą zniżką. "

A ja jestem ciekaw ile ten okres ważności trwa . Myślę że to bardzo ważna informacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > W czym Sony widzi problem, ze nie moze to dzialac na zasadzie - wlaczam ps4,
>
> > > wyciagam plyte z pudelka z gra np. BF3 z wielkim napisem PS3,
> > > wkladam ta pyte do ps4, czekam chwile, gram?
> >
> > Generalnie w tym, ze konsola ma inna strukture. Sprobuj odpalic na Macu gre napisana
>
> > na Windowsa. Niby naped DVD ale inna struktura na to nie pozwala.
> >
> > Zeby to dzialalo PS4 musialoby emulowac PS3.
>
> Moje niektore gry przeszly ze mna od czasow FAT 16, przez FAT32 po NTFS na dysku SSD,
> dzialaly z zalosnym celkiem 266 i dzialaja teraz na 64 bitowym procku i 64 bitowym systemie
> operacyjnym. Nie usprawiedliwiaj lenistwa tworcow struktura. Enemy Territory czy Football
> Manager moge zainstalowac na windowskie, linuksie i macu placac (lub nie) raz. Gdzie
> jest problem Sony?
>
Problem jest ogromny - Celeron 266 i i7 to jest ta sama architektura komend, tylko w każdym procesorze dalej rozszerzana. Wszystkie procesory intela są oparte o architekturę x86 od 25 lat z hakiem. Te 64 bitowe potrafią zaś ją emulować, bo 64 bity są tylko rozszerzeniem. Fat16, Fat32, NTFS, to tylko sposoby przechowywania danych na dysku i nie ma to nic wspólnego z możliwością ich odpalania. Co do konsol - w PS3 zainstalowany był procesor Cell na architekturze RISC a w PS4 jest amd na architekturze x86. To nie jest lenistwo - tego się po prostu nie da zrobić - i mówię to z doświadczenia a nie artykułów. Nawet emulacja byłaby bardzo trudna. Po prostu kod musiałby zostać ponownie skompilowany pod inną architekturę po wcześniejszym jego dostosowaniu do procków na których ma biegać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 08:03, gracek4444 napisał:

to powinien byc czas do marca, jak w artykule podane sa premiery gier.

Assassin’s Creed 4 Black Flag - 39 zł (31. stycznia 2014)
Battlefield 4 - 39 zł (28. marca)
Call of Duty: Ghosts - 39 zł (31. marca)
NBA 2K14 - 59 zł (31. marca)
Watch_Dogs - 39 zł (31. stycznia 2014)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 02:06, Arumantis napisał:

Także 3 powody dla których konsole nie mogą działać tak jak chcesz: Różna architektura,
sami konsumenci którzy zagłosowali portfelem bo edycje hd się sprzedają no i możliwa
strata potencjalnych zysków. Też bym chciał darmowy upgrade do nowej wersji ale to się
nie ma prawa udać patrząc na dzisiejszy rynek. Dlatego jeszcze raz powtórzę, lepiej żebyśmy
mieli możliwość upgrade''u do nowszej wersji płacąc 20% ceny gry niż płacić pełną cenę
drugi raz(czyli de facto dwa razy za ten sam tytuł, za starą i nową wersję).

Dnia 25.09.2013 o 02:06, Arumantis napisał:

To nie jest lenistwo - tego się po prostu nie da zrobić - i mówię to z doświadczenia a nie artykułów. Nawet
emulacja byłaby bardzo trudna. Po prostu kod musiałby zostać ponownie skompilowany pod inną architekturę > po wcześniejszym jego dostosowaniu do procków na których ma biegać.


1. Architektura - dodaje dzis np. BF3 czy GTA4 czy cos tam do mojego konta PSN, gra sie sciaga, gram, w czym jest problem, aby po podlaczeniu PS4, zalogowaniu sie, pobraniu gry takze zagrac? Na Steam jakos nie robi takie rozwiazanie problemu i nie musze kupowac 3x gier aby zagrac na Win, Linuksie czy Mac. Poprostu wchodze do swojej biblioteki i klikam pobierz, Steam sam dostosowuje co pobiera.
2. Wersje HD to dla mnie zwykla pomylka i zerowanie na kasie, bo najczesciej okazuje sie ze od x lat istnieje darmowy mod ktory robi to samo, albo i lepiej co wersja HD.
3.Strata zyskow? Ja gre kupilem i gra ma dzialac i nie obchodzi mnie co tam robi Sony, moze nawet wprowadzic 5 milionow poprawek do PS4 w tydzien gra ma mi dzialac, w koncu zaplacilem 2, czasami 3x wiecej niz ktos kupujacy ta gre na PC. On nie ma zadnych problemow z "upgradem" a ja musze bulic raz jeszcze.

Sony ma jak dla mnie za malo argumentow aby mnie przekonac do tego aby placic za laskawe pozwolenie mi na granie w gry ktore kupilem i w ktore gram teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2013 o 23:49, Skolland napisał:

a w sprawie PS4 wszyscy sie ciesza ze beda grac w swoje kupione gry raz jeszcze je kupujac...

Jak chcesz to mozesz od razu sobie kupic wersje na PS4 albo XOne. Nikt Ci nie broni. Tutaj tez najpierw kupujesz wersje na PS3 i zadna firma nie ma obowiazku oddania Ci tej samej gry na inna platforme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, to wyjaśnijcie mi po kiego wała ktoś miałby kupować te gry na PS3 mając już PS4 w domu. Albo czemu je kupować mając w planie kupno nowej konsoli?
To wciąż jest płacenie dwa razy za tę samą grę, która raczej wiele się różnić nie będzie (no bo co, mechanika zmieni się kiedy przejdziesz PS3 niż PS4?)
Dziwię się że ktokolwiek patrzy na takie zagranie przychylnie. To po prostu kolejny sposób na wyciągnięcie forsy od kupujących, tyle że wygląda "interesująco" bo "można zrobić upgrade gier między konsolami".
Jak by to był system wymiany za jakąś symboliczną złotówkę, idziesz do sklepu, dajesz grę z ps3 i dostajesz z ps4, to by było fajne, a tak to nie wiem czym się podniecać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 10:55, Beleth napisał:

Ok, to wyjaśnijcie mi po kiego wała ktoś miałby kupować te gry na PS3 mając już PS4 w
domu. Albo czemu je kupować mając w planie kupno nowej konsoli?

Promocja jest po to, żebyś kupił te gry zanim jeszcze będziesz miał PS4 w domu. Kupisz PS4 - wymieniasz grę pronto i już. Cały sekret promocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 10:56, ww3pl napisał:

> Ok, to wyjaśnijcie mi po kiego wała ktoś miałby kupować te gry na PS3 mając już
PS4 w
> domu. Albo czemu je kupować mając w planie kupno nowej konsoli?
Promocja jest po to, żebyś kupił te gry zanim jeszcze będziesz miał PS4 w domu. Kupisz
PS4 - wymieniasz grę pronto i już. Cały sekret promocji.


Ok, ale konsola wychodzi jeszcze w tym roku, a gry w następnych miesiącach.
Trudno mi uwierzyć aby ludzie którzy chcą w nie zagrać chcieli za nie płacić dwa razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2013 o 23:26, Skolland napisał:

Cieszmy sie ze cos takiego zrobili? W czym Sony widzi problem, ze nie moze to dzialac
na zasadzie - wlaczam ps4, wyciagam plyte z pudelka z gra np. BF3 z wielkim napisem PS3,
wkladam ta pyte do ps4, czekam chwile, gram?


Moze w tym że Sony zarabia na sprzedazy geir a nie na konsoli ? A to chyba nie jest organizacja charytatywna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować