Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kontroler Valve w akcji: napatrzmy się jak na padzie gra się w Portala 2 i ... Civilization V

54 postów w tym temacie

Eternal pisał, że niemożliwe, by ''grało się dobrze'' - dobrze. Co rozumiem jako wygodnie. Fajnie. Przyjemnie.

Cóż - jeśli jestem w stanie bez problemu ''walić hedszoty'' bez auto-aima, a nie zależy mi na konkurowaniu z PC-towcami, to chyba znaczy, że gra mi się wygodnie. Jeżeli Eternal nie jest w stanie tego zrobić i nie radzi sobie z padem, to jemu wygodnie już się nie gra.

TL;dr - kwestia gustu, a nie urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2013 o 23:05, Zgreed66 napisał:

Ciekawe jak wychodziłoby strzelanie combosów w takim Tekkenie, MK, VF, SF, czy Def Jam.
Pada praktycznie tylko do tego używałem ;p Biorąc pod uwagę, że steamos to dalej PC.
To zostałbym jednak przy klawikorcie i gryzoniu.

SteamOS to nie system dla PC, tylko dla mediaPC. Dla kompów podłączonych do dużego telewizora w salonie. Pad nie jest projektowany z myślą o siedzeniu kilkadziesiąt cm przed monitorem, tylko o rozłożeniu się na kanapie i pykaniu w gry z większej odległości. W takich przypadkach klawiatura i mysz nie są wygodne, brakuje im solidnego oparcia, klawa przechyla ci się na kolanach w prawo i lewo przy naciskaniu, a myszka potrzebuje jakiejś książki albo innego solidnego podłoża. Plus do tego muszą być bezprzewodowe. Plus do tego musi je obsługiwać konsola. O ile się dobrze orientuję, to Xboxy i PSy nie wspierają tego w najbardziej intuicyjnej formie podłączenia pod USB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2013 o 23:45, Mercuror napisał:

Plus do tego musi je
obsługiwać konsola. O ile się dobrze orientuję, to Xboxy i PSy nie wspierają tego w najbardziej
intuicyjnej formie podłączenia pod USB.

PS3 ma kabel USB w zestawie (który służy także do ładowania pada), Xbox 360 zaś albo musi mieć przewodowy pad, albo Play & Charge Kit do ładowania i grania po kablu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

e pro gracze dalej mają niesamowitą przewagę ze swoim Razerem za 300 złotych
Moja g400 ponad 2x tańsza, robi co chce z razerami. Mówi to były posiadacz dwóch Deathadderów 3g i black edition. Optyk najwyższej klasy w pancernej choć nieefektownej konstrukcji :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę teraz i wychodzi na to, że K&M na PS3 przydaje się głównie do przeglądania neta, bo w grach albo nie działa, albo są spore problemy, a w przypadku Xkloca jest podobnie, z tym, że istnieją przejściówki ala XIM3, które swoje kosztują. Nijak ma się to do klasycznego plug&play z PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2013 o 23:45, Mercuror napisał:

SteamOS to nie system dla PC, tylko dla mediaPC.

Więc dalej jest to PC wykorzystany tylko jako MediaPC i nie jest to nic nienormalnego na tej platformie. Ot, alternatywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 00:06, Mercuror napisał:

Poczytałem trochę teraz i wychodzi na to, że K&M na PS3 przydaje się głównie do przeglądania
neta, bo w grach albo nie działa, albo są spore problemy, a w przypadku Xkloca jest podobnie,
z tym, że istnieją przejściówki ala XIM3, które swoje kosztują. Nijak ma się to do klasycznego
plug&play z PC.

U, mówiłeś o klawiaturach.
True, true.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 00:06, Zgreed66 napisał:

> SteamOS to nie system dla PC, tylko dla mediaPC.
Więc dalej jest to PC wykorzystany tylko jako MediaPC i nie jest to nic nienormalnego
na tej platformie. Ot, alternatywa.

Masz w ogóle PC podłączony do telewizora, na którym grasz za pomocą myszy i klawiatury, czy po prostu oceniasz ten pad Valve z perspektywy gracza "biurkowego", a nie "kanapowego"?

@Demagol - bo to jest sterowanie "przez szkło". Nie jest to przyjemne ani precyzyjne. Nie wiem jak dokładnie wygląda to w przypadku Valve, ale ja tam szkła nie widzę, tylko jakiś rodzaj tworzywa sztucznego/membrany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 00:12, Mercuror napisał:

Masz w ogóle PC podłączony do telewizora, na którym grasz za pomocą myszy i klawiatury,
czy po prostu oceniasz ten pad Valve z perspektywy gracza "biurkowego", a nie "kanapowego"?

Jak chce podłączyć pod TV to przed wyrem mam stół :P Nie mniej pisałem o samym wykorzystaniu kontrolera itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2013 o 23:12, TobiAlex napisał:

Przecież myszkę też tak ustawisz, że będziesz musiał nią machać kilka razy po
podkładce.

Myszka ma więcej miejsca na ruch. Jak zwiększysz czułość touchpada to poleci po precyzji.
Choć wbrew pozorom jak dla mnie łapy są przyzwyczajone do ciągłych ruchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że wielu ludziom nadal trudno zrozumieć, że nikt im nie chce zabierać kochanej myszki i klawiatury (które też uwielbiam tak na marginesie) tylko dać alternatywę do grania na kanapie w tytuły, w które wcześniej na kanapie grało się dużo mniej wygodnie. Przecież nikt nie mówi, że ten pad ma konkurować z myszką i klawiaturą w turniejach, a tak poza tym to jest dopiero prototyp, którego nikt z szarych graczy nie miał w rękach i póki nie pojawi się okazja do wypróbowania tego pada samemu nie ma możliwości żeby stwierdzić jak bardzo jest wygodny i precyzyjny czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia odnośnie Steam Controllera (i częściowo odpowiedź dla niektórych piszących powyżej):

1. Świetna precyzja. Pamiętam, ile chrzanienia się wymagało u mnie nie tylke strzelenie headshota, co w ogóle nakierowanie celownika na cel w dowolnym shooterze na padzie. Koszmar. Tutaj gość praktycznie natychmiast potrafi wycelować w głowę bez żadnego auto-aima. Jasne, nie jest to precyzja na poziomie turniejowym, ale wexmy pod uwagę, że gracze turniejowi ćwiczą po kilka godzin dziennie czasem przez lata, by taką precyzję wyrobić ;)

2. Zaskoczyła mnie niesamowita płynnośc gry w Civ 5. I znowu - precyzja. Żadnych zacinek, żadnego "dokierowywania" do celu i korygowania pozycji (jak na tradycyjnym padzie). Miód.

3. Dla nieangielszczatych - w filmie pada stwierdzenie, że będzie można pada przełączyć w tryb analogowy i ciągły, tzn wirtualne analogi albo będą działały tak jak na zwykłym padzie, albo tak jak myszka.

4. Ogólnie rzecz biorąc, działa tak, jak oczekiwałem. Jeżeli tylko cena nie będzie zaporowa (a o to się najmocniej obawiam) i jeżeli nie będzie problemów z podłączeniem do PC opartego na Windowsie, to kupuję na 100%.

Natomiast jeszcze jedna sprawa. Cały czas słyszę komentarze w stylu "SteamOS będzie zaprojektowany do grania kanapowego, a nie jako normalny system". A coś takiego nigdzie, w żadnym miejscu nie zostało powiedziane. Jasne, będzie się NADAWAŁ do grania kanapowego, ale czy kosztem normalnych opcji systemowych? Tego nie wiadomo. A sam bym się chętnie dowiedział, bo planuję przesiadkę na Linuxa i nie wiem, czy czekać na SteamOS, czy przesiadać się już teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imo to wcale nie dziala lepiej niz klasyczny pad czy myszka. Juz na pierwszy rzut oka widac ze to tylko inna forma analoga. Myszka swoja funkcjonalnosc tez zawdziecza wiekszemu obszarowi na ktorym sie porusza co daje pole do roznych manewrow. A sterowanie cala dlonia jest bardziej precyzyjne niz kciukiem.

Za to Tobi widze tak sie napalil ze broni tego ustrojstwa jak by sam je zrobil i przegral na tym setki godzin. Moze poczekamy az to wyjdzie zanim to oglosisz najwygodniejszym kontrolerem swiata co ?

Plus ocenianie wygody kontrolera po filmiku jest mocno watpliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2013 o 23:12, TobiAlex napisał:

Ty oglądałeś tylko film? Posłuchaj, co gada ten inżynierek. Pad może pracować w kilku
trybach. Przecież myszkę też tak ustawisz, że będziesz musiał nią machać kilka razy po
podkładce.


Tak, tylko że precyzja na touchpadzie w takim przypadku automatycznie spada na łeb, na szyję.

Dnia 11.10.2013 o 23:12, TobiAlex napisał:

Po drugie, nie przyszło Ci do głowy (to odnośnie naprowadzenia celownika),
że gościu stanął przed faktem dokonanym? On projektował to urządzenie, ale to wcale nie
oznacza, że musi nim operować tak super jak ktoś, kto od 10 lat gra w fps''y padem prawda?


W takim układzie gratuluję Valve udanej prezentacji "a teraz precyzję urządzenia zademonstruje nam człowiek, który nigdy w życiu na oczy go nie widział". Czy naprawdę sądzisz, że pracują tam idioci?

Ocenia tylko to co pokazano. A to, co zademonstrowano działa naprawdę dobrze, bez większych zgrzytów, lecz te pomniejsze nie omieszkałem wypunktować. Co faktu nie zmienia, że jestem raczej entuzjastą tego urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 00:20, Zgreed66 napisał:

Jak chce podłączyć pod TV to przed wyrem mam stół :P Nie mniej pisałem o samym wykorzystaniu
kontrolera itd.

Stół automatycznie wymusza pozycję siedzącą, może nawet skuloną, co raczej wyklucza wygodne oparcie się o kanapę z kątem 120 stopni lub nawet położenie się na niej. Jak można pisać o wykorzystaniu kontrolera, jak nie korzysta się z niego w takich warunkach, do jakich został zaprojektowany? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 11:35, Mercuror napisał:

Stół automatycznie wymusza pozycję siedzącą, może nawet skuloną, co raczej wyklucza wygodne
oparcie się o kanapę z kątem 120 stopni lub nawet położenie się na niej. Jak można pisać
o wykorzystaniu kontrolera, jak nie korzysta się z niego w takich warunkach, do jakich
został zaprojektowany? ;)


Większość ludzi korzysta z padów mniej więcej w taki sposób:
http://www.amerika.org/wp-content/uploads/gamer.jpg
http://images.smartname.com/images/template/3column/large/3col_lg_video_gamer_teen_on_couch.jpg
Pozycja, jaką przyjmują, jest niekorzystna dla kręgosłupa - siedzą krzywo, bokiem do ekranu bądź przygarbieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować