Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

9-latek przyniósł do szkoły broń; ojciec, a teraz i media, obwiniają Minecraft

38 postów w tym temacie

> CO? CO? COOOO?!
>
> Gram w Minecraft od 2010 roku i nigdy w życiu nie przyszło mi do głowy żeby przynosić
> broń do szkoły. Nie przypominam sobie również, żeby w MC młotki, i broń palna pojawiały
> się bez instalacji różnego rodzaju modów.
>
> Broń palna pojawia się na przykład za pośrednictwem Flans Moda, do którego aktywnie tworzę
> paczki z pojazdami, i może dzieciak korzystał z tej modyfikacji, ale nie chce mi się
> wierzyć żeby 9 latek był w stanie to zainstalować, bo jest to swego rodzaju wiedza tajemna,
> dla laików.
>
> Powiem więcej, Minecraft jest jedną z najspokojniejszych gier świata. Pozwala rozwijać
> wyobraźnie, kreatywność i myślenie! Gracz tworzy cały świat jak mu się podoba! A walka
> z mobami nie jest konieczna.
>
> No ale co poradzić... Ameryka, ojczyzna ludzi odważnych, ziemia idiotów.

Nie bulwersuj się, cały news to jakaś brednia.

Teraz tak całkiem serio.
1. Nie bierzcie wszystkich rodziców z USA w nawias "nieodpowiedzialnych", bo to, że często o takich sytuacjach słyszymy to wina, tego, że mieszka tam wiele osób i mają one dostęp do posiadania broni.
2. To prawda idiotyzmem jest zostawianie broni w miejscu gdzie może ją znaleźć dziecko.
3. Obwinianie gier stało się już takim absurdem, że aż szkoda takie newsy czytać z nadzieją, że jest ono uzasadnione.
4. Mieszkamy w Polsce, nie obchodzi mnie USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Minecraft, nazewnictwem stylizowany na Mein Kampf i konfliktach, które odbyły się na przestrzeni ostatnich 100 lat, zbiera kolejne żniwo".

Stwierdzam zgon XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A w ile gier od studiów pochodzących z USA grałeś?
>
> Przecież cię nie obchodzi USA?
Czy grania w gry z USA oznacza interesowani się krajem?
W takim razie ty pewnie bardzo interesujesz się krajem, z którego pochodzą kupowane przez ciebie banany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś przyniosłem nóż do przedszkola z zamiarem zabicia przedszkolanki, gier wtedy nie było, więc ciekawe jak mnie tłumaczyli. Pewnie, że głupiemu gówniarzowi odbiło. Teraz można znaleźć winnych na twardym dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gadać czekam aż ludzie starsi (często są to rodzice) przestaną traktować gry jak największe ZŁO. Podam przykład gram sobie z kolegami w world of tanks poczym wpada ojciec i wrzeszczy IDŹ I PORUB COŚ NA PODWURKU, A NIE WIECZNIE W TYM KOMPUTERZE SIEDZISZ!. Dodam że był deszczowy dzień:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie ja gadam, że mnie nie obchodzi dany kraj, w tym samym czasie używając produktów z tego samego miejsca.

To nie ja wychodzę na hipokrytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2013 o 21:17, LastOrder napisał:

No właśnie gdyby przyniósł kilof i zaczął ryć tunel w szkole to wtedy bym się uśmiał...

Albo chociaż siekierę i ścinać drzewo, mógłby się wymigać od odpowiedzialności twierdząc że robi projekt o Abrahamie Lincolnie XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2013 o 21:24, Hubi_Koshi napisał:

Albo chociaż siekierę i ścinać drzewo, mógłby się wymigać od odpowiedzialności twierdząc
że robi projekt o Abrahamie Lincolnie XD


To zły pomysł bo z tego co wiem w grze ścinając drzewo od dołu reszta dalej lewituje w powietrzu więc mogło by sobie zrobić krzywdę z niewiedzy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2013 o 21:27, LastOrder napisał:

To zły pomysł bo z tego co wiem w grze ścinając drzewo od dołu reszta dalej lewituje
w powietrzu więc mogło by sobie zrobić krzywdę z niewiedzy:P

Nauczyłby się odróżniać rzeczywistość od fikcji, istotna lekcja ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> To już jest czysty debilizm. Niedługo ludzie będą histeryzować, że "noworodek spojrzał
> na broń spojrzeniem sugerującym chęć jej użycia - wina Wiedźmina".
> Ale czego się spodziewać po świecie, w którym nigdy winni nie są ludzie, tylko gry, broń,
> środowisko. Możemy za to podziękować postmodernistycznej psyOHOHOlogii.

Ze wszystkim się zgadzam oprócz ostatniego zdania. Co ma do tego nauka psychologii? O.o
To że gry zwiększają agresywność u osób które są od samego początku mocno wystawione na jej oddziaływanie to jest wiadome od momentu gdy psycholodzy ogarnęli zależność między tym że dziecko jest agresywne a faktem że rodzice go bili/bili się między sobą.
Kiedyś problem z grami był mega trywialny i śmieszny, bo niby jak to że kilka pikseli może zrobić z ludzi psycholi.
Ale dzisiaj to już jest bardziej możliwe, bo wszystko jest mega realistyczne. A jak już będzie w pełni wykorzystane takie zabawki jak Oculus Rift i pochodne? Jak zatrze się granica między grą a życiem?
Narazie jest to niemożliwe, ale z czasem zaistnieje i dopiero wtedy będzie problem.

Co do samego ojca - chciał się wycwaniaczyć żeby nie oberwać za pozostawienie broni w łatwo dostępnym miejscu ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2013 o 22:42, Camponator napisał:

Ze wszystkim się zgadzam oprócz ostatniego zdania. Co ma do tego nauka psychologii? O.o


Przede wszystkim to, że psychologia tłumacząc zachowania przenosi akcent z woli ludzkiej na okoliczności. Naturalną konsekwencją takiej zmiany postrzegania jest to, że coraz częściej "winne" stają się gry, filmy, książki i coraz rzadziej wspomina się o tym, że ktoś zrobił to co zrobił bo chciał. I mógł.
Żeby nie było żadnych nieścisłości - nie mówią, że środowisko nie ma wpływu na charakter człowieka. Mówię, że psychologia ma tendencje do wyolbrzymiania roli otoczenia i lekceważenia woli człowieka. Dodatkowo, zjawisko to nabiera mocy gdy domorośli psychologowie zabierają się za psychologię, tacy to już w ogóle każde twoje zachowanie zredukują do tego, jakie miałeś dzieciństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A sorry czy to gra zmusiła tego gówniarza do wzięcia broni i przyniesienia jej do szkoły? Nie! to bezmyślność ojca i jego nieodpowiedzialność doprowadziły do tego, broń powinna być trzymana w jakimś sejfie pod kluczem a nie na wierzchu gdzie ma do niej dostęp dzieciak.... Ale nie lepiej sobie wmawiać że to gry winne są, i nie nie jestem fanem minecrafta ale to samo mógł powiedzieć o Wiedźminie, GTA , FC 3 etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować