Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Seria Batman: Arkham porzuca Games for Windows Live!

144 postów w tym temacie

Szkoda że na razie Steam nie rozpoznaje kluczy i nie da się aktywować wersji pudełkowych a na to czekam dopiero niedawno wróciłem do Arkham City tylko jedno pytanie czy dałoby się oszukać Steam kopiując mu pliki z folderu z zainstalowaną grą żeby nie ściągał wszystkiego od nowa a jedynie dociągnął brakujące pliki?? Bo przy moim necie to by się ze dwa tygodnie ściągało

No i pozostaje tylko czekać na reakcję Rockstara i przeniesieni8e GTA IV Complete Edition na Steam bo teraz nie da się grać przez brak wsparcia dla GfWL na Windows 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dwojga złego wolę steam DRM niż GFWL drm, więc to są pomyślne wieści.

Czekam jeszcze na przeniesienie GTA IV i Dark Souls, utratę sejwów w tym drugim w razie co przeżyje ;-). Pod Win8 nawet tego trupa od MS nie próbowałem instalować, bo wywołuje tylko problemy, więc do wspomnianych tytułów nie mogę wrócic, a w "soulsów" znów bym chętnie połupał ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem narzekanie i tak dalej, ale czy komuś udało się w ten sposób podpiąć pudełkowe wydanie Batman: Arkham Asylum z Pomarańczowej Kolekcji Klasyki? Bo jak dotąd mi Steam cały czas odrzuca rejestrację produktu, twierdząc, że klucz jest niepoprawny. Wpisuję dokładnie ten, który podpisany jest jako: "Klucz aktywacyjny do gry w sieci".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda że na razie Steam nie rozpoznaje kluczy i nie da się aktywować wersji pudełkowych
> a na to czekam dopiero niedawno wróciłem do Arkham City tylko jedno pytanie czy dałoby
> się oszukać Steam kopiując mu pliki z folderu z zainstalowaną grą żeby nie ściągał wszystkiego
> od nowa a jedynie dociągnął brakujące pliki?? Bo przy moim necie to by się ze dwa tygodnie
> ściągało
>
> No i pozostaje tylko czekać na reakcję Rockstara i przeniesieni8e GTA IV Complete Edition
> na Steam bo teraz nie da się grać przez brak wsparcia dla GfWL na Windows 8

W Originie się chyba dało tak zrobić, by skopiować pliki do folderu (tak chyba z Crysisem raz zrobiłem) Przy Steam sam już nie pamiętam jak to jest. Jest chyba coś takiego jak przywracanie kopii zapasowych, ale tylko po pobraniu i zaktualizowaniu gry. (Czyli tak czy siak musiałbyś pobierać). Można wtedy te pliki gdzieś wypalić na płytę, czy zrzucić na inny dysk, a potem tylko przenieść do folderu "Backups" No ale jeszcze raz - pewności nie mam :/ Sam nigdy tego nie robiłem.
Mam nadzieję że jest jakieś rozwiązanie by to zainstalować z płyty na Steam i nie pobierać tego, bo mój net to też porażka. No ale zawsze chyba można grać bez Steama. Tam tylko klucz zarejestrować i tyle.
A tak w ogóle to bardzo dobra wiadomość. Chyba nikt nie będzie za GFWL tęsknił.
Ja na pewno nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że jeśli twórcy gier zaśpią to może się okazać, że zostaniemy z niektórymi tytułami, które po wyłączeniu GfWL po prostu umrą.
Ja może nie mam zbyt dużo gier na GfWL ale boję się o np. F1 2010 i 2011, Fallouta 3 GOTY, czy Gears of War... nie sądzę, żeby teraz wszyscy twórcy siedzieli i tworzyli łatki do starych gier tylko po to żeby działały one bez tego nieszczęsnego DRMu od MS.
O tytuły jak Dark Souls czy GTA IV raczej nie ma co się bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 09:38, Phobos_s napisał:

Najgorsze jest to, że jeśli twórcy gier zaśpią to może się okazać, że zostaniemy z niektórymi
tytułami, które po wyłączeniu GfWL po prostu umrą.
Ja może nie mam zbyt dużo gier na GfWL ale boję się o np. F1 2010 i 2011, Fallouta 3
GOTY, czy Gears of War... nie sądzę, żeby teraz wszyscy twórcy siedzieli i tworzyli łatki
do starych gier tylko po to żeby działały one bez tego nieszczęsnego DRMu od MS.
O tytuły jak Dark Souls czy GTA IV raczej nie ma co się bać.


Nie wiem jak z resztą, ale o Fallouta 3 nie musisz się raczej martwić, bo doskonale działa bez GFWL. Większość najlepszych modów wymaga zainstalowania Fallout Script Extendera, a ten domyślnie wyłącza tę usługę i pozwala na granie w F3 bez jego irytującej ingerencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma wersję steamową to Steam automatycznie aktualizuje grę i pozbywa się z niej GFWL, ale także zeruje się save, że trzeba zaczynać od początku. Można przywrócić stary save z GFWL postępując według instrukcji: http://steamcommunity.com/app/200260/discussions/0/810938810549705289/

Ogólnie fajna sprawa, Asylum mam w wersji pudełkowej tylko (PKK), Arkham City GOTY zarówno w pudełku jak i wersji na Steam (wkurzało mnie strasznie to DRM z płytą w napędzie, a na Steamie było sporo razy tanio w promocji) ale kody nie działają, Steam w ogóle nie rozpoznaje jak wyżej. Jak kody zaczną działać to mógłbym praktycznie legalnie odsprzedać "używany" klucz GFWL do Arkham City GOTY jako klucz Steam. Dobrze myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie a jest jakas mozliwosc zeby odzyskac klucz skoro go nidzie nie zapisywalem w zadnym plku tekstowym ??? moze da sie pobrac z games for windows live ???
Dziekowa za info pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno na razie jeszcze nie da się przenosić kluczy retail (pudełkowych) na Steam bo Valve jeszcze nie odblokowało takiej opcji na razie GFWL jest usuwany tylko z wersji zakupionych przez STEAM (cyfrowych) opcja na być odblokowana troszkę poźniej ale zato ponoć wszyscy kluczem aktywują sobie od razu wersję GOTY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś w sieci lista tytułów wraz z procentową szansą na pozbycie się GFWL i dodanie do Steama. Gdzieś to mam zapisane i wrzucę, jak znajdę, ale jak słyszałem, na takie GTA IV Rockstar położył lachę i raczej ciężko będzie zobaczyć tę grę w edycji Steamworks.

F1 też mają problemy, bo edycji 2010 i 2011 już nie wspierają. Gearsy raczej nie zadebiutują na Steamie, The Club tak samo. Warhammer GFWLowy (ten pierwszy, który tylko GFWL wymaga) pewnie też umrze, podobnie Fallout 3. Szanse są tylko w przypadku gry Street Fighter IV i późniejszych. Ogólnie z 73 pozycji GFWL szanse na przejście ma może 1% tytułów.

Trochę żałuję końca usługi, bo mam tam 2 calaki: Fallout 3 i Thinker, a dodatkowo bardzo blisko był calak we Flatout 2: Ultimate Carnage.

NemoTheEight, do podstawek raczej dlc nie dostaniesz (ale pewnie zakupione wcześniej przejdą), ale dają na konto za darmo wersje GOTY, to tam już od razu dodatki są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 09:40, Azuredragon napisał:

Nie wiem jak z resztą, ale o Fallouta 3 nie musisz się raczej martwić, bo doskonale działa
bez GFWL. Większość najlepszych modów wymaga zainstalowania Fallout Script Extendera,
a ten domyślnie wyłącza tę usługę i pozwala na granie w F3 bez jego irytującej ingerencji.


O, dzięki. Nie wiedziałem o tym.
Choć szczerze powiedziawszy, to wolałbym aby to jednak twórcy gier pomyśleli o swoich starych tytułach i wypuścili oficjalne patche usuwające GfWL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować