Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pro Evolution Soccer 2014 - recenzja

13 postów w tym temacie

" To w gruncie rzeczy stary, dobry PES"? Naprawdę? W tę grę gra się zupełnie inaczej iż w poprzedniczki i to jest olbrzymi minus. Mieli zmienić silnik, a nie całą rozgrywkę. Osobiście wracam do PES 13. Gra jest absolutnym krokiem do tyłu. Dramatyczna (!) sztuczna inteligencja, problemy techniczne dają tak bardzo się we znaki, że grając tylko można się zirytować i nabawić siwych włosów. Mówię to jako fan serii i "przeciwnik" Fify. Serio, darujcie sobie wszyscy tego PESa, bo ocena recenzji jest solidnie zawyżona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że nawet nieźle się gra, skoro nie ma w zasadzie na czym się zatrzymać. Master League jest żałosne, a ile można grać mecze towarzyskie czy Ligę Mistrzów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7.5 przy takich minusy to trochę za dużo.
"* Błędy, niedoróbki, głupoty
* Sztuczna inteligencja (zwłaszcza w obronie)"

Grając na wysokim poziomie trudności, albo przeciwko "żywemu" graczowi (przez internet, czy na jednej konsoli) takie błędy (przykład z 2013 /watch?v=JRmw7dg-j6U ) obrońców wypaczają wynik i zabierają radość z gry :P

KONAMI na mnie nie zarobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo niedociągnięć to najlepiej odzwierciedlająca boiskowe poczynania gra w historii. Błędy, które są tu wymienione, owszem, zdarzają się, lecz nie tak często jak sugeruje Pan Redaktor. Gra najeżona jest natomiast pięknymi akcjami, bramkami i interwencjami obrońców. Zarzut, z którym się zgadzam to zawieszki obrońców i mała liczba fauli gdy gra się z konsolą. Bramkarze łapią piłkę bardzo często i moim zdaniem to najlepiej zrobieni bramkarze i najbardziej realistycznie broniący w całej serii. Babole się zdarzają, ale tak często jak w realnych starciach. Sztuczna inteligencja nie jest zła. Przeciwnicy czy koledzy z drużyny potrafią zagrać bardzo inteligentnie. Dla kogoś kto zna się na piłce, kocha ją i do tego potrafi grać w Pesa gra jest ogromną frajdą, a markotni niedzielni fani piłki nożnej z gimnazjum niech sobie grają w fifę. Pan Redaktor taki czepialski, że chyba Breaking Bad by powiedział że słabe bo za dużo narkotyków, a Kanye West robi słabą muzykę, bo jest w niej za dużo dźwięków. Moja ocena 9/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie, dlugoletniego miłośnika pesa, nowa czesc kompletnie odrzucila - "w to gówno nie da sie grać" - pomyśleliśmy z kolegą. Gra sie teraz jak w uboższa wersje FIFY, a że nowa FIFA jest chyba najlepsza w serii, to wybór jest oczywisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"a że nowa FIFA jest chyba najlepsza w serii, to wybór jest oczywisty."
----
Tak, poślizgaj się na lodowisku -bo tak poruszają się zawodnicy w FIFie, grze która bardziej przypomina idiotyczną krzyżówkę bilarda z hokejem, niż nożną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i ja się wypowiem ;)
Tą "rewolucyjną" 14 miałem w dniu premiery...
Gra bardzo dobrze się prezentuje,lecz z postępem czasu zauważałem coraz większe głupoty,niepotrzebne błędy,których w 13 nie było...

Cóż więcej... Moja ocena 8.5
Wracam do starej dobrej Pes''owej 13 ;) i czekam na lepszą 15!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować