Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Niemożliwe, by konsole miały lepszą grafikę od PC

85 postów w tym temacie

Dnia 25.09.2013 o 14:41, steelwaker napisał:

Znowu najazd na konsole :-) i wielka potęga pc :-) oj ludzie mam xbox 360 i mam pc :-)
na obu gra się fajnie dla mnie pc lepsze do strategi a konsola do fps


Posiadam PS3 i nie powiedziałbym, że konsola jest lepsza do fps - wręcz przeciwnie ;)
a w typowo konsolowe tytuły gram na PC przy pomocy pada od X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Niech Nvidia poprawi w końcu błąd w swoich sterownikach, od pół roku kolejne wersje
>> powodują 5-10 sekundowe zawieszanie się komputera.

Dnia 25.09.2013 o 13:38, Jarden napisał:

Eeee what? [...] Musisz miec jakis problem z karta albo kompem.


Nie, drivery Nvidii są spieprzone. Mam dokładnie to samo, chodzi o błąd nvlddmkm zwany też !06d7(2648). Ponoć w becie to już poprawili, ale ja bet nie zwykłem instalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> - ty grasz w gry na minimalnych wymaganiach o ile wgl chodzą i masz 20 fpsów, ja na tym
> starociu mam cały czas 30 i gry zawsze zoptymalizowane.

Te minimalne na których on gra na PC to mniej więcej to samo co Ty dostajesz dziś na konsoli więc na Twoim miejscu bym się za mocno nie napinał. A co do tych 30fpsów... O takiej ilości można było mówić na początku życia konsoli teraz większość gier chrupie niemiłosiernie (np Enslaved na PS3 czyli gra z 2010roku, Sains Row 3 i 4 przy czym 4 momentami staje się wręcz niegrywalna, co ciekawe najlepiej zoptymalizowaną grą w którą obecnie gram na konsoli jest... Diablo 3) co mi jako graczowi przyzwyczajonemu do 60fpsów na PC robi OGROMNĄ różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

~4,5 godziny po podaniu informacji i tylko ponad 60 komentarzy?

Słabo gramowicze, słabo. :P

Tym razem zamiast popcornu mam krojone gruszki.
Ktoś ma ochotę? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 15:23, Cygi napisał:

Tym razem zamiast popcornu mam krojone gruszki.
Ktoś ma ochotę? ^^

O, chętnie. W zamian mogę dać kawałek tortu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolę kupić PC który wytrzyma 4 lata i dokupić do niego podzespół 300 zł dać za niego niż potem mieć przymusowe obniżanie wydajności i jakości gier gdzie spadki klatek będą jak w PS 3 poniżej 20 fpsów. Po 2 PS 4 ma kosztować 3,5k więc sorry ale za tą cene mam PC który spokojnie przewyższy PS 4 ;] i nie będę miał wymuszonych 30 klatek jak na konsoli The Crew ma miec ;p.

BTW Post niżej to błąd (czas wymienić mychę) ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 13:42, Henrar napisał:

W POOOOOOLSCEEEEEE.
Ile razy trzeba powtarzać, że argument o cenach gier ma się nijak do zachodu?


Nie, nie w Polsce, tylko generalnie na świecie. Premierówki na PC, poza grami kilku "ceniących się" wydawców, kosztują nie więcej niż 50 $/€. Kilka przykładów:

Final Fantasy XIV - 50
Metro Last Light - 50
FIFA 14 kod - 40
Saints Row IV - 50
Batman: Arkham Origins - 50
F1 2013 - 50
Wiedźmin 2 - 50 (w przedsprzedaży kosztował 48)

W przypadku nieco tylko starszych gier, jeśli wziąć pod uwagę pierdyliard promocji, które są praktycznie non stop na przeróżnych serwisach w przeróżnych formach, to po prostu mamy klęskę urodzaju. Na Steamie grałem w zaledwie 50% swoich gier, nie jestem w stanie tego przejeść, a nie kupuję zbyt wiele i staram się grać w miarę regularnie. Poza tym jest jeszcze coś takiego jak Early Access - daje dostęp do bety za niewielkie pieniądze. Jeśli po zakupie EarlyAccess nie odpalę gry do premiery (by uniknąć złych wrażeń), to mogę to potraktować jak wyjątkowo okazyjną przedsprzedaż (kwoty rzędu 20 $). :) Oczywiście są też gry darmowe, ale to już inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2013 o 15:45, Vojtas napisał:

Nie, nie w Polsce, tylko generalnie na świecie. Premierówki na PC, poza grami kilku "ceniących
się" wydawców, kosztują nie więcej niż 50 $/€.

A na konsole 60 $/€. Różnica sporo mniejsza niż 130 - 250.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 15:23, Cygi napisał:

~4,5 godziny po podaniu informacji i tylko ponad 60 komentarzy?

Słabo gramowicze, słabo. :P

Tym razem zamiast popcornu mam krojone gruszki.
Ktoś ma ochotę? ^^


Tym razem? A o co kłócono się poprzednim? :)
Wnosząc coś do tematu- nieważne czy masz płyną rozrywkę na konsolach czy na PC- to konsole ograniczają niestety użycie wielu pomysłów, dzięki czemu jednak nie muszę aktualizować kompa zbyt często. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 13:39, Zajanski napisał:

Konsole powstały jako tania i wygodna alternatywa dla PC

Jak ja kocham takie kretynizmy :D
PC mustard race, lepiej podpisujcie się pod tą kolejną petycją po GTA V albo RDR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Niech Nvidia poprawi w końcu błąd w swoich sterownikach, od pół roku kolejne wersje powodują
> 5-10 sekundowe zawieszanie się komputera. Ja jak na razie zostanie przy wersji 314.20
> sterowników.

Masz na myśli "sterownik przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność" (coś w tym rodzaju)? Zapomnij, to wina sprzętu. Było wałkowane miliony razy. Czasem warto zerknąć na odpowiednie fora a nie w stylu gram.pl itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 15:49, Dared00 napisał:

A na konsole 60 $/€. Różnica sporo mniejsza niż 130 - 250.


Zgadza się. Ale, jak to mówią, ziarnko do ziarnka. Różnice w cenach zauważą przede wszystkim klienci, którzy kupują sporo gier. Oczywiście to wszystko jest mocno uśrednione, bo jeśli ktoś gustuje w jakimś konkretnym gatunku czy nawet serii to hobby może być nawet tańsze lub identyczne cenowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 15:56, Kopiec napisał:

Jak ja kocham takie kretynizmy :D
PC mustard race, lepiej podpisujcie się pod tą kolejną petycją po GTA V albo RDR.


Ech, człowiek spróbuje powiedzieć co dobrego o religii konsolowej, a fanbojstwo i tak na niego naskoczy, chyba z przyzwyczajenia xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 15:57, TobiAlex napisał:

Masz na myśli "sterownik przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność" (coś w tym rodzaju)?
Zapomnij, to wina sprzętu. Było wałkowane miliony razy. Czasem warto zerknąć na odpowiednie
fora a nie w stylu gram.pl itp.


No jak wina sprzętu, skoro na driverach przedkwietniowych wszystko hula bez ani jednego zgrzytu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 16:04, Zajanski napisał:

Ech, człowiek spróbuje powiedzieć co dobrego o religii konsolowej, a fanbojstwo i tak
na niego naskoczy, chyba z przyzwyczajenia xD


Ten gosciu jest znany z tego ze do niego malo co dociera, wiec lepiej sobie nie zawracaj nim glowy.
Na szczescie sa jeszcze ludzie ktorzy potrafia prowadzic w miare normalny dialog w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2013 o 13:09, Kirlen napisał:

Łał, a wiesz że ludzkie oko nie dostrzega różnicy miedzy 60, a 120 fpsów?


Są tacy co twierdzą, że widzą. Natomiast różnica między 30 a 60 jest drastyczna. Jeżeli chodzi o sieciowe FPSy to nie wyobrażam sobie gry poniżej 60.

Dnia 25.09.2013 o 13:09, Kirlen napisał:

na ps3 masz za free BFa 3 jeżeli jesteś w ps+, podobnie jest z XBL np. AssasinCreed 2...
tam dostaje się prawdziwe gry za to że zapłacisz te 10-25zł miesięcznie ( i nie trzeba
płacić cały czas), a nie gry przypominające produkcje na amigę


Za darmo jak zapłacisz miesięczny abonament. :D

Dnia 25.09.2013 o 13:09, Kirlen napisał:

Tak szczególnie jak ktoś mieszka np. w akademiku? Konsole podłączasz jak chcesz pod tv
czy monitor wedle własnego uznania, a jeżeli nawet ja zabijam główną zaletę w ten sposób
to ty nigdy na pc mimo chęci nawet nie będziesz w stanie jej doświadczysz ze znajomymi...


Kompa też, więc w zasadzie za czym to jest argument?

Dnia 25.09.2013 o 13:09, Kirlen napisał:

o ile w innych tematach ten ideologiczny spór ma sens i może być nawet produktywny,
tak nigdy się w tym konkretnym nie zgodzę... nie masz bladego pojęcia co mówisz i ciężko
mi uwierzyć że kiedyś grałeś w ww. tytuł.


Grałem w GT jak i Forza. W ten drugi nawet na tej śmiesznej bezprzewodowej kierownicy.
Chyba nie słyszałeś nigdy o rFactor, RBR, czy grach SimBim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[...]"W czasach Xboksa 360 i PS3 pecety zrównały się z konsolami. "[...]

Tak się zapytam o co chodzi?! Czy ten koleś ma mózg, najarał się czy co?
On chyba nie wie jaki był rozwój układów 3D - > patrz choćby lata od 1995 roku: 3DFX, potem zintegrowanie akceleratorów z kartami graficznymi, rozwój glide directX, wprowadzenie instrukcji multimedialnych (pamięta ktoś procesory intela z mmx), wielordzeniowość itd..
Do roku 2000-2001 było tak, że wychodził jakiś nowy tytuł "zwalał najlepszego kompa z nóg". Co było potem to chyba wiekszość wie, bo ta "stagnacja" z nielicznymi wyjątkami trwa do dzisiaj.
I dlatego pytam się - o czym ten koleś bredzi? Że niby pc-ty były w tyle za konsolami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boskie wręcz przepychanki entuzjastów konsol oraz PC-tów :)

Ja chciałem zakupić sobie kompa, ale po wielu przemyśleniach zdecydowałem się na konsolę. Bo i tak to ma mi służyć tylko do grania, trafiłem na akurat na fajną promocję w sklepie no i zajmuje mi mniej miejsca. Komputer służy mi tylko do tego by przeglądać internet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że Nvidia gada to co sami twórcy gier mówią. I mamy istny najazd chołoty która gada od rzeczy i ubliża tym co grają na PC oraz mają podobne zdanie.

Niestety taka prawda czasy kiedy to Konsole miały lepszą grafikę się skończyły równo 1 rok po premierze konsol siódmej generacji. Po prostu technika poszła znacznie do przodu względem poprzednich generacji gdzie po pojawieniu się karty właśnie Nvidii. Ta karta to praktycznie dziś legenda "Nvidida GeForce 8800 GT!!" Dzięki niej teksty konsolowych fanboyów że potrzeba kartę z kosmosu wyleciał za burty w otchłań debilizmów skoro w takiego B:AC czy też W2 idzie odpalić w 1080p na przyzwoitych detalach i mieć grywalne fpsy na takiej karcie jak 8800GT lub odpowiedniku amd (mój stary HD 4830).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować