Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA V na PC - już pół miliona podpisów pod petycją

60 postów w tym temacie

> Jeśli grasz głownie na TV i konsoli to jesteś przyzwyczajony. Ja na przykład miałem wrażenie
> `klatkowania` wersji PS3 kiedy mój znajomy tego nie widział.
> Nie utrudniało to rozrywki ale dla mnie psuło to troche komfort gry.

Wydaje ci się.. klatkowanie czasem jest ale naprawdę rzadko. Naprawdę super optymalizacja gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak optymalizacja ma być taka jak w GTA4 to jak dla mnie mogą sobie darować piątkę na
> pc, ja tam nie będę płakać z tego powodu.
hmm niestety z tym zgadzam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2013 o 14:29, Henrar napisał:

Diablo 3? Unreal? Battlefield? Crysis? The Elder Scrolls? Far Cry swego czasu? W obie
strony były takie przypadki.


Z calym szacunkiem ale chyba wymysliles te tytuły na poczekaniu. Tematy zwiazanie z takimi grami jak Far Cry (przynajmniej do drugiej czesci), Unreal czy Diablus sledze raczej regularnie. I naprawde nie wdzialem nigdzie jakichs placzow pctowcow zwiazanych z wyjsciem danej gry na konsole.
Crysis? To ktos jeszcze uwaza to cos za gre, a nie za pokazowke silnika? Nad tym tytułem pctowi fanboje, o ile tacy istnieja, zapewne rowniez plakali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja za klatkowanie uważam spadek do 22-25 fpsów, wtedy zauważam brak płynności. Nie wyem czy to może coś z wersją PS3 kumpla ale w misji z napadem w której biega się w ciężkich pancerzach problem był praktycznie cały czas :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 13:45, michalswaj84 napisał:

I ile osób gra na tych modach...


Wystarczająco dużo, by deweloperzy wypuszczali dedykowane narzędzia, a Valve tworzyło osobny moduł Steam zwany Workshop.

Dnia 26.09.2013 o 13:45, michalswaj84 napisał:

Nie gra zawsze byłą dobra


Optymalizacja na PC była... no właśnie nie jestem pewien, czy była. Jest kilka modów, które usprawniają działanie GTA IV na PC

Dnia 26.09.2013 o 13:45, michalswaj84 napisał:

garstka osób bawi się modami by być bardziej "cool" lub zrobić większą rozwałkę niż
przewidzieli twórcy...


Jedna z większych bzdur, jakie czytałem w tym tygodniu, brawo. Nie masz bladego pojęcia o PC gamingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 15:21, TigerXP napisał:

Z calym szacunkiem ale chyba wymysliles te tytuły na poczekaniu. Tematy zwiazanie z takimi
grami jak Far Cry (przynajmniej do drugiej czesci), Unreal czy Diablus sledze raczej
regularnie. I naprawde nie wdzialem nigdzie jakichs placzow pctowcow zwiazanych z wyjsciem
danej gry na konsole.

To poszukaj jeszcze raz, nie tylko tutaj na forum.
http://www.bit-tech.net/news/gaming/2009/06/01/crysis-2-announced-is-multiformat/
http://www.allquests.com/question/478629/Far-Cry-2-also-for-PS3-and-Xbox-360.html
http://forum.gram.pl/forum_post_szukaj.asp (zwłaszcza posty SoundWave''a).

Nie było płaczu? Był, w przypadku Soundwave''a meltdown był epicki, prawie jak Amirox''a na GAFie, jak FFXIII zostało zapowiedziane na X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Petycja petycją ale pewne jest że GTA V pojawi się na PC przed końcem kwietnia 2014. Co do sprzedaży trzeba przywołać jedną podstawową rzecz tytuł w rodzaju GTA V także sprzedał by się na PC fakt w mniejszym stopniu (ale pamiętajmy że R* nigdy nie narzekał na sprzedaż swoich tytułów na PC) mimo że na PC mamy piractwo to na konsolach mamy rynek wtórny (szczególnie duży udział w Stanach i Wielkiej Brytanii) który pewnie pod koniec października skutecznie stłumi sprzedaż i on także generuje straty jak piractwo a nawet gorzej (bo jeden na kilku piratów kupi legalną wersję a konsolowiec kupując używkę na 100% nie da zarobić twórcą/wydawcy) natomiast na PC sprzedaż jest długofalowa dlatego to na PC wciąż się sprzedają GTA III, GTA VC, GTA SA i GTA IV (a tym samym wciąż przynoszą zyski ) natomiast na konsolach już te tytuły umarły kilka/kilkanaście miesięcy po premierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten komentarz z strony http://www.change.org/en-CA/petitions/rockstar-release-gta-v-on-pc podsumował wszystko:
'''' But the fact of the matter is that we care MORE about our games than the others. We care more, and that is why we put up with extremely bugged releases after a 2-6 month delay, and lack of graphics features on day one; because we care. Because we''re so dedicated to our games that we except them for their flaws with the knowledge that one day that game will be the shining, smooth running, graphically superior, star it was intended to be.''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę podpisało się już pół miliona idiotów. Sam bym osobiście wolał że by wyszło tylko na konsole ale tak się nie stanie gdyż rynek pc akurat jest rynkiem najbardziej opłacalnym a jak to zawsze z GTA i Rockstarami bywa wydadzą pierw grę na konsole a potem na PC tak zawsze było i tak będzie też z GTA 6 bo taka jest ich polityka.A to czy wy sobie walicie petycje czy nie to oni mają gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 16:07, Frezko napisał:

Z tego co widzę podpisało się już pół miliona idiotów.


Ekhm, bo podpisali? Pewnie niepotrzebnie, bo gra i tak się na PC pojawi, ale bez przesady. Niektórych chyba boli to, że taka wersja będzie wyglądała znacznie lepiej łącznie z możliwością modowania - cóż czasem warto poczekać.

Mam nadzieję, że tym razem przyłożą się do optymalizacji ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Max Payne 3 potrafili zrobić specjalnie pod PC to dlaczego nie mają tego powtórzyć dla GTA5? Sukces sprzedaży gry na konsole w Polsce cieszy, ale rynek PC jest ciągle spory i nie można go dyskryminować. Chyba, że jest to decyzja "polityczna" aby maksymalnie nakręcić sprzedaż "umierających" po mału konsol starej generacji, a sczególnie PS3, bo Sony bardzo zaangażowała się w jej reklamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cyrk z GTA nawet już nie jest śmieszny. Gra na PC wyjdzie zapewne w swoim czasie i żadna petycja tego nie przyśpieszy, i zapewne będzie zoptymalizowana na odwal się. Rockstar w kwestii portów zachowuje się przeciętny student - do wydania gry jest jeszcze czas, więc po co usprawniać grę, po czym w dniu premiery wydaje coś umiarkowanie grywalnego i później się poprawia. Tak było z gta IV i L.A. Noire, więc nie liczę na nic więcej. Zabieg Rockstara podobny jest do wydłużania linii życia produktu. W przemyśle motoryzacyjnym po pół roku wypuszcza się hatchbacka czy innego cabrio tylko po to, aby zarobić jak najmniejszym wysiłkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w łep się walnijcie wasze zdania gówno kogo obchodzą każdy kto ma kompa chce gta 5 na pc ja myśle że Rockstar jest wyrozumiały i niepopełni tego błędu i gta 5 wyjdzie na pc może nawet pod koniec 2013 roku napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedną rzecz powiedział dobrze moim zdaniem Angry Joe w swojej recenzji - gdyby wydali także na PC od razu mieliby jeszcze większą sprzedaż. I taka prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2013 o 18:49, Muradin_07 napisał:

Jedną rzecz powiedział dobrze moim zdaniem Angry Joe w swojej recenzji - gdyby wydali
także na PC od razu mieliby jeszcze większą sprzedaż. I taka prawda...


Bardziej od tego jaka jest sprzedaż liczy się to, ile dolarków trafi do twojej kieszeni. W Rockstarze wyliczyli sobie zapewne, że największy zysk będą mieli, kiedy gra trafi na PC z opóźnieniem.
Argumentów stojących za takim rozumowaniem może być wiele. Mniejsza (ponoć, nie dysponuję danymi) skala piractwa na konsolach, ewentualna większa ilość dolarków, która trafia do kieszeni developerów za sprzedaną kopię (tu również nie dysponuję danymi, a jedynie suponuję), to dwa powody, które od razu przychodzą mi do głowy.
Wydać GTA mogliby na wszystkie platformy i sprzedawać po 20 groszy. Wtedy sprzedaż sięgnęłaby pewnie dziesiątek milionów. Tylko przypominam, że nie o to tu chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsolowców tak bardzo się nie podoba to że gra wychodzi na PC jak rasistom kolor skóry inny niż ich własny. To jest jeden z tych problemów ludzkości który wynika z ich okropnej i perfidnej natury. "Ale ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować