Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Deus Ex: Human Revolution można uaktualnić za drobną opłatą do wersji Director’s Cut

71 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2013 o 14:25, Zdzichacz napisał:

Ta, a potem będzie takie narzekanie i wyśmiewanie osób, którzy założyli tą petycję. Tak
jak było z GTA V

Przynajmniej nie będą bezproduktywnie narzekać :-) Ludzie zapominają że twórcy musieli najpierw te zmiany i dodatki stworzyć a to generuje koszty, koszty które KTOŚ (gracze) musi opłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2013 o 14:35, Hubi_Koshi napisał:

Przynajmniej nie będą bezproduktywnie narzekać :-) Ludzie zapominają że twórcy musieli
najpierw te zmiany i dodatki stworzyć a to generuje koszty, koszty które KTOŚ (gracze)
musi opłacić.


Kwestią kluczową jest to, jakiego to rodzaju content. Gra nie jest "za darmo", tylko każdy kto ma "oryginał" już za nią zapłacił i najzwyczajniej w świecie należą mu się za tę cenę poprawki.
Sam stanowiska w tej konkretnej sprawie nie zajmuję, ale IMO głupio jest odrzucać wszystkie "narzekania" jako roszczeniowe. Istnieją DLC warte swojej ceny, a istnieją DLC które są faktycznie wycięte z gry, albo powinny tam być od samego początku. Kwestia dyskusyjna, jak jest w tym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2013 o 13:57, Mercuror napisał:

Zapłaciłem im już trzy razy - za grę, za TML i za jedno z tych dwóch miniDLC. Mam płacić
czwarty raz, bo wreszcie zachciało im się poprawić poważny błąd w grze? Taki czas po
premierze? Nie żartuj sobie ze mnie.


Nie żartuję. Spoko, Twój wybór.
Dlatego ja będę mógł wykończyć Namira po cichu a Ty będziesz musiał do niego walić niczym Rambo.
Bo ja uznaję, to wszystko za zmianę mechaniki a nie naprawę błędu i zapłacę im te 16 zł.
Ale każdy ma prawo do własnych decyzji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2013 o 14:40, Zajanski napisał:

Sam stanowiska w tej konkretnej sprawie nie zajmuję, ale IMO głupio jest odrzucać wszystkie
"narzekania" jako roszczeniowe. Istnieją DLC warte swojej ceny, a istnieją DLC które
są faktycznie wycięte z gry, albo powinny tam być od samego początku. Kwestia dyskusyjna,
jak jest w tym przypadku.

Cóż, poprawki to naprawy mniejszych lub większych błędów. Tutaj z kolei mamy całkiem przebudowane walki z bossami (które musiały być pewnie stworzone od podstaw czyli to jednak więcej pracy niż wprowadzenie drobnych poprawek). Do tego całkiem nowa opcja (New Game+) może nie aż tak trudna w zaimplementowaniu ale jednak wymaga pracy. Dodatkowo opcje gry z komentarzem i materiały making of które należą raczej do edycji kolekcjonerskich. I to wszystko za 4 Euro zakładając że kupiło się Missing Link.
Co do Missing Link mam ciut mieszane uczucia bo został praktycznie "wycięty" z samego środka gry, ale to już inna kwestia.
Ogólnie dla mnie narzekanie to tylko... narzekanie, bo samym narzekaniem nic nie osiągniesz. Jeśli przy narzekaniu nie następuje jakaś aktywność to jest to zwyczajne zrzędzenie którego nie lubię. Bo biadolić że świat zły i okrutny każdy może, ale już zabrać się za naprawianie nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2013 o 14:46, Hubi_Koshi napisał:

Ogólnie dla mnie narzekanie to tylko... narzekanie, bo samym narzekaniem nic nie osiągniesz.
Jeśli przy narzekaniu nie następuje jakaś aktywność to jest to zwyczajne zrzędzenie którego
nie lubię.


Moim zdaniem niesłusznie, nie dość że narzekanie ma wartość terapeutyczną, to jeszcze pozwala ludziom zakomunikować pewne problemy. Jak niby ludzie mają "wyjść na ulicę" (w tym wypadku byłby to pewnie bojkot), dopóki przedtem nie uzgodnią, co im się niepodoba i co faktycznie zasługuje na tępienie?
Jasne że spora część tego narzekania jest niesłuszna, ale świat w którym ludzie nie narzekają to jakieś obrzydliwe muminkowo, w którym przejdzie każdy przekręt, bo nikt nie będzie mógł się mu skutecznie przeciwstawić - skoro nawet nie mógł zakomunikować, że coś mu się nie podobało i dogadać się z innymi.
Narzekanie FTW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Ludzie, dajcie już spokój. Wszystko powinno być za darmo i podane graczom na złotych
> tacach w akompaniamencie owoców morza.

Przestan piep... Tej gry nie mam "za darmo" na dysku, tylko ja kupilem. Placenie za cos, co zostalo z gry wyciete i teraz laskawie dodane uwazam, w przeciwnienstwie do korporacyjnych lemingow, za frajerstwo z jednej strony i zlodziejstwo z drugiej. A Ty co sobie tam bedziesz uwazac, to malo mnie obchodzi - nie zarzadzsz moim portfelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No i to jest konkret!
> Doskonały ruch ze strony Square Enix. Mogą być pewni, że ja na pewno zafunduję sobie
> to rozszerzenie jak tylko będzie dostępne.
> Już od jakiegoś czasu zbierałem się żeby ponowie ukończyć Deusa więc świetnie się składa
> :)

Konkret by był, gdyby cały ten pakiet był za free (dla posiadaczy "podstawki"), albo za jakieś symboliczne 1 euro. Teraz to zwykłe dojenie pod przykrywką promocji i wielkoduszności ze strony devków. Albo raczej ich panów - krawaciarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2013 o 14:54, Zajanski napisał:

Moim zdaniem niesłusznie, nie dość że narzekanie ma wartość terapeutyczną, to jeszcze
pozwala ludziom zakomunikować pewne problemy. Jak niby ludzie mają "wyjść na ulicę" (w
tym wypadku byłby to pewnie bojkot), dopóki przedtem nie uzgodnią, co im się niepodoba
i co faktycznie zasługuje na tępienie?

Mhm może i racja, ja zawsze takie narzekanie widziałem jako brodzenie w negatywności i przygnębieniu co zbytnio zdrowe nie jest. Chociaż niejako popierasz moją opinię że po narzekaniu powinno przyjść jakieś działanie. Ja jestem przeciwny narzekaniu dla narzekania które niczego nie przynosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

imho najbardziej narzekają ludzie którzy nie pracują/ nie znają wartości pracy a już na pewno nie prowadzili firmy. Dwa lata po premierze i oczekują że ktoś poświęci czas i środki żeby oddać coś za free, zwłaszcza jeżeli trzeba jakoś finansować powstawanie nowej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2013 o 14:04, Janek_Izdebski napisał:

> /.../
Pełna zgoda, Pietro87. Zapomniałeś tylko o opcji upgrade''u za 3,99 € jak już się
posiada postawkę + "The Missing Link." ;)


Nie - nie zapomniałem. Po prostu się do niej nie odniosłem bo zrobiło to sporo osób przede mną :)
Opcja upa za 4 euro tez jest jak dla mnie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2013 o 15:53, Pietro87 napisał:

Nie - nie zapomniałem. Po prostu się do niej nie odniosłem bo zrobiło
to sporo osób przede mną :)
Opcja upa za 4 euro tez jest jak dla mnie ok.

Ok. Zatem kolejny raz się zgadzamy w dyskutowanej kwestii. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, myślałem czy by tego nie nabyć...ale jak taką łaskę mi panowie robią, że dopiero z racji posiadania ML zaledwie 4 Euro za poprawione walki z bossami (na kiego grzyba mi reszta?) to mi się zwyczajnie nie opłaca. Odpuściłem im, że to na Steam''ie, odpuściłem im liniowość, odpuściłem to że rozwalili ciągłość technologiczną uniwersum, ale tego nie daruję, w mię zasad s****.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 00:20, Demagol napisał:

Ja to się cieszę, że do dzisiaj HR nie kupiłem :) :) :).


Za to ja kupiłem w edycji Premium Games w promocji 2 za 1, gdy jeszcze to nie była złota edycja, a potem i tak gra przeleżała u mnie rok zanim zagrałem. Interes życia :P
Ja sobie raczej sprawię wersję reżyserską, ale na pewno nie w najbliższym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 00:18, zadymek napisał:

/.../

Czy aby nie przesadzasz, zadymek? Jak masz "TML" to powinienś brac w ciemno za 4 €, ewentualnie poczekać do Steam Sale i kupić o 25% taniej (więcej nie przecenią). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 00:41, Janek_Izdebski napisał:

Czy aby nie przesadzasz, zadymek? Jak masz "TML" to powinienś brac w ciemno za 4 €,

W ciemno biorą idioci: koniecznie "z urazą".

Dnia 15.10.2013 o 00:41, Janek_Izdebski napisał:

ewentualnie poczekać do Steam Sale i kupić o 25% taniej (więcej nie przecenią). :)

No wiesz, cytując pewnego forumowicza "zwalili te walki ale nie wpłynęło to znacząco na całą grę". A skoro tak, to po co mi to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam premierówkę, małe dodatki od Muve dostałem za kupno gry (tj. za okazaną fakturę), zaś Missing Linka kupiłem na Steamie. Grę scalakowałem w dwa pierwsze tygodnie stycznia 2012 roku i jeśli ten nowy dodatek poza usprawnieniem walk, wprowadzi także nowe osiągnięcia, to zastanowię się nad kupnem.

Jeśli zaś nie będzie nowych aczików, to jak zadymek mogę stwierdzić, że po co mi dodatek, do już scalakowanej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować