Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Oculus Rift - testujemy gogle VR

42 postów w tym temacie

Zapowiada się super :)
Ale testowałeś/ odpalałeś jakąś grę z widokiem zza pleców bohatera??
Czytałem parę miesięcy temu na stronce Oculusa, że też można odpalić takie gry ale nic więcej na ten temat nie znalazłem. Ciekawie by było odpalić starego poczciwego Gothica czy nawet Mafie i rozkoszować się tym światem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można gdzieś w okolicach Warszawy to wypróbować? Są jakieś stoiska, stragany objezdne czy cokolwiek, gdzie można to założyć na chwilę i zobaczyć o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twórcy gry Aztez (Team Colorblind) potwierdzili, że ich gra będzie wspierać Oculus Rift.

Jak dla mnie jest jeden problem, przez który nie bardzo czekam na OR. A mianowicie wsparcie dla okularników jak ja. Spodziewam się, że używanie tego urządzenia jednocześnie z okularami nie będzie wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2013 o 21:44, Jeggred napisał:

Twórcy gry Aztez (Team Colorblind) potwierdzili, że ich gra będzie wspierać Oculus Rift.

Jak dla mnie jest jeden problem, przez który nie bardzo czekam na OR. A mianowicie wsparcie
dla okularników jak ja. Spodziewam się, że używanie tego urządzenia jednocześnie z okularami
nie będzie wygodne.



Obczaj gameplaye youtubowicza Markiplier. Ma dev kit i nosi okulary. W którymś z filmików poruszał tę kwestię. Sam też mam wadę wzroku, ale różnica jest taka, że śmigam od wielu lat w soczewkach kontaktowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2013 o 21:44, Jeggred napisał:

Jak dla mnie jest jeden problem, przez który nie bardzo czekam na OR. A mianowicie wsparcie
dla okularników jak ja. Spodziewam się, że używanie tego urządzenia jednocześnie z okularami
nie będzie wygodne.

Podejrzewam też, że osoby z pewnymi wadami wzroku nie będą mogły używać tego w ogóle. Np. ja nie mogłem nawet nosić okularów, bo ze względu na specyfikę mojej wady widzę podwójny obraz a w Oculus Rift mamy właśnie dwa ekraniki. Efektem takiej wady prawdopodobnie byłby rozdwojony obraz gry i nieustanne zawroty głowy plus przemęczanie oczu prowadzące do dalszego pogorszenia wzorku. Cóż, póki co i tak wygląda to na trochę zbędny i niezbyt praktyczny gadżet. Technologia wciąż dość prymitywna i nie zdaje się to być aż tak dużym postępem (różne okulary VR tworzono już dawno). Bardziej jak odświeżenie starej technologii, trochę jak obecnie powoli przemijająca już moda na 3D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2013 o 21:50, Arcling napisał:

Podejrzewam też, że osoby z pewnymi wadami wzroku nie będą mogły używać tego w ogóle.
Np. ja nie mogłem nawet nosić okularów, bo ze względu na specyfikę mojej wady widzę podwójny
obraz a w Oculus Rift mamy właśnie dwa ekraniki. Efektem takiej wady prawdopodobnie byłby
rozdwojony obraz gry i nieustanne zawroty głowy plus przemęczanie oczu prowadzące do
dalszego pogorszenia wzorku. Cóż, póki co i tak wygląda to na trochę zbędny i niezbyt
praktyczny gadżet. Technologia wciąż dość prymitywna i nie zdaje się to być aż tak dużym
postępem (różne okulary VR tworzono już dawno). Bardziej jak odświeżenie starej technologii,
trochę jak obecnie powoli przemijająca już moda na 3D.


Znaczy masz zeza? Czy alkoholizm? :D
Nie ale serio, takie domysły nic nam nie dadzą, dopóki twórcy sami nie powiedzą czegoś w temacie ludzi z wadami wzroku. Nawet nie wiemy jak elastyczne są opcje kalibracji tego ustrojstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2013 o 21:54, Tarades napisał:

Znaczy masz zeza? Czy alkoholizm? :D

Może opowiesz o swoich wadach to się pośmiejemy? Taki efekt wywołuje różnica wad (krótkowzroczność w jednym i dalekowzroczność w drugim) plus astygmatyzm. Taka różnica wad jest dość częsta, bo masa ludzi ma jedno oko dominujące a drugie słabsze. Biorąc pod uwagę, jak wielu ludzi ma dzisiaj problemy ze wzrokiem, sporo klientów takie urządzenie może już utracić na starcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, sam mam krótkowzroczność z astygmatyzmem i właściwie każdy pacjent mojej okulistki ma inną wadę w każdym oku (tj. od innych wartości po jej inny rodzaj).

Ale mooooooooooooooże na bezbolesne korzystanie z OR się jeszcze załapie - szczególnie że OR wymienne szkiełka dla takich ślepaków jak my będzie miał załączone do opakowania, chociaż w Twoim przypadku, jak mówisz, wiele Ci to nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miast zakładać to cacko mogę zmontować z kawałka deski i jakiegoś patyka (z pomocą puszeczki farby i pędzla) wielką tabliczką z napisem "Wyglądam jak debil" i chodzić tak po mieście. Efekt ten sam, a ile taniej wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to śmiesznie, ale to nowa technologia, jestem pewien, że za 10-15 lat takie urządzenie zastąpi graczom monitor na stałe i będzie wielkości okularów, albo lepiej, skanera jak w Dragon Ballu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować