Zaloguj się, aby obserwować  
SDRaid

Dubai, czyli cywilizacja XX wieku!

82 postów w tym temacie

No fakt, ładne miasto, ale dla mnie "tylko" ładne. Szczerze to wolałbym mieszkać w skromnej drewnianej chatce w lesie nad jezorem, to ma swój klimacik i to mnie rajcuje ;]

Btw. spójrzcie na te ulice, zero papierków!!! Widać, że dbają tam o wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 23:41, Night Elf napisał:

[ciach]

Po prostu Naight Elf wyjołeś mi to z ust ;)
Ale i tak lasy są ważne x], a o paliwa nie ma co się przejmować, jest wodór, możłiwość zrobienia paliwa z węgla i inych bajerów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 01:02, Kamil.i.Maciek napisał:

> [ciach]
Po prostu Naight Elf wyjołeś mi to z ust ;)
Ale i tak lasy są ważne x], a o paliwa nie ma co się przejmować, jest wodór, możłiwość zrobienia
paliwa z węgla i inych bajerów :)


Ale tam lasy nei maja prawa bytu tam jest za gorąco to jak z palma w wawie była pare meisiecy i umaerała z zimna a tam an odwrót lasy by uamrły z barku wody :Djest wiele miejsc na ziemi gdzie lasy sie wycina niepotzrebnie tym bardziej ze doskonały p[apier robi sie z bambusa który szybko odrasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phi też mi coś te wyspy palmowe. Ja mam coś lepszego. Otóż w Dubaju powstaje jeszcze jeden taki archipelag sztucznych wysp. Nosi on nazwę The World. Jak widać na załączonym obrazku, 1 kraj to 1 wyspa- 1 działka. Do mieszkania tam szykują się największe osobistości z świata muzyki/sportu/handlu. O ile dobrze pamiętam to działkię England zakupił już wokalista The Rolling Stones.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 02:36, Piter Fersin napisał:

> > [ciach]
> Po prostu Naight Elf wyjołeś mi to z ust ;)
> Ale i tak lasy są ważne x], a o paliwa nie ma co się przejmować, jest wodór, możłiwość
zrobienia
> paliwa z węgla i inych bajerów :)

Ale tam lasy nei maja prawa bytu tam jest za gorąco to jak z palma w wawie była pare meisiecy
i umaerała z zimna a tam an odwrót lasy by uamrły z barku wody :Djest wiele miejsc na ziemi
gdzie lasy sie wycina niepotzrebnie tym bardziej ze doskonały p[apier robi sie z bambusa który
szybko odrasta


Co do lasu to byla odpowiedz na cos innego, a nie nie propozycja zasiania drzew... w tym wypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 07:27, shinian napisał:

Phi też mi coś te wyspy palmowe. Ja mam coś lepszego. Otóż w Dubaju powstaje jeszcze jeden
taki archipelag sztucznych wysp. Nosi on nazwę The World. Jak widać na załączonym obrazku,
1 kraj to 1 wyspa- 1 działka. Do mieszkania tam szykują się największe osobistości z świata
muzyki/sportu/handlu. O ile dobrze pamiętam to działkię England zakupił już wokalista The Rolling
Stones.



Btw. tez widzialem ten archipelag, ale wiem jedno... napewno nie jest na panstwa podzielony. Ani na "wojewodzctwa" Moze mniejsze panstwa i sa cale, ale Australia, Arktyka, czy inne napewno nie.

Btw. ciekawe kto kupi Polske :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 00:39, Revan89 napisał:

No fakt, ładne miasto, ale dla mnie "tylko" ładne. Szczerze to wolałbym mieszkać w skromnej
drewnianej chatce w lesie nad jezorem, to ma swój klimacik i to mnie rajcuje ;]


Hehe, trafiłeś i w moje gusta :)
Byle żeby jakiś net był xD

Też znana jest sprawa, że Dubajczycy robią sobie swoją Wenecję ;]
Tzn replikę Canal Grande razem z Rialto i wszystkimi bajerami w stylu gondole o-O
Pewnie będzie ładniejsza niż oryginał xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 08:51, Budo napisał:

Też znana jest sprawa, że Dubajczycy robią sobie swoją Wenecję ;]
Tzn replikę Canal Grande razem z Rialto i wszystkimi bajerami w stylu gondole o-O
Pewnie będzie ładniejsza niż oryginał xD



No tak zrobią ją ale u nich nie będzie tak śmierdziało jak w Wenecji :P Dubaj zaczyna wyglądać jak prawdziwa idylla tylko czy to nie sa pozory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2006 o 08:53, Kasq napisał:

No tak zrobią ją ale u nich nie będzie tak śmierdziało jak w Wenecji :P Dubaj zaczyna wyglądać
jak prawdziwa idylla tylko czy to nie sa pozory


W Wenecji nie smierdzi ;]
Pozory- nie wiem, oni po prostu mają kasę i ją wydają. Dla reszty świata to kontrowersyjne (pewnie tymi nakładami zlikwidowaliby głód w Arfyce ;]), ale oni po prostu chcą mieć najpiękniejsze i najbardziej olśniewające miasto na świecie. No i kurde mają ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem to śmierdziała i wątpie że coś tam się zmieniło :/ Wszystko na zdjęciach wyglądało super ale rzeczywistosc byla nieco inna. No i masz racje Dubaj ma kase :) Moze kiedys* i u nas powsatnie cos takiego


* za tysiąc lat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 08:55, Budo napisał:

Pozory- nie wiem, oni po prostu mają kasę i ją wydają. Dla reszty świata to kontrowersyjne
(pewnie tymi nakładami zlikwidowaliby głód w Arfyce ;]), ale oni po prostu chcą mieć najpiękniejsze
i najbardziej olśniewające miasto na świecie. No i kurde mają ;]



Dla reszty swiata nie jest to kontrowersyjne, bo reszta zachodniego swiata rozumie, co robia i po co... to jest dla nas kontrowersyjne, gdzie w wiekszosci miast postawienie szklanego wierzowca to wydazenie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 12:24, Night Elf napisał:

> Wogule o tym miescie czy państwie nie słyszałem.Ale po fotkach wygląda to świetnie.Ma
ktos
> ich więcej??

http://images.google.pl/images?q=Dubaj&oe=UTF-8&client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl-PL:official&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

Projekty niezłe... tylko skąd o ni na to wszystko kasę wezmą? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Projekty niezłe... tylko skąd o ni na to wszystko kasę wezmą?

Lol juz było mowione za rope tam jest duzo ropy ropa jest droga arabusy sprzedaja rope
za piniączki a pozniej te piniączki inwestuje w turystke bo wiedza ze za niedługo ropa im sie skonczy
i piniączki tez wiec szukaja innych źródeł dochodów PROSTE :D


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 07:47, Night Elf napisał:

Btw. tez widzialem ten archipelag, ale wiem jedno... napewno nie jest na panstwa podzielony.
Ani na "wojewodzctwa" Moze mniejsze panstwa i sa cale, ale Australia, Arktyka, czy inne napewno
nie. (...)


Troszeczkę namieszałem. Tak to jest jak się rano mysli o jednym a pisze o innym:P Otóż sprzedaż wygląda tam tak: Jest ustalona cena za 1m2. Jeżeli znajdzie się osoba którą będzie stać na wykup całej ''Rosji'' czy ''U.S.A'' to wtedy będą te mniejsze wysepki scalać w większe. Jeżeli nie to wysepki będą wyglądać tak jak teraz. Co do ''Polski'' to obstawiałbym Kulczyka;) Ja to bym chciał sobie ''Francję'' wykupić- miło byłoby mieć zza ''granicą'' Mick''a Jagger''a;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, Dubaj, Dubaj...

Faktycznie magiczne miejsce z mnostwem fascynujacych projektow. Najpopularniejsze sa oczywiscie 3 palmy:

Palm Jumeirah - najblizsza ukonczenia. Pierwsi mieszkancy otrzymaja wille na lisciach palmy jeszcze przed koncem tego roku. Ma wymiary 5x5km i okolo 75 kilometrow linii brzegowych. Niedlugo oddane zostana takze pierwsze mieszkania w zabudowie na pniu palmy. Jeszcze trzeba troche poczekac na rozpoczecie budowy Golden Mile, czyli 1,5-kilometrowego pasa najbardziej ekskluzywnych hoteli, barow, restauracji i sklepow. Na srodku pnia wyrosnie takze 48-pietrowy hotel Trump. Na szczycie korony powstaje ogromny hotel i park wodny wraz z akwarium o nazwie Atlantis. Budowa ukonczona jest na razie w okolo 15%. Po palmie jezdzic bedzie kolejka magnetyczna, ktora bedzie miala cztery stacje od poczatku pnia do hotelu Atlantis.

Palm Jebel Ali - wymiary 7x8 kilometrow i 120 kilometrow linii brzegowych. Wysla jest juz prawie usypana, ale na rozpoczecie zabudowy jeszcze troche trzeba bedzie poczekac. Na wyspie, pomiedzy lisciami a korona znajdowac sie bedzie pas "domow na wodzie", ktore z gory wraz z laczacym je pomostem uloza sie w napisany po arabsku wiersz rzadzacego Dubajem szejka Mohammeda bin Rashid al Maktoum, co mozna zreszta zobaczyc na fotce zamieszczonej w poscie Dante Dy`nei.

Palm Deira, najwieksza z palmowych wysp bedzie miala wymiary 9x18 kilometrow (to wiecej niz Manhattan!), a suma linii brzegowych wyniesie 400 kilometrow! Jejj usypywanie moze potrwac jeszcze nawet osiem lat, a zabudowywanie przynajmniej nastepne trzy, choc kolejne fazy i zawartosc projektow jeszcze nie zostaly pokazane swiatu.

Oprocz trzech palm powstaja w Dubaju jeszcze dwa duze projekty na wodzie. Pierwszy to wzmiankowany juz tu The World - archipelag 303 wysp ukladajacych sie w obraz swiata. Jedna z nich (Wielka Brytanie) kupil Sir Richard Branson, wlasciciel Virgin Group. Archipelag bedzie mial wymiary 5x8 kilometrow i 500km linii brzegowych. Drugi ogromny projekt to Waterfront, ogromny kompleks o 375km linii brzegowych, ktory ma stac sie domem dla 750.000 ludzi. W jednej z jego pod-dzielinic, Madinat Al Arab, stanie ogromny wiezowiec Ar Burj, ktory bedzie mial 200 pieter!

Oprocz tego w Dubaju jest szereg innych fascynujacych projektow, jak chocby zamieszczona przez kogos wyzej Dubai Pearl, kompleks siedmiu wiezowcow otoczonych autostrada, ktory znajduje sie tuz u wjazdu na pien Palm Jumeirah. Pokazaliscie juz takze kompleks Burj Dubai, w ktorym buduje sie najwyzszy wiezowiec swiata. Bedzie mial od 162 do 196 pieter wysokosci (wedlug roznych szacunkow), a jego wysokosc trzymana jest w tajemnicy, ale ostatnie plotki mowia o min. 808 metrach!

Dubaj to jeszcze wiele innych rzeczy, jak chocby Jumeirah Lake Towers - okolo 40 wiezowcow nad sztucznym jeziorem, Dubai Marina - komleks okolo 70 wiezowcow, w tym 7 tzw. "superwysokosciowcow" o wysokosci ponad 300 metrow, Business Bay, czyli obliczany na 850(!!!) wiezowcow kompleks biurowy w srodku ktorego stanie 484-metrowa wieza Burj Al Aram i szereg inych.

Wszystko jednak blednie przy projekcie Dubailand, czyli zespole 48 megaprojektow tworszacych najwiekszy na swiecie park rozwywki. Beda tu tory wyscigowe, stadiony, pola golfowe, park dinozaurow (!), park safari, lunaparki, setki hoteli i centr handlowych, setki mieszkalnych drapaczy chmur, itp. Dosc tylko powiedziec, ze jeden z tych 48 projektow, Al Bawadi, sam skladal sie bedzie z bagatela, 31 wielkich hoteli, a do tego zawieral bedzie repliki takich wiezowcow jak Empire State Building, Taipei 101 i kilkudziesieciu innych. Inny z podprojektow, Falcon City Of Wonders zawiuerac bedzie z kolei repliki najslynniejszych budowli swiata, jak Krzywa Wieza w Pizie, Chinski Mur, Latarnia z Aleksandrii, Wiszace Ogrody Semiramidy, Taj Mahal (juz ukonczony) i inne.

O tym wszystkim moglbym napisac ksiazke, ale jesli bedziecie zainteresowani, to pytajcie o cokolwiek zwiazanego z Dubajem - chetnie odpowiem :)

PS. Fotka z kortem zawieszonym w powietrzu to oczywiscie bzdura - tak naprawde to ladowisko dla smiglowcow na szczycie hotelu Burj Al Arab.
PS2. To mit, ze pieniadze na wszystko plyna z ropy. Dubaj czerpie tylko okolo 6% swoich dochodow z ropy, ktorej zreszta starczy im tylko do 2010 roku. Wiekszosc pieniedzy plynie z handlu, turystyki i specjalnych stref ekonomicznych w ktorych otwieraja swoje siedziby najwieksze firmy swiata.
PS3. Niestety mam problemy (nie wiedziec czemu) z dodaniem fotek do posta. Moze uda mi sie to potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować