Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Raper oskarża Rockstar i domaga się zniszczenia wszystkich niesprzedanych kopii GTA V

117 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2013 o 15:37, Madoc napisał:

Jakie ma znaczenie, czy gra koncerty, czy jest znany, czy 4 tysiące to dużo, czy GTA
zwiększy jego popularność? To jest twórczość, jego prawo do rozporządzania nią i żądania
za nią takich pieniędzy, jakie uzna za odpowiednie.

Na marginesie sprawy wypada wspomnieć, ze ten pan jednak nie ma wyłącznego prawa do dysponowania tymi dwoma songami. Możliwe, że partner z Tha Dogg Pound go wysiudał i ...ogólnie ciekawie się sprawa zapowiada;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 15:50, zadymek napisał:

> Jakie ma znaczenie, czy gra koncerty, czy jest znany, czy 4 tysiące to dużo, czy
GTA
> zwiększy jego popularność? To jest twórczość, jego prawo do rozporządzania nią i
żądania
> za nią takich pieniędzy, jakie uzna za odpowiednie.
Na marginesie sprawy wypada wspomnieć, ze ten pan jednak nie ma wyłącznego prawa do dysponowania
tymi dwoma songami. Możliwe, że partner z Tha Dogg Pound go wysiudał i ...ogólnie ciekawie
się sprawa zapowiada;)

Chyba gdzieś już był news, że zapłacili 500 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 15:41, Dared00 napisał:

O tym mówił CarlosBdg.


On pokazał, że człowiek musi się spalić ze wstydu, bo nie zna raperka.

Dnia 13.10.2013 o 15:41, Dared00 napisał:

Mnie akurat ukłuło to, że ludzie wypowiadają się w tematach, o których nie mają ani grama
wiedzy, a później oburzają się, gdy ktoś wypomni im to, że nie mają ani grama wiedzy.


Ludzie się oburzają, bo nagle muszą znać twórczość jakiegoś raperka.

Dnia 13.10.2013 o 15:41, Dared00 napisał:

Bo ja tak mówię, więc to fakt. Wyrocznia przemówiła.


Udowodniłeś, że ciebie nie można traktować poważnie.
Co się z tobą dzieje? o_O

@Demagol

Zdaje ci się, szczególnie w momencie, jak robisz pokłony raperowi, żeby nie było ci wstyd. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 20:57, Cygi napisał:

Zdaje ci się, szczególnie w momencie, jak robisz pokłony raperowi, żeby nie było ci
wstyd
. :D


Nie robię żadnych pokłonów. Jeżeli jest respektowany w swojej branży to jest akurat sprawa tejże branży. Ja się na niej nie znam, więc się w jej sprawach nie wypowiadam - co oznacza, że nie mam się czego wstydzić. I o to chodziło Carlosowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 20:57, Cygi napisał:

On pokazał, że człowiek musi się spalić ze wstydu, bo nie zna raperka.

Musi spalić się ze wstydu bo mówi o tym raperze mimo że go totalnie nie zna i w ogóle się w temacie nie orientuje. Nie chodzi o to że MA się na nim znać, chodzi o to że jeśli się odzywa w danym temacie to POWINIEN się znać, bo jak się nie zna a się wypowiada to wstyd i powinien siedzieć cicho i sobie obciachu nie robić.
Kwestia nie leży w tym że "wstyd że go nie zna" ale w tym że "wstyd że o nim mówi mimo że o nim nic nie wie".
To jakby ktoś w temacie o czołgach nawijał że Shermany to były niemieckie czołgi i jeszcze się potem oburzał że się ludzie z niego śmieją i go poprawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 21:15, Hubi_Koshi napisał:

Kwestia nie leży w tym że "wstyd że go nie zna" ale w tym że "wstyd że o nim mówi mimo
że o nim nic nie wie".


Gwoli ścisłości to chodzi raczej o to, że wstyd że się o nim wypowiada tak jakby go znał (podrzędny twórca, mało popularny itp.), podczas gdy w rzeczywistości go nie zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 21:17, Zajanski napisał:

Gwoli ścisłości to chodzi raczej o to, że wstyd że się o nim wypowiada tak jakby go
znał
(podrzędny twórca, mało popularny itp.), podczas gdy w rzeczywistości go nie
zna.

Czyli w sumie jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli Rockstar bezprawnie użyło jego utworów to facet ma racje, w sądzie wygra, a kwota zamknię się penie w setkach tysięcy dolarów (opłata licencyjna + odszkodowanie + nauczka, która w prawie amerykańskim funkcjonuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 20:15, Hydro2 napisał:

Chyba gdzieś już był news, że zapłacili 500 tys

A to nie była waluta z gry dla graczy, którzy stracili postęp w GTA Online?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 22:40, zadymek napisał:

A to nie była waluta z gry dla graczy, którzy stracili postęp w GTA Online?


Ech ja na miejscu kolegi bym się obraził za taką sugestię xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Bawią mnie ludzie mówiący o tym, że powinien dziękować Rockstarowi. Nie jesteście w temacie
> to po prostu się nie wypowiadajcie. Dogg Pound to klasyka rapu lat 90-tych i te 4k to
> faktycznie śmiech na sali.

zgadzam sie. Daz to uznana "marka" na zachodnim wybrzeżu i te $4k to kpina,
ma racje ze chce powalczyc o wiecej, tam sie szanuje i placi za ludzka prace, to nie Polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 22:40, zadymek napisał:

> Chyba gdzieś już był news, że zapłacili 500 tys
A to nie była waluta z gry dla graczy, którzy stracili postęp w GTA Online?

Być może, chociaż miałem wrażenie, że to nie było o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 23:53, Hydro2 napisał:

Być może, chociaż miałem wrażenie, że to nie było o tym

A czytałeś chociaż o którym GTA i którym raperze była mowa? Bo nie wydaje mi się :|
hehe, szybka reakcja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że nie widzicie w tym marketingowego chwytu. Od razu pewnie ktoś wszedł na Youtube lub Dailymotion i już sprawdza, co za dwa "wspaniałe" utwory zostały tak potraktowane. Marketing... Reklama pełną gębą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co jest złego w marketingu? Redakcja np. ostatnio niemalże non stop o GTA V pisze

I znów jakieś wynurzenia i "wspaniałe" w cudzysłowie. Tu nie chodzi o ocenę jakości utworów tylko o to, że wg zainteresowanego zostały one wykorzystane bezprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować