Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sprzedaż komputerów nadal spada

128 postów w tym temacie

Dnia 12.10.2013 o 16:04, Zgreed66 napisał:

> bo większość jest kupowana bez faktur
Sądzisz, że AMD, czy NV nie wie ile sztuk im realnie schodzi?


Może źle się wyraziłem, chodziło mi bardziej o nasz rynek i również o czarny rynek, zadziwiające ile to rzeczy potrafi wypaść z tira:P Niestety znam masę osób, które sprzedają taki sprzęt. Swoją drogą poszczególne podzespoły nie liczą się jako komputer więc nie sposób policzyć ilę takich komputerów jest składanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa firmy które sprzedają gotowce wsadzają najczęściej jak najgorsze możliwe podzespoły i każą klientom płacić mocno zawyżone ceny. Do dziś pamiętam jaja jak spojrzałem na oferty gotowych komputerów gdy nadszedł czas kupna mego obecnego peceta. Sama buda 2400 zł (bez systemu) i miałem wybór:


Gotowiec z Phenom x3 8650 2,3 ghz, 4 GB DDR2 667 mhz, GF 9600GT, płyta główna na bazie chipsetu 770g.
VS
Zestaw z Phenom II x3 720 2,8 ghz, 4 GB DDR2 1066 mhz, HD 4830, płyta na bazie chipsetu 790gx.

ceny samych bud te same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 16:29, Demagol napisał:

Gotowe zestawy od wieków były traktowane jako pariasy, bo złożone były często wbrew wszelkim
prawom logiki i kombinacje te nie miały większego sensu.


Za granicą kupowanie gotowych zestawów to nic nadzwyczajnego ludzie zarabiając więcej są w stanie więcej zapłacić za wygodę (w szczególności ci którzy o komputerach nie mają bladego pojęcia) u nas nie dość, że się nie opłaca to jeszcze specyfikacja często bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym Ty mowisz? Ja sie odnioslem do kwestii skladakow, nie napisalem ze od tego spada sprzedaz gotowych skrzynek tylko komu one sluza, poza tym posiadanie "znajomego", ktory piece montuje nie dotyczy wszystkich ludzi zyjacych na tym swiecie. Gdyby tak bylo nikt nie kupowalby gotowych skrzynek, a jednak kupuja. Mozliwe, ze ich znajomi nie sa na tyle bliscy, by robic takie rzeczy za darmo, albo nie utrzymuja wzajemnych kontaktow i nie chca sie prosic o zadne przyslugi, albo po prostu maja pieniadze i nie beda w ogole myslec o takich pierdolach. Zycie bywa troche bardziej skomplikowane niz "mam znajomego, ktory wszystko mi ogarnie kiedy go poprosze", takich to mialem w liceum, teraz to trzeba dyplomatycznie, z zalacznikiem i do tego w kolejce;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 18:57, kodi24 napisał:

poza tym posiadanie "znajomego", ktory piece montuje nie dotyczy wszystkich ludzi zyjacych na tym swiecie.

Fakt, reszta po prostu idzie do sklepu i wybiera sobie komponenty a tam już im w ramach usługi serwisowej składają.

Dnia 12.10.2013 o 18:57, kodi24 napisał:

Gdyby tak bylo nikt nie kupowalby gotowych skrzynek, a jednak kupuja.

O, to głębszy problem. Ludzie idą na reklamę, na "promocje" i generalnie na ignorancję bo nie widzą, że marka sklepu nie decyduje o jakości kompa.

Dnia 12.10.2013 o 18:57, kodi24 napisał:

Zycie bywa troche bardziej skomplikowane niz "mam znajomego, ktory wszystko mi ogarnie kiedy go
poprosze", takich to mialem w liceum, teraz to trzeba dyplomatycznie, z zalącznikiem i do tego w kolejce;

Nom, przedwczoraj widziałem kolesia z tatusiem: kupowali laptopa pod...Wiedźmina 3 i dziwili się, że to nie wyjdzie im poniżej 4 patoli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 18:57, kodi24 napisał:

Ale o czym Ty mowisz? Ja sie odnioslem do kwestii skladakow, nie napisalem ze od tego
spada sprzedaz gotowych skrzynek tylko komu one sluza, poza tym posiadanie "znajomego",
ktory piece montuje nie dotyczy wszystkich ludzi zyjacych na tym swiecie. Gdyby tak bylo
nikt nie kupowalby gotowych skrzynek, a jednak kupuja. Mozliwe, ze ich znajomi nie sa
na tyle bliscy, by robic takie rzeczy za darmo, albo nie utrzymuja wzajemnych kontaktow
i nie chca sie prosic o zadne przyslugi, albo po prostu maja pieniadze i nie beda w ogole
myslec o takich pierdolach. Zycie bywa troche bardziej skomplikowane niz "mam znajomego,
ktory wszystko mi ogarnie kiedy go poprosze", takich to mialem w liceum, teraz to trzeba
dyplomatycznie, z zalacznikiem i do tego w kolejce;



Sorrki źle Cię zrozumiałem ;]. Ale powiem ci tak może w końcu ludzie zaczną myśleć i będą kupować składaki a nie gotowce ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > A do PS4 trzeba będzie np. dokupić odpowiedni telewizor i parę gier. Śmiało wyjdzie
> dwa
> > razy tyle.
>
> Otóż to ale konsolowcowi tego nie przetłumaczysz, próbowałem niestety bez skutku.

Sorry.. ale większość osób już wymieniło kineskopowe sprzęty na jakieś LCD lub LED`y które posiadają HDMI - to już nie nowość a raczej standard. Ten zakup nie jest obowiązkowy.

Dodatkowo wszyscy się cieszą, że PC ma lepszą grafikę od konsoli. Oki.. tylko ile będzie kosztować złożenie sprzętu aby uciągnął te ultra ? 8 rdzeni.. najnowsza karta graficzna.. te dwie rzeczy to już około 4 tyś. A gdzie płyta główna, ram, dysk ssd, zasilacz z obudąwa + ram minimum 8 a najlepiej 16GB itd. ? Licząc to wszystko to wolę kupić konsolę, grać na detalach dobrych / średnich.. kupić grę przejść ją i sprzedać.. i tak dalej. Dodatkowo wykupić plusa i dostawać 2 gry miesięcznie w ramach abonamentu.

Czy to wyjdzie znacznie więcej.. ? Tak robiłem na PS3 i mówię że wręcz odwrotnie.

Aha.. i jeszcze ten prąd.. komp minimum 500W przy max obciążeniu a konsola z 200 ? ale co to za różnica. Przecież włączenie farelki nic nie kosztuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 19:42, rabsonek napisał:

> > A do PS4 trzeba będzie np. dokupić odpowiedni telewizor i parę gier. Śmiało
wyjdzie
> dwa
> > razy tyle.
>
> Otóż to ale konsolowcowi tego nie przetłumaczysz, próbowałem niestety bez skutku.

Sorry.. ale większość osób już wymieniło kineskopowe sprzęty na jakieś LCD lub LED`y
które posiadają HDMI - to już nie nowość a raczej standard. Ten zakup nie jest obowiązkowy.

Dodatkowo wszyscy się cieszą, że PC ma lepszą grafikę od konsoli. Oki.. tylko ile będzie
kosztować złożenie sprzętu aby uciągnął te ultra ? 8 rdzeni.. najnowsza karta graficzna..
te dwie rzeczy to już około 4 tyś. A gdzie płyta główna, ram, dysk ssd, zasilacz z obudąwa
+ ram minimum 8 a najlepiej 16GB itd. ? Licząc to wszystko to wolę kupić konsolę, grać
na detalach dobrych / średnich.. kupić grę przejść ją i sprzedać.. i tak dalej. Dodatkowo
wykupić plusa i dostawać 2 gry miesięcznie w ramach abonamentu.

Czy to wyjdzie znacznie więcej.. ? Tak robiłem na PS3 i mówię że wręcz odwrotnie.

Aha.. i jeszcze ten prąd.. komp minimum 500W przy max obciążeniu a konsola z 200 ? ale
co to za różnica. Przecież włączenie farelki nic nie kosztuje...



To że zasilacz ma 500W nie znaczy że cały sprzęt tyle bierze, ludzie nie znacie się to błagam nie udzielajcie się w tych tematach.... I zrozumcie to że PC były są i będą bo nie każdemu odpowiada granie na padzie albo wymuszonych przez twórców low detalach bo konsola po jakimś czasie na innych nie wyrabia a zmodernizować nie można i co mam czekać żeby pograć w komforcie 60 fpsów i powiedzmy (bo pewnie będą już standardem takie rozdziałki) w jakimś ultra HD 8 lat albo więcej aż twórcy rusza swoje zadki by zrobić next gena? Sorry ale wole PC bez udziwnień jak ma to mieć Xbox One typu jakaś wymuszona aktualizacja po zakupie ;]. Co do TV otóż wyprowadzę cię z błędu nie każdy ma 50" plazme w pokoju ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie obchodzi "większość", co np. mi po tym, że ktoś tam ma telewizor LCD HDMI PLAZMA FULL, skoro *ja* nie mam? W takim przypadku muszę kupić i jedno i drugie.

A że nie kupię, bo nie widzę w tym sensu, to już inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 19:59, Demagol napisał:

Nikogo nie obchodzi "większość", co np. mi po tym, że ktoś tam ma telewizor LCD HDMI
PLAZMA FULL, skoro *ja* nie mam? W takim przypadku muszę kupić i jedno i drugie.

A że nie kupię, bo nie widzę w tym sensu, to już inna sprawa.


No dokładnie a takich "ja" jest dużo na świecie ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 19:42, rabsonek napisał:

Aha.. i jeszcze ten prąd.. komp minimum 500W przy max obciążeniu a konsola z 200 ? ale
co to za różnica. Przecież włączenie farelki nic nie kosztuje...

Bajki z kasą, bajki z prądem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 19:59, Eternal101 napisał:

To że zasilacz ma 500W nie znaczy że cały sprzęt tyle bierze, ludzie nie znacie się to
błagam nie udzielajcie się w tych tematach....


Czy ja npaisałem że komp mając napisane na zasilacz 500W tyle bierze ? Mówie o maksymalnym obciążeniu komputera highendowego. No ale co tam.. widać czytanie ze zrozumieniem to bolączka dla niektórych.

>..I zrozumcie to że PC były są i będą bo

Dnia 12.10.2013 o 19:59, Eternal101 napisał:

nie każdemu odpowiada granie na padzie albo wymuszonych przez twórców low detalach bo
konsola po jakimś czasie na innych nie wyrabia a zmodernizować nie można i co mam czekać
żeby pograć w komforcie 60 fpsów i powiedzmy (bo pewnie będą już standardem takie rozdziałki)
w jakimś ultra HD 8 lat albo więcej aż twórcy rusza swoje zadki by zrobić next gena?
Sorry ale wole PC bez udziwnień jak ma to mieć Xbox One typu jakaś wymuszona aktualizacja
po zakupie ;]. Co do TV otóż wyprowadzę cię z błędu nie każdy ma 50" plazme w pokoju
;].


A PC niech se będą.. mi to zwisa i powiewa kto na czym gra. Rozwala mnie tylko gadanie, że konsola to najdroższe rozwiązanie. Kiedyś liczyło się pod kreską i każdy to umiał.. teraz widać nawet obsługa arkusza kalkulacyjnego czy kalkulatora to juz za trudna technika.

W aktualizacjach nie widze nic złego. Każda jest dobra, może i potrafi coś posuć ale oznacza, że ktoś coś cały czas przy tym grzebie.. nie zapomina o swoim sprzęcie. To co MS robi nie będę komentować.

Na koniec.. jeszcze byś się zdziwił co potrafi zrobić optymalizacja w ostatnich latach życia konsoli. Rzeczy niemożliwe stają się standardem.

PS
TV też nie mam 50" a mniejszy.. niektórzy znajmoi konsole podpinają pod monitory 23" tak jak Wy swoje PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie sugerował, że konsola to najdroższe rozwiązanie, ale że nie jest wcale takie tańsze od PC, a samo "wymienianie podzespołów co chwila" to mit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak spytalem w trzech najblizszych sklepach o oferte na maly serwer, to koszt jego zlozenia (podzespoly sam wybralem) byl niemal identyczny jak w przypadku pierwszego lepszego pc z pierwszego lepszego marketu RTV, do tego 2-3 tygodnie czekania. Ostatecznie sam go zlozylem z tego co mieli na stanie, choc tego nienawidze. Nie kazda miescina oferuje jednakowo wysokie standardy uslug przy odpowiednio korzystnych cenach.

Przyklady ktore przytaczasz moga bawic, ale ja sie nie dziwie- nie kazdy musi byc obcykany w kazdej dziedzinie, ktora stanowi zaledwie jakis tam promil zyciowych priorytetow. Jak kupujesz rower, to zazwyczaj w calosci, a poza tym w dupie masz jakiegos zwyrodnialca, ktory poucza jak go sobie zlozyc z pojedynczych, dopasowanych do wymagan elementow, a przeciez to naprawde proste. Nie trzeba byc ignorantem, zeby owa ignorancja sie od czasu do czasu wykazac, kiedy bylem mlodszy jezdzilem z kumplem skrecac meble. Wystarczy patrzec na instrukcje, ale ludzie woleli placic 100zl/h za kilka szafek 0o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 20:36, rabsonek napisał:

Czy ja npaisałem że komp mając napisane na zasilacz 500W tyle bierze ? Mówie o maksymalnym
obciążeniu komputera highendowego. No ale co tam.. widać czytanie ze zrozumieniem to
bolączka dla niektórych.

"Aha.. i jeszcze ten prąd.. komp minimum 500W przy max obciążeniu a konsola z 200 ? ale co to za różnica. Przecież włączenie farelki nic nie kosztuje..." Widać ostra skleroza to też bolączka ;]

Dnia 12.10.2013 o 20:36, rabsonek napisał:

A PC niech se będą.. mi to zwisa i powiewa kto na czym gra. Rozwala mnie tylko gadanie,
że konsola to najdroższe rozwiązanie. Kiedyś liczyło się pod kreską i każdy to umiał..
teraz widać nawet obsługa arkusza kalkulacyjnego czy kalkulatora to juz za trudna technika.

Nikt nie napisał że to najdroższe rozwiązanie i kto tu ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Nie ucz ojca dzieci robić jak sam robić ich nie umiesz ;]. A co za problem jest w obsłudze excela czy Worda albo Power Pointa? Sorry ale każdy to umie.

Dnia 12.10.2013 o 20:36, rabsonek napisał:

W aktualizacjach nie widze nic złego. Każda jest dobra, może i potrafi coś posuć ale
oznacza, że ktoś coś cały czas przy tym grzebie.. nie zapomina o swoim sprzęcie. To co
MS robi nie będę komentować.

Oni jedyne co robią to zrównanie PC do poziomu konsol co jest smutne :(.

Dnia 12.10.2013 o 20:36, rabsonek napisał:

Na koniec.. jeszcze byś się zdziwił co potrafi zrobić optymalizacja w ostatnich latach
życia konsoli. Rzeczy niemożliwe stają się standardem.

Wiele gier już pokazało :D, ledwie 30 fpsów na konsolach gdzie na PC stałe 60 fpsów i do tego na konsoli wygląda to kilkukrotnie gorzej niż na PC i temu nikt nie zaprzeczy.

Dnia 12.10.2013 o 20:36, rabsonek napisał:

PS
TV też nie mam 50" a mniejszy.. niektórzy znajmoi konsole podpinają pod monitory 23"
tak jak Wy swoje PC.


No i my PC''towcy mamy prawdziwe F HD a wy marną imitację ot co, bo to że konsola ma F hd nie znaczy że tekstury również są w takiej ale chyba takiemu "specowi" jak ty nie musze tego tłumaczyć prawda?

Kodi24
Jak miałem praktyki w urzędzie miasta kilka szaf składałem pod serwery i z instrukcją jest to proste jak dopalenie papierosa zapalniczką ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ludziom sie nie chce, albo boja sie, ze cos popsuja. Jeszcze zrozumiem te niemieckie, gdzie nawet otwory na kolki trzeba bylo wiercic, ale skrecane na imbusy/mimosrody szfeczki kuchenne z BRW?.. Coz, jak Cie stac to po co sobie babrac rece, wtenczas lepiej -nie wiem- pobawic sie z psem albo zadzwonic do kolegi porozmawiac o dupach;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 20:36, rabsonek napisał:

Mówie o maksymalnym obciążeniu komputera highendowego

Bajki.

Dnia 12.10.2013 o 20:36, rabsonek napisał:

To co MS robi nie będę komentować.

Co robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować