Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Batman: Arkham Origins

160 postów w tym temacie

Kolejne pytanka

Gdzie jest najlepsze miejsce do nokautu akceleratorem bo jakoś nigdzie nie mogę trafić na przeciwnika przechadzającego się na krawędzi.
Czy udało się komuś zrobić Serię Krytyczną, czyli 20 strzałów krytycznych pod rząd bo mnie trochę to przerasta?

Czy tylko mi się wydaje czy nożownicy są jeszcze bardziej upierdliwi niż w Arkham City?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 20:03, darkwind21 napisał:

Gdzie jest najlepsze miejsce do nokautu akceleratorem bo jakoś nigdzie nie mogę trafić
na przeciwnika przechadzającego się na krawędzi.

Na Final Offer, w bocianim gnieździe, powinien być snajper.

Dnia 11.11.2013 o 20:03, darkwind21 napisał:

Czy udało się komuś zrobić Serię Krytyczną, czyli 20 strzałów krytycznych pod rząd bo
mnie trochę to przerasta?

Nie strzałów, tylko ciosów ;) |
Pierwsze i najważniejsze - czy odblokowałeś ciosy krytyczne?

Dnia 11.11.2013 o 20:03, darkwind21 napisał:

Czy tylko mi się wydaje czy nożownicy są jeszcze bardziej upierdliwi niż w Arkham City?

Ogółem przeciwnicy są bardziej wymagający niż ci z AC - co ma sens, bo w B: AO Gacek jest mniej doświadczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm. Mam problem z wyzwaniem polegającym na skorzystaniu z sonicznego batarangu w celu zwabienia przeciwnika i znokautowania go. Przeciwnicy w ogóle nie reagują mi na ten batarang. Rzucam go na trasie patrolowej gościa to przechodzi obok obojętnie. Rzucę go za gościem to się odwraca, bo słyszy jakiś hałas, ale natychmiast mnie zauważa i strzela lub krzyczy, żebym zszedł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy strój Batmana jakoś się naprawia? Bo co raz bardziej jest zniszczony i nie wiem, czy taki jest zamiar czy jakos go się naprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 00:27, Murith napisał:

Mam pytanie, czy strój Batmana jakoś się naprawia? Bo co raz bardziej jest zniszczony
i nie wiem, czy taki jest zamiar czy jakos go się naprawia.

Taki był zamiar. W każdej części tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 23:43, Narmo napisał:

Hm. Mam problem z wyzwaniem polegającym na skorzystaniu z sonicznego batarangu w celu
zwabienia przeciwnika i znokautowania go.

Ech... na soniczne batarangi reagują wyłącznie uzbrojeni przeciwnicy.

@darkwind21
Nokaut z akceleratora zrobiłem na jakimś dachu, po którym wałęsają się oprychy, pamiętam że było ich czterech i był to Industrial District. A 20 ciosów krytycznych nie musi być pod rząd, tylko w jednym kombo. Jeżeli nie walisz w przyciski bez sensu, tylko rytmicznie, to powinno wpaść samo. Ja nawet nie zauważyłem, jak to zrobiłem. Zaś co do nożowników, to chyba Ci się wydaje :P Przecież walczą tak samo jak w AC i również załatwia się ich tak samo. Być może problem polega na tym, że Batman, w przeciwieństwie do AC, nie ma w zasadzie żadnych przerywanych animacji i jak już zacznie się składać do super mega kopa z półobrotu albo gdy zaczniemy klepać atak na pałę, to nie można tego przerwać i jak ktoś nas zaatakuje w połowie, to Batman na bank dostanie w łeb i lipa.

edit
@Murith
Niestety stroju nie da się naprawić. Na końcu gry wygląda to naprawdę paskudnie. Jedyne co można zrobić, to zmienić skórkę, jeżeli ma się jakieś odblokowane, a to i tak dopiero po ukończeniu głównego wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 00:36, Siriondel napisał:

@Murith
Niestety stroju nie da się naprawić. Na końcu gry wygląda to naprawdę paskudnie. Jedyne
co można zrobić, to zmienić skórkę, jeżeli ma się jakieś odblokowane, a to i tak dopiero
po ukończeniu głównego wątku.

Strój można zmienić w dowolnym momencie w jaskini. Na przykład na, okropny moim zdaniem, One Million.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 00:36, Siriondel napisał:

Niestety stroju nie da się naprawić. Na końcu gry wygląda to naprawdę paskudnie. Jedyne
co można zrobić, to zmienić skórkę, jeżeli ma się jakieś odblokowane, a to i tak dopiero
po ukończeniu głównego wątku.


E tam, mi się podoba taka podziurawiona peleryna ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 01:01, Harrolfo napisał:

Strój można zmienić w dowolnym momencie w jaskini. Na przykład na, okropny moim zdaniem,
One Million.

Nie można zmienić stroju przed ukończeniem głównego wątku, można sobie je co najwyżej pooglądać. Do Challenge Mode można sobie wybrać dowolny, ale do kampanii, to trzeba ją ukończyć, a potem można latać w zmienionym kostiumie. Dopiero w NG+ można od początku. One Million akurat nie mam, bo nie rejestrowałem się w WBID. Ale w miarę normalnie prezentuje się Batman the Dark Night i kostium z Injustice, w NG+ latam w tym ostatnim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/a/fotki_recenzje/5758-Batman-Arkham-Origins/ustawienia_wysokie.jpg

To według testu mają być maksymalne ustawienia graficzne ale kilka opcji nie jest włączonych - jak powinny wyglądać ustawienia na " maxa "? ( ja niby powłączałem wszystko bez rozmycia a moja karta nie powinna tego ogarniać, więc pytam ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2013 o 22:03, lis_23 napisał:

http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/a/fotki_recenzje/5758-Batman-Arkham-Origins/ustawienia_wysokie.jpg

To według testu mają być maksymalne ustawienia graficzne ale kilka opcji nie jest włączonych
- jak powinny wyglądać ustawienia na " maxa "? ( ja niby powłączałem wszystko bez rozmycia
a moja karta nie powinna tego ogarniać, więc pytam ).

Synchronizacja pionowa może wprowadzić blokadę FPSów, Physix działa tylko na kartach nVidii, więc jeżeli testowane są też karty graficzne AMD, to wyniki mogłyby być przekłamane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2013 o 22:13, Narmo napisał:

Synchronizacja pionowa może wprowadzić blokadę FPSów, Physix działa tylko na kartach
nVidii, więc jeżeli testowane są też karty graficzne AMD, to wyniki mogłyby być przekłamane.


A co zrobić żeby pozbyć się " ruszania się " krawędzi słupków, itp.?
włączyłem i synchronizację pionową i Anty aliasing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2013 o 22:19, lis_23 napisał:

A co zrobić żeby pozbyć się " ruszania się " krawędzi słupków, itp.?
włączyłem i synchronizację pionową i Anty aliasing.

Nie mam zielonego pojęcia, o czym mówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2013 o 22:13, Narmo napisał:

Synchronizacja pionowa może wprowadzić blokadę FPSów, Physix działa tylko na kartach
nVidii, więc jeżeli testowane są też karty graficzne AMD, to wyniki mogłyby być przekłamane.


Nie może, tylko wprowadzi, adekwatną do ustawionego odświeżania [najczęściej 60-75hz, chyba, że ktoś ma jakiś nietypowy monitor z wysokiej półki ze 120hz], na tym ten bajer polega [konkretnie na renderowaniu obrazu zgodnie z odświeżaniem monitora, tak aby synchronizacja niwelowała efekt nakładania się informacji na siebie informacji z kilku klatek w jednym obrazie co objawia się efektem charakterystycznego "szarpania"]
Mity i miejskie legendy o tym jak to vsync zabija wydajność pomińmy milczeniem i śmiechem :)
PhysX owszem jest dedykowany Nvidii, ale jak ktoś ma w kompie Radeona i wsadzi w drugi slot np jakiegoś GeForcea z serii 200 [tak, żeby kupić to za groszowe kwoty] to może go dedykować na akcelerator PxysX''a i też sobie pogra z tymi wizualnymi wodotryskami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2013 o 22:19, lis_23 napisał:

A co zrobić żeby pozbyć się " ruszania się " krawędzi słupków, itp.?
włączyłem i synchronizację pionową i Anty aliasing.


Ustawić wysoką rozdzielczość i wygładzanie krawędzi [antyaliasing].
W Batmanach bardzo dobre efekty daje FXAA, nie zabija wydajności jak standardowe MSAA i daje niemal taki sam efekt wizualny jakościowo [przy odpowiednio wysokiej rozdzielczości czyli te minimum 720p a preferowane więcej najlepiej 1080p]

P.S.
Polecam wyłączyć okluzje cienia [ambient occlusion]. Owszem efekt jest wizualną wisienką na torcie, daje naprawdę realistyczne zachowanie cieniowania przestrzennego, ale zabija wydajność i generalnie z moich obserwacji podczas grania w Batki na kilku komputerach jest dosyć średnio zoptymalizowany [w przeciwieństwie do reszty kodu gry - taki paradoks]. W razie problemów z wydajnością czy obrazem zawsze najlepiej od tej opcji zaczynać sprawdzanie, to taki gackowy główny winowajca :).
Normalne wysokie cienie swoją drogą i bez okluzji są wporzo [na konsolach bodajże wcale tej opcji nie ma tak jak physxa a ludzie grają i są zadowoleni]

@edit
Post pod postem bo edycja pierwszego mi się zbuntowała =.=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w FULLHD / 1920x1080 /, antyaliasing mam włączony / chyba MSAA ale jeszcze to sprawdzę /, na razie nie uświadczyłem spadków wydajności, płynności ale nie poruszałem się jeszcze w otwartym terenie / miasto /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować