Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymagania sprzętowe Assassin`s Creed IV: Black Flag opublikowane

33 postów w tym temacie

O ile wymagania Watch dogs mnie zaskoczyły i rozczarowały bo pewnie sobie nie pogram a jak kupię to gdy stanieje dopiero i poznam opinii o optymalizacji to wymagania AC IV są zgodne z moimi oczekiwaniami a do tego informacja z Eurogamera że optymalizacja jest bardzo dobra zachęca mnie do złożenia pre-ordera bo można by w to pograć. Ogólnie dla mnie ten rok jest jednym z najsłabszych w ogóle pierwsze 3 kwartały nic co by mnie zainteresowało teraz rozczarowanie z Watch dogs i nowego Batmana (12 godzinna kampania skreśla tą gę u mnie na starcie). Zwyczajnie bardzo chudy roczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro ACIII po dziś dzień jest ledwo grywalny i Ubi nic z tym od roku nie zrobił a ACIV ma mieć otwarty świat to aż się wierzyć nie chce, żeby ta gra była lepiej zoptymalizowana. Patrząc na te wymagania można by sądzić, że pójdzie mi na high ale skoro ACIII na low śmigał u mnie w 15 klatkach to nie ma co się napalać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Skoro ACIII po dziś dzień jest ledwo grywalny i Ubi nic z tym od roku nie zrobił a ACIV
> ma mieć otwarty świat to aż się wierzyć nie chce, żeby ta gra była lepiej zoptymalizowana.
> Patrząc na te wymagania można by sądzić, że pójdzie mi na high ale skoro ACIII na low
> śmigał u mnie w 15 klatkach to nie ma co się napalać...
ACIII jest ledwo grywalny ??? - nie wiem na czym ty grasz, albo co masz na myśli ?? u mnie chodziło bardzo płynnie, nie narzekałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, AC III jest niemalże niegrywalne. Wystarczy wspomnieć o Bostonie, czy Nowym Jorku. Tam spadki klatek (na ustawieniach zmniejszonych do minimum i w rozdziałce 800x600) do 15 na sekundę to standard. W czasie bitew morskich, czy podczas poruszania się po lasach miałem na ustawieniach średnio-wysokich około 35 klatek.
Optymalizacja AC III, a raczej jej brak, jest tym, przez co na pewno nie kupię Black Flag w dniu premiery. Poczekam na opinie graczy odnośnie optymalizacji i poczytam recenzje. Obawiam się też, że AC IV będzie tym samym, czym jest Brotherhood - za dużo na DLC, ale za mało na nową odsłonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 12:19, Harrolfo napisał:

Owszem, AC III jest niemalże niegrywalne. Wystarczy wspomnieć o Bostonie, czy Nowym Jorku.
Tam spadki klatek (na ustawieniach zmniejszonych do minimum i w rozdziałce 800x600) do
15 na sekundę to standard. W czasie bitew morskich, czy podczas poruszania się po lasach
miałem na ustawieniach średnio-wysokich około 35 klatek.
Optymalizacja AC III, a raczej jej brak, jest tym, przez co na pewno nie kupię Black
Flag w dniu premiery. Poczekam na opinie graczy odnośnie optymalizacji i poczytam recenzje.
Obawiam się też, że AC IV będzie tym samym, czym jest Brotherhood - za dużo na DLC, ale
za mało na nową odsłonę.


To bardzo dziwne .... komp z podpisu, grałem z ustawieniami na maxa w rozdzielczości 1920 x 1080 i nie miałem w. opisywanych problemów - mój jedyny i dosyć dziwny problem polegał na tym, ze podczas szybkiego ruchu kamery obraz na ułamek sekundy robił się biały + bugi, min. ze znikającym tomahawkiem z ekwipunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 12:40, palaputi napisał:

O co chodzi? Czyli jak mam 3-rdzeniowy procek to Asasyn mi nie pójdzie?

Problemem ACIII był cpu bottleneck. Gra potrafiła nie obciążać procesora przez co takie klocki wyskakiwały i obniżka detali nawet nie miała jak pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój przyjaciel mieści się mniej więcej w minimalnych... Skoro AC3 pociągnął, mimo niedoróbek to i czwórka mi "pójdzie, "wejdzie" i pohula. Teoretycznie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> O ile wymagania Watch dogs mnie zaskoczyły i rozczarowały bo pewnie sobie nie pogram
> (...)
Zapytam bez żadnych uszczypliwości, zostały gdzieś już podane oficjalne? Bo szukałem (możliwe że mało dokładnie) i nie spotkałem się z pewnym źródłem, poza obrazkami na forach albo opisami robionymi w notatniku.
Aby pozostać w temacie, wiem że systemy 64bitowe są już normą (Steam podaje że Vista, 7 i 8 w wersji 64bit to ok 70% użytkowników) , ale dla osoby mało się znającej jak ja - czy dużo daje to więcej możliwości twórcom, że zamykają się na 32bity? Jeśli przełoży się to na lepszą grę (zarówno graficznie jak i wydajnościowo) to miło, szkoda tylko że [możliwe] ktoś nie będzie mógł pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja chyba miałem szczęście, bo żadnych problemów z ACIII nie zauważyłem :D W miastach rzeczywiście następował spadek klatek/s, ale i tak obraz był płynny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 14:58, player2 napisał:

Myślałem że będą wyższe biorąc pod uwagę że to nextgen


Wydaje mi się, że Black Flag to " przejściówka " pomiędzy obecną a nową generacją, a nie " next gen ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniejsze wymagania ma niż Watch Dogs ale znowu w minimalnych jest Quad a ja mam Duo E7500. Jak by nie patrzeć to różnica pomiędzy 2 a 4 rdzeniami to jest. Mam nadzieje że mi pójdzie jak poprzednie AC chociaż 3 to potrafiła zwolnić (jak każdemu w Bostonie :]) ale dało się grać. Jak myślicie te cztery rdzenie to zmyła i pójdzie na dwóch spokojnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować