Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sprzedaż komputerów nadal spada

128 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

Pomyślny zwykle dla sprzedaży komputerów trzeci kwartał roku kalendarzowego tym razem nie wywiązał się ze swojej roli. Specjaliści główną przyczynę dostrzegają w coraz śmielszym stawianiu przez konsumentów na urządzenia przenośne.

Przeczytaj cały tekst "Sprzedaż komputerów nadal spada" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 09:10, Numenpl napisał:

Albo po prostu nie chcą się bawić w upgrade który zwiększy wydajność o zaledwie 20% -
25%.

Tu nie chodzi o upgrade.

Daje sobie rękę uciąć że statystyki dotyczą głównie gotowych zestawów a nie składaków. Ludzie kupują PeCety głównie do przeglądania neta, oglądania filmów i do pracy (M.Office), zwłaszcza na zachodzie.

W momencie kiedy mogą to robić na znacznie tańszych tabletach, na co im komputery ?

Ludzie którzy kupują komputery pod gry, a później wymieniają bebechy (co pewnie nie zalicza się do kupna nowego komputera, mimo że wymienia się kartę graf. albo procesor) są zapewne w zdecydowanej mniejszości. Wychodzi się z założenia że do gier są konsole i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 09:10, Numenpl napisał:

Albo po prostu nie chcą się bawić w upgrade który zwiększy wydajność o zaledwie 20% -
25%.

W artykule jest mowa o sprzedaży gotowych stacjonarnych komputerów, więc co to ma wspólne upgrade.

@Darkstar181
Do office wygodniejsze jest urządzenie z fizyczną klawiaturą niż tablet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może wkońcu ludzie nauczyli się na własnych błędach i nie kupują już gotowych zestawów, w ktrórych zazwyczaj wkłada sie trefny zasilacz, lub są o wiele droższe niż by mieli kupić osobno części i złożyć samemu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz 3/4 ludzi kupuję komputery składane u prywatnych panów ze swoich miast, lub po prostu sami skupują części gdyż w dzisiejszych czasach nie jest już czarną magią powtykać kilka przewodów w odpowiednie miejsce. Ja osobiście swojego pieca zrobiłem tak, że tylko raz na jakiś czas dokupuje nową część i dalej śmiga i zapewne tak robi większość ludzi. W konsoli nie masz wyjścia, nie możesz sobie wymienić nic, no chyba że kupisz za pierdylion złotych dodatkowe chłodzenie do Xboxa lub dysk który w przypadku PC kosztuje o wiele mniej. Moim zdaniem news jest bezsensowny szczególnie na tego rodzaju stronie gram.pl. Wszyscy tu mają swoje składaczki zapewne, no chyba że ktoś bardzo szasta swoją mamoną i kupił alienware :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, to że kwestia niedalekiej premiery nowych konsol. Mam wrażenie, że sprzedaż napędzają głównie gracze, a skoro będą nowe konsole, to niektórzy będą musieli zdecydować co kupić (brak środków na wszystko). I po prostu czekają, albo jż zamówili konsole. A sprawdzić, czy się mylę na pewno się da - trzeba dotrzeć do statystyk z premier poprzedniej/obecnej generacji konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hue. Tytuł newsa głosi spadek sprzedaży komputerów, klikam bo myślę - jak to niby możliwe? Oczywiście okazuje się, że chodzi tylko o komputery osobiste. Czy autor wie, że oprócz komputerów osobistych komputerami są też konsole Xbox, Playstation a nawet tablety? Więc równie dobrze można tutaj dać tytuł "sprzedaż komputerów rośnie". xD
Gramelek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imho, gotowe zestawy PC to raczej przeszłość. Dzisiaj nie trzeba być informatykiem by złożyć i uruchomić PCta.
Nawet firmy rezygnują z składaków. W ostatniej firmie w jakiej pracowałem, sprzęt był ściągany ze sklepu, gdzie wybierało się samemu (raczej szef wybierał) podzespoły, a w cenie było wliczone złożenie i wgranie sterowników.
Co więcej wszystkie części miały odpis VATu więc podobnej jakości składak, jak patrzyłem to nawet po odpisie VATu prawie 2x tyle kosztował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zestawienie może wprowadzać w błąd. Powinno być porównanie sprzedaży całych zestawów komputerowych ze sprzedażą części. Dla przykładu: obudowę, klawiaturę mam 9-letnią, monitor 5-letni, a płytę główną z resztą ważniejszych podzespołów 2-letnią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputery nie sluza tylko do gier, masa ludzi ma jakis tylko po to by miec okno na swiat, udzielac sie na portalach spolecznosciowych, trzymac gigabajty filmow, zdjec i innych dupereli. Nie kazdy z nich ma wiedze i checi do samodzielnego skladania skrzynki, a wtedy liczy sie glownie pulap cenowy, nie punkty wydajnosci w 3DMarku. Patrzac z tej perspektywy stacjonarny blaszak przestaje byc jedynym sensownym rozwiazaniem, wszak furore robia teraz wszelakie urzadzenia mobilne, ktore do neta, poczty czy FB nadaja sie rownie dobrze. Owszem, do pisania ton tekstu tablet sie nie nadaje, ale taki netbook- jak najbardziej. Jeszcze lepszy bylby laptop, nawet jesli nie tanszy od stacjonarki to 100 razy bardziej "przenosny", a to ogromna zaleta dla kogos, kto z pc musi korzystac zarowno w domu jak i poza nim. Komputery sa teraz wszedzie gdzie chcemy je miec, gamingowy (lub nie) desktop to juz tylko jedna z wielu rol jakie mozna im przypisac, w zadnym wypadku jedynie sluszne i uniwersalne rozwiazanie dla kazdego;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W artykule jest mowa o sprzedaży gotowych stacjonarnych komputerów

Gdzie tak jest napisane?
Co więcej, w źródle wspomina się o takich producentach jak HP czy Lenovo, czyli firmach kojarzonych raczej z rynkiem laptopów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Statystyki warte zero, a gram je publikuje no nie wierzę. Ciekawe czy uwzględnili sklepy w Europie, a tym bardziej Wschodniej. Ciekawe co z komputerami składanymi i "czarnym rynkiem" typu sprzedawanie na allegro bez faktur etc. No i ciekawe czy wzięli pod uwagę, że skoro komputerów ostatnio sprzedawało się więcej, to może spadł popyt bo ludzie już mają kompy i nie wymieniają ich co rok?

Bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja to bym zrobił statystykę sprzedawanych podzespołów do komputerów stacjonarnych. Przecież dobrze wiadomo, że o wiele taniej i lepiej kupić składaka z tego, co jest nam najbardziej potrzebne niż kupić zestaw, który może być dobry, ale nie na długo.

Laptopy też raczej do grania mało się nadają. Nie, że nie nadają, bo sam gram na lapku... ale po prostu to inny typ komputera i na co innego stawia. Dodatkowo sam myślałem nad kupnem składanego stacjonarnego i na uczelnię zamiast laptopa nosić tablet i na nim pisać. Jest to po prostu lżejsze urządzenie i szybciej jest wyjąć tableta niż rozstawić się z laptopem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 11:27, Darkstar181 napisał:

A rowerami są też samochody ?


Sugeruję najpierw się doedukować, a potem ewentualnie sobie zacząć drwić. Edukację możesz rozpocząć od zapoznania się z pojęciem komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A rowerami są też samochody ?

Na Twoim miejscu jakbym chciał zabłysnąć ironicznym komentarzem to tak na wszelki wypadek sprawdziłbym czy mam racje, bo inaczej wyszedłbym na głupiego jak w tym wypadku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować