Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Watch Dogs - wymagania sprzętowe ujawnione!

66 postów w tym temacie

> Wymagania, wymaganiami. Ciekawe czy nie podali specjalnie tak wysokich wymagań, żeby
> "zaćmić" słabą optymalizację na PCta - gra wyjdzie i zobaczymy jak będzie śmigać. Coś
> mi się nie chce wierzyć, że gra dostępna na ... "wszystko" będzie, aż takiego kompa wymagać.
A co lepiej żeby ucieli grafe na PC tak jak już jeden postulował:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się może na tym nie znam, ale dotychczasowe gameplaye nie wyjaśniają skąd tak wysokie wymagania sprzętowe :D
GTX460 w minimalnych? :D Przecież na niewiele mocniejszym GTX560 można Crysisa 3 odpalić w "wysokich" w FHD, a BF3 w "Ultra" :D Mam dziwne podejrzenie, że ktoś nie popracował nad optymalizacją, albo dogadał się z producentami podzespółów :D
A tak w ogóle, to na rynku konsumenckim nie ma ośmiordzeniowych Inteli - nawet i7-4960X jest tylko sześciordzeniowym 12-wątkowcem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Może tu chodzi o CODA od Nvidi a to zawsze zrzerało mase mocy


Nie, tu raczej choci o BATLEFIELTA od AMD, a to zawsze zszera mase mocy i grzała nie wyrabia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, fajne wymagania. Szkoda tylko, że gra graficznie wygląda dużo, dużo gorzej niż rok temu gdy ją zapowiadali. Tym bardziej te wymagania są kompletnie niezrozumiałe jak na grę, która nie wygląda jak next-gen.
Zagrać pewnie zagram na premierę ale mój hajp na tę grę gdzieś uleciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 09:25, Hommicide napisał:

Przecież i7 3770K, ani nawet i7-3930K nie mają 8 rdzeni, więc wymagania wyssane z palca.
Pewnie będzie tak samo jak z MP3.

No właśnie, oni to na 100% z HT podają. MP3 działało płynnie na moim 4 rdzeniowym i7 to i na tym pewnie będzie działać w 2k. Oczywiście o ile grafa nie przytnie. A tu chyba też jest coś nie tak, bo o ile pamięć mnie nie myli to karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 560 Ti nie ma 2GB ram.

No i do tego jak zwykle w opisie wymagań brak jest rozdzielczości :/ Równie dobrze Ultra to mogą być wymagania pod te nowe monitory 4k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesadzone, myślę że minimalne będą na całkiem spoko poziomie. Zalecane będą Pi-ękne a ULTRA dostaną po prostu kilka wodotrysków dla perwersów ;)

Don''t panic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak giera korzysta z tego FX''a (notabene to on jest tym naciąganym 8 rdzeniowcem). W kazdym razie jak dla mnie połączenie go z Radeonem to pomylenie. No i co najwyżej do tej pory dobijały do i5.
Nie wiem czy ktoś zauważył, ale w minimalnych został podany 5770. A to wcale mozna karta nie jest.
Więc IMO jak Crysis 3. Wymagana karta z DX11, reszta jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to trzeba do premiery poczekać. Drugi Wiesiek zabijał najnowsze karty graficzne. Wystarczyło wyłączyć jeden efekt i dało się grać. W sumie to nawet różnicy nie zauważyłem. 3 ma ponoć zabijać najnowszego Nvidia Titan. Jak to ktoś gdzieś napisał wystarczy, że 3 wilki wybiegną na ekran. Tylko co z tego? Wracając do WD, to tak sobie myślę, że przesadzają. Ludzie pograją i nie będzie aż tylu negatywnych komentarzy jak z Rome 2 czy AC3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 08:38, Lordpilot napisał:

No trudno - raczej sobie odpuszczę, choć byłem gotów wydać kasę. Chyba,
że Ubi zaskoczy i optymalizacja nawet na minimum będzie dobra... Nie, co ja gadam
- nie zaskoczy ;-)

Optymalizacja "Far Cry 3" również od Ubi była całkiem dobra, gramiała nawet odzielne tryby DX9 i DX11. :)

Może w przyadku "Watch Dogs" będzie podobnie?

Dnia 03.10.2013 o 08:38, Lordpilot napisał:

Nie, tu raczej choci o BATLEFIELTA od AMD, a to zawsze zszera mase mocy i
grzała nie wyrabia...

On chyba miał na myśli CUDA od Nvidii... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 09:48, jasnygwint napisał:

jakiś czas temu czytałem newsa że do Watch Dogs w wersji na PC nvidia ma zamiar wcisnąć
jakieś dodatkowe bajery graficzne, których na pewno nie zobaczymy na nexgenowych konsolach
(prawdopodobnie w odwecie za to że nie mają w nich udziału, poza zaimplementowanym physxem,
o ile ostatecznie do tego doszło). Więc kto wie czy w ustawieniach ultra albo w rekomendowanych
nie są ustawione jakieś super hiper mega obciążające sprzet bajery w stylu fizyka (jak
np. w Batmanie, gdzie na niektórych sprzętach przy włączonej fizyce, Batman się zawieszał
już na starcie).


Hmmm ... offtopując, grając ostatnio w " Batman Arkham Asylum " w połowie gry ustawiłem sobie PhysX na maxa, czy to mogło być powodem zwiechy gry, szczególnie podczas etapów platformowych?
ale skoro I5 2500K nie radzi sobie z pierwszym Batmanem to WD nawet nie tykam .... chyba, że będzie tak, jak z MP3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 13:47, pawbuk napisał:

Jak coś, to Twoja karta sobie nie radzi :D i5 2500K poradzi sobie nadal z każdą grą :D


GTX 570 1GB nie radzi sobie z grą z 2009 roku?
całe szczęście, że za miesiąc zmieniam grafikę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 13:58, lis_23 napisał:

GTX 570 1GB nie radzi sobie z grą z 2009 roku?
całe szczęście, że za miesiąc zmieniam grafikę ...


Ile miałeś przeciętnie FPS-ów? Bo może problem nie leży w sprzęcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.10.2013 o 14:43, pawbuk napisał:


Ile miałeś przeciętnie FPS-ów? Bo może problem nie leży w sprzęcie :)


Wiesz, prawie nigdy tego nie sprawdzam, nigdy mnie to nie interesowało ;)
raz tylko sprawdziłem, ile mam FPS - ów w " Crysis 2 " na maxa z teksturami w wysokiej rozdzielczości i wahało mi się w granicach 30 FPS - ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować