Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kontroler Steama trzecią, znaną już tajemnicą Valve

131 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2013 o 01:31, Eternal101 napisał:

Tak bo na padzie mi się nie wygodnie gra ale pad od xboxa i tak jest lepszy w użytku
niż ten od PS 3 że jakoś musisz wymusić ułożenie palców ;].

W część TPS-ów o wiele lepiej gra się na padzie niż na combo: klawiatura + mysz. Koniec, kropka. Czas do tego po prostu przywyknąć. :)

Do pada od PS3 również da się przyzwyczaić. W "Uncharted" grało się całkiem przyjemnie na tym padzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 14:07, Janek_Izdebski napisał:

> Tak bo na padzie mi się nie wygodnie gra ale pad od xboxa i tak jest lepszy w użytku

> niż ten od PS 3 że jakoś musisz wymusić ułożenie palców ;].
W część TPS-ów o wiele lepiej gra się na padzie niż na combo: klawiatura + mysz. Koniec,
kropka. Czas do tego po prostu przywyknąć. :)

Do pada od PS3 również da się przyzwyczaić. W "Uncharted" grało się całkiem przyjemnie
na tym padzie. :)


Dla mnie pad ps 3 to wymuszona pozycja palców ;], może i się da ale widać jestem zbyt stary by przywyknąć do tego, od zawsze grałem we wszystkie gry klawa i mysz ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 14:50, Eternal101 napisał:

Dla mnie pad ps 3 to wymuszona pozycja palców ;], może i się da ale
widać jestem zbyt stary by przywyknąć do tego, od zawsze grałem we wszystkie
gry klawa i mysz ;/.

Jaki problem pograć torchę w gry wykorzystujące DualShocka i się przyzwyczaić do tego pada? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 14:55, Janek_Izdebski napisał:

> Dla mnie pad ps 3 to wymuszona pozycja palców ;], może i się da ale
> widać jestem zbyt stary by przywyknąć do tego, od zawsze grałem we wszystkie
> gry klawa i mysz ;/.
Jaki problem pograć torchę w gry wykorzystujące DualShocka i się przyzwyczaić do tego
pada? :)


Grałem na padzie który ma ułożenie klawiszy dualshocka i zmieniłem na xboxowego :). Dokładnie na esperanzie grałem i nie chodzi o to że coś nie działa tylko o przymuszanie palców do ułożenia na gałkach analogowych ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 16:22, Eternal101 napisał:

Grałem na padzie który ma ułożenie klawiszy dualshocka i zmieniłem na
xboxowego :). Dokładnie na esperanzie grałem i nie chodzi o to że coś nie działa
tylko o przymuszanie palców do ułożenia na gałkach analogowych ;p.

No to pograj jeszcze na oryginalnym padzie od Xboxa (lub licencjonowanej kopii od Logitecha), wyrób sobie zdanie i napisz tutaj o wrażeniach. W takie platformówki o wiele lepiej gra się na padzie, mimo sentymentu do klawiatury. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 16:31, Janek_Izdebski napisał:

> Grałem na padzie który ma ułożenie klawiszy dualshocka i zmieniłem na
> xboxowego :). Dokładnie na esperanzie grałem i nie chodzi o to że coś nie działa
> tylko o przymuszanie palców do ułożenia na gałkach analogowych ;p.
No to pograj jeszcze na oryginalnym padzie od Xboxa (lub licencjonowanej kopii od Logitecha),
wyrób sobie zdanie i napisz tutaj o wrażeniach. W takie platformówki o wiele lepiej gra
się na padzie, mimo sentymentu do klawiatury. :)


Grałem w Raymana na padzie oraz castlevanie i fakt combosy w castlevani wykonuje się lepiej na padzie niż na klawie ale w takie RPG, FPS''y czy TPS''y lepiej gra mi się na klawa + mysz ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 17:06, Eternal101 napisał:

Grałem w Raymana na padzie oraz castlevanie i fakt combosy w castlevani
wykonuje się lepiej na padzie niż na klawie ale w takie RPG, FPS''y czy TPS''y lepiej gra
mi się na klawa + mysz ;].

To spróbuj jeszcze w takie "Mortal Kombat" lub nowe "Brothers" na combo: klawaitura + myszka. Gwarantuję, że sam czym prędzej wrócisz do pada. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Mortal Kombat na padzie, nie było jakoś super (i pozostali towarzysze gry też twierdzili, że bez przesady), na klawiaturze nie miałem okazji sprawdzić. Natomiast na klawiaturze grałem w Primal Rage i stare Mortal Kombaty i było super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 17:33, Demagol napisał:

Grałem w Mortal Kombat na padzie, nie było jakoś super (i pozostali towarzysze
gry też twierdzili, że bez przesady), na klawiaturze nie miałem okazji sprawdzić.
Natomiast na klawiaturze grałem w Primal Rage i stare Mortal Kombaty i było super.

Stare gry z serii "MK" to inna para kaloszy.

Platformówki z kolei, to kolejny gatunek przystosowany defaultowo do pada, a nie do klawiatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 17:40, Janek_Izdebski napisał:

Stare gry z serii "MK" to inna para kaloszy.


Niby czemu?

Dnia 03.10.2013 o 17:40, Janek_Izdebski napisał:

Platformówki z kolei, to kolejny gatunek przystosowany defaultowo do pada, a nie do klawiatury.


Niby czemu? Gram w platformówki od lat za pomocą klawiatury i gra mi się super. Ba, samymi samochodami chciałbym kierować za pomocą klawiatury, ale to z oczywistych względów albo niemożliwe albo niezbyt sensowne. Nawet i w wiele symulatorów lotu czy strzelanek lotniczych świetnie mi się grało na klawirce, ale joystick w wielu przypadkach był najlepszą opcją. To jest jednak specyficzny, wyspecjalizowany kontroler.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 17:43, Demagol napisał:

Niby czemu?

Bo wtedy nie było DualShocka 3 oraz pada od Xboxa na rynku.

Dnia 03.10.2013 o 17:43, Demagol napisał:

Niby czemu? Gram w platformówki od lat za pomocą klawiatury i gra mi się super. Ba, samymi
samochodami chciałbym kierować za pomocą klawiatury, ale to z oczywistych względów albo
niemożliwe albo niezbyt sensowne. Nawet i w wiele symulatorów lotu czy strzelanek lotniczych
świetnie mi się grało na klawirce, ale joystick w wielu przypadkach był najlepszą opcją.
To jest jednak specyficzny, wyspecjalizowany kontroler.

Nie każdemu musi być wygodnie z klawiaturą i myszką podczas gry w platformówki czy bijatyki. Nie ekstrapoluj swoich osobistych doświadczeń na całą populację graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 17:59, Demagol napisał:

Nie ekstrapoluję. To inni mi sugerują, że pad jest stworzony do tego i tego
i że w innej kombinacji nie da się grać.

Każdy PC-towiec ma wybór: combo klawiatury i myszy albo pad.

To konsolowcy mają mniej szczęścia, mają tylko pady. Nie wszystkie gry konsolowe obsugują konsolowe zestawy: myszka + klawiatura. Na PS3 nie ma chyba takiego zestawu, który by, bez żadnych dziwnych kombinacji, defaultowo obsługiwał popularne shootery. Przynajmniej nic o takim zestawie nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 18:06, Janek_Izdebski napisał:

To konsolowcy mają mniej szczęścia, mają tylko pady.


Taka szkoda

Zatem nie ekstrapoluj tego na poletko moje, twardordzennego pecetowca. Bo ja nie podzielam tych zachwytów redaktorów nad padami i uważam, że większość gier, jak nie wszystkie obsłużę klawiaturą lub myszką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 18:09, Demagol napisał:

Taka szkoda

Masz jakiś problem z tym, że ktoś gra na konsolach i na padach? Spróbuj pograć na kalwiaturze i myszce w "RDR", "The Last of Us" oraz w "GTA V." Życzę powodzenia... :D

Dnia 03.10.2013 o 18:09, Demagol napisał:

Zatem nie ekstrapoluj tego na poletko mnie, czyli twardordzennego pecetowca. Bo ja nie
podzielam tych zachwytów redaktorów nad padami i uważam, że większość gier, jak nie wszystkie
obsłużę klawiaturą lub myszką.

Zatem wiele tracisz olewając całkowicie konsole - platfomy dedykowane do grania. I mówię to jako osoba, która również jest PC-towcem, może tylko mniej zatwardziałym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 18:14, Janek_Izdebski napisał:

Masz jakiś problem z tym, że ktoś gra na konsolach i na padach? Spróbuj pograć na kalwiaturze
i myszce w "RDR", "The Last of Us" oraz w "GTA V." Życzę powodzenia... :D


Jakby były na PC (GTA V pewnie będzie), to chętnie bym zagrał.

Dnia 03.10.2013 o 18:14, Janek_Izdebski napisał:

Zatem wiele tracisz olewając całkowicie konsole - platfomy dedykowane do grania.


Parę interesujących tytułów, które mogą mnie rozczarować, a to rozczarowanie będzie mnie kosztowało bardzo słono. Podziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 18:16, Demagol napisał:

Jakby były na PC (GTA V pewnie będzie), to chętnie bym zagrał.

"RDR" i "TLoU" na pewno nie będą, co do "GTA V" sprawa nie jest na tę chwilę jasna. Nie zagrasz zatem w te gry w wersji konsolowej??

Dnia 03.10.2013 o 18:16, Demagol napisał:

Parę interesujących tytułów, które mogą mnie rozczarować, a to rozczarowanie będzie mnie
kosztowało bardzo słono. Podziękuję.

Zawsze możesz obejrzeć gameplaye na YT, pograć u kolegi lub sciągnąć wersję demo z PSN/Xbox Live po zakupie konsoli a przed zakupem gry konsolowej. Nie widzę problemu, by zapoznać się z jakimś tytułem, którego nie ma na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 18:22, Janek_Izdebski napisał:

"RDR" i "TLoU" na pewno nie będą, co do "GTA V" sprawa nie jest na tę chwilę jasna. Nie
zagrasz zatem w te gry w wersji konsolowej??


Nie, bo nie mam konsoli :D :D :D

Dnia 03.10.2013 o 18:22, Janek_Izdebski napisał:

Zawsze możesz obejrzeć gameplaye na YT, pograć u kolegi lub sciągnąć wersję demo z PSN/Xbox
Live po zakupie konsoli a przed zakupem gry konsolowej. Nie widzę problemu, by zapoznać
się z jakimś tytułem, którego nie ma na PC.


Hehe, po obejrzeniu takiego Heavy Rain na YT nie ma sensu już sięgać po grę :D. Konsola mogłaby mi co najwyżej za odtwarzacz BluRay robić, ale nie uważam tego za potrzebne. A na PC często znajdzie się odpowiedniki takich tytułów. Nie ma sensu kupować kolejnego, dość kosztownego grata do domu. Po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować