Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Watch Dogs - wymagania sprzętowe ujawnione!

66 postów w tym temacie

Wymagania nie ma co wysokie ale mam nadzieję z będzie jak w Max Payne 3 gdzie w zalecanych też był podawany ośmiordzeniowiec a ostatecznie quad nie miał co robić. Wstrzymywałem się z pre-orderem do czasu ujawnienia wymagań a teraz dalej nie wiem co robić i czy komfortowo się pogra . Trzeba czekać na jakieś testy gdzie opiszą optymalizację i się okaże czy te zalecane są podane mocno na wyrost czy wystarczą do pogrania W Full HD na max ustawieniach w 60 klatkach. Bo na chwile obecną to nawet wyprzedza next-geny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 08:31, Piotrek54321 napisał:

W sumie dobrze, że Ubisoft wymaga 64-bit, DirectX 11 i przynajmniej Visty.

Dzięki temu będzie działać lepiej na tych konfiguracjach.


Nigdzie nie jest powiedziane że że będzie działać lepiej po prostu będzie działać bo na systemach x86 i poniżej DX 11 zwyczajnie się nie uruchomi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moja karta graficzna (GTX 460) po dwa i pół roku od kupna ląduje w minimalnych.... to może być tylko "pc gaming" ;-)

Resztę sprzętu wymieniłem w wakacje (ale na "zalecanych" i tak bym nie pograł - ośmiordzeniowy procek - hohoho), nie ruszałem tylko grzały ;-)

Szok. Spodziewałem się w minimalnych czegoś pokroju dwurdzeniowca i GF 8800 względnie GTX 260, a swojego sprzętu raczej w zalecanych. Gra wychodzi też na X360/PS3 więc mam uwierzyć, że nie dało się tego silnika zeskalować bardziej w dół ?

No trudno - raczej sobie odpuszczę, choć byłem gotów wydać kasę. Chyba, że Ubi zaskoczy i optymalizacja nawet na minimum będzie dobra... Nie, co ja gadam - nie zaskoczy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 08:38, Lordpilot napisał:

No trudno - raczej sobie odpuszczę, choć byłem gotów wydać kasę. Chyba, że Ubi zaskoczy
i optymalizacja nawet na minimum będzie dobra... Nie, co ja gadam - nie zaskoczy ;-)


Eurogamer podaje że optymalizacja AC 4 na PC jest rewelacyjna bez porównania do AC III więc jeśli UBI Kijów dało radę ogarnąć temat to może i przy Watch Dogs się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, next geny. Mam nadzieje, ze diabolo20 jest zadowolony ;)

Ale okej, na start wezmę Ps4, a jak za rok - dwa sytuacja z wymaganiami na peceta sie opanuje, to zajmę
sie nowym pecetem. Jak za starych czasów normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na najwyższych raczej u mnie nie pójdzie, ale na średnio-niskich powinno. I tak kupię grę jak nieco stanieje. A wtedy będę już wiedział jak wygląda optymalizacja.
Watch_Dogs to chyba pierwsza gra, która stawia tak wysoką poprzeczkę jeśli o wymagania chodzi. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale po premierze next-genów stanie się już jasne, że większość pecetów jest przestarzała. Ja tam nie rozpaczam, bo mam jeszcze mnóstwo zaległości, które będę sobie nadrabiał, a w nowego peceta zainwestuję za 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Przecież i7 3770K, ani nawet i7-3930K nie mają 8 rdzeni, więc wymagania wyssane z palca.
> Pewnie będzie tak samo jak z MP3.

Co tam 3770K, 4770K nie mają 8 rdzeni. W ogóle na rynku konsumenckim nie ma Intela z większa liczbą rdzeni niż 4, poza Xeonem oczywiście. Wymagania traktowałbym z przymrużeniem oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu czytałem newsa że do Watch Dogs w wersji na PC nvidia ma zamiar wcisnąć jakieś dodatkowe bajery graficzne, których na pewno nie zobaczymy na nexgenowych konsolach (prawdopodobnie w odwecie za to że nie mają w nich udziału, poza zaimplementowanym physxem, o ile ostatecznie do tego doszło). Więc kto wie czy w ustawieniach ultra albo w rekomendowanych nie są ustawione jakieś super hiper mega obciążające sprzet bajery w stylu fizyka (jak np. w Batmanie, gdzie na niektórych sprzętach przy włączonej fizyce, Batman się zawieszał już na starcie). Więc oby można było wyłączyć tego typu wodotryski, to może uda się pograć całkiem komfortowo. Jak nie, to zamiast inwestować na oko min 4000zł (i7 3930 + gtx 670, pomijam ewentualną potrzebę wymiany mobo, i7 3930 to przecież lga2011 a tu mobo kosztuje ok 1000zł, plus ew. nowy ram, zasilacz - czyli łącznie jakieś 6000zł - super!!!!!) to może lepiej kupić ps4 za ok 1800zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wy ludzie marudzicie nareście nie ma minimalnych geforca 8800 i duo core bo gra idzie do przodu a tu niekurzy jeszcze jeszcze chcą obniżenia grafiki w grze tylko dlatego że ich 7 letnie kompy tego nie odpalą a przypomnę ze radeon 5770 kosztuje nówka 230 zł na allegro a jak was nie stać to po nowe konsole do sklepu za 1800 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 09:54, diabolo20 napisał:

Ale wy ludzie marudzicie nareście nie ma minimalnych geforca 8800 i duo core bo gra idzie
do przodu a tu niekurzy jeszcze jeszcze chcą obniżenia grafiki w grze tylko dlatego że
ich 7 letnie kompy tego nie odpalą a przypomnę ze radeon 5770 kosztuje nówka 230 zł na
allegro a jak was nie stać to po nowe konsole do sklepu za 1800 zł.



Jest i on! Nie baw sie w takie ewidentne trollowanie, proszę.

Swoją droga, jak wyglada w końcu sytuacja z tym DRMem Ubi; definitywnie sie go w każdej formie pozbyli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania, wymaganiami. Ciekawe czy nie podali specjalnie tak wysokich wymagań, żeby "zaćmić" słabą optymalizację na PCta - gra wyjdzie i zobaczymy jak będzie śmigać. Coś mi się nie chce wierzyć, że gra dostępna na ... "wszystko" będzie, aż takiego kompa wymagać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować