Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Są nowe wymagania sprzętowe Watch Dogs - jeszcze wyższe niż pierwotnie podawano!

108 postów w tym temacie

Dnia 08.10.2013 o 13:53, Kafar napisał:

Chodziło mi o przeczytanie materiałów powiedzmy "magicznej" dla nich wiedzy czyli tak
zwanej wiedzy technicznej.

Jakiej to niby wiedzy technicznej? Wróżką nie jestem, nie wiem co siedzi w twojej głowie.
Jeżeli twierdzisz, że nie potrzeba nikomu >30fps. Dla mnie różnica jest masakryczna.
I żaden "film look" mnie nie urządza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 14:02, Zgreed66 napisał:

> Chodziło mi o przeczytanie materiałów powiedzmy "magicznej" dla nich wiedzy czyli
tak
> zwanej wiedzy technicznej.


Gdzie napisałem że nie potrzeba nikomu 60 fps?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 14:05, Kafar napisał:

Gdzie napisałem że nie potrzeba nikomu 60 fps?


"ie powiedziałem że nie ma różnicy, tylko że ludzkie oko nie potrzebuje więcej."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 14:01, Reffan napisał:

Uwielbiam te kłótnie o fpsy... nawet jeśli faktycznie różnica między 30 a 60 klatkami
jest, to w ruchu jest na tyle niewielka że ja przynajmniej nie zwracam na to uwagi. Do
komfortowego grania stałe 30 klatek wystarczy w zupełności.


No w końcu ktoś coś mądrego napisał. Tylko że ja jeszcze dodałem że przy większej ilości fps (czym większa tym gorzej) klatki się gubią bo oko nie nadąża i tyle ;) więc mit że czym więcej klatek tym lepiej jest o kant d... potłuc ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 14:06, Zgreed66 napisał:

> Gdzie napisałem że nie potrzeba nikomu 60 fps?

"ie powiedziałem że nie ma różnicy, tylko że ludzkie oko nie potrzebuje więcej."


No i gdzie ja tu powiedziałem że nie jest nikomu potrzebne?:) No własnie nigdzie. Powiedziałem że ludzkie oko nie potrzebuje więcej. A świat w jakiej liczbie klatek masz jak na niego patrzysz?:P zastanawiałeś się kiedyś?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 13:48, Kafar napisał:

Jak to ktoś mądry powiedział, ludzie żałośni którzy posiadają tylko PC zazdroszczą konsol
i na nie najeżdżają.. ludzie którzy mają konsole mają to gdzieś bo też mają PCety :D
i ja się pod tym podpisuje czytając tutaj komentarze. ;)


Fakt, konsolowi fanatycy chwalą się swoimi "laptopami do pracy". Uwielbiam te argumenty.
Nie chcę Cię obrażać, ale Twoja mentalność "mam kawałek plastiku, więc jestem lepszy od reszty świata, św. Piotr automatycznie otworzy mi drzwi raju" najlepiej o Tobie nie świadczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 14:09, Kafar napisał:

No i gdzie ja tu powiedziałem że nie jest nikomu potrzebne?:)

Jestem człowiekiem, mam ludzkie oczy. Żadne cyfrowe, cudowne, diabelskie czy inne. Zwykłe najzwyklejsze. Całkiem zdrowe.

Dnia 08.10.2013 o 14:09, Kafar napisał:

Powiedziałem że ludzkie oko nie potrzebuje więcej.

A ludzkie oko to jakieś rozłączne od człowieka jest? Można wymienić na lepszy model?

Dnia 08.10.2013 o 14:09, Kafar napisał:

A świat w jakiej liczbie klatek masz jak na niego patrzysz?:P zastanawiałeś się kiedyś?:P

Kpisz czy o drogę pytasz? Tak, zastanawiałem się i dlatego starałem się znaleźć interesujaće mnie odpowiedzi.
przeciętny człowiek potrafi średnio rozróżnić częstotliwość zmian dla natężenia światła (ok.60 Hz) a dla zmian przestrzennych czyli ruchu (ok.75 Hz). 25fps jest dolną granicą płynności dla większości scen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 14:09, Zgreed66 napisał:

> klatki się gubią bo oko nie nadąża i tyle ;)
Masz jakieś wady wzroku?


Ziom nie odpowiedziałeś mi na pytanie. Własnie hobbit ekranizacja ta w większej liczbie klatek była doskonałym eksperymentem. Ludzie mogli być zachwyceni albo źle się czuć bo oko ludzkie TYLE klatek nie ogarnie czym więcej klatek tym więcej ich gubi. kumasz? Oczywiście to zależny od człowieka ale w grze 60 klatkach żadnemu człowiekowi oko nie zarejestruje 60 klatek ;) kilkanaście się zgubi. Ale ty o tym nie wiesz.

I to samo było własnie z hobbitem jak zapytać o to co się działo w filmie Ci co widzieli film w 48 klatkach pamiętali mniej szczegółów niż Ci z normalną liczbą klatek. :)

Więc czy jest różnica miedzy 30 a 60.. OCZYWIŚCIE

Czy jest to na tyle istotna różnica by popełniać samobójstwo jak kolega z którym sie pisało.. NIE :) bo ta różnica nie jest na tyle zauważalna jak się myśli. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 14:16, Kafar napisał:

I to samo było własnie z hobbitem jak zapytać o to co się działo w filmie Ci co widzieli
film w 48 klatkach pamiętali mniej szczegółów niż Ci z normalną liczbą klatek. :)

...źródło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem lepszy od całego świata.. ale od Ciebie tak bo się nie mocze z tego powodu. Beta BF4 mi dobrze działa taki PC mi starczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 14:16, Dared00 napisał:

> I to samo było własnie z hobbitem jak zapytać o to co się działo w filmie Ci co
widzieli
> film w 48 klatkach pamiętali mniej szczegółów niż Ci z normalną liczbą klatek. :)

...źródło?


Teraz Ci nie znajdę to były artykuły ze stycznia tego roku ale miałem to na zajęciach operatorskich więc ja wam niczego nie muszę udowadniać po prostu jak ktoś uważa że 60 klatek to najważniejszy element w grze to ja mówię tylko że się myli + na dodatek większość z nas może mniejszość i tak nie widzi tych 60 klatek ;) a 120 to pewnie żaden człowiek by nie zarejestrował.

Nie mam w tym interesuje byście mi wierzyli czy nie, po prostu spróbowałem to jakoś wyjaśnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 12:35, kodi24 napisał:

Lepiej tak niż w 60fps z geometrią rodem z Lego i teksturami wyrzyganymi przez psa;

@Diabolo20 jak ty chcesz w to grać "na fulla" na takim sprzęcie? :D W full kolorze najwyżej;

A wiesz jaki sprzęt posiadam?
i5 2400
ram 8 gb
karta graficzna 6870 wymieniona do grudnia na radeona AMD Radeon R9 280X lub gforca 760TI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 14:20, Kafar napisał:

a 120 to pewnie żaden człowiek by nie zarejestrował.

Znajdź mi cytat gdzie tutaj ktoś tobie napisał o 120fpsach. Konia z rzędem.

Dnia 08.10.2013 o 14:20, Kafar napisał:

po prostu jak ktoś uważa że 60 klatek to najważniejszy element w grze

Gdzie tutaj ktoś napisał, że jest to najważniejszy element w grze?

Dnia 08.10.2013 o 14:20, Kafar napisał:

tyle istotna różnica by popełniać samobójstwo

Brałeś coś? Jak nie to weź. Jak tak, to przestań lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 14:24, diabolo20 napisał:

karta graficzna 6870 wymieniona do grudnia

Jak coś może zostać wymienione (już teraz) w czasie przyszłym? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tradycyjny okres przed wyjściem nowej generacji.
>
> Zobaczcie sobie wymagania CoD: Ghosts i szykujcie komputery na upgrade (GF780 w rekomendowanych).
> Anyway, właśnie tego się spodziewałem. i5 do grania w gry z next-genów nie wystarczy,
> 32 bitowe systemy wymrą, gry będą zajmować w cholerę miejsca na dysku a większość GPU
> będzie do wyrzucenia. A gracze będą narzekać na optymalizację, jak zwykle, mimo że od
> lat chcieli next-genu i go dostali.

Porównaj sobie wymagania BF4/C3 do tych.Czy to dla ciebie są normalne wymagania? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 14:25, Zgreed66 napisał:

Znajdź mi cytat gdzie tutaj ktoś tobie napisał o 120fpsach. Konia z rzędem.


Nie zmieniaj tematu bo to samo powiedział o 60 klatkach. Napisałem wyraźniej czym więcej masz klatek tym więcej ich gubisz i np. podałem przykład 120 że zgubisz ich dużo więcej niż w przypadku 60.

Wiadomo inne prawa są w grach ale tu i tu masz limity których nie przeskoczysz chyba że oczy wymienisz a tak same się nie przystosują bo.. świat widzisz w okolicach 30 klatek i tyle. Takie są oczy i to już nie moja wina widzą obraz nadawany z większa ilością klatek ale twój mózg nie jest w stanie ich złapać ;) no wiń boga czy w kogo tam wierzysz a nie mnie ;P

Dnia 08.10.2013 o 14:25, Zgreed66 napisał:

Gdzie tutaj ktoś napisał, że jest to najważniejszy element w grze?


Przeczytaj jego posty jak on to przeżywa te klatki i będzie jasne.

Dnia 08.10.2013 o 14:25, Zgreed66 napisał:

Brałeś coś? Jak nie to weź. Jak tak, to przestań lepiej.


Możesz normalnie odpisywać a nie jak ten pajac wyżej?

Więc tyle z tematu. Fora techniczne zapraszam, operatorskie itp. zapraszam pozwiedzać i dowiedzieć się co nie co nikt mi wierzyć nie musi więc dzięki za rozmowę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam już na nowa kartę zbieram specjalnie pod tą grę ale do następnych wakacji to już muszę komputer zmienić. Jak to szybko komputer do "wyrzucenia" jeszcze nie dawno Crysis na max w 60 fps a teraz BF3 średnie 30-40 fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 14:31, Kafar napisał:

Nie zmieniaj tematu bo to samo powiedział o 60 klatkach.

Sam nie zmieniaj tematu. Było o 60klatkach, a nie 120.
60klatek jest poprawne, zawsze. W każdych warunkach. Więc pisanie o 60fpsach, a 120 robi różnicę.

Dnia 08.10.2013 o 14:31, Kafar napisał:

Napisałem wyraźniej czym więcej masz klatek tym więcej ich gubisz

Jakbyś gubił klatki to ruch byłby nienaturalny. Różnice mogą się co najwyżej zacierać.
Ponieważ człowiek doskonały nie jest i ma swoje limity.

Dnia 08.10.2013 o 14:31, Kafar napisał:

i np. podałem przykład 120 że zgubisz ich dużo więcej niż w przypadku 60.

Ale nikt tutaj nie chce 120 fps. Tutaj ludzie zwracaja uwagę, że jest różnica między 30fps a 60fps.
I argument o 120fps jest z dupy.

Dnia 08.10.2013 o 14:31, Kafar napisał:

Wiadomo inne prawa są w grach ale tu i tu masz limity których nie przeskoczysz chyba
że oczy wymienisz a tak same się nie przystosują bo.. świat widzisz w okolicach 30 klatek
i tyle.

Gdyby gry rządziły się innymi prawami, to nie byłoby różnic. Bo i tak oko je by niwelowało.
Co do 30 klatek widzianych przez oko. Źródło. Ja mam inne dane, które przytoczyłem wcześniej.

Dnia 08.10.2013 o 14:31, Kafar napisał:

Takie są oczy i to już nie moja wina widzą obraz nadawany z większa ilością klatek
ale twój mózg nie jest w stanie ich złapać ;)

Mam inne dane. Albo jestem ewenementem biologicznym jak inne osoby które widzą "więcej klatek".

Dnia 08.10.2013 o 14:31, Kafar napisał:

no wiń boga czy w kogo tam wierzysz a nie mnie ;P

Winić mogę co najwyżej Ciebie w przypadku jaki podajesz złe dane.

Dnia 08.10.2013 o 14:31, Kafar napisał:

Przeczytaj jego posty jak on to przeżywa te klatki i będzie jasne.

Nie jest jasne. 30fps to mit.

Dnia 08.10.2013 o 14:31, Kafar napisał:

Możesz normalnie odpisywać a nie jak ten pajac wyżej?

Sam pisz normalnie i nie wymyślaj 120fps i samobójstw.

Dnia 08.10.2013 o 14:31, Kafar napisał:

Więc tyle z tematu. Fora techniczne zapraszam, operatorskie itp. zapraszam pozwiedzać
i dowiedzieć się co nie co nikt mi wierzyć nie musi więc dzięki za rozmowę ;)

Jak z audiofilskimi. Tylko, że akurat jestem głuchy, a ślepy :<

Co do hobbita:
http://www.youtube.com/watch?v=6wgFs0QaU6Q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2013 o 14:50, Zgreed66 napisał:

Co do 30 klatek widzianych przez oko. Źródło. Ja mam inne dane, które przytoczyłem wcześniej.


Czytaj uważnie nie powiedziałem że 30 klatek tylko w okolicach więc po raz kolejny cytujesz źle.

Zresztą napisałem że temat zakończyłem tylko chciałem sprostować po raz kolejny Twoją niezdarność w cytowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować