Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kontroler Steama trzecią, znaną już tajemnicą Valve

131 postów w tym temacie

Dnia 05.10.2013 o 01:08, Demagol napisał:

Żadna strata.

Powtarza się. Ja tam podtrzymuję swoje zdanie...

Dnia 05.10.2013 o 01:08, Demagol napisał:

How sweet. :D

Dnia 05.10.2013 o 01:08, Demagol napisał:

Sprawdziłem ten wątek jeszcze raz i poza hejtami na Origina, kilkoma refleksjami odnośnie
tego, jak nas traktują wydawcy o Steamie było tylko tyle, że mam do niego neutralny stosunek,
ale używać nie chcę.

No właśnie, więc sporo gier Ciebie ominie skoro są Steam-only w wersji na PC. Na konsolach przecież nie grasz...

Dnia 05.10.2013 o 01:08, Demagol napisał:

OHOHO

Różnych gatunków

Dzisiaj gatunków jest niewiele. Wejdź sobie na mojego gramsajta, zobacz listę moich ulubionych
gier i wtedy mi mów, że mnie omija cała paleta tytułów różnych gatunków XD XD XD

Na Twoim Gramsajcie widzę gry różnych gatunków. Więc, które gatunki Ciebie konkretnie nie interesują?

Dnia 05.10.2013 o 01:08, Demagol napisał:

i co, zbijesz mnie

Nie, po prostu tylko to Tobie wykażę i odpowiednio to udokumentuję. :)

Dnia 05.10.2013 o 01:08, Demagol napisał:

i co, zbijesz mnie

Powtarzam, po prostu tylko to Tobie wykażę i odpowiednio to udokumentuję. :)

Dnia 05.10.2013 o 01:08, Demagol napisał:

Steama już mam, lolololololo XD

Progres, widzę progres. Ale tylko 2 gry na koncie? Troszkę mało... ;)

Dnia 05.10.2013 o 01:08, Demagol napisał:

Jak założę sobie konto na Originie i będę go używał, to wtedy pogadamy. Jak na razie
olałem choćby takiego Mirror''s Edge za 6 zeta tylko z tego powodu XD.

Nie tylko tylko w tę grę sobie nie pograsz... ;)

Dnia 05.10.2013 o 01:08, Demagol napisał:

Nie jest mi potrzebna do zbawienia. Czy naprawdę nie mogę sobie nie używać tej platformy
bo tak?

W poprzednim poście napisałeś: "Jeśli Steam będzie oferować jakieś ciekawe opcje, które mnie zainteresują, to będę do niego przychylniej nastawiony i chętniej z niego skorzystam." Wymieniłem Tobie częśc bardzo korzystnych rozwiązań na Steamie? To za mało? Te "ficzery" nie wydają się Tobie przydatne?

Dnia 05.10.2013 o 01:08, Demagol napisał:

Jeden pełniak z CD-A, drugą wygrałem w konkursie.

Ok.

Dnia 05.10.2013 o 01:08, Demagol napisał:

Już nie będę ;(.

Czego już nie będziesz robił? Brać udziału w konkursach? Przcież nie zabraniam Tobie tego robić. ;)

Dnia 05.10.2013 o 01:08, Demagol napisał:

Ale nie kupuję ich.

Zostanie więc Tobie tylko GOG, ewentualnie Desura.

Dnia 05.10.2013 o 01:08, Demagol napisał:

Stare dostały chyba tyle wsparcia, że im wystarczy, a poza tym są jeszcze społeczności
fanowskie tworzące mody, o ile się orientuję. Nieważne, ja gram w symulatory militarne,
F-22 ADF/TAW, Hornet 3.0 przede wszystkim.

To dosyć niszowy gatunek, ale ok. O gustach się nie dyskutuje. Ja tam podtrzymuję zdanie, że MS zniszczył wiele swoich PC-towych marek w tym "Flight Simulatora." A szkoda...

Dnia 05.10.2013 o 01:08, Demagol napisał:

Bo mam tu przyjaciół, ukochanego gramsajta, tematy na różne tematy

Co nie zmienia faktu, że jest to forum stricte gamingowe. ;)

Dnia 05.10.2013 o 01:08, Demagol napisał:

Nie wiem, dlaczego chcesz mi wcisnąć wszystkie te konsole i platformy cyfrowe. Jakimś
telemarketerem jesteś czy co?

Nie, nie jestem. Ale gaming też ulega przekształceniom i rozwojowi. Musisz się pogodzić z naturalnym porządkiem rzeczy, czyli z konsolami i z cyfrową dystrybucją. Takie czasy po prostu. Kijem Wisły nie odwrócisz...

Dnia 05.10.2013 o 01:08, Demagol napisał:

Każdy niech gra w to, co lubi. Ja znalazłem to, co lubię, nikomu tego nie narzucam, ale
to ty mi musisz zawracać głowę o "różnych odcieniach gamingu" (poznałem wystarczająco
dużo, więcej mi już nie trzeba), jakby mnie to obchodziło.

Jak tam sobie chcesz. Ale poźniej nie płacz, że jesteś pozbawiony dostępu do konkretnych tytułów określonych wydawców na danych platformach... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2013 o 01:33, Janek_Izdebski napisał:

Powtarza się. Ja tam podtrzymuję swoje zdanie...


Żadna strata.

Dnia 05.10.2013 o 01:33, Janek_Izdebski napisał:

No właśnie, więc sporo gier Ciebie ominie skoro są Steam-only w wersji na PC. Na konsolach
przecież nie grasz...


To nic, mogę Steama zaakceptować.

Dnia 05.10.2013 o 01:33, Janek_Izdebski napisał:

Na Twoim Gramsajcie widzę gry różnych gatunków. Więc, które gatunki Ciebie konkretnie
nie interesują?


Hack''n''slashe.

Dnia 05.10.2013 o 01:33, Janek_Izdebski napisał:

Progres, widzę progres. Ale tylko 2 gry na koncie? Troszkę mało... ;)


A po co mi więcej?

Dnia 05.10.2013 o 01:33, Janek_Izdebski napisał:

Nie tylko tylko w tę grę sobie nie pograsz... ;)


A kto powiedział, że chcę grać w więcej gier od EA?

Dnia 05.10.2013 o 01:33, Janek_Izdebski napisał:

W poprzednim poście napisałeś: "Jeśli Steam będzie oferować jakieś ciekawe opcje,
które mnie zainteresują, to będę do niego przychylniej nastawiony i chętniej z niego
skorzystam.
" Wymieniłem Tobie częśc bardzo korzystnych rozwiązań na Steamie? To za
mało? Te "ficzery" nie wydają się Tobie przydatne?


Dla mnie nie są przydatne, może poza okazjonalnym darmowym weekendem (tak np. wyszło, że Dead Island: Riptide to crap). Jak będzie dzielenie się grami, to wtedy pewnie będę aktywniejszym użytkownikiem. Na razie nie muszę go używać.

Dnia 05.10.2013 o 01:33, Janek_Izdebski napisał:

Zostanie więc Tobie tylko GOG, ewentualnie Desura.


Media Markt, Empik, Saturn, polskie sklepy z kluczykami (gry Blizzarda to jedyne gry, które jest sensownie kupić cyfrowo, bo w takiej wersji są tańsze, a pudełka są drogie, nie usprawiedliwiają tej ceny i jeszcze mają uciążliwą instalację).

Dnia 05.10.2013 o 01:33, Janek_Izdebski napisał:

To dosyć niszowy gatunek, ale ok. O gustach się nie dyskutuje. Ja tam podtrzymuję zdanie,
że MS zniszczył wiele swoich PC-towych marek w tym "Flight Simulatora." A szkoda...


Trudno. Ja tam powinienem napisać w czasie przeszłym, że grałem w symulatory, bo teraz przerzuciłem się na inne gatunki, ale w dawnych czasach bardzo dużo grałem w symulatory lotu, RTS-y, RTW i turówki wojenne.

Dnia 05.10.2013 o 01:33, Janek_Izdebski napisał:

Co nie zmienia faktu, że jest to forum stricte gamingowe. ;)


No i co z tego? Wolny kraj.

Dnia 05.10.2013 o 01:33, Janek_Izdebski napisał:

Nie, nie jestem. Ale gaming też ulega przekształceniom i rozwojowi. Musisz się pogodzić
z naturalnym porządkiem rzeczy, czyli z konsolami i z cyfrową dystrybucją. Takie czasy
po prostu. Kijem Wisły nie odwrócisz...


Nie muszę się z niczym godzić, mogę sobie żyć jak chcę. Trendy mogą się bardzo szybko zmienić, więc się nawet nimi nie przejmuję.

Dnia 05.10.2013 o 01:33, Janek_Izdebski napisał:

Jak tam sobie chcesz. Ale poźniej nie płacz, że jesteś pozbawiony dostępu do konkretnych
tytułów określonych wydawców na danych platformach... ;)


A czy kiedykolwiek płakałem z tego powodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2013 o 00:51, Janek_Izdebski napisał:

Ktoś mógłby nawet powiedzieć, że w takim wypadku nie możesz być uznawany za pro-gracza. ;)


Jeszcze odnośnie tego.

Pro-gracz to gracz zawodowy, który gra "profesjonalnie" w e-sporcie i nie da się tego porównać z graniem rekreacyjnym. Nie zarabiam na tym, nie gram w ligach, więc na pewno nie jestem pro-graczem.

A kim jest gracz-zapaleniec? Może być nim ktoś, kto gra na wszystkich platformach i ma tysiące ogranych gier. Może być nim ktoś, kto uwielbia konkretny gatunek, np. cRPG i nieustannie pocina w takie tytuły. Może nim być ktoś, kto gra w jedną grę, ale poświęca jej wiele czasu i wie o niej tyle, co nikt inny.

Jak widać, może oznaczać wiele, a w rezultacie nic. Wszelkie dyskusje o "prawdziwym graczu" są zabawne i wyśmiewam ten koncept.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2013 o 14:32, Demagol napisał:

Jak widać, może oznaczać wiele, a w rezultacie nic. Wszelkie dyskusje
o "prawdziwym graczu" są zabawne i wyśmiewam ten koncept.

Ja też wyśmiewam, ale chciałem dodać ten fragment, by było bardziej zabawnie... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2013 o 11:46, Demagol napisał:

Żadna strata.

Płyta się jeszcze nie zdarła? Poważnie pytam. :D

Dnia 05.10.2013 o 11:46, Demagol napisał:

To nic, mogę Steama zaakceptować.

Postęp, Panie, postęp. ;D

Dnia 05.10.2013 o 11:46, Demagol napisał:

Hack''n''slashe.

Nie tylko, oj nie tylko.

Dnia 05.10.2013 o 11:46, Demagol napisał:

A po co mi więcej?

Z przyjemności obcowania z różnymi nowymi i starszymi tytułami, także ze stemowymi indykami. :)

Dnia 05.10.2013 o 11:46, Demagol napisał:

A kto powiedział, że chcę grać w więcej gier od EA?

Nikt. A nie chcesz?

Dnia 05.10.2013 o 11:46, Demagol napisał:

Dla mnie nie są przydatne, może poza okazjonalnym darmowym weekendem (tak np. wyszło,
że Dead Island: Riptide to crap). Jak będzie dzielenie się grami, to wtedy pewnie będę
aktywniejszym użytkownikiem. Na razie nie muszę go używać.

A ostatni darmowy weekend z "XCOM-em" na przykład? IMHO darmowe weekendy to jedna z większych przewag konkurencyjnych Steam zarówno nad Originem/Uplayem, jak i nad PS Store czy Xbox Games Store.

Dnia 05.10.2013 o 11:46, Demagol napisał:

Media Markt, Empik, Saturn, polskie sklepy z kluczykami (gry Blizzarda to jedyne gry,
które jest sensownie kupić cyfrowo, bo w takiej wersji są tańsze, a pudełka są drogie,
nie usprawiedliwiają tej ceny i jeszcze mają uciążliwą instalację).

Mam n myśli sposób dystrybucji. GOG i Desura to jedyne liczące się sytemy dystrybucji gier niezależnych i DRM-free. Ty wymieniasz tylko źrodła w postaci sklepoów detalicznych, które oferują gry w różnyh wersjach (steamowe, originowe, uplayowe oraz czasem DRM-free) i na różne platformy.

A tak w ogóle, to nie wiem czy wiesz, ale popularne keyshopy (Moonqq, Gamecodes, Keye itd.) łamią prawo w przypadku gier Blizzarda. Klucze cyfrowe gier na Battle.net ma prawo sprzedawać tylko Blizzard. Dlatego takich kluczy nie oferują: cdp.pl, Gram.pl, Muve Digital. Potwierdził to swego czasu na forum cdp.pl dyrektor zarządzający CDP, Michał Gembicki (w końcu to CDP wydaje gry Blizzarda na terenie Polski w wersji puełkowej, więc M.G. wie co mówi) . Wiedziałeś o tym, Demagol?

Dnia 05.10.2013 o 11:46, Demagol napisał:

Trudno. Ja tam powinienem napisać w czasie przeszłym, że grałem w symulatory, bo teraz
przerzuciłem się na inne gatunki, ale w dawnych czasach bardzo dużo grałem w symulatory
lotu, RTS-y, RTW i turówki wojenne.

Ja też dawno nie grałem w porządny symulator. :)

Dnia 05.10.2013 o 11:46, Demagol napisał:

No i co z tego? Wolny kraj.

Podobno.

Dnia 05.10.2013 o 11:46, Demagol napisał:

Nie muszę się z niczym godzić, mogę sobie żyć jak chcę. Trendy mogą się bardzo szybko
zmienić, więc się nawet nimi nie przejmuję.

Musisz się pogodzic z trendami w branży gamingowej. Jeśli się z tym nie pogodzisz, będziesz musiał darować sobie granie. Proste. Kilka lat wstecz DLC i dodatki do pre-orderów nie były na porządku dziennym, teraz to standard. Możesz się do tego przyzwyczaić lub nie kupować gier na premierze. Jednak Twoja decyzja i tak nie bedzie mieć wpływu na biznesowe poczynania wydawców. Oni nie przejują sie głośną garstką przeciwników swoich rozwiązań. Sad but true...

Dnia 05.10.2013 o 11:46, Demagol napisał:

A czy kiedykolwiek płakałem z tego powodu?

W przyszłości możesz jeszcze zapłakać, jak kot nad rozlanym melkiem... Kto to wie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu na przekonywanie Demagola. On sobie będzie tupał nóżką i się gniewał, choć wie że nie ma racji, to nigdy tego nie przyzna. Ot, problemy natury proktologicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 14:54, Janek_Izdebski napisał:

Postęp, Panie, postęp. ;D


Żaden "postęp". Jak tak będzie lepiej to skorzystam, co nie oznacza, że od razu stanę się jego wyznawcą.

Dnia 08.10.2013 o 14:54, Janek_Izdebski napisał:

Nie tylko, oj nie tylko.


No i co w związku z tym? Bo ja mam tyle gier, że mi nie trzeba więcej, zwłaszcza, że życia by mi nie starczyło, gdybym miał ogrywać wszystko jak leci.

Dnia 08.10.2013 o 14:54, Janek_Izdebski napisał:

Z przyjemności obcowania z różnymi nowymi i starszymi tytułami, także ze stemowymi indykami.
:)


Nie gram w indyki.

Dnia 08.10.2013 o 14:54, Janek_Izdebski napisał:

Nikt. A nie chcesz?


Nie

Dnia 08.10.2013 o 14:54, Janek_Izdebski napisał:

A ostatni darmowy weekend z "XCOM-em" na przykład? IMHO darmowe weekendy to jedna z większych
przewag konkurencyjnych Steam zarówno nad Originem/Uplayem, jak i nad PS Store czy Xbox
Games Store.


Tak, to ciekawa sprawa.

Dnia 08.10.2013 o 14:54, Janek_Izdebski napisał:

Potwierdził to swego czasu na forum cdp.pl dyrektor zarządzający CDP, Michał Gembicki
(w końcu to CDP wydaje gry Blizzarda na terenie Polski w wersji puełkowej, więc M.G.
wie co mówi) . Wiedziałeś o tym, Demagol?


Nie wiedziałem, ale to bez znaczenia, bo i tak mam tylko pudełkowe wersje.

Dnia 08.10.2013 o 14:54, Janek_Izdebski napisał:

Musisz się pogodzic z trendami w branży gamingowej. Jeśli się z tym nie pogodzisz, będziesz
musiał darować sobie granie.


lol

Dnia 08.10.2013 o 14:54, Janek_Izdebski napisał:

W przyszłości możesz jeszcze zapłakać, jak kot nad rozlanym melkiem... Kto to wie...


lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 15:08, Demagol napisał:

Żaden "postęp". Jak tak będzie lepiej to skorzystam, co nie oznacza,
że od razu stanę się jego wyznawcą.

Czy ja w którymkolwiek miejscu mówię o wyznawaniu jakiejś religii Gabe''a Newella? ;)

Dnia 08.10.2013 o 15:08, Demagol napisał:

No i co w związku z tym? Bo ja mam tyle gier, że mi nie trzeba więcej, zwłaszcza, że
życia by mi nie starczyło, gdybym miał ogrywać wszystko jak leci.

Chyba jeszcze nie wybierasz się na tamten świat, co Demagol? ;D

Dnia 08.10.2013 o 15:08, Demagol napisał:

Nie gram w indyki.

A szkoda. Mimo wszystko iminie Ciebie wiele ciekawych tytułów.

Dnia 08.10.2013 o 15:08, Demagol napisał:

Nie

Twój wybór. Tylko nie chejtuj tak bardzo gier od EA na tym forum, bo zawsze będzie można postawić zarzut, że w nie w ogóle nie grałeś. ;)

Dnia 08.10.2013 o 15:08, Demagol napisał:

Tak, to ciekawa sprawa.

W czymś jednak potrafimy się zgodzić. ;)

Dnia 08.10.2013 o 15:08, Demagol napisał:

Nie wiedziałem, ale to bez znaczenia, bo i tak mam tylko pudełkowe wersje.

To czemu piszesz o tańszych grach odBlizzarda pochodzących z szemranych źródeł? ;)

Dnia 08.10.2013 o 15:08, Demagol napisał:

lol

Niestety, ale tutaj mam 100% racji.

Dnia 08.10.2013 o 15:08, Demagol napisał:

lol

Nie chcę być złym prorokiem, ale obstawiam, że możesz jeszcze żałować w przyszłości swojego growego zacietrzewienia dotyczacego określonych platfrm, hehehehe.

Dnia 08.10.2013 o 15:08, Demagol napisał:

@Zajanski
chołota

Nieładnie, Demagol, nieładnie. A tak w ogóle, to "hołota." ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyganiał kocioł garnkowi.

Dnia 08.10.2013 o 15:18, Janek_Izdebski napisał:

chejtuj

"hejtuj".

A tak poza tym, to nie rozumiem sensu dyskusji, którą usilnie próbujesz prowadzić, bo dla mnie wygląda tak:

J: Bez konsol i Steama nie pograsz w wiele gier!
D: Trudno.
J: Nie ma, że trudno! Ile ty tracisz!
D: No bywa.
J: Ale tracisz!
D: Ok.
J: ...ale tracisz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 17:08, Dared00 napisał:

Przyganiał kocioł garnkowi.
> chejtuj
"hejtuj".

Oj, tam oj tam. Każdemu się zdarzy jakaś literówka/błąd. Poza tym, na Gramie jest ograniczony czas na edycję posta.

Dnia 08.10.2013 o 17:08, Dared00 napisał:

A tak poza tym, to nie rozumiem sensu dyskusji, którą usilnie próbujesz prowadzić

U Demagola wiele jest "niścisłości w zeznaniach", niekonsekwencji, wybiórczego podejścia do kwestii platform oraz DRM-ów. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 15:18, Janek_Izdebski napisał:

A szkoda. Mimo wszystko iminie Ciebie wiele ciekawych tytułów.


Jakoś mi nie szkoda. Sam decyduję o tym, co jest dla mnie ciekawe :P.

Dnia 08.10.2013 o 15:18, Janek_Izdebski napisał:

Twój wybór. Tylko nie chejtuj tak bardzo gier od EA na tym forum, bo zawsze będzie można
postawić zarzut, że w nie w ogóle nie grałeś. ;)


Nie hejtuję EA i ich gier, po prostu żadne mnie nie interesują od 2010.

Dnia 08.10.2013 o 15:18, Janek_Izdebski napisał:

To czemu piszesz o tańszych grach odBlizzarda pochodzących z szemranych źródeł? ;)


Ja tylko pisałem o kupieniu sobie cyfrowej wersji, czyli "kluczyka".

Dnia 08.10.2013 o 15:18, Janek_Izdebski napisał:

Niestety, ale tutaj mam 100% racji.


Przecież moje stare gry nie przestaną istnieć

Dnia 08.10.2013 o 15:18, Janek_Izdebski napisał:

Nie chcę być złym prorokiem, ale obstawiam, że możesz jeszcze żałować w przyszłości swojego
growego zacietrzewienia dotyczacego określonych platfrm, hehehehe.


Przecież nikt mnie nie zabije za to. Dlaczego tak mi mówisz jakby ktoś miał mi moje gry odebrać i decydować za mnie odnośnie tego, w co i jak gram :(.

Dnia 08.10.2013 o 15:18, Janek_Izdebski napisał:

Nieładnie, Demagol, nieładnie. A tak w ogóle, to "hołota." ;D


Hermetyczny dowcip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi, co jest niby takiego złego w "wybiórczym podejściu do kwestii platform i DRM-ów". Jak na razie to wmawiasz mi, że powiedziałem coś, czego nie powiedziałem. Jak już kilka razy zaznaczyłem przejrzałem wątek CD-Action i tamtą dyskusję i mówiłem, że nie używam Origina z zasady i miałem kilka zastrzeżeń odnośnie dzisiejszej polityki większości wydawców. Tyle. Sam sobie dorobiłeś do tego jakieś "hipokryzje", "hejtowanie wszystkiego", "zubożone doznania gamingowe" (lol) i "nie będziesz mógł pograć w gierki".

Hipokrytą byłbym, gdybym pisał np. "ludzie używający origina to gupki1111!!!" samemu grając w gry EA używające tej platformy. Jeżeli zacznę używać "po cichu" Origina publicznie "hejtując" tego klienta, to będę hipokrytą (tylko mi to wykaż, hehehehehehehe). Jeżeli będę go używał, a i zmienię zdanie w stosunku do niego to będzie znaczyć, że po prostu zmieniłem zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 20:18, Demagol napisał:

Jakoś mi nie szkoda. Sam decyduję o tym, co jest dla mnie ciekawe :P.

Jak sobie tam chcesz...

Dnia 08.10.2013 o 20:18, Demagol napisał:

Nie hejtuję EA i ich gier, po prostu żadne mnie nie interesują od 2010.

Ok. Może jakaś Ciebie jeszcze zanteresuje. Nie chwal dnia, przed zachodem słońca...

Dnia 08.10.2013 o 20:18, Demagol napisał:

Ja tylko pisałem o kupieniu sobie cyfrowej wersji, czyli "kluczyka".

A ja napisałem jak się sprawa ma odnośnie wersji cyfrowych gier Blizzarda według szefa jedynego oficjalnego dystrybutora pudełkowych wydań gier Blizzarda na terenie Polski.

Dnia 08.10.2013 o 20:18, Demagol napisał:

Przecież moje stare gry nie przestaną istnieć

Stare nie. Ale o nowych tytułach AAA bez jakiegokolwiek DRM-u możesz raczej zapomnieć. Indyki z GOG-u/Desury oraz gry CDP RED pomijam.

Dnia 08.10.2013 o 20:18, Demagol napisał:

Przecież nikt mnie nie zabije za to. Dlaczego tak mi mówisz jakby ktoś miał mi moje gry
odebrać i decydować za mnie odnośnie tego, w co i jak gram :(.

Blizzard, którego tak bardzo cenisz, decyduje jak grasz w jego gry - "Starcraft II" oraz "Diablo 3" w wersji na PC ze streamingiem części danych do singla z ichniejszych serwerów, "always online" w przypadku "Diablo 3". Tylko konsolowy "Diabełek Trzeci" pozwala na grę off-line...

Dnia 08.10.2013 o 20:18, Demagol napisał:

Hermetyczny dowcip.

Stać Ciebie na coś lepszego, Demagol. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 20:23, Demagol napisał:

/.../

Jednym z argumentów, którego używasz jest korzystna cena kluczy cyfrowych na gry Blizzarda. Ja natomiast wspominam Tobie o oficjalnym stanowisku jedynego dystrybutora gier Blizzarda na terenie Polski (tylko Battle.net ma oficjalne prawo sprzedawać takie klucze, inne keyshopy robią to nieoficjalnie i bez blogołsawieństwa Blizza). Po moim wyjaśnieniu, stwierdzasz, że gry Blizzarda i tak kupujesz w wersjach pudełkowych. Więc jednak coś "plączesz się w zeznaniach." To tylko jeden z takich przykładów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 20:30, Janek_Izdebski napisał:

A ja napisałem jak się sprawa ma odnośnie wersji cyfrowych gier Blizzarda według szefa
jedynego oficjalnego dystrybutora pudełkowych wydań gier Blizzarda na terenie Polski.


Ale przecież mogę kupić kluczyk u Blizzarda, nie?

Dnia 08.10.2013 o 20:30, Janek_Izdebski napisał:

Stare nie. Ale o nowych tytułach AAA bez jakiegokolwiek DRM-u możesz raczej zapomnieć.


Nie muszę wcale grać w gry AAA, a poza tym oblicze gier "AAA" może się zupełnie zmienić. Steam mi zresztą specjalnie nie przeszkadza.

Dnia 08.10.2013 o 20:30, Janek_Izdebski napisał:

Blizzard, którego tak bardzo cenisz, decyduje jak grasz w jego gry - "Starcraft II" oraz
"Diablo 3" w wersji na PC ze streamingiem części danych do singla z ichniejszych serwerów,
"always online" w przypadku "Diablo 3". Tylko konsolowy "Diabełek Trzeci" pozwala na
grę off-line...


Nie cenię Blizzarda tak bardzo, bo ostatnio wiele stracił w moich oczach.

Dnia 08.10.2013 o 20:30, Janek_Izdebski napisał:

Stać Ciebie na coś lepszego, Demagol. :)


Zainteresowani wiedzą o co chodzi, proszę się nie interesować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie plączę się w żadnych zeznaniach, bo gry mam w wersji pudełkowej - pisałem tylko, że pudełko nie usprawiedliwia wydanej na nie kasy, a sam kluczyk pewnie byłby dużo tańszy. Tyle. Wspominałem chyba także o kupnie edycji kolekcjonerskiej ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 20:38, Demagol napisał:

Ale przecież mogę kupić kluczyk u Blizzarda, nie?

Jeśli będzie zużyty, kradziony itd. Blizzard nie uzna Tobie reklamacji. To oficjalne stanowisko CDP.pl oraz jego szefa, Michała Gembickiego. Dystrybucja cyfrowa gier Blizzarda - oficjalnie tylko Battle.net. Dystrybutorem udełkowym na terenie Polski jest CDP.pl - to on decyduje o sugerowanych cenach detalicznych. O finalnych cenach dla klientów końcowych, konkretne sklepy.

Dnia 08.10.2013 o 20:38, Demagol napisał:

Nie muszę wcale grać w gry AAA, a poza tym oblicze gier "AAA" może się zupełnie zmienić.
Steam mi zresztą specjalnie nie przeszkadza.

Teraz Tobie nie przeszkadza. Wcześniej go dość mocno atakowałeś. A co do oblicza gier AAA, to jak wyobrażasz sobie zmianę ich oblicza? Całkowite pozbycie się DRM-ów przez wydawców. Głęboko w to wątpię...

Dnia 08.10.2013 o 20:38, Demagol napisał:

Nie cenię Blizzarda tak bardzo, bo ostatnio wiele stracił w moich oczach.

Ale w "Starcrafta II" wraz z dodatkiem oraz w "Diablo 3" pogrywasz, prawda? :)

Dnia 08.10.2013 o 20:38, Demagol napisał:

Zainteresowani wiedzą o co chodzi, proszę się nie interesować.

Wyjaśnij to szerzej, proszę. :)

Dnia 08.10.2013 o 20:38, Demagol napisał:

Nie plączę się w żadnych zeznaniach, bo gry mam w wersji pudełkowej
- pisałem tylko, że pudełko nie usprawiedliwia wydanej na nie kasy, a sam
kluczyk pewnie byłby dużo tańszy. Tyle. Wspominałem chyba także o kupnie
edycji kolekcjonerskiej ;).

Na premierze i w jakiś czas o niej, nawet w szemranych keyshopach, klucze na postawową wersję "Diablo 3" były dość drogie. Często zdarzało się, że w jakimś MM, Staturnie, Tesco, Carrefourze czy Auchanie można było znaleźć tańsze pudełko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 20:49, Janek_Izdebski napisał:

Jeśli będzie zużyty, kradziony itd. Blizzard nie uzna Tobie reklamacji.


Jeżeli będzie kupiony u Blizzarda

Jeszcze trochę, a zaczną się pomówienia, że mam moją kopię WoL i HotS z szemranych źródeł!

Dnia 08.10.2013 o 20:49, Janek_Izdebski napisał:

Teraz Tobie nie przeszkadza. Wcześniej go dość mocno atakowałeś. A co do oblicza gier
AAA, to jak wyobrażasz sobie zmianę ich oblicza? Całkowite pozbycie się DRM-ów przez
wydawców. Głęboko w to wątpię...


Nie atakowałem go, jedynie mówiłem, że mi nie jest na co dzień potrzebny i jest to dla mnie wciąż dość kontrowersyjna sprawa. Natomiast jeśli o gry AAA chodzi to mi chodzi o zmianę w modelu produkcji i inne takie.

Dnia 08.10.2013 o 20:49, Janek_Izdebski napisał:

Ale w "Starcrafta II" wraz z dodatkiem oraz w "Diablo 3" pogrywasz, prawda? :)


W SC2 pogrywałem (Wings of Liberty jest najlepszą grą ostatnich lat), ale w Diablo 3 nie.

Dnia 08.10.2013 o 20:49, Janek_Izdebski napisał:

Na premierze i w jakiś czas o niej, nawet w szemranych keyshopach, klucze na postawową
wersję "Diablo 3" były dość drogie. Często zdarzało się, że w jakimś MM, Staturnie, Tesco,
Carrefourze czy Auchanie można było znaleźć tańsze pudełko.


Cena jest i tak zbyt wysoka na to, co oferuje pudełko i ile męczarni muszę z tym przejść. Jak kupię kluczyk, to wiadome będzie, że będę musiał grę ściągnąć (a nie, że mam płytę, z której nie mogę gry zainstalować...). A kolekcjonerka przynajmniej wynagrodzi te niedogodności, przy czym będzie w dość znośnej cenie. To w sumie i tak nie jest problem, bo jeszcze z rok pewnie minie zanim dojdzie do premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 21:05, Demagol napisał:

Jeżeli będzie kupiony u Blizzarda

Jeszcze trochę, a zaczną się pomówienia, że mam moją kopię WoL i HotS z szemranych źródeł!

Jeśli masz pudełka wydane w Polsce przez CDP.pl, to wszystko jest ok. Jeśli masz kluczyki keyshopów (pokroju Moonqq''a, Gamecodes, Keye), to mógłbyś mieć problem i kwestia legalności tych kluczy byłaby problematyczna.

Dnia 08.10.2013 o 21:05, Demagol napisał:

Nie atakowałem go, jedynie mówiłem, że mi nie jest na co dzień potrzebny i jest to dla
mnie wciąż dość kontrowersyjna sprawa. Natomiast jeśli o gry AAA chodzi to mi chodzi
o zmianę w modelu produkcji i inne takie.

Jak zwał, tak zwał. :)

Zmianę modelu produkcji? Na 99% proces produkcyjny tych gier ni będzie tańszy... Pogoń za masowym odbiorcą (każuale) i marketing, kosztują...

Dnia 08.10.2013 o 21:05, Demagol napisał:

W SC2 pogrywałem (Wings of Liberty jest najlepszą grą ostatnich lat), ale w Diablo 3
nie.

Ok.

Dnia 08.10.2013 o 21:05, Demagol napisał:

Cena jest i tak zbyt wysoka na to, co oferuje pudełko i ile męczarni muszę z tym przejść.
Jak kupię kluczyk, to wiadome będzie, że będę musiał grę ściągnąć (a nie, że mam płytę,
z której nie mogę gry zainstalować...). A kolekcjonerka przynajmniej wynagrodzi te niedogodności,
przy czym będzie w dość znośnej cenie. To w sumie i tak nie jest problem, bo jeszcze
z rok pewnie minie zanim dojdzie do premiery.

Teraz jak kupisz pudełko "Shoguna 2" to i tak nie opłaca się instalować gry z płytki. Gra została tak zaktualizowana a pliki przemodelowane, że z płytki instaluje się ledwie kilkadziesiąt czy kilkaset MB na Kilkadziesiąt GB gry. Podobnie jest ze "Starcraftem II" czy z "Diablo 3."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 22:09, Janek_Izdebski napisał:

Jeśli masz pudełka wydane w Polsce przez CDP.pl, to wszystko jest ok. Jeśli masz kluczyki
keyshopów (pokroju Moonqq''a, Gamecodes, Keye), to mógłbyś mieć problem i kwestia legalności
tych kluczy byłaby problematyczna.


Nie mam tych kluczyków. Dzięki za informację, że to może być nielegalne, i tak w sumie zamierzałem kupić kolekcjonerkę Legacy of the Void, ale na tym kończymy ten temat.

Dnia 08.10.2013 o 22:09, Janek_Izdebski napisał:

Zmianę modelu produkcji? Na 99% proces produkcyjny tych gier ni będzie tańszy... Pogoń
za masowym odbiorcą (każuale) i marketing, kosztują...


Na tych każualach to się przejechali ostro, bo to nie jest dobry klient - on sobie pogra w jedną, dwie gry i sobie odpuści. Trik jest w tym, żeby rekrutować oddanych graczy spośród owych każuali.

Dnia 08.10.2013 o 22:09, Janek_Izdebski napisał:

Teraz jak kupisz pudełko "Shoguna 2" to i tak nie opłaca się instalować gry z płytki.
Gra została tak zaktualizowana a pliki przemodelowane, że z płytki instaluje się ledwie
kilkadziesiąt czy kilkaset MB na Kilkadziesiąt GB gry. Podobnie jest ze "Starcraftem
II" czy z "Diablo 3."


Z instalacją SC2 z płytki nie ma problemu - instaluje się, potem się patchuje (kolejne kilka GB...). Grałeś w SC2? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować