Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Wolf Among Us: Faith - recenzja

19 postów w tym temacie

Spoko. To już wiem, że poczekam aż cały sezon będzie do kupienia w jednej paczce.
Ale zafunduję sobie to na pewno. Dobrych, emocjonujących tytułów od TTG nigdy za wiele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2013 o 16:10, Games-Archive napisał:

Jak akcja Wolf Among Us ma się dziać PRZED wydarzeniami w komiksie jak jedna z głównych
postaci z tomu pierwszego komiksu umiera w tym epizodzie?


Być może wcale nie umiera? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Jak akcja Wolf Among Us ma się dziać PRZED wydarzeniami w komiksie jak jedna z głównych
>
> > postaci z tomu pierwszego komiksu umiera w tym epizodzie?
>
> Być może wcale nie umiera? ;D
Bez głowy mało co może egzystować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2013 o 16:35, Maciej2801 napisał:

> > Jak akcja Wolf Among Us ma się dziać PRZED wydarzeniami w komiksie jak jedna z głównych
> > postaci z tomu pierwszego komiksu umiera w tym epizodzie?
> Być może wcale nie umiera? ;D
Bez głowy mało co może egzystować

SPOJLERY argh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2013 o 16:35, Maciej2801 napisał:

Bez głowy mało co może egzystować


Spoiler

Jak znam fabuły w grach, w kolejnych epizodach może się okazać, że zarówno Faith jak i White żyją i mają się świetnie, a całość to wielka mistyfikacja. W końcu lustereczko nie chciało pokazać ciała tej pierwszej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

proponuję nie recenzować produkcyj telltale na podstawie pierwszego odcinka

czemu? odpowiedź banalna

we wszystkich seriach do tej pory telltale dopieszczało pierwszy odcinek do pokojowej nagrody nobla, zaś później traciło parę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> proponuję nie recenzować produkcyj telltale na podstawie pierwszego odcinka
>
> czemu? odpowiedź banalna
>
> we wszystkich seriach do tej pory telltale dopieszczało pierwszy odcinek do pokojowej
> nagrody nobla, zaś później traciło parę
Zgadzam się 2 odcinek the Walking dea przychodzą 2 pamperki i ta farma pierwsze skojarzenie pewnie kanibale. Ogólnie fabuła przewidywalna do bólu. Ja wilczka kupiłem dla fajnej komiksowej grafiki, ale te spadki albo zwisy ekranu przy przeskoku na akcę to jakas kpina. bohater odskakuje 10 sekund zamrozenia ekranu aby załadowac animacje no zesz bez jaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2013 o 20:25, Ostrowiak napisał:

we wszystkich seriach do tej pory telltale dopieszczało pierwszy odcinek do pokojowej
nagrody nobla, zaś później traciło parę

Nie grałem w żadne gry od Telltale poza The Walking Dead, ale tam akurat pierwszy odcinek był najsłabszy (choć i tak bardzo dobry), a później seria się rozkręciła. Liczę, na to że TWAU pójdzie tą samą drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> proponuję nie recenzować produkcyj telltale na podstawie pierwszego odcinka
>
> czemu? odpowiedź banalna
>
> we wszystkich seriach do tej pory telltale dopieszczało pierwszy odcinek do pokojowej
> nagrody nobla, zaś później traciło parę

Pierwszy był fenomenalny, drugi już mniej choć również niesamowicie trzymający w napięciu, trzeci najwolniejszy i najsłabszy z odcinków choć niepozbawiony świetnych scen (szczególnie pod koniec), czwarty też bardzo dobry, nieźle podbudowujący przed ostatnim odcinkiem no i wreszcie piąty najlepszy z nich wszystkich. Tak więc chociaż według mojej opinii poziom odcinków wcale nie jest równią pochyłą.

A że pierwszy odcinek jest bardzo emocjonujący i zazwyczaj najbardziej szokujący ponieważ panowie z Telltale stosują się zapewne do reguły Hitchcocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2013 o 23:29, Games-Archive napisał:

A że pierwszy odcinek jest bardzo emocjonujący i zazwyczaj najbardziej szokujący ponieważ
panowie z Telltale stosują się zapewne do reguły Hitchcocka.


marketingu chyba

porównaj wszystkie sezony s&m, bttf, hectora et caetera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem wniebowzięty. Nie wiedziałem, że takie kapitalne przygodówki można zrobić. Nie znałem tych komiksów - pomysł na prawdę dobry, nawet mojej żonie się spodobał. Wizja graficzna wciąga, muzyka pięknie dodaje atmosfery. Jak dla mnie must play - cena jednego epizodu śmieszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co ukończyłem pierwszy epizod. Po świetnym TWD, kolejna wspaniała, przynajmniej na tym poziomie, gra/historia Telltale Games. Dziwi mnie jedna rzecz dotycząca manewru twórców Wolf Among Us skierowanego w stronę osób zaznajomionych z Fables w postaci "papierowej".

Spoiler

Każda osoba, która choćby przejrzała początkowe strony komiksu i jest świadoma tego, iż wydarzenia w nim zawarte nastąpiły dopiero po tych opisanych w grze, wie, że Snow White przeżyje w ten czy inny sposób.

Niestety, zabija to nieco urok opowieści i element niepewności(przynajmniej w moim odczuciu), ale mimo wszystko 8/10 jest jak najbardziej zasłużoną oceną dla tej produkcji. Z niecierpliwością czekam na więcej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > A że pierwszy odcinek jest bardzo emocjonujący i zazwyczaj najbardziej szokujący
> ponieważ
> > panowie z Telltale stosują się zapewne do reguły Hitchcocka.
>
> marketingu chyba
>
> porównaj wszystkie sezony s&m, bttf, hectora et caetera
Hmm grałem w BTTF i TWD i w obu przypadkach nie czułem równi pochyłej. Widać to dość indywidualna kwestia. Marketing nie ma wiele wspólnego z tempem gry, a jak już, to wersji demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować