Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Za zwrot Resident Evil w stronę akcji możemy winić samych siebie

20 postów w tym temacie

Jeśli rzeczywiście było tak, jak mówi Mikami, to pozostaje tylko smucić się, że sprzedaż remake''u gry, którą każdy fan action-horrorów ograł na wylot generację wcześniej została uznana za miernik popularności całego gatunku... Winy graczy w tym nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2013 o 18:12, Aquma napisał:

Jeśli rzeczywiście było tak, jak mówi Mikami, to pozostaje tylko smucić się, że sprzedaż
remake''u gry, którą każdy fan action-horrorów ograł na wylot generację wcześniej została
uznana za miernik popularności całego gatunku... Winy graczy w tym nie widzę.

Cóż wini graczy za to że gra miała słabą sprzedaż bo była wydana na 1 i to najmniej popularną z 3 konsolę? Każdy posiadacz GC którego znam miał RE Remake i uważa go za najlepszą część serii, tylko jest ten problem że w całej polsce znałem ledwie 4 posiadaczy GC....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy szczerzy: Biorąc pod uwagę jak potoczyły się losy świata Biohazard nie da się już praktycznie stworzyć gry survival horror w tej serii. Wedle wydarzeń przedstawionych w "czwórce", "piątce" i "szóstce" wirusy T i G, Los Plagas i wiele innych patogenów i pasożytów które tworzyły znane potwory z tej serii rozpowszechniły się i są swobodnie dostępne na czarnym rynku. Po co robić grę o starej posiadłości nawiedzonej przez potwory, skoro wedle lore''u dowolna grupa terrorystyczna może sobie zamówić Nemezisa z jakiegoś czarnorynkowego katalogu. Capcom sam jest sobie winny, że pozwolili historii przedstawionej w serii potoczyć się w taki sposób. Wyjątkiem od tego zdaje się być Revelations, ale ta część dzieje się pomiędzy czwartą, a piątą odsłoną serii, kiedy B.O.W. nie są jeszcze rzeczą pospolitą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, wydali najlepsza część serii [bo remake to dla mnie bezapelacyjnie najlepsza część serii i najlepszy remake gry ogólnie jaki dane miałem ogrywać] na najbardziej niszowego next gena swoich czasów.

Btw jestem pewien, że gdyby dziś zapowiedzieli wydanie konwersji na x360, ps3, pc [i opcjonalnie nowe next geny] z poprawioną grafika i jakimiś bonusami [making offy, artwork, figurki itp bzdety] to fani dostali by nerdgazmu a sam produkt miał by szanse na niemale rekordy sprzedaży pre-orderów.

Ja [mimo, że grałem w remake na GC] kupił bym go w takim wydaniu w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle zrzucanie winy na konsumenta gdy zawaliło się promocję i utrzymywanie kierunku stylistycznego

gracze to rynek zbytu i bezpośredniego wpływu na development nie mają, głupie gadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydali remake tylko na GameCube''a i się dziwią? Wydaje mi się, że to nie było głównym powodem, tylko zobaczyli jak się gry akcji sprzedają (m. in. CoD) i chcieli spróbować czegoś nowego. Zresztą, od dobrych kilku lat już zabijają dobre marki robiąc "spadkobierców" i albo ich upraszczając do granic możliwości, albo robiąc jakieś shity nastawione na akcje, gdzie pierwowzór zazwyczaj był grą powolną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie RE4 był bardzo dobry. Ale jeśli miałbym wybierać to wolałbym tą wersję z powyższego gameplaya.

@Tomoya-kun --> Ja mam GC i też ukończyłem RE Remake. Ale nie uważam go za jakiś super majstersztyk. Klimat owszem, ale te "nieruchome" lokacje lekko mnie irytowały. Takie coś było fajne ale w ''97.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiscie najlepsza czescia cyklu jest wlasnie Remake 2002 z gamecuba poniewaz zwyczajnie ma najlepsza i najbardziej klimatyczna grafike ,ktora sama powoduje ze gra jest straszniejsza. Do tego gra ejst trudna a zagadki wymagajace.

To wymowka z tym pojsciemw strone akcji ze to wina graczy. To wina takze tworcow poniewaz ugieli sie i postanowili pojsc w akcje. Pozatym remake byl exclusivem a res4 byl na mase platform.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, EA też powinno wyskoczyć z podobnym zapewnieniem co do ewolucji Dead Space. Myśleli, że akcja sprzeda się lepiej - cóż obstawili źle. Niech się pukną z dwa razy przed wygłaszaniem takich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście sądzę, że gracze nie mieli nic tu do gadania. Sam musiałem poznawać remake''a jedynki za pomocą emulatora, gdyż autentycznie o Gamecubie nie słyszałem, zanim nie dotarłem do odświeżonej jedynki, co świadczy o braku popularności konsoli. To wydawca popełnił błąd wydając wspaniałą pod każdym względem grę na najmniej popularną konsolę, a nie gracze, którzy często nawet nie wiedzieli o istnieniu Gamecube''a (chociaż nie bierzcie tego za pewnik, bo wniosek wyciągam jedynie z własnej wiedzy).

Poza tym sądzę, że to dopiero od Residenta 5 zaczął się szał na akcję w survival horrorze, nie od czwórki. W czwórce zmieniona jest jedynie perspektywa, w jakiej przychodzi nam kierować krokami Leona, a to, że mierzyłeś się z hordami przeciwnika ma swoje wyjaśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, a Mikami jakoś nie dał dokończyć wersji gry robionej przez Kamiya (pierwszy Devil May Cry jeśli ktoś nie wie, początkowy to miałbyć czwarty Resident Evil).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2013 o 08:10, kingslayer napisał:

Poza tym sądzę, że to dopiero od Residenta 5 zaczął się szał na akcję w survival horrorze,
nie od czwórki. W czwórce zmieniona jest jedynie perspektywa, w jakiej przychodzi nam
kierować krokami Leona, a to, że mierzyłeś się z hordami przeciwnika ma swoje wyjaśnienie.

Nie, w piątce jeśli miałbym trochę na siłę szukać wad, wprowadzono system zapisu ekwipunku przy sejwach oraz odnawiania przedmiotów na planszy przy ładowaniu checkpointów. Po ostatecznie zabiło cały survival w tej części bo się nie dało po prostu wystrzelać z wszystkiej amunicji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ale do głowy mu nie przyszło że może ludzie NIE CHCIELI remake. Czy twórcy serio myślą że każdą grę gracze łykną ?;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Remake 2002 to zupelnie nowa jakosc i bardzo rozni sie od podstawki. Ma nowych rpzeciwniko oraz lokacje i zagadki to zupelnie inna gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem "najpierwszych" Residentów bo swoją przygodę z serią zacząłem od piątki. Potem cofnąłem się trochę wstecz i ogarnąłem czwórkę. Obie bardzo mi się podobały. Niestety szóstka nawet w perspektywie piątki i czwórki była bardzo słaba. Miałem wrażenie że twórcy skupili się na tym aby dodać jak najwięcej kampanii i olewając wszystko inne. Jedynie kampanie Jake''a i Addy były w miarę. Reszta niestety ogromnie mnie zawiodła i ukończyłem grę jedynie dla zasady. Co więcej, ile można się szwendać po tych samych lokacjach? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować