Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA V na PC - już pół miliona podpisów pod petycją

60 postów w tym temacie

Ja jednak zastanawiam się nad czymś innym... cieszę się bardzo, że konsolowcy dostali GTA V na swoje maszyny. Tylko dlaczego teraz konsolowcy mówią "nie pojawi się na PC, blahblahblah".

Gdyby była taka sytuacja, że na PC GTA V by się tylko pojawiło (abstrakcja, wiem) to ciekawe co wtedy by konsolowcy powiedzieli. Tak czy inaczej: mam nadzieję, że na PC GTA V wyjdzie. Podpisać podpisałem, dużo mnie to nie kosztowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) nie wyobrażam sobie żeby jakaś grupa graczy PC głosiła żeby jakaś gra działająca już na PC, nie wychodziła na konsole - co to kogo obchodzi? w jaki sposób miało by to uderzać w graczy PC? WTF ?
2) jak wyjdzie gra na PC to przecież to w żaden sposób konsolowców nie dotknie
3) GTA dopiero na PC rozwinęła skrzydła dzięki modom, to dzięki modom twórcy gier wiedzieli czego ludzie oczekują od grafiki, od multiplayera.. już nie wspominając o całkiem niezłym edytorze wideo w GTA 4.
4) tekst " jak chcesz zagrać w GTA 5 to kup sobie konsole" jest tak dziecinnym argumentem na poziomie neo-dzieci z gimbazy że witki opadają - może mi ktoś wytłumaczyć na cholerę mam wydawać 500zł na konsole która zaraz przestanie być wspierana i 200zł na grę (łącznie 700zł aby zagrać w jedną grę ??? ) Normalni jesteście ?
5) pół miliona podpisów to i tak rekordowo dużo.. zwłaszcza że zapewne wiele osób czeka na wersje na PC a o petycji nie miało zielonego pojęcia, albo nie chce im się wpisywać.
6) myślę że GTA 5 i tak wyjdzie na PC, tak samo jak na nowe konsole ponieważ na obecnych już przestarzałych konsolach GTA 5 się po prostu dławi, na starszych modelach xboxa się wyłącza, trzeba jakieś dziwne rzeczy przy instalacji robić żeby tekstury i obiekty się w miarę szybko się wgrywały, na PS3 podobno się często przycina przy większych prędkościach... (wątpię żeby twórcy, zwłaszcza po zarobieniu takiej kasy patrzyli na swoją grę ograniczoną przez przestarzały złom pod telewizorem.)
7) Na nowe konsole zapewne wyjdzie też dlatego że podwyższy to sprzedaż samych konsol, a ponieważ nowe konsole będą miały podobną budowę do PC to już bardzo mała granice dzieli GTA 5 od przerzucenia jej na PC (a to oznacza niski koszt konwersji i wydania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno w promocji kupiłem cały pakiet GTA IV na PC. Odpaliłem, pomęczyłem się z problemami z wydajnością sprżetu i usunąłem z dysku. Po co męczyć się, kombinować, grać w niższych rozdzielczościach z pociętymi detalami licząc że animacja dojdzie do 30 klatek? To nie ma sensu. Na prawdę wolę kupić sobie konsolę teraz w promocji i pograć w normalnych warunkach na 40 calach niż dalej męczyć się z grami na PC. Powiem więcej, od czasu PSX nie miałem konsoli, grałem na PC, teraz w perspektywie modernizacji kompa zastanawiam się czy nie zainwestować w PS4 w premierowym okresie. I tak na nowego kompa muszę wydać około 3 tys. bo chcę go do gier. Dlatego uważam, że wydawanie takiej gry jak GTA V na PC nie ma sensu. Szkoda pakować w to kasy bo ta wersja nie zarobi nawet połowy tego co na konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam ile z tych "podpisów" zamierza rzeczywiście kupić grę, a ile "ściągnąć"? Sprzedaż tej wielkości co na konsolach jest na PC nieosiągalna stąd decyzje Rockstara o wypuszczaniu kolejnych swoich gier najpierw na konsolę. Szkoda mi tylko uczciwych graczy pecetowych, którzy kupuja gry a są dyskryminowani przez wielkość piractwa na tej platformie.
Ogólnie jest raczej pewne że gra pojawi się na PC, więc nie macie co się martwić.
@Muradin_07 - Konsolowcy wypisują po forach "nie wyjdzie na pc hahaha", a z kolei pecetowcy którzy nie grają mówią "słaba grafika w ogóle nie ma co grać przy takiej ilości klatek" itd. Dodatkowo obniżają oceny gdzie tylko się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widze, że konsolowcy takie głupoty [m]. grałem u ziomka na konsoli w gta v, tekstury pojawiały sie gdy się do nich dojezdzało tak samo jak w mojej gta iv na pc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi (dobra, jacyś odszczepieńcy), że na konsole nie ma piractwa. Słowem które rozwikła zagadkę jest SKALA tego zjawiska.
Z drugiej strony
Gdyby GTAIV na PC sprzedało się do bani i było nieopłacalne to na kiego wypuścili DLCki? :)

Totalnie nie rozumiem hate`u na wypuszczenie gry poza konsole. Fajnie, że są ludzie przywiązani do swojej platformy ale to tylko pusta zwykła elektronika.
Sam mam na przemian raz Sony, raz MS, raz Nintendo. Czasem wszystko na raz a czasem nic. Obecnie najwięcej czasu spędzam właśnie przy produkcjach na N (Xenoblade, znów:P) ale odgrzebuje sobie gierki takie jak: SMT: Nocturne, DDS, FFX, X-2 .
Nie czuje się związany psychicznie z żadną platformą, trzymam się wyłącznie kultu gier ;)
Te zaś, jeśli dobre, powinny się znaleźć na jak największej liczbie platform docelowych. FF na Xboxie? Nie ma problemu. MGS na PC? Chętnie.

Osobiście widziałem spadki klatek w wersji na PS3. Chętnie zobaczyłbym GTAV w 40 albo i nawet 60 klatkach.

Smucą mnie fanbojowe przepychanki chociaż sięgają jeszcze Amigi i Commodore. Pamiętam jak dziś kiedy jako smarkacz grałem w badbingtona? (tak to się pisze kurka?) Wrzeszczałem Commodore po odbiciu lotki a znajomy wrzeszczał Amiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po samej premierze GTA 4 miała problemy na PC z wydajnością. ale ostatnio zainstalowałem żeby przejść oba dodatki i nie miałem żadnych problemów żeby grać na wysokich ustawieniach...
- a ilość obecnie skopanych gier które wychodzą i na konsole i na PC i potem są zasypywane paczami, też argumentuje żeby nie wychodziły w ogóle kolejne części ?
Ktoś wołał żeby kolejny Total War nie wychodził bo ROME 2 wydali skopane ?

- Nikt nie wpadł na pomysł że MOŻE rockstar już nie chce ponownie mieć optymalizacyjnej wtopy z wersją na PC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Ja nadal nie rozumiem tego, dlaczego wiele osób aż tak płacze nad spadającymi klatkami. No dobra... widziałem na kilku gameplayach problemy przy pływaniu pod wodą za pomocą batyskafu. Ale czy jest aż tak tragicznie? Chyba nie... Albo po prostu nie widzę wielkiej różnicy w FPSach tak gdzieś do 20-tki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 11:11, michalswaj84 napisał:

Gra w ciągu tygodnia sprzedała się w około 15 mln a R* zarobił miliard dolarów w 3 dni
na dwóch konsolach. Pod petycją która jest ''FREE" i powinna być w interesie graczy PC
podpisało się raptem pół miliona osób... szał.

Po prostu jest masa pecetowców, którzy uważają tę petycję za daremną, na przykład ja. Wątpię, żeby R* na nią zwrócił uwagę, a i tak wiadomo, że w końcu wypuści wersję pecetową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 12:57, Muradin_07 napisał:

Szczerze? Ja nadal nie rozumiem tego, dlaczego wiele osób aż tak płacze nad spadającymi
klatkami. No dobra... widziałem na kilku gameplayach problemy przy pływaniu pod wodą
za pomocą batyskafu. Ale czy jest aż tak tragicznie? Chyba nie... Albo po prostu nie
widzę wielkiej różnicy w FPSach tak gdzieś do 20-tki.

Przeszedłem całą fabułę na Xbox Slim i poza momentem o którym wspomniałeś nie widziałem żadnych znaczących (utrudniających rozgrywkę) spadków płynności. Również tego nie rozumiem, ale to już tak jest. Są pewne osoby które muszą wylewać swoje żale na forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grasz głownie na TV i konsoli to jesteś przyzwyczajony. Ja na przykład miałem wrażenie `klatkowania` wersji PS3 kiedy mój znajomy tego nie widział.
Nie utrudniało to rozrywki ale dla mnie psuło to troche komfort gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Nawet jeżeli miała gra by wyjść na PC to tak naprawdę patrząc na przykład Max Payne 3 raczej nie bałbym się o optymalizację aż tak. Mimo, że różnią się od siebie tym, iż jedna jest z otwartym światem, a druga nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta petycja mnie śmieszy jak nie wiem co, przecież wiadomo że będzie na PC na 100% bo raz wszystko na to wskazuje dwa Rockstar nie odpuści sobie dodatkowego zarobku szczególnie że port na PC to będzie ułamek wydatku z tego co zarobił na wersjach konsolowych i do tego im się zwróci z wersji PC i jeszcze zarobią dodatkową kwote ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> 1) nie wyobrażam sobie żeby jakaś grupa graczy PC głosiła żeby jakaś gra działająca już
> na PC, nie wychodziła na konsole - co to kogo obchodzi? w jaki sposób miało by to uderzać
> w graczy PC? WTF ?
Przy Crysis 2 była płacze że to ex z PC, podobnie było z Unrealem, Doomem, serią The Eledr Scroll (zaczęło się od Morrowinda) i całą masą innych gier które zaczynały na PC
> 2) jak wyjdzie gra na PC to przecież to w żaden sposób konsolowców nie dotknie
Nie nie dotknie ale pewnie boli że oni kupują i się cieszą a na PC garstka kupi reszta ściągnie
> 3) GTA dopiero na PC rozwinęła skrzydła dzięki modom, to dzięki modom twórcy gier wiedzieli
> czego ludzie oczekują od grafiki, od multiplayera.. już nie wspominając o całkiem niezłym
> edytorze wideo w GTA 4.
I ile osób gra na tych modach... i jakie rozwinęła skrzydła? Co to była słaba gra która dzięki moderom zyskała nowe życie i całą masę nowych graczy? Nie gra zawsze byłą dobra a garstka osób bawi się modami by być bardziej "cool" lub zrobić większą rozwałkę niż przewidzieli twórcy...
> 4) tekst " jak chcesz zagrać w GTA 5 to kup sobie konsole" jest tak dziecinnym argumentem
> na poziomie neo-dzieci z gimbazy że witki opadają - może mi ktoś wytłumaczyć na cholerę
> mam wydawać 500zł na konsole która zaraz przestanie być wspierana i 200zł na grę (łącznie
> 700zł aby zagrać w jedną grę ??? ) Normalni jesteście ?
Argument z bani ale co da napisanie petycji? Czy ktoś każe graczom PC grać w tę grę teraz? Jakiś przymus? Nie. Póki co jest na X360 i PS3 i jak chcesz grać teraz czy w najbliższych miesiącach to się nie da... chyba że kupisz konsole hehe
> 5) pół miliona podpisów to i tak rekordowo dużo.. zwłaszcza że zapewne wiele osób czeka
> na wersje na PC a o petycji nie miało zielonego pojęcia, albo nie chce im się wpisywać.
Właśnie jak czekają to w czym problem, zaś jak olewają petycję to tylko pokazuje jaka dzieciarnia na tę grę głównie czeka... pół miliona pod petycją może dojdzie do miliona ale gwarantuję że sprzedaż będzie niższa niż liczba osób które podpiszą się pod tym czymś...
> 6) myślę że GTA 5 i tak wyjdzie na PC, tak samo jak na nowe konsole ponieważ na obecnych
> już przestarzałych konsolach GTA 5 się po prostu dławi, na starszych modelach xboxa się
> wyłącza, trzeba jakieś dziwne rzeczy przy instalacji robić żeby tekstury i obiekty się
> w miarę szybko się wgrywały, na PS3 podobno się często przycina przy większych prędkościach...
> (wątpię żeby twórcy, zwłaszcza po zarobieniu takiej kasy patrzyli na swoją grę ograniczoną
> przez przestarzały złom pod telewizorem.)
Wcale się nie zdziwię jak w ogóle na PC nie wyjdzie a jak już to dopiero wraz z ukazaniem się wersji na PS4 i XOne
> 7) Na nowe konsole zapewne wyjdzie też dlatego że podwyższy to sprzedaż samych konsol,
> a ponieważ nowe konsole będą miały podobną budowę do PC to już bardzo mała granice dzieli
> GTA 5 od przerzucenia jej na PC (a to oznacza niski koszt konwersji i wydania).
jak wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 12:33, 34all napisał:

1) nie wyobrażam sobie żeby jakaś grupa graczy PC głosiła żeby jakaś gra działająca już
na PC, nie wychodziła na konsole - co to kogo obchodzi? w jaki sposób miało by to uderzać
w graczy PC? WTF ?

Diablo 3? Unreal? Battlefield? Crysis? The Elder Scrolls? Far Cry swego czasu? W obie strony były takie przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 12:33, 34all napisał:

3) GTA dopiero na PC rozwinęła skrzydła dzięki modom


Taa, szczególnie dzięki modowi w którym można grać jako żyrafa, tym załatwili konsolowców na szaro.
http://www.youtube.com/watch?v=DFZFiFCsTc8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie czytać bólu dupy, który pewnie był wyżej więc stwierdzę jedno.

GTA V na PCty tak czy siak wyjdzie, nie jest to potwierdzone samymi przeciekami czy plikami w grze traktującymi o PC, ale tak działa rynek.

Gry na konsole kosztują o wiele więcej, więc R* musi zarobić sobie na konsolach, które zdychają (mówie o tym, że jest już to stara technologia). Gdyby wydanie na PCta wyszło wraz z konsolowym, albo byłoby zapowiedziane krótko po tym to R* nie uzyskałby tak ogromnego zysku, bo każdy głupi by wtedy czekał na wersję PCtową, gdzie gra będzie ładniejsza, płynniejsza i pozbawione ograniczeń sprzętowych. A jako, że gry na PC są tańsze, no to wiadomo, że R* by na tym stracił.

Także nie ma co sie spinać, że gra nie powinna wyjść na PCty albo, że będzie albo nie. Ona będzie, ale wtedy kiedy R* ją przekonwertuje i stwierdzi, że zysk z edycji konsolowych został już wyczerpany prawie maksymalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować