Zaloguj się, aby obserwować  
Pagon

Co kupic? - porady

398 postów w tym temacie

co do Obliviona skoro bug to bug wychodzi na to że gra ma błędy :P co do chodzenia po jaskiniach i wolności wyborów - to już dawno coś takiego było - wiem że to nie porównanie ale Torment można przejść na wiele sposobów - tak samo Fallout miał kilka dróg przejścia... ale tak czy siak - Oblivion to chodzenie i sieczka przynajmniej dla mnie - po prostu nie lubie nowych gier bo nic nie wnoszą - dlatego siedze nad "prawdziwymi"* klasykami ;)

Co do "biegania i strzelania" to może sięźle wyraziłem ale włąśnie to bieganie i strzelanie mnie się też nie podoba - chodziło mi tylko o to że ma jakiś tam związek z filmem... bo jak to tylko sieczka to też odradzam i zgadzam się z Tobą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 14:31, mefjak napisał:

co do Obliviona skoro bug to bug wychodzi na to że gra ma błędy :P co do chodzenia po jaskiniach
i wolności wyborów - to już dawno coś takiego było - wiem że to nie porównanie ale Torment
można przejść na wiele sposobów - tak samo Fallout miał kilka dróg przejścia... ale tak czy
siak - Oblivion to chodzenie i sieczka przynajmniej dla mnie - po prostu nie lubie nowych gier
bo nic nie wnoszą - dlatego siedze nad "prawdziwymi"* klasykami ;)


No wiesz, akurat pod względem walki Oblivion jest raczej nastawiony na realizm ,a nie na walkę w czasie której można puzzle''a ułożyć, jak to miało miejsce np. w Fallout czy P:T (obie gry genialne swoją drogą) ;)
W tej grze nacisk jest położony na wciągnięcie w świat gry , w realistyczne pułapki, AI, swobodę wyboru itd. Weź np. takiego P:T. Co byś nie robił to i tak musisz po pewnym czasie trafić np. do Faroda,a jak już trafisz , to nie możesz go np. zabić. Niewiele to ma wspólnego z prawdziwym RPG , nie ?? Te wszystkie "klasyczne RPG" to raczej przygodówki z elementami RPG (jedyny wyjątek to Fallout ale ta gra to wogóle jest wyjątkiem). Gry z serii TES są tak naprawdę jednymi z niewielu których założenia są w tym stopniu zbliżone do prawdziwego RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz dla mnie prawdziwe rpg to na żywo :P

jeśli chodzi o swiat wirtualny - to japońskie typu Final, Chrono itp

no dobrze ale w Oblivionie też masz zapewne jakieś główne wątki kore musisz wypełnić bo bez tego nie było by gry - możesz zboczyć z kursu powypełniać poboczne questy lub nie albo jak mówiłeś zrobić coś dla gildii lub powędrować do komnat mrocznych stworów :P ale nadal musisz iść i pchać fabułe - żadna gra nie ma i nie będzie miała nieograniczonych wyborów - wiem że nie mówiłeś o tym ale chce pokazać że w gruncie rzeczy gra nadal się sprowadza do biegania i bicia stworów :P (a jeszcze w P:T była w czasie rzeczywistym walka a nie turówka :P ;)) a pozatym nie lubie "rpg" TPP/FPP :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 14:28, Quatre napisał:

> Ja bym sobie kupila jakieś fajne krótkie spodenki na lato (u mnie to już były może dziesiąte)

> :D.
> A tak serio, to może poczekaj aż wejdzie Gothic III?

Olacia - to moze Ty juz lepiej lec do sklepu i kup sobie te spodenki ^^ Gothic wyjdzie najwczesniej
(jesli nie bedzie zadnej obsuwy) we wrzesniu, a koledze zalezy, zeby pograc W WAKACJE. We wrzesniu
wakacje maja juz tylko studenci (fajnie byc studentem, wierzcie mi :), wiec Twoja rada jest
tak jakby bezuzyteczna :/

No, to może niech sobie kupi Obliviona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 14:51, mefjak napisał:

no dobrze ale w Oblivionie też masz zapewne jakieś główne wątki kore musisz wypełnić bo bez
tego nie było by gry - możesz zboczyć z kursu powypełniać poboczne questy lub nie albo jak
mówiłeś zrobić coś dla gildii lub powędrować do komnat mrocznych stworów :P ale nadal musisz
iść i pchać fabułe - żadna gra nie ma i nie będzie miała nieograniczonych wyborów


Hehe, grałem w Morrowinda przez ponad pół roku a z głównego wątku wypełniłem jedno zadanie ;) W Obliviona jeszcze nie grałem ale to jest podstawowa cecha gier z TES. :) Jeśli nie wypełniasz głównego wątku stajesz się po prostu mieszkańcem tego świata. Zdobywasz pieniądze, doświadczenie , awansujesz w hierarchii społecznej itd. Te gry to bardziej symulacja świata niż jakaś konkretna historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 16:33, Seldon napisał:

Hehe, grałem w Morrowinda przez ponad pół roku a z głównego wątku wypełniłem jedno zadanie
;) W Obliviona jeszcze nie grałem ale to jest podstawowa cecha gier z TES. :) Jeśli nie wypełniasz
głównego wątku stajesz się po prostu mieszkańcem tego świata. Zdobywasz pieniądze, doświadczenie
, awansujesz w hierarchii społecznej itd. Te gry to bardziej symulacja świata niż jakaś konkretna
historia.


Można by TES połączyć z Fable - to było by coś. A może by kupił FIFA World Cup 2006 ja nie lubię, ale wiele osób tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2006 o 16:37, BlackBomb napisał:

Można by TES połączyć z Fable - to było by coś. A może by kupił FIFA World Cup 2006 ja nie
lubię, ale wiele osób tak.


To juz lepiej Pro Evolution Soccer 5. Fifa jest do bani, w kazdej postaci ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 14:51, mefjak napisał:

(a jeszcze w P:T była w czasie rzeczywistym walka a nie turówka :P ;))


Gry na silniku Infinity nie maja walki w czasie rzeczywistym :/ To dalej jest walka oparta o tury, tylko rozgrywa sie jakby "na zywo" :) Dalej masz ataki na runde i sztuczne czekanie na zakonczenie tejże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 13:48, Jack Bauer napisał:

a mi coś polecicie ? ja mam 100zł (stypendium szkolne) i zastanawiam jaką gre sobie kupic ?

Stypenidum szkolne, to sptypendium szkolne. Wydaj na podreczniki. Chyba że kasy masz wystarczająco dużo. aby przeznaczyć tę forsę na inne cele.

Polecałbym Heroes5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 13:50, Darkstar181 napisał:

> a mi coś polecicie ? ja mam 100zł (stypendium szkolne) i zastanawiam jaką gre sobie kupic
?
Stypenidum szkolne, to sptypendium szkolne. Wydaj na podreczniki. Chyba że kasy masz wystarczająco
dużo. aby przeznaczyć tę forsę na inne cele.

Polecałbym Heroes5.


Grałem w demo i fajny jest ale chciałbym coś innego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2006 o 13:51, Jack Bauer napisał:

Grałem w demo i fajny jest ale chciałbym coś innego :)

Hmm... może Half Life2: Episode One?
Albo Oblivion.

Szczerze mówiąc teraz nie ma specjalnych tytułów do zakupu,poza Heroes5. Najwięcej dobrych gier wyjdzie jesienią i w grudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 13:56, Darkstar181 napisał:


> Grałem w demo i fajny jest ale chciałbym coś innego :)
>
Hmm... może Half Life2: Episode One?
Albo Oblivion.

Szczerze mówiąc teraz nie ma specjalnych tytułów do zakupu,poza Heroes5. Najwięcej dobrych
gier wyjdzie jesienią i w grudniu.


Oblivion raczej mi nie ruszy, mam druona 1300 768ram i radka 9550 ;) a Half lifa 2 nie mam takze dodatku tez nie bardzo :D

a moze coś ze staroci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Half-Life 2 Episode One nie wymaga Halfa 2 :-)
Może Warhammer 40k w ofercie CDP , XKX za 20 zł ? Albo... Starcraft/Diablo 2 - kup te dwie gry, a przez 4 lata niczego więcej do szczęścia potrzebować nie będziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 14:04, WorldWar3PL napisał:

Half-Life 2 Episode One nie wymaga Halfa 2 :-)
Może Warhammer 40k w ofercie CDP , XKX za 20 zł ? Albo... Starcraft/Diablo 2 - kup te dwie
gry, a przez 4 lata niczego więcej do szczęścia potrzebować nie będziesz.



warhammer mam, w złotej edycji :) jeszcze kupione za 99zł...... :D a diablo może 1 i 2 ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 14:29, Quatre napisał:

Przepraszam, tam mialo byc oczywiscie "Olcia" :)


Chyba każdy by wiedział... Nie trzeba się poprawiać aż tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie wiecie jak to jest ? bo chce kupowac cale serje, tzn sie fallout 1 i 2, spell force, gothic 1 i 2 i baldurs 1 i 2 i czy są one połączone fabułą ? bo jak tak to bym kupił te gierki, chyba że radzicie jakieś inne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 14:50, Jack Bauer napisał:

a nie wiecie jak to jest ? bo chce kupowac cale serje, tzn sie fallout 1 i 2, spell force,
gothic 1 i 2 i baldurs 1 i 2 i czy są one połączone fabułą ? bo jak tak to bym kupił te gierki,
chyba że radzicie jakieś inne ;)


Gothic 2 z dodatkiem jest silnie powiązana z poprzedniczką GI, a co więcej granie od razu w GII nie daje takiej przyjemności z gry jak granie w GII ze znajomością fabuły GI.

Zaś BG2 wraz z dodatkiem także jest kontynuacją z fabułą silnie nawiązującą do pierwszej części.

Co do Fallouta i Spellforce''a to nie wiem, czy fabuły są ze sobą związane :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować