Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Watch Dogs - wymagania sprzętowe ujawnione!

66 postów w tym temacie

No to jest kluczowa informacja czy karta sobie radzi z grą :D Czasami może też siadać chłodzenie, więc warto monitorować temperatury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 15:07, pawbuk napisał:

No to jest kluczowa informacja czy karta sobie radzi z grą :D Czasami może też siadać
chłodzenie, więc warto monitorować temperatury :)


Karta nie była od ponad roku czyszczona - ja się na tym nie znam, tylko informatyk może mi coś takiego zrobić ale ja karty nie wymontuję, więc musi On przyjść do mnie i tutaj jest problem bo ciągle nie ma czasu ;)
Radeona trzeba było czyścić co dwa miesiące bo pojawiały się artefakty, tu jest ok
temperatura też jest chyba ok - najwyższą miałem podczas gry w " Company of Heores 2 " / 80 stopni / i dlatego w tę grę na razie nie gram - zresztą, w nic nie gram, czekam aż wymienię obudowę, chłodzenie, dysk, mysz i grafikę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 08:38, Lordpilot napisał:

Gra wychodzi też na X360/PS3 więc mam
uwierzyć, że nie dało się tego silnika zeskalować bardziej w dół ?

Nie dało. Wersja na current-geny jest tworzona osobno.

Zresztą gdyby się okazało, że Ubisoft portuje grę z obecnej generacji, to pojawiłby się zaraz shitstorm, jak to Ubisoft spowalnia postęp™, nie wykorzystuje direxa™ i w ogóle. PCtowcy dostali, co chcieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> On chyba miał na myśli CUDA od Nvidii... ;)

Jeśli faktycznie miał na myśli CUDA to chyba nie wie czym te CUDA są. Ja bym mocno się ucieszył gdyby WD korzystało w pełni z CUDA bo to nic innego jak czysta niewykorzystana moc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 15:19, Henrar napisał:

Zresztą gdyby się okazało, że Ubisoft portuje grę z obecnej generacji, to pojawiłby się
zaraz shitstorm, jak to Ubisoft spowalnia postęp™, nie wykorzystuje direxa™
i w ogóle. PCtowcy dostali, co chcieli.

No i bardzo dobrze, w końcu coś tutaj rusza. Oby tylko gra była nextgenowa nie tylko z wymagań, ale też z faktycznych wrażeń wizualnych i gameplayowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sprawdzić na oficjalnej stronie Ubi, Uplay i FB ale nigdzie nie ma podanych tych wymagań. Portal zagraniczny IGN też nic nie wpomina o wymaganiach. Może tak jak jeden z konkurencyjnych polskich portali twierdzi, że zostały po prostu usunięte (czyżby flame :P). Osobiście mam pre-ordera i mam niestety 2 jajowca Ivy Bridge Intela (miał być jako procek przejściowy ale fundusze robią swoje) i zacząłem się zastanawiać nad jego anulowaniem. P.S. Wymagania od ACIV też zniknęły jeśli dobrze widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 17:21, beavisx napisał:

Chciałem sprawdzić na oficjalnej stronie Ubi, Uplay i FB ale nigdzie nie ma podanych
tych wymagań. Portal zagraniczny IGN też nic nie wpomina o wymaganiach. Może tak jak
jeden z konkurencyjnych polskich portali twierdzi, że zostały po prostu usunięte (czyżby
flame :P). Osobiście mam pre-ordera i mam niestety 2 jajowca Ivy Bridge Intela (miał
być jako procek przejściowy ale fundusze robią swoje) i zacząłem się zastanawiać nad
jego anulowaniem. P.S. Wymagania od ACIV też zniknęły jeśli dobrze widzę.


http://shop.ubi.com/store/ubiemea/pl_PL/pd/ThemeID.8605700/productID.288216200/Watch_Dogs_Uplay_Digital_Deluxe_Edition.html

http://shop.ubi.com/store/ubiemea/pl_PL/pd/ThemeID.8605700/productID.288216100/Assassins_Creed%C2%AE_IV_Black_Flag%E2%84%A2_Uplay_Digital_Deluxe_Edition.html

"Dowiedz się więcej"

We wstępie jest napisane, skąd pochodzą wymagania. Zawsze też warto sprawdzić źródło wpisu (lewy dolny narożnik newsa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 17:43, mtsach napisał:


A klikałem tam i mi nie wskakiwało... widocznie coś nie stykało może. Tak czy inaczej dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 09:25, Hommicide napisał:

Przecież i7 3770K, ani nawet i7-3930K nie mają 8 rdzeni, więc wymagania wyssane z palca.
Pewnie będzie tak samo jak z MP3.

Dokładnie. Pierwszy ma cztery fizyczne rdzenie i osiem wątków - drugi sześć i dwanaście. Tak samo ten fx - cztery moduły i osiem wątków (nie da się tego zakwalifikować jako 8 pełnych rdzeni. Tak samo komiczne jest zestawienie kart - 1. gtx460 jest 30%+ wydajniejszy od 5770. 2. Dziś 560ti jest na poziomie 7790 a nie 7850 (stery robią swoje). Ogólnie ktoś mało rozgarnięty montował te wymagania.
W skrócie - zwykła nagonka jak w przypadku mp3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 17:50, Zgreed66 napisał:

> (nie da się tego zakwalifikować jako 8 pełnych rdzeni.
Problem w tym, że AMD samo go tak kwalifikuje
http://www.amd.com/us/products/desktop/processors/amdfx/Pages/amdfx-product-brief.aspx

Mogą sobie kwalifikować. To nie jest 8 fizycznych rdzeni. 4 moduły (jedna jednostka zmiennoprzecinkowa na moduł), 8 wątków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 17:54, Valmar napisał:

Mogą sobie kwalifikować.

No i to robią.

Dnia 03.10.2013 o 17:54, Valmar napisał:

To nie jest 8 fizycznych rdzeni. 4 moduły (jedna jednostka zmiennoprzecinkowa na moduł), 8 wątków.

Działają niezależnie. 8 rdzeni stałoprzecinkowych w tym 4 zmiennoprzecinkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 17:56, MARIUSZTDDT napisał:

Ciekawe czy zrobią tryb Directx 9 jak by był to pewnie bym zagrał na moim leciwym E8400
i GTS 250 bo na minimalnych powinno działać

Nie zrobią. DX 11 Only

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 17:56, Zgreed66 napisał:

> Mogą sobie kwalifikować.
No i to robią.

> To nie jest 8 fizycznych rdzeni. 4 moduły (jedna jednostka zmiennoprzecinkowa na
moduł), 8 wątków.
Działają niezależnie. 8 rdzeni stałoprzecinkowych w tym 4 zmiennoprzecinkowe.

Tak czy siak, to nie są fizyczne rdzenie.
e:
Może dokładniej - chodzi o pełne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej to w minimalnych to nawet dwurdzeniowego procesora nie ma. Jaka lipa. Minimalne spełniam prawie idealnie, oprócz tego procesora. Jak myślicie na Core 2 Duo E7500 to pójdzie. Jednak 2 a 4 rdzeniowy procesor to jest różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli moja karta graficzna (GTX 460) po dwa i pół roku od kupna ląduje w minimalnych....
> to może być tylko "pc gaming" ;-)
>
> Resztę sprzętu wymieniłem w wakacje (ale na "zalecanych" i tak bym nie pograł - ośmiordzeniowy
> procek - hohoho), nie ruszałem tylko grzały ;-)
>
> Szok. Spodziewałem się w minimalnych czegoś pokroju dwurdzeniowca i GF 8800 względnie
> GTX 260, a swojego sprzętu raczej w zalecanych. Gra wychodzi też na X360/PS3 więc mam
> uwierzyć, że nie dało się tego silnika zeskalować bardziej w dół ?
>
> No trudno - raczej sobie odpuszczę, choć byłem gotów wydać kasę. Chyba, że Ubi zaskoczy
> i optymalizacja nawet na minimum będzie dobra... Nie, co ja gadam - nie zaskoczy ;-)

Zaskoczyć zaskoczy.
Jak przy Splinter Cell- Conviction i Blacklist. Bez Day1 patcha nawet ultra config nie udźwignie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować