Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Batman: Arkham Origins

160 postów w tym temacie

Ze względu na to, że nie grałem w poprzednie części, to grę oceniam wysoko. Heh nie ma to jak po 8-miu latach zrobić upgrade kompa i włączyć nową gierke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2013 o 12:01, Demagol napisał:

To po co czekać na recenzje jak tylko czekasz na same dobre oceny? Może ci oceniający
grę gorzej mają rację?


A niech oceniają gorzej na innych stronach, na cdaction.pl nie warto patrzeć na recenzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż normalnie podchodzę do ich recenzji z rezerwą, bo potrafią za byle głupotę wybrany tytuł zjechać i obniżyć ocenę, a w przypadku innego przymknąć oko na poważne wady i ocenić wysoko, ale miło, że ktoś wreszcie pojechał po tytule AAA będącym odcinaniem kuponów od popularnej już marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ocena to nie wszystko. Nie wiem czy czytałeś tę recenzję, ale autor nie jedzie aż tak po tym tytule. Śmieszne jest pórownanie systemu walki z God of War, niemniej narzeka na wiele rzeczy, ale nie podchodzi do nich bardzo krytycznie. W podsumowaniu, recenzent napisał, żeby fani Batmana i poprzednich cześci, dodali +1 do oceny. A 4+ w szkolnej skali ocen jest bardzo dobrą notą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego recenzenci dodają rzeczy typu "fani X mogą dodać +x do oceny". Czy sugerują, że fani X są tak wyposzczeni i pozbawieni gustu, że każdy syf muszą oceniać lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest ten element obiektywny w recenzjach, a przynajmniej próbuje taki być. Gra ewidentnie skierowana jest do fanów poprzednich odsłon. Więc tego typu tekst na końcu recenzji, ma za zadanie wytłumaczyć słabą ocenę końcową. Taki anty-hejt, bo przecież dla fanów, w tym przypadku Batmana, ocena to aż 4+, więc całkiem wysoko. Recenzenci sami dokonują na sobie cenzurę. A co jeśli autor tekstu byłby fanem Batmana czy serii Arkham od Rocksteady? Wtedy końcowa ocena wynosiłaby 4+? Na to wychodzi. Skoro dał 3+, to znaczy że nie jest. Więc skąd może wiedzieć, że gra spodoba się fanom na tyle, że zasłuży na jedno oczko wyżej? Czysty brak kompetencji i poczucia etyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież można być fanatykiem Batmana, ale też i miłośnikiem gier komputerowych, co oznacza, że chłam będzie taki ktoś traktował jako chłam.

Generalnie rzecz biorąc nie neguję tego, że AO to przyzwoity, ale średniak, tak jak większość gier AAA. Przy czym pozostałe to przereklamowane, nudne gnioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2013 o 23:23, Demagol napisał:

Przecież można być fanatykiem Batmana, ale też i miłośnikiem gier komputerowych, co oznacza,
że chłam będzie taki ktoś traktował jako chłam.


Można, ale nie trzeba ;)

Generalnie wystarczy spojrzeć na to jakie tytuły królują na rynku - czyli sprzedają się w oszałamiających ilościach. Morał z tego taki, że ludzie nie są zbyt wybredni, w wielu przypadkach płacąc co roku praktycznie za to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę ( do momentu gdy akumulatorki w padzie mi się wyczerpały ;) ) i z jednej strony jest to stary, dobry Batman a z drugiej widać i czuć, że grę robił już kto inny
dobrodziejstw Physixa jeszcze nie uświadczyłem, pierwsza misja jest we wnętrzu - grafikę ustawiłem praktycznie na maxa i nic się nie tnie ( może na otwartych przestrzeniach będzie gorzej? ) ale nie powiem, żeby gra była przesadnie piękna.
Jak na razie, jestem zadowolony, akcja toczy się wartko i jest jednak ten zimowo - grudniowy - Bożonarodzeniowy klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaną zasadą jest, że ludzie lubią to, co już znają :D Zresztą, sam chętniej wybieram kolejne odsłony serii, które lubię niż całkiem nowe pozycje :) Często radykalne zmiany są gorsze niż brak zmian ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 02:01, pawbuk napisał:

Znaną zasadą jest, że ludzie lubią to, co już znają :D


Całkiem logiczną również, w końcu większość boi się nieznanego ;)

Szkoda tylko, że twórcy również z tego korzystają. Promowanie nowej marki często wiąże się w takim wypadku ze zbędnym ryzykiem, którego starają się nie podejmować. Tkwią przy sprawdzonym projekcie dopisując do niego kolejne cyferki. Jakoś niezbyt chce mi się grać w kolejne odsłony CoD''a, AC, DS czy BF. Skoro jednak takie gry wychodzą i sprzedają się świetnie po co coś zmieniać? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia o wersji PC - spaprali

Żeby nie można było po mapie poruszać się myszką, na prawdę. Do tego błędy jak brak możliwości przejęcia wszystkich wież czy znikające misje.Miałem odnaleźć mordercę fotografa a na mapie nigdzie mi go nie zaznaczyło, zadanie zniknęło mi z dziennika. No i miasto jest nijakie. Wszystko białe, budynki nie różnią się dużo od siebie. Enigma to porażka. Brak konkretnych dialogów między Batman''em a jego przeciwnikami jak w AA czy AC. Wcisnąć tyle postaci do gry by można było pooglądać je przez 10 minut. Czuję się w dużym stopniu oszukany.

Dobrze, że chociaż tryb detektywa trzyma poziom, w jednym dotrzymali słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te nowe marki to najczęściej przemalowane stare. Nie muszę chyba zaznaczać, że pewna pula elementów wcześniej właściwych jednemu gatunkowi lub nawet tylko grze jest wykorzystywana przez obecnie praktycznie wszystkie.

Nawet do Thiefa wepchali "narrację", czyli tonę filmików także z QTE i sporą liniowość, z tego co wiem. To takie błędne koło, twórcy zaczynają tworzyć gry mocno uproszczone, wręcz głupie, gracze stają się coraz bardziej rozleniwieni, przez co twórcy tworzą jeszcze głupsze gry, które bardziej się ogląda niźli w nie gra i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2013 o 23:23, Demagol napisał:

ale średniak, tak jak większość gier AAA. Przy czym pozostałe to przereklamowane, nudne gnioty.


A wg. Ciebie wyszła gra, ktora mozna ocenic jako "dobrą" grę od wydawcow gier AAA w ostatnich 2 lub 5 latach? Chyba, ze gier lepszych niz sredniaki trzeba by szukac w mniejszych studiach czy "indie", ale też raczej sie trzeba naszukac. Sam nie wskaze, bo nie znam obecnych gier "AAA".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować