Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sprzedaż komputerów nadal spada

128 postów w tym temacie

Dnia 12.10.2013 o 11:48, Zajanski napisał:

> A rowerami są też samochody ?

Sugeruję najpierw się doedukować, a potem ewentualnie sobie zacząć drwić. Edukację możesz
rozpocząć od zapoznania się z pojęciem komputera.

PeCet to komputer osobisty.
I w newsie jak najbardziej mowa o nich.

To nie ja jestem niedouczony, to Ty byłeś zbyt leniwy by nie przeczytać newsa, i wytykać błędy newsmanowi sugerując się samym tytułem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 11:58, Darkstar181 napisał:

PeCet to komputer osobisty.
I w newsie jak najbardziej mowa o nich.


Jak już pisałem, w tytule newsa chodzi o komputery w ogóle, a w treści newsa okazuje się, że jednak chodzi o komputery osobiste. Wydaje mi się, że wytknąłem to wyraźnie - i chodzi tu o tę rozbieżność.
Precyzja jest potrzebna, ponieważ jak widać niektórzy wciąż nie wiedzą co to jest komputer i tkwią w swojej ignorancji tak głęboko, że są nawet gotowi sobie zadrwić z kogoś, kto w przeciwieństwie do nich wie co to jest komputer. Tytuły newsów takie jak ten utwierdzają prostych ludzi w tej arogancji, którą wykazujesz i przekonaniu, że komputer w ogóle i komputer osobisty to pojęcia tożsame zakresowo.
Od portalu zajmującego się grami można oczekiwać znajomości podstawowej terminologii w tym zakresie. To chyba nie Onet, no nie?

Dnia 12.10.2013 o 11:58, Darkstar181 napisał:

To nie ja jestem niedouczony, to Ty byłeś zbyt leniwy by nie przeczytać newsa, i wytykać
błędy newsmanowi sugerując się samym tytułem.


- damage control - - damage control - - damage control -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > komputerami są też konsole
> A rowerami są też samochody ?

Koledze chodziło zapewne o definicję komputera: Urządzenie elektroniczne służące do wprowadzania, przechowywania, przetwarzania i wyprowadzania informacji. Definicja p. Miktusa; WAT ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2013 o 12:02, Zajanski napisał:

Jak już pisałem, w tytule newsa chodzi o komputery w ogóle, a w treści newsa okazuje
się, że jednak chodzi o komputery osobiste. Wydaje mi się, że wytknąłem to wyraźnie -
i chodzi tu o tę rozbieżność.
Precyzja jest potrzebna, ponieważ jak widać niektórzy wciąż nie wiedzą co to jest komputer

Raczej dlatego że nie chce im się czytać newsów. Znaczy ok, ktoś mógł przeczytać sam tytuł i tak pomyśleć, ale w tekście już wszystko jest opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 12:06, Darkstar181 napisał:

Raczej dlatego że nie chce im się czytać newsów. Znaczy ok, ktoś mógł przeczytać sam
tytuł i tak pomyśleć, ale w tekście już wszystko jest opisane.


Ja po prostu jestem staromodny i uważam, że tytuł newsa powinien głosić to samo, co treść newsa.
Zdanie "sprzedaż komputerów nadal spada" wydało mi się dziwne i interesujące, bo mało prawdopodobne, żeby nagle ludzie przestali kupować tablety, xboxy, PSy itd. więc kliknąłem żeby dowiedzieć się o co chodzi. A tu chodzi tylko o to, że sprzedają mniej PCtów. Wielkie odkrycie.
Krótko mówiąc - autor wprowadza czytelników w błąd stawiając w tytule "rzucającą się w oczy" tezę, która nie znajduje pokrycia w stanie rzeczywistym. Gotów byłbym uwierzyć, że to tylko błąd, a nie pudelkowa manipulacja, ale to nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz, kiedy Pepsi robi coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to zwykłe czepialstwo z Twojej strony. To, że sprzęt, który wymieniłeś jest komputerem, nie zmienia faktu, że kupując Xboxa czy tam PS-a nie prosisz sprzedawcy o "ten komputer", a o "tę konsolę". Podobnie z tabletem - zagadujesz do sprzedawcy "podoba mi się ten komputer" wskazując na tablet? No chyba nie. A jeśli tak, to jesteś raczej wyjątkowy na skalę światową. Słowo komputer przyjęło się w odniesieniu do tradycyjnego blaszaka w dużej obudowie, najlepiej z Windows. Notebooki to też komputery, ale zdecydowana większość osób wybierając je, nie mówi, że idzie kupić komputer, a że idzie kupić laptopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 12:43, BlindObserver napisał:

Moim zdaniem to zwykłe czepialstwo z Twojej strony.


Jakby mnie autor nie kusił dziwacznym tytułem, to bym się niczego nie czepiał, a skoro dał taki tytuł żeby nabić trochę więcej hitów, to niestety musi się liczyć z prawdopodobieństwem pojawienia się upierdliwego osobnika, takiego jak ja. Dziennikarze i ludzie dziennikarzopodobni (ostatnio ktoś tutaj się zarzekał że nie jest ten, no... "felietonistą", czy coś w tym stylu) i tak mają swoje za uszami w kwestii braku precyzji, usilnego wbijania hitów i manipulacji, pozwalać im na więcej to IMO najgłupsze co można robić. Jeśli wywołuje u kogoś (poza rzeczonymi dziennikarzami i dziennikarzopodobnymi) zwracaniem uwagi na takie rzeczy butthejt, to trudno. Choć nie taki miałem zamiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Moim zdaniem to zwykłe czepialstwo z Twojej strony.
>
> Jakby mnie autor nie kusił dziwacznym tytułem, to bym się niczego nie czepiał, a skoro
> dał taki tytuł żeby nabić trochę więcej hitów, to niestety musi się liczyć z prawdopodobieństwem
> pojawienia się upierdliwego osobnika, takiego jak ja.

Rozumiem więc, że na Onecie i WP jesteś codziennie :) Tytuł jest logiczny w odniesieniu do tego co napisałem wyżej. Komputer w Polsce jest standardowym określeniem PC, nie używa się tego do opisania konsoli czy tabletu. Gram.pl to nie jest serwis technologiczny, a nawet na tych ostatnich tytuł "sprzedaż komputerów spadła" to norma, bo chyba wszędzie na świecie przyjęło się, że chodzi o stacjonarki (laptopy w końcu najczęściej włączają w segment mobilny).

> Jeśli wywołuje u kogoś (poza rzeczonymi dziennikarzami i dziennikarzopodobnymi) zwracaniem uwagi na takie
> rzeczy butthejt, to trudno. Choć nie taki miałem zamiar.

Myślę, że niewiele jest osób czytających tego newsa mających podobne podejście w kwestii "precyzji" co Ty. To zwracanie uwagi to nadal czepialstwo, a butthejt widzę jednak gdzie indziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 13:01, Zajanski napisał:

pojawienia się upierdliwego osobnika, takiego jak ja.

To już wiemy, że jesteś upierdliwy i żeby Ciebie ominąć w takich wypadkach :)
Ale w sumie jak wiesz, że jesteś upierdliwy i jest to durne czepialstwo to wiesz też, że mógłbyś coś z tym zrobić.
Choć dobry flame nigdy nie jest zły. To jednak mam wątpliwości czy ten jest dobry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 13:18, BlindObserver napisał:

Myślę, że niewiele jest osób czytających tego newsa mających podobne podejście w kwestii
"precyzji" co Ty. To zwracanie uwagi to nadal czepialstwo


Cóż, pamiętam jak jeszcze z dziesięć lat temu połowa polskiego Internetu pisała "gura" zamiast "góra" i wówczas również osoby, które zwracały na to uwagę były "czepialskimi" no bo przecież każdy wie, że "gura" to "góra" i "o co w ogóle chodzi"? Ale jakoś w końcu udało się wyplenić "gury", to może i pewnego dnia uda się nauczyć ludzi, jak się poszczególne przedmioty nazywają? Tak czy inaczej, próbować nie zaszkodzi, w końcu najgorsze co może mnie spotkać, to zarzut, że się "czepiam" i jakiś tam flame.
Ja kończę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 13:27, Ostrowiak napisał:

lel, od lat narzekamy, żeby wklejał źródła

I zaczął. WE DID IT, GRAM.

Szybko, zróbcie petycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja obserwuję spadek zaufania do PC - ta

mój znajomy, od zawsze był '' PC towcem " ale za miesiąc kupuję TV 40 cali i PS4 i na mnie patrzy teraz trochę " spode łba ", że trzymam się takiej maszyny jak komputer, w który trzeba inwestować, kupować nowe podzespoły i który nie gwarantuje gry w stare tytuły ( jako przykład dał dwie pierwsze części " Gothica ", których ponoć nie da się już uruchomić na nowym PC cie ) a on chce sprzęt w który nie trzeba inwestować, wystarczy włożyć płytę i grać i pójdzie na nim każda stara gra przeznaczona na daną konsolę ...
ja jednak nie jestem takim optymistą co do konsol " nowej generacja ", gdyż po pewnym czasie owa " nowa generacja " przestanie nią być, a PC nie ma ograniczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "komputerów"? Chodzi o PCty? Maci? Laptopy? I co mają do tego urządzenia przenośne? Szczególnie w kontekście szkoły? Nikt nie pisze wypracowań na tabletach. I jak to sprawdzono? Skąd wzięto informację, że prywatny sklep ze sprzętem komputerowym dwie ulice od mojego domu sprzedał w tym okresie np. 10 maszyn? Nie wzięto? Oszacowano? Więc to dane wyssane z palca.

@lis_23 - więc twój znajomy porzuca uniwersalną maszynę do różnych prac na rzecz konsoli stricte do grania/oglądania filmów? I niby skąd on nie może odpalić 2 pierwszych Gothiców, jak śmigają aż miło na moim lapku z W7 64-bit? I jak to ma się do konsol, na których w ogóle tych Gothiców nie odpali? Wyssałeś to z palca czy on serio nigdy nie używał kompa do czegoś poza graniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, PC-ty wymagają pewnego wkładu własnego - ale czy to źle? Dobrze jest znać swój sprzęt i się nim interesować.

Poza tym podzespoły się wymienia raczej co parę lat, a w tym czasie pojawiają się przecież i nowe, lepsze wersje danej konsoli i w końcu nowa generacja.

Gdybym miał kupić teraz konsolę to nie dość, że wymagałoby to samej konsoli (i zestawu gier, bo bez nich ten sprzęt nie ma sensu), to jeszcze musiałbym wydać sporo kasy na porządny telewizor. I miałbym sprzęt wyłącznie do grania, ew. oglądania telewizji, co mi jest niepotrzebne.

To ja już wolę sobie kupić lepszy PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 10:02, piorko90 napisał:

Teraz 3/4 ludzi kupuję komputery składane u prywatnych panów ze swoich miast, lub po
prostu sami skupują części gdyż w dzisiejszych czasach nie jest już czarną magią powtykać
kilka przewodów w odpowiednie miejsce.

Przeciętny użytkownik komputera ma problem z zainstalowaniem programu tak, by nie zainstalować Delty i innych toolbarów a Ty mi chcesz wmówić, że potrafią rozkręcić skrzynię i złożyć komputer tak, by działało.

Plz. Przeceniasz wiedzę ludzi o komputerach.

I w sumie nie tylko Ty. To, że wy to potraficie nie oznacza, że przeciętny Kowalski/Brown to umie. Bynajmniej - oni chcą mieć wszystko gotowe. Więc albo gotowy zestaw, albo laptop, albo tablet. A jako że desktopy są wielkie i mało przenośne, to wybierają inne rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wszystko się wzięło z dzisiejszego pędu do wygodnictwa. Jak ktoś chce, to się szybko nauczy podstawowej obsługi i przestanie Delta toolbary instalować.

Kiedyś PC-ty hartowały ducha i rozwijały zainteresowania, dzisiaj mamy konsole produkujące leniwe kanapowe Jabby nie mogące sobie poradzić z prostymi zagadnieniami technicznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 14:07, Henrar napisał:

Plz. Przeceniasz wiedzę ludzi o komputerach.

I w sumie nie tylko Ty. To, że wy to potraficie nie oznacza, że przeciętny Kowalski/Brown
to umie. Bynajmniej - oni chcą mieć wszystko gotowe. Więc albo gotowy zestaw, albo laptop,
albo tablet. A jako że desktopy są wielkie i mało przenośne, to wybierają inne rozwiązania.

Równie dobrze sam możesz się mylić i nie doceniać wiedzy ludzi o komputerach, także to jest gadanie bez żadnego sensownego podkładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 14:24, Mercuror napisał:

Równie dobrze sam możesz się mylić i nie doceniać wiedzy ludzi o komputerach,

Chciałbym się mylić, ale to najczęściej ja jestem wzywany do usuwania tego dziadostwa, reinstalacji Windowsa, czyszczenia kompów z syfu czy ich składania. Za dużo mam z tym doświadczenia, by myśleć, że ludzie wiedzą, jak złożyć komputer.
Tak, wiem, żaden argument, bo to moje doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować