Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sprzedaż komputerów nadal spada

128 postów w tym temacie

Dnia 12.10.2013 o 13:01, Zajanski napisał:

Jakby mnie autor nie kusił dziwacznym tytułem, to bym się niczego nie czepiał, a skoro
dał taki tytuł żeby nabić trochę więcej hitów, to niestety musi się liczyć z prawdopodobieństwem
pojawienia się upierdliwego osobnika, takiego jak ja.

Co ciekawe źródło nie popełnia tego błędu. To tylko polskawy język tak ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta statystyka zapewne w 100% dotyczy laptopów i komputerów tzw "gotowców", każdy jest już na tyle ogarnięty że kupuje podzespoły i sam składa zestaw sobie. Po 2 ludzie czekają aż będzie nowa generacja i wtedy kupią kompy bo część z tych best podzespołów stanieje do cen satysfakcjonujących ludzi. Po 3 i chyba ostatnie widać ludzie nauczyli się nie kupować co rok nowego sprzętu bo twórca podał wymagania z kosmosu a w rzeczywistości chodzi dana gra na 2-3-letnim komputerze z dwurdzeniowcem i jakimś GT''kiem 9xxx czy gtx260 ;], na średnich detalach w zadowalającym frameracie. Więc to że spada to kolejne z chmur wyciągnięte info, nie dziwie się że gotowców nikt nie kupuje, jak mam dać za kompa gotowego z kartą graficzną dobrą a procem ch...owym lub na odwrót powiedzmy 3 tysiace to za tę samą cenę mam kompa z dobrym procem, kartą graficzną i resztą podzespołów. Kolejna rzecz tu nie chodzi o upgrade bo to bullshit wymyślony przez zawistnych konsolowców którzy myślą że PC''towcy zaraz przerzucą się na konsole only...

Kodi24 Ale mają znajomych którzy im za darmo zmontują całe mobo w kompie, tak jak mojej koleżance montowali, więc to żaden argument na to by sprzedaż ogółu komputerów spadała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się, co dziwić, szczególnie jak to ma być komp do grania. Wychodzi taki PS4 za 1700 zł. Za te pieniądze nie złożę PC, który będzie miał takie osiągi graficznie jak PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 15:16, TobiAlex napisał:

Nie ma się, co dziwić, szczególnie jak to ma być komp do grania. Wychodzi taki PS4 za
1700 zł. Za te pieniądze nie złożę PC, który będzie miał takie osiągi graficznie jak
PS4.


Z tego co gdzieś czytałem to w bodajże Brazylii albo argentynie PS 4 na PLN ma kosztować 3tysie z kawałkiem ;]. No i co z tego że nie złożysz kompa ale go zmodernizujesz a w takiej konsoli co roku to albo gorszej jakości tekstury albo mniejszy framerate bo konsola zadyszki dostaje, wiem to z autopsji z xboxem 360. Do tego jak pisałem wyżej statystyka zapewne dotyczy gotowców i laptopów. Gdyby konsole dało się upgrade'ować to uwierz że pewnie wyszłoby tyle samo co za PC.

"Trzeci kwartał jest zwykle postrzegany dla sprzedaży komputerów przez pryzmat powrotu do szkół" a po co ludzie mają u zmierzchu generacji kompa kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 15:19, Demagol napisał:

A do PS4 trzeba będzie np. dokupić odpowiedni telewizor i parę gier. Śmiało wyjdzie dwa
razy tyle.


Otóż to ale konsolowcowi tego nie przetłumaczysz, próbowałem niestety bez skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputery przechodzą z pokolenia na pokolenie. Mi rodzice w 2008 roku kupili nowy komp i póki będzie dychać nie zamierzam go wymieniać bo po co?? Także dziwię się że i tak to się trzyma jakoś i tak kupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu kilkunastoletni monitor i kilkunastoletnie głośniki. Ten pierwszy pewnie nadal działa (i pewnie nadal oferuje obraz lepszy niż LCD - podobnie jak mój kilkunastoletni telewizor), te drugie działają na pewno i oferują znakomity dźwięk. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie każdy potrafi sobie skręcić kompa sam, ale większość ma przynajmniej jednego takiego znajomego, który to potrafi i który złoży im kompa albo w ramach przysługi albo za niewielką opłatą. Tak więc rynek składaków kwitnie, a gotowe zestawy tracą na znaczeniu, ale ciężko udowodnić ile podzespołów się sprzedaje bo większość jest kupowana bez faktur na allegro lub w jakichś małych sklepach, których w takich rozliczeniach nikt nie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 15:19, Demagol napisał:

A do PS4 trzeba będzie np. dokupić odpowiedni telewizor i parę gier. Śmiało wyjdzie dwa
razy tyle.

A do PCta trzeba kupić odpowiedni monitor, system operacyjny (bo Linux do grania wciąż się słabo nadaje), myszkę, klawiaturę i głośniki/słuchawki.

I możemy tak się wykłócać godzinami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gotowe zestawy od wieków były traktowane jako pariasy, bo złożone były często wbrew wszelkim prawom logiki i kombinacje te nie miały większego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można sobie kupić tani zestaw i grać w rzeczy przedpotopowe. Wyjdzie taniej, a będzie bardziej przydatne. A taki laptop to już w ogóle - kupisz sobie w miarę tani model ze średniej półki i masz jeden zakup, a porządny.

Wszystko kosztuje, ale niech mi już żaden konsolowiec kitu nie wciska, że konsola wyjdzie taniej i że nie trzeba na niej co chwilę wymieniać podzespołów jak na tym przebrzydłym PC, bo to brednie.

W obecnych warunkach nie mam jak komfortowo korzystać z konsoli i nie widzę sensu w kupowaniu sprzętu wyłącznie do grania, zwłaszcza gdy baza gier może się schować przy tym, co mam dostępne na PC, a samego PC

Spoiler

nie używam tylko do grania, a do całej masy innych czynności

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 16:34, Demagol napisał:

Można sobie kupić tani zestaw i grać w rzeczy przedpotopowe. Wyjdzie taniej, a będzie
bardziej przydatne. A taki laptop to już w ogóle - kupisz sobie w miarę tani model ze
średniej półki i masz jeden zakup, a porządny.


To kup sobie PS2. Też wyjdzie taniej, i też możesz grać w gry przedpotopowe. Obenie nawet x360/PS3 są dość tanie, tak jak właśnie słabe latopy/piece.

I mean, bez żartów. Tutaj nie ma czegoś takiego jak taniej/drożej jest na czymś grać. To zależy od tego, ile grasz, czego potrzebujesz, jak bardzo zużywasz sprzęt, ile gier kupujesz itp. No i jeszcze Twoje własne preferencje, bo one często sprawiają, że nawet spory "próg" finansowy, który trzeba przekroczyć, jednak jest możliwy do przekroczenia- ot, bo taką ma klient fanaberię.
Potrzebujesz pieca- potrzebujesz monitora. I do tego jeszcze klawiatury, myszki, systemu operacyjnego. Potrzebujesz ikspudła- potrzebujesz telewizora. Ale równie dobrze możesz podłączyć pieca pod telewizor, albo ikspudło pod monitor. Do pieca podepniesz pada i masz praktycznie konsolę (z dokładnością do optymalizacji oczywiście), zaś w przypadku konsoli z myszką i klawiaturą bywa krucho- i to jest chyba jedyna różnica.
A, i zapomniałbym, jeszcze to, że jak już masz gry na pieca, to będziesz mógł sobie w nie pograć, ale jak masz gry na konsolę- na nowej konsoli już nie zagrasz. Well, to prawda, to jest argument, nawet, jeżeli z grami, które powstały przed rokiem 2000 na Win7 bywają problemy (rzadko kiedy takie, że nie da się pograć zupełnie- taką grę spotkałem póki co tylko jedną)- tu PieCe mają przewagę, zaprzeczyć się nie da.

Gdybym miał wybór- modernizować teraz mój nowy komputer czy kupić sobie konsolę- jasne, że kupiłbym konsolę, bo mój obecny komputer jest już na tym poziomie szybkości, że internaty mi się nie tną, i wszystkich podstawowych programów używam w sposób komfortowy (nie to, co było kilka lat temu ze starym komputerem- tam konsola nie wchodziła w grę, bo 512RAMu na internet i programy okolic roku 2010 to było mało- po prostu wszystko muliło). Ale gdyby mi się komputer zepsuł, to kupiłbym nowego pieca za całą tą kasę- komputer i tak i tak musiałbym kupić, a do tego mam sentyment + świadomość, że jak od razu kupię lepszy komputer to potem z każdą kolejną grą będę "do przodu" w stosunku do konsoli pozwoliłaby mi na wydanie większej kasy, a komputer za większą kasę to rzecz fajniejsza niż średni komputer + konsola i dużo wyższa cena gier.
Wszystko zależy od sytuacji, potrzeb i innych takich bzdur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko opieram na swoich własnych preferencjach. Z jakiego by punktu nie patrzeć - potrzeb odnośnie sprzętu czy kwestii finansowej - konsole są dla mnie zupełnie bezużyteczne i pieniądze, które miałbym teraz wydać na zakup takowej wydam na nowego laptopa z górnej półki albo przynajmniej górnej granicy średniej, który starczy mi na kilka kolejnych lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż gotowych zestawów spada, no nie może być. Ciekawe jak ma się do tego wszystkiego sprzedaż podzespołów, szczególnie w branżach gdzie potrzebne są naprawdę mocne maszyny. Niektórzy zapominają, że PC nie służy tylko do grania.

Twórcy konsol zarabiają na grach, do samego sprzętu często dokładają. PS4 400$ - gry w dniu premiery 60$ - w cenie konsoli dostaniemy 6.66 gier. Dobrze, że można kupić używki, ciekawe czy następna generacja też pozwoli na taki luksus ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc np na studentów. Większość osób na zajęcia przychodzi ze swoimi laptopami, tabletami. Zainteresowanie przenośnym sprzętem jest bardzo duże. Niemniej jednak osoby zajmujące sie grafiką, zapaleni gracze itd. mają przeważnie w domu komputer stacjonarny. Co do osiagnięć graficznych... konsola nigdy nie dorówna dobremu PC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować