• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
kubek0610

Chyba porysowała mi się płytka ;(

Pytanie

10 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 20.06.2006 o 20:23, kubek0610 napisał:

Chyba porysowała mi się płytka scooby-doo 2. Ale u innych użytkowników wszystko działa sprawnie!

Skoro działa sprawnie, to nie jest to wina płytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.06.2006 o 20:23, kubek0610 napisał:

Chyba porysowała mi się płytka scooby-doo 2. Ale u innych użytkowników wszystko działa sprawnie!

Powiedz dokładnie co nie działa, albo poprostu spróbuj wyczyścić swój Rom specjalną płytką czyszczącą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale nie jesteś tego pewien? Przy częstym używaniu KAŻDA płytka się rysuje! Co za głupi temat!
P.S. Do TYHE: Tak, według mnie to głupi temat, a dopisuję tu dlatego żeby nowi forumowicze mieli dobre mniemanie o forum, czyli, że na każde pytanie dostaje się odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.06.2006 o 20:23, kubek0610 napisał:

Chyba porysowała mi się płytka scooby-doo 2. Ale u innych użytkowników wszystko działa sprawnie!


Człowieku, co ma znaczyć chyba?! Najpierw się zastanów, a potem pisz na temat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.06.2006 o 20:23, kubek0610 napisał:

Chyba porysowała mi się płytka scooby-doo 2. Ale u innych użytkowników wszystko działa sprawnie!



tez mialem taki problem tylko ze z innymi plytami, po prostu twoj CD-ROM tego nie czyta. To nie wina plyty tylko CD-ROMa :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.06.2006 o 20:23, kubek0610 napisał:

Chyba porysowała mi się płytka scooby-doo 2. Ale u innych użytkowników wszystko działa sprawnie!


Jeśli gra przez to nie działa wymień ją. To nic nie kosztuje. Jeśli masz ją zarejestrowaną na swoim koncie gram.pl to kliknij na zielony przycisk wymień obok niej. Tutaj masz więcej informacji na ten temat - http://www.gram.pl/informacje.asp?id=2. Ale jeśli gra działa dobrze na innych komputerach może to oznaczać, że wina tkwi w Twoim sprzęcie. Spróbuj wtedy wyczyścić napęd specjalną płytką czyszczącą, lub przeskanować system programem antywirusowym.
Do innych: Jeśli macie tak pisać to może nie piszcie w ogóle, co? Chłopak ma problem i jeżeli chcecie mu pomóc to zróbcie to. Ale jeśli chcecie tylko wyrazić swoją dezaprobatę w stylu "Jaki głupi temat." to postarajcie się powstrzymać. Bo pisząc takie za przeproszeniem pierdoły robicie tak samo, albo nawet gorzej, niż ten, którego karcicie. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.06.2006 o 20:27, Woko11 napisał:

Ale nie jesteś tego pewien? Przy częstym używaniu KAŻDA płytka się rysuje!

Zarysowania z częstego używania są wpisane w budowę CD i DVD. Laser takie płytkie zarysowania po prostu omija. Poza tym zarysowania od używania są skierowane losowo w różnych kierunkach. Nawet w przypadku głębokiego zarysowania w każdym kierunku poza obrotowym kod ECC w sąsiednich sektorach ścieżki pozwala *bezbłędnie* odczytać dane.
Natomiast jeżeli u kogos wystepuja zarysowania wzdłuż oboru płytki, to znaczy, że ma uszkodzony napęd, który opuszcza płytkę na tackę przed jej wyhamowaniem. Taki napęd nadaje się natychmiast do serwisu.
Mam kilkanaście płytek bardzo często używanych od kilku lat (rekordzistka ma 10 lat), nawet miejscami zmatowionych, które są doskonale odczytywalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.06.2006 o 20:23, kubek0610 napisał:

Chyba porysowała mi się płytka scooby-doo 2. Ale u innych użytkowników wszystko działa sprawnie!

Jeżeli możesz skopiować wszystkie pliki z płyty do folderu na dysku (zrób to), to znaczy, że Twoja płytka działa prawidłowo jako nośnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować