Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Heroes of the Storm - MOBA autorstwa Blizzarda [m]

830 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2014 o 20:03, Maurycy_69 napisał:

Wiadomo czy gracze zaproszeni do alfy beda mieli z automatu dostep do bety?

Tak.

Dnia 03.12.2014 o 20:03, Maurycy_69 napisał:

Odnośnie patcha.

Szkoda, że trzeba będzie czekać 2-3 tygodnie, aż cena Jainy spadnie do "normalnego" poziomu - 10k, bo wygląda całkiem fajnie. Nic, trzeba będzie obadać na Practice Mode.

Nerfy dla Abathura, Azmodana (chociaż nie wiem czy samo Promote wystarczy) oraz Novy (IN YOUR FACE!) się należały. Bringwinga bugfixy można liczyć jako drobny nerf, więc może będzie akurat.

O dziwo ledwo dotknęli Arthasa, a o Tychusie chyba zupełnie zapomnieli.

Zmian Tessadara nie do końca rozumiem. Fakt, lekkie obrażenie jego obrażeń się należało, ale buffowanie za to przeżywalności? Już wcześniej było ciężko go zabić, jeżeli grało się przeciwko ogarniętemu graczowi. Teraz będzie jeszcze gorzej. Ugh, może trzeba będzie go kupić :P.

Buff Li Li się należał. Niestety, wątpię aby tyle wystarczało, aby była na tym samym poziomie co reszta Supportów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie pytanko - czy tylko mi dzisiaj HotS działa jakby "chciał, a nie mógł"? :D

Po raz pierwszy od momentu, gdy dostałem swój dostęp wywaliło mnie z gry na samym jej końcu i teraz czekam, aż minie wyprzedzenie serwera... jakieś jeszcze 12 minut :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2014 o 20:53, Muradin_07 napisał:

Po raz pierwszy od momentu, gdy dostałem swój dostęp wywaliło mnie z gry na samym jej
końcu i teraz czekam, aż minie wyprzedzenie serwera... jakieś jeszcze 12 minut :D

Niestety jest to wina tego, że "silnik" serwerów jest bazowany na tym ze SC2 (czy coś takiego).

Zawsze tak wygląda dołączanie do gry po d/c lub wysypaniu się gry. Te całe odliczanie w dół zazwyczaj trwa połowę czasu, który trwała gra.
Krew zalewa czekając kilka minut. A jak już uda się wejść, o ile już nie przegrałeś (bo było 4v5) to znajdziesz swoje talenty wybrane przez bota. Z mojego doświadczenia wynika, że wybierają zawsze najgorsze możliwe.
Aż chce się wyrzucić monitor przez okno ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy o tym to niestety wiem... Po prostu pytam czy komuś zdarzyło się dzisiaj ogólne sypanie się gry, a wcześniej działała jak trzeba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2014 o 20:42, Mordant napisał:

> Wiadomo czy gracze zaproszeni do alfy beda mieli z automatu dostep do bety?
Tak.

Tak - wiadomo, czy tak - bedzie dostep do bety? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2014 o 09:24, Maurycy_69 napisał:

Tak - wiadomo, czy tak - bedzie dostep do bety? ;)

Tak, zostało potwierdzone, że osoby mające dostęp do Alfy automatycznie będą miały dostęp do Bety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2014 o 22:16, Maurycy_69 napisał:

To jeszcze jedno czego nie moge rozgryźć.. Jak zobaczyc historie czatu?


Nie da się na chwilę obecną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu dostęp do alphy Heroes of the Storm mam i ja. :) Co prawda maila jeszcze nie dostałem, ale widzę na moim koncie battle.net, że grę mam. :) Na razie bawie się samouczkiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem maila jakoś tydzień temu, w końcu :P Jeżeli chcesz, możemy pograć wspólnie, bo choć w League of Legends mam przegrane sporo godzin, to HotS-a jeszcze nie ruszałem. Może przypięlibyśmy post z Battle Tagami poszczególnych osób, podobnie jak ma to miejsce w wątku o Hearthstone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2014 o 15:32, Gumisiek2 napisał:

Może przypięlibyśmy post z Battle Tagami poszczególnych osób, podobnie jak ma to miejsce
w wątku o Hearthstone?


Zamiast mówić po prostu stwórz takiego posta, bo to jest bardzo dobry pomysł i w pełni popieram. :) Mój battle.tag to wojman#2241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W razie, gdyby ktoś chciał pograć wspólnie, oto lista forumowiczów grających w Heroes of the Storm (wraz z Battle Tagami):

1. Gumisiek2 - Gumisiek#2954
2. Maurycy_69 - Soban#2151
3. Muradin_07 - Cyro#2597
4. astradamus - Astradamus #1716
5. Mordant - Mordant#2321
6. B1SH0P - B1SH0P#1997
7. Wojman - wojman#2241
8. Isildur - marrcinuss#2759
9. Kafar - JackoV#2144
10. Ecko09 - Ecko09#2403
11. zerohunter - zerohunter#2871
12. Outlander-pro - Outlander#2796
13. m1kel1 - MajkeL#2804
14. akwyx - Kolia#2968
15. ManweKallahan - Manwe#2910
16. Martimat - Zarathos#2299

Jeżeli chcesz się znaleźć na tej liście, wyślij zgłoszenie do Moderatorów przez formularz na stronie http://www.gram.pl/moderator i podaj swój battle.tag. Postaram się uzupełniać listę na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie z podobną inicjatywą miałem wyjść, ale dobrze że się takie coś pojawiło. Nie zawsze gram w drużynie, bo nie mam czasu na dłuższe posiadówki. Ale jeśli już to czemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, przeszedłem wszystkie samouczki i szkolenia, gra wydaje się bardzo fajna i być może okaże się godną konkurencją dla League of Legends, ale najpierw muszę uporać się z pewnym problemem.

Otóż gra nie przełącza się na mocniejszą kartę graficzną, co skutkuje graniem na zintegrowanej karcie, co daje mi jakieś 15 FPS na najniższych ustawieniach (ciekawostka: na maksymalnych również mam około 15 FPS). Pozostałe gry nie mają z tym problemu, zarówno w League of Legends, jak i w Diablo III grałem na najwyższych ustawieniach.

Mój laptop to Dell Inspiron 15R SE (7520):

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Inspiron-15R-SE-7520.78294.0.html

Ma ktoś jakiś pomysł, jak temu zaradzić? Będę wdzięczny za każdą pomoc. Dodam jeszcze, że przełączam karty za pomocą Catalyst Control Center.

EDIT: Jest jeszcze opcja, że gra wykrywa mocniejszą kartę, ale chodzi na niej bardzo słabo. Czy w ramach ostatniej aktualizacji Blizzard coś popsuł i gra nie chodzi na konfiguracji przewyższającej zalecaną? :P

EDIT 2: Problem rozwiązał się sam. Obawiam się, że może powrócić, ale jednak udało mi się rozegrać 4 mecze bez żadnych spadków FPS-ów.

Gdyby ktoś chciał wprowadzić mnie w świat HotS-a, niech dodaje do znajomych - Gumisiek#2954.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, pograłem trochę z botami, lecz zanim zacznę grać PVP, mam kilka pytań (głównie chodzi mi o porównanie Heroes of the Storm do League of Legends, gdyż w ten tytuł przegrałem sporo godzin).

1. Czy w grze mamy junglera, czyli gracza, który przemieszcza się po dżungli i czyści neutralne obozy, a od czasu do czasu wpada na którąś linię i jej pomaga? Nie wydaje mi się, żeby ktoś od początku mógł brać się za niszczenie obozów, ale może w mid-game jeden z graczy staje się właśnie takim junglerem?

2. Jeżeli nie mamy junglera, to jak wygląda rozstawienie na liniach? Dwóch na topie, jeden na midzie i dwóch na bocie, czy może jakoś inaczej?

3. Jak wygląda meta, tj. jaki rodzaj postaci na jaką linię? W League of Legends* na topie mamy wojownika, czyli tankowatego gościa, który jednak potrafi zadać pewne obrażenia (najczęściej walczy wręcz), na midzie maga, czyli zasięgową postać zadającą obrażenia magiczne ze skilli, lub zabójcę, czyli kruchą postać zadającą ogromne obrażenia, na bocie natomiast ADC, czyli zasięgową postać, której siła opiera się w ogromnej mierze na autoatakach, oraz supporta, czyli... no, supporta :P Zwykle nasz pomagier posiada sporą ilość CC, często też jest tankowaty, ale w obecnym sezonie na supporcie królują postacie z mida - zwykle to one oraz ADC doprowadzają naszą drużynę do zwycięstwa, a mieć dwóch midów... Sami rozumiecie.

4. Czy mogę gdzieś podejrzeć statystyki swojej postaci lub przeciwnika? Mam na myśli obrażenia, prędkość ataku, prędkość poruszania się itp.

5. Póki co robię build "na oko". Czytam opisy talentów i dobieram je według uznania. Oczywiście po Sieci krążą optymalne buildy pod daną postać. Co się stanie, jeżeli akurat zrobię dokładnie odwrotny build do zalecanego? Będę kompletnie nieprzydatny, czy może nie będę miał najmniejszych szans w starciu z przeciwnikiem posiadającym tę samą postać, ale lepszy build?

* - w bardzo dużej ilości gier łamie się metę, idąc np. zabójcą na topa, ale wymieniam najczęstsze ustawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2014 o 13:38, Gumisiek2 napisał:

1. Czy w grze mamy junglera, czyli gracza, który przemieszcza się po dżungli i czyści
neutralne obozy, a od czasu do czasu wpada na którąś linię i jej pomaga? Nie wydaje mi
się, żeby ktoś od początku mógł brać się za niszczenie obozów, ale może w mid-game jeden
z graczy staje się właśnie takim junglerem?


Tak naprawdę to kto robi junglę ten robi junglę. Jeśli jesteś w stanie zrobić sam camp (co jest możliwe, ja robię np. Muradinem albo Utherem często. Na bossa nie pójdę, ale ciężkie campy idzie zrobić samemu) to po prostu go rób. Dodatkowe wsparcie creepom na linii zawsze się przydaje, a oddać wrogowi żal trochę. Można oczywiście robić campy od samego początku gry, to jest możliwe i nawet się niekiedy przydaje.

Dnia 09.12.2014 o 13:38, Gumisiek2 napisał:

2. Jeżeli nie mamy junglera, to jak wygląda rozstawienie na liniach? Dwóch na topie,
jeden na midzie i dwóch na bocie, czy może jakoś inaczej?


Mniej więcej tak wychodzi, ale można różnie kombinować ;)

Dnia 09.12.2014 o 13:38, Gumisiek2 napisał:

3. Jak wygląda meta, tj. jaki rodzaj postaci na jaką linię? W League of Legends* na topie
mamy wojownika, czyli tankowatego gościa, który jednak potrafi zadać pewne obrażenia
(najczęściej walczy wręcz), na midzie maga, czyli zasięgową postać zadającą
obrażenia magiczne ze skilli, lub zabójcę, czyli kruchą postać zadającą ogromne
obrażenia, na bocie natomiast ADC, czyli zasięgową postać, której siła
opiera się w ogromnej mierze na autoatakach, oraz supporta, czyli... no, supporta
:P Zwykle nasz pomagier posiada sporą ilość CC, często też jest tankowaty, ale w obecnym
sezonie na supporcie królują postacie z mida - zwykle to one oraz ADC doprowadzają naszą
drużynę do zwycięstwa, a mieć dwóch midów... Sami rozumiecie.


To znaczy tak... w sumie to zauważyłem, że dobrze jest mieć w drużynie healera i ewentualnie stunnera, który będzie łapał poszczególne jednostki. Creep liczy się tak naprawdę głównie w momencie, kiedy używasz cechy, która wymaga łapania go lub też serduszek wypadających co falę np. Rytuał Krwi u Nazeebo stackujący dodatkowe życie i manę za zabite miniony. Oczywiście warto także patrzeć jakie talenty biorą towarzysze. Głównie dlatego, aby np. w przypadku gdy ktoś weźmie talenty pomagające przy "rozbiórce fortów" to aby ktoś był bardziej tanky.

Tutaj tak naprawdę jedyne, co widzę w przypadku jakiejkolwiek mety to w momencie, gdy na linię idzie zabójca to idzie za nim jakiś support, który może leczyć bądź stunować. Ale tak naprawdę wolna amerykanka - ostatnio grałem linię Uther - Rehgar i wyszło świetnie ;)

Dnia 09.12.2014 o 13:38, Gumisiek2 napisał:

4. Czy mogę gdzieś podejrzeć statystyki swojej postaci lub przeciwnika? Mam na myśli
obrażenia, prędkość ataku, prędkość poruszania się itp.


Z tego co kojarzę to chyba nie... Możesz sprawdzić talenty na pewno pod klawiszem "Tab"

Dnia 09.12.2014 o 13:38, Gumisiek2 napisał:

5. Póki co robię build "na oko". Czytam opisy talentów i dobieram je według uznania.
Oczywiście po Sieci krążą optymalne buildy pod daną postać. Co się stanie, jeżeli akurat
zrobię dokładnie odwrotny build do zalecanego? Będę kompletnie nieprzydatny, czy może
nie będę miał najmniejszych szans w starciu z przeciwnikiem posiadającym tę samą postać,
ale lepszy build?


To znaczy w przypadku niektórych talentów są one niekiedy średnio pożyteczne w grze. Jeśli chodzi o buildy przy niektórych postaciach łatwo dojść które przydają się bardziej, a które mniej. Ewentualnie po prostu można je dobierać tak, jak łatwiej dopasują się one do naszego stylu grania. Np. nie biorę Utherem Boskiej Tarczy, bo zazwyczaj nie przydaje mi się ona w teamfightach. Dlaczego? Bo zazwyczaj osoba ją posiadająca ucieka z walki i tym samym ultimate poszedł sobie na spacer ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2014 o 13:38, Gumisiek2 napisał:

2. Jeżeli nie mamy junglera, to jak wygląda rozstawienie na liniach? Dwóch na topie,
jeden na midzie i dwóch na bocie, czy może jakoś inaczej?

Tutaj zależy od mapy i składu.
Na przykład na Blackheart''s Bay (ta z monetami) zazwyczaj mam się jednego na dolnej i górnej linii dla zasysania expa, a trzech na midzie. Co prawda po pierwszych skrzynkach z monetami gra właściwie zmienia się w polowanie na monety. W Haunted Mines (kopalnie) masz dwie linie, zamiast trzech.

Ogólnie "laning phase" trwa jakieś 5 minut, później raczej gra się skupia na map objectives i bieganiu w grupie niż na siedzeniu na linii i farmieniu creepów.

Dnia 09.12.2014 o 13:38, Gumisiek2 napisał:

4. Czy mogę gdzieś podejrzeć statystyki swojej postaci lub przeciwnika? Mam na myśli
obrażenia, prędkość ataku, prędkość poruszania się itp.

Klikając "C" wyświetlają się statystyki twojej postaci. Przy "Tab" wyświetlają się statystyki obrażeń / leczenia / expa. Warto zauważyć, że klikając tam przycisk na dole może podejrzeć wybrane talenty obu drużyn.

Tak odnośnie prędkości poruszania się. Ogólnie wszystkie postacie mają jednakową szybkość ruchu. Można je podnieść przez mountowanie (Z).
Poza tym, jest jeszcze:
- Fury (trait) u Barbarzyńcy co daje 10/20% po użyciu jakiejkolwiek umiejętności
- 25% w stealthcie u Novy z talentu (lvl13)
- 20% z talentu po użyciu Traita u Tassadara
- 25% z talenty na mieczu, oraz Smite (E) daje dla każdego sojusznika 20% jeżeli się przejdzie przez niego
- niektóre postaci mają Sprint z talentów

Wydaje mi się, że nic więcej zwiększającego szybkość poruszania się nie ma.

Dnia 09.12.2014 o 13:38, Gumisiek2 napisał:

5. Póki co robię build "na oko". Czytam opisy talentów i dobieram je według uznania.
Oczywiście po Sieci krążą optymalne buildy pod daną postać. Co się stanie, jeżeli akurat
zrobię dokładnie odwrotny build do zalecanego? Będę kompletnie nieprzydatny, czy może
nie będę miał najmniejszych szans w starciu z przeciwnikiem posiadającym tę samą postać,
ale lepszy build?

Użyteczność większość talentów zależy głównie od twojego stylu gry, jak i składu obu grup. Także u większości postaci nie ma czegoś takiego jak "jedyny słuszny build".
Co nie zmienia faktu, że u niektórych postaci są talenty, które są po prostu znacznie lepsze od innych.

Ale jak nauczyło mnie doświadczenie po kilku grach, w których po disconnecie wróciłem z przedziwnym buildem, który zrobił bot, nawet i z losowymi/najgorszymi talentami da się bez większych problemów grać ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić pakiet startowy który jest chyba -80% czyli za niecałe 4 euro 3 postacie plus mount + mount bonusowy (przynajmniej ja dostałem) Taki koziołek w prezencie chyba jest zawsze. Jak nigdy nie zapłaciłem w żadnym F2P ani złotówki tak tutaj uważam że warto by mieć spokój z postaciami.

20141220192531

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde drugi post ale maila nie będę pisał, lepiej tu się zameldowac i poprosić o dodanie do spisu. JackoV#2144 a dla tych co chca mieć moje imię i nazwisko (preferuje, nie mam nic do ukrycia;P) to mail jack.kaszewski@gmail.com i wysłać zaproszenie. Pokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować