Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Heroes of the Storm - MOBA autorstwa Blizzarda [m]

830 postów w tym temacie

https://us.battle.net/shop/en/product/heroes-of-the-storm-founders-pack - ktoś chce dostęp do bety? :)

A tak na serio to wrzucam to do tego wątku głównie pod dyskusję. Czy taka kwota za dostęp do bety (która jest darmowa), kilka postaci (teoretycznie najtańszych), trochę złota i 3 skórki powinna się tam pojawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2015 o 20:56, Muradin_07 napisał:

A tak na serio to wrzucam to do tego wątku głównie pod dyskusję. Czy taka kwota za dostęp
do bety (która jest darmowa), kilka postaci (teoretycznie najtańszych), trochę złota
i 3 skórki powinna się tam pojawić?

Czemu nie, gra jest darmowa w wersji finalnej, tu dostajemy coś na zasadzie Early Acces. Kogo stać kupi , kogo nie lub woli grać za darmo poczeka na open betę. naprawdę bez gier komputerowych można żyć :). Mam dostęp od alfy jak coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2015 o 20:56, Muradin_07 napisał:

https://us.battle.net/shop/en/product/heroes-of-the-storm-founders-pack - ktoś chce dostęp
do bety? :)

A tak na serio to wrzucam to do tego wątku głównie pod dyskusję. Czy taka kwota za dostęp
do bety (która jest darmowa), kilka postaci (teoretycznie najtańszych), trochę złota
i 3 skórki powinna się tam pojawić?


Sam pomysł jak najbardziej ok. Jednak cały czas będę powtarzał, że blizz w hotsie jest delikatnie mówiąc chory z cenami. W lolu przez chyba 3 lata wydałem na skiny jakoś koło 400 zł i naprawdę miałem ich bardzo dużo (co prawda 90 % brałem zawsze w wyprzedażach, ale to kolejny plus). Nie grałem od marca zeszłego roku w lola ale i tak nie żałuję wydanej kasy. Tutaj pierwszy lepszy bundle z kilkoma skinami i championami przeceniony z 160 euro (!!!!!) na 40 euro. Rly coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że tylko i wyłącznie klimat powoduje że od czasu do czasu gram w hotsa. Pazerność blizza w hotsie sprawia że zaczyna mnie odpychać od tego tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2015 o 22:23, Nightdew napisał:

Pazerność blizza w hotsie
sprawia że zaczyna mnie odpychać od tego tytułu.


To nie jest pazerność sama w sobie (chociaż moim zdaniem sprzedawanie bety trochę się łapie pod to określenie) co brak konwersji walutowej dla różnych krajów. Jest euro,dolary oraz funty. Wszystkie posiadają dość wysokie przeliczniki na złotówki i to jest główny problem. Dla nas 35 Euro to nie 35 złotych. No ale co poradzić. Dla europejczyków to przystępna cena. Myślę żę wiele osób z Niemiec, Francji etc zdecyduje sięwykupić betę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież gra będzie za darmo, bohaterow kupuje się też za gold (wiem trochę to trwa), a skiny to tylko wizualia bez wplywu na grę. Tutaj teź są wyprzedaże. Gdzie tu pazerność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy sobie tak przeliczyłem, że w sumie jeśli miałbym kupić sobie po przecenie Medyka Uthera to wyszłoby mi podobnie jak kupowałem za RP czerwonego Tarica w LoLu, więc wychodzi mniej więcej cenowo podobnie, choć te najdroższe skiny powinny być faktycznie nieco tańsze. Wolałbym też mieć jakąś inną walutę, związaną tylko z HotS jak jest to w przypadku RP w LoLu.

http://www.polygon.com/forums/heroes-of-the-storm/2015/1/20/7859755/contest-want-to-get-into-the-heroes-of-the-storm-closed-beta - a tutaj kolejna ciekawostka z Polygona. Czyżby początek rozdawnictwa dostępów? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2015 o 22:34, Runners_High napisał:

Przecież gra będzie za darmo, bohaterow kupuje się też za gold (wiem trochę to trwa),
a skiny to tylko wizualia bez wplywu na grę. Tutaj teź są wyprzedaże. Gdzie tu pazerność?


Sprzedawanie bety, tydzień po jej wprowadzeniu jest może nie tyle pazernością, co nadużyciem zaufania graczy. Ja na przykład zapisałem się na testy od razu po zapowiedzi na blizzconie i od tamtego czasu dostępu nie dostałem. Z rumieńcami na twarzy czekałem na betę i z zegarkiem w ręku od godziny 11 w środę - co powiedzmy 15 minut - przez okrągłą godzinę sprawdzałem pocztę "czy może się w końcu dostałem".
Teraz, gdy jestem zrezygnowany po wszystkich porażkach (konkurcy/losowania dodatkowego dostępu), zdesperowany i straciłem wszelką nadzieję Blizzard podaje mi jak na tacy dostęp, ale tylko, jeżeli zapłacę. Czuję się z tym nie za dobrze. Pozostawia to pewien niesmak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Blizzard wcale nie rezygnuje z dotychczasowego sposobu przyznawania bety: http://eu.battle.net/heroes/pl/blog/17635805/rozp%C4%99tajcie-burz%C4%99-w-heroes-of-the-storm-dzi%C4%99ki-pakietowi-za%C5%82o%C5%BCycielskiemu-20-01-2015 przeczytaj calość. Oczywiście nie oznacza to, że do testów się dostaniesz. Nigdzie nie jest napisane, że absolutnie każdy musi dostać wcześniejszy dostęp, bo ten jest udzielany losowo. Część zaczęła grę od alfy, inni od zamkniętej bety, a większość zagra dopiero od otwartej. Co bardziej niecierpliwi kupią Pakiet Założycielski, ale wcale nie muszą tego robić, nikt nie zmusza. Z drugiej strony jest to spore wsparcie dla Blizzarda, który w końcu ostatecznie grę udostępni każdemu za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie najlepszą metodą na czekanie jest... brak czekania. Jeśli się czegoś wyczekiwuje to można tego nigdy nie dostać :D

Za przykład mogę podać samego siebie, bo nawet pamiętam jak chyba podczas PGA jak rozmawialiśmy to powiedziałem, że "pewnie jak dostanę alphę to już mi cały hype na Heroes of the Storm zejdzie i nie będzie mi się chciało grać". Dostałem dostęp nie wiem... Może z 3-4 dni później w środku tygodnia i gram do dziś, bo gra jest fenomenalna. Nie mówię, że ten sposób działa z "nie czekaniem" zawsze, ale wtedy niespodziewanie coś wskoczy i jest niespodzianka wielka ;)

@Runners_High: No dobra, ogólnie Founder Packi były w wielu grach i tego nawet nie neguję, bo takowe zawsze się pojawiały. Co ciekawe - wielu teraz po prostu pisze "łe za drogo", gdzie nielegalnie na serwisach aukcyjnych konta do "HotS i innych gier Blizzard" chodzą po jakieś 100-120 zł. Celowo napisałem w tej kolejności, bo tak to właśnie jest opisywane ;)

Ale dziś już grając widziałem kogoś, kto miał Jima Raynora na złotym cyberwilku, więc pewnie już pierwsi kupili Foundera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2015 o 22:32, JEDIDJ napisał:

To nie jest pazerność sama w sobie (chociaż moim zdaniem sprzedawanie bety trochę się
łapie pod to określenie) co brak konwersji walutowej dla różnych krajów. Jest euro,dolary
oraz funty. Wszystkie posiadają dość wysokie przeliczniki na złotówki i to jest główny
problem. Dla nas 35 Euro to nie 35 złotych. No ale co poradzić. Dla europejczyków to
przystępna cena. Myślę żę wiele osób z Niemiec, Francji etc zdecyduje sięwykupić betę.


Przecież napisałem, ze do sprzedaży bety nic nie mam, a w odpowiedzi na mojego posta piszesz tylko o becie... rly... Cały czas mówię o ogólnych cenach, które gdy dla przykładu porównamy do lola są zdecydowanie za wysokie. Tutaj wątpię, że kiedykolwiek zdecyduje się na jakieś skiny kiedy to w lolu nie było z tym problemów. O zarabianiu golda na bohaterów nie warto wspominać bo to kolejny żart blizza... Żeby nie było, jestem fanem blizzarda, mam ich wszystkie gry, ale to co odstawiają w hotsie możliwe że spowoduje wykreślenie tego tytułu z mojej listy gier mimo, że jestem fanem tego gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2015 o 23:32, Muradin_07 napisał:

Ogólnie najlepszą metodą na czekanie jest... brak czekania. Jeśli się czegoś wyczekiwuje...


Czekałem tyle czasu, poczekam i jeszcze trochę. Patrząc na to pozytywnym okiem - może mam teraz większą szansę na dostanie sie do bety. W końcu zmniejszy się liczba osób która takowego dostępu nie posiada ;)

@Nightdew
Wiem, o czym pisałeś. O becie pisałem w odpowiedzi na posta "Runners_High". Jeżeli zrozumiałeś inaczej to przepraszam. Widocznie to przez moją ,niekiedy kiepską, składnie zdań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O dostepie do bety dowiedzialem sie z aplikacji battle.netu. Chcialem zalogowac sie do wowa, zobaczylem, ze mam mozliwosc sciagniecia HotSa i sciagalem. Zadnego maila nie dostalem, na profilu na stronce tez nic. Po prostu beta przedwczoraj przyszla i sie zadomowila. A gra miodna :D tylko Chen jest OP jak nie wiem co :<

pytanie do starych wyjadaczy- jesli spodobal mi sie jeden hero (Rehgar) to oplaca mi sie odkladac golda wlasnie na niego? Czy czekac na inne losowania hero i zobaczyc na wlasne oczy ktory wydaje sie najlepszy dla mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 01:04, Ichvander napisał:

A gra miodna :D tylko Chen jest OP jak nie wiem co :<


Teraz ne jest aż tak op ulti castuje 1s więc można bez problemu dać stuna albo interrupta :P.

Dnia 21.01.2015 o 01:04, Ichvander napisał:

pytanie do starych wyjadaczy- jesli spodobal mi sie jeden hero (Rehgar) to oplaca mi


Moim zdaniem na początku powinieneś ograć herosów z rotacji przynajmniej do 5 poziomu, uzbierać golda i dopiero potem zastanowić się co kupić (warto wziąć pod uwagę, że do rankedów potrzeba 10 bohaterów). Może się okazać, że Reghar na tle innych postaci taki super już nie jest, a ciężko zarobione 7k poszło w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem nim trochę w ubiełgym tygodniu i jako support jest naprawdę dobry. Często ludzie piszą o tym, że jeśli już myśleć o postaciach pod Hero League to właśnie Rehgar, Uther, Brightwing i Malfurion. Dlatego polecam Ci jeszcze pograć np. Utherem. Nie jest może aż tak ofensywnym supportem jak Rehgar (ja tak go odbieram), ale jest całkiem łatwy do opanowania. Co do Rehgara to chyba będzie moim trzecim w kolejności targetem jeśli chodzi o kupowanie postaci po Malfurionie i chyba ETC.

@JEDIDJ: W sumie racja, tym bardziej że pewnie wiele osób kupi ten Founder Pack ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 01:04, Ichvander napisał:

pytanie do starych wyjadaczy- jesli spodobal mi sie jeden hero (Rehgar) to oplaca mi
sie odkladac golda wlasnie na niego? Czy czekac na inne losowania hero i zobaczyc na
wlasne oczy ktory wydaje sie najlepszy dla mnie?


Jest możliwość testowania bohaterów przed kupnem. Wejdź w sklep ---> bohaterowie ---> wybierz jakiegoś i w lewym dolnym rogu znajduję się przycisk "wypróbuj"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła mi się ikonka Heroes of the Storm w battlenetowej aplikacji (zerknąłem jak uruchamiałem HS-a), ale nie mogę nic wybrać poza oglądaniem filmiku i zakupem jakiegoś founder pack czy jakoś tak. To po prostu jakiś ich nowy sposób, żeby skusić ludzi do zakupy tego, czy faktycznie dostałem się do bety/alfy/whatever it is?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy sposób, aby skusić tych, którzy nie mają dostępu do wykupienia go ;)

Swoją drogą mój znajomy dzisiaj też był strasznie ucieszony, że dostał dostęp, a tak naprawdę nic nie dostał. Z drugiej strony niektórzy dzisiaj dostęp dostali od Blizzarda, więc jest on nadal rozdawany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah, w porządku, dzięki za odpowiedź.
Mówiąc szczerze już mi przeszedł cały HYPE! związany z tą grą. Poza tym teraz kiedy w ciągu tygodnia i tak siedzę na starym lapku gdzie jedyne co mi działa (a i to ledwo, ledwo) to HS, wolę sobie pograć w jakieś RPG czy coś takiego w czasie weekendu.

Ale może dostęp dostanę, w sumie fajnie byłoby chociaż spróbować. Ale już bym tak nie zaskoczył jak dwa-trzy miesiące temu. No chyba, że gra byłaby naprawdę wciągająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować