Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy patch do GTA 5 już na PS3, X360 dostanie swój jutro

13 postów w tym temacie

"Naprawiono błąd powodujący, że gracz mógł utknąć w garażu przy próbie przemalowania motoru Sanchez. "

MOTOCYKLU.
Motor jest w pralce, na motocyklu się jeździ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2013 o 10:55, maggit napisał:

W konwencji już dawno przyjęło się, że motor i motocykl jest tym samym.

True i stąd nie jest to chyba jakiś szczególny błąd, ale przeprawiłem, żeby nie było wątpliwości, a co podziękowania lecą do Jeffero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > W konwencji już dawno przyjęło się, że motor i motocykl jest tym samym.
> True i stąd nie jest to chyba jakiś szczególny błąd, ale przeprawiłem, żeby nie było
> wątpliwości, a co podziękowania lecą do Jeffero.
A i tak powinno być motocykla Sanchez XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie profesorze, ale niepokoi nas takie pytanie: czy my mamy motor czy motocykl?

Jan Miodek.: W moim dzieciństwie wczesnym było jasne, że się mówiło „jazda na motorze”. Tak, jak się jeździło autem. Dzisiaj to auto już wycofało się prawda? Najwyżej jakieś tam autko można kupić dziecku. Ale w języku dorosłych jak ktoś chce – teraz powiem językiem młodzieżowym – „zaszpanować”, to on nie powie, że on ma nowe auto – on powie: „ja mam nowy samochód”. I podobnie jest z tym motocyklem. Ja bym powiedział, że motocykl nie jest tak obowiązujący w momencie, kiedy ja chcę „zaszpanować”, że znowu użyję tego młodzieżowego określenia, jak samochód czy wóz, ale „motor” jest określeniem dużo bardziej potocznym. Słowo motor jest jednak ciągle poprawnym określeniem motocykla w polszczyźnie mniej fachowej.

I już się nie sprzeczajcie, oba wyrazy są poprawne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W konwencji już dawno przyjęło się, że motor i motocykl jest tym samym.
Nie tyle w konwencji co z uzusie (języku użytkowym). W obliczu tego poprawianie "motor" na "motocykl" samo jest błędem językowym.
Cytowane z SJP (Słownika Języka Polskiego):
"1. silnik do przetwarzania energii elektrycznej w energię mechaniczną
2. potocznie o motocyklu
3. potocznie: coś, co pobudza do działania"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2013 o 13:11, Pryka napisał:

Panie profesorze, ale niepokoi nas takie pytanie: czy my mamy motor czy motocykl?

Jan Miodek.: W moim dzieciństwie wczesnym było jasne, że się mówiło "jazda na motorze".
Tak, jak się jeździło autem. Dzisiaj to auto już wycofało się prawda? Najwyżej jakieś
tam autko można kupić dziecku. Ale w języku dorosłych jak ktoś chce - teraz powiem językiem
młodzieżowym - "zaszpanować", to on nie powie, że on ma nowe auto - on powie: "ja mam
nowy samochód". I podobnie jest z tym motocyklem. Ja bym powiedział, że motocykl nie
jest tak obowiązujący w momencie, kiedy ja chcę "zaszpanować", że znowu użyję tego młodzieżowego
określenia, jak samochód czy wóz, ale "motor" jest określeniem dużo bardziej potocznym.
Słowo motor jest jednak ciągle poprawnym określeniem motocykla w polszczyźnie mniej fachowej.


I już się nie sprzeczajcie, oba wyrazy są poprawne :D

Z panem Miodkiem można by się jeszcze sprzeczać, ale z DJP, już nie, bo on trzyma się wytycznych RJP, a to oni ustalają reguły języka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > W konwencji już dawno przyjęło się, że motor i motocykl jest tym samym.
> True i stąd nie jest to chyba jakiś szczególny błąd, ale przeprawiłem, żeby nie było
> wątpliwości, a co podziękowania lecą do Jeffero.
Ty Wariacie !!!! :D . Tu miała byc chyba debata o GTA Online a nie na temat poprawnej polszczyzny czyż nie ? Co do samego GTA to czekam na moment aż wyjdzie PS4 i ów gra na tą konsole i wtedy uracze się tą gierką . A i mam pytanie do GTA Online - tam jest otwarty swiat jak przykladowo w Dead Z, że jest serwer i gra na nim X graczy co równa sie tu niesamowitej rozwałce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować