Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Resident Evil 7 w CV... projektantki kostiumów

13 postów w tym temacie

Szczerze powiedziawszy to ja żadnego RE nie uważam za rasowy horror - byle SH Homecoming bije na głowę każdą odsłonę serii pod względem straszenia. Prawda, odsłony 0-3 przynajmniej próbowały momentami nas przestraszyć, ale to były dosłownie momenty typu "zombie tłucze okno"... W 4ce bałem się, gdy łaziłem po labiryncie i musiałem uciekać przed gościem łażącym po suficie. 5tka była wyprana ze wszelkich emocji. Ani strachu, ani empatii, ani gniewu w tej grze nie uświadczymy, bo wszystkie postacie są tak puste, jak świeżo opróżniony magazynek. 6tka (jeśli zaczęło się od kampanii Chrisa) wywołała przynajmniej uczucie gniewu i żądzę mordu, a i fabularnie była najlepszą odsłoną...
Tak czy siak, mam nadzieję, że Capcom w końcu się ogarnie i przestanie "cywilizować" swoje marki. No i to dojenie nas na DLC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dlaczego problem?
Obecnie seria polazła strasznie głęboko jeśli chodzi o fabułę i tak naprawdę to co się tam dzieje się to wielka przesada :P
Grałem we wszystkie części, widziałem dwa filmy od Capcomu i z przyjemnością zostawiłbym ataki terrorystyczne, państwowe konflikty etc na rzecz nowego, świeżego startu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra nigdy horrorem nie była, od początku od pierwszych części była grą akcji z elementami survivalu, SH był pod tym względem znacznie lepszy, ale nadal była to też gra akcji, prawdziwym survivalem np jest penumbra, outlast, amnesia itp gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli RE to nie horror, tylko gra akcji z elementami survivalu, a SH byl niewiadomo czym (bo z tekstu nie wynika jasno ze chodzi albo o horror, albo survival), ale wciaz byl gra akcji, natomiast prawdziwym survivalem byly Penumbra, Amnesia i Outlast, to czy te ostatnie byly bardziej horrorami czy slabymi grami akcji? xD

Nie wiem co to za kryterium, ale chyba pierwszy raz w zyciu slysze, ze RE to nie horror + SH to wciaz tylko gra akcji (i to wszystko obok siebie, w jednym zdaniu) 0o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować